TrueCrypt alternatīvas – iegūstiet vairāk labāko šifrēto opciju

[ware_item id=33][/ware_item]

Pašreizējā steidzamā tiešsaistes privātuma dēļ cilvēkiem ir nepieciešami viņu dati, lai tie tiktu šifrēti un aizsargāti. TrueCrypt šim mērķim bija pilna diska šifrēšana, bet, diemžēl, pēc tā palaišanas desmit gadus, tas tika dramatiski pamests 2014. gada maijā. Tomēr pastāv TrueCrypt alternatīvas, kuras interneta lietotājs varētu izvēlēties šifrēt savus datus.


TrueCrypt bija populārs miljoniem MacOSX un Windows lietotāju. Datu šifrēšanai tas failā izveido šifrēšanas nodalījumus vai vizuāli šifrētus diskus. Tāpēc bez paroles nodalījumiem nav iespējams piekļūt šifrētiem datiem.

Drīz tika atklāta programmatūra TrueCrypt, kas tika uzsākta 2004. gadā, un tajā bija daži no drošības trūkumiem, kurus galvenokārt veica Google Project Zero drošības komanda. Viņi atklāja divas galvenās programmatūras ievainojamības, no kurām viena kļūda varēja ļaut normāla lietotāja privilēģijām izvērsties līdz administratīvajām privilēģijām, izmantojot lietojumprogrammu. Tika prognozēts, ka šie TrueCrypt drošības ielāpi varētu būt izstrādātāju nepareizas pārvaldības rezultāts. Šie izstrādātāji arī vairs neatbalstīja programmatūru ar atjauninājumiem. Tāpēc labāk, ja datu drošībai ir TrueCrypt alternatīvas.

Vai TrueCrypt nodrošina drošību?

Veicot izmeklēšanu par TrueCrypt drošību, Fraunhofera drošo informācijas tehnoloģiju institūts 2015. gadā ir izlaidis pārskatu par 77 lappusēm. Šis audits tika veikts ar pēdējo stabilo TrueCrypt versiju. Tika atklāts, ka programmatūra ir pakļauta daudzām kļūdām, tomēr tā ļauj nodrošināt drošu servisu primārajā lietošanas gadījumā. Piemēram, varētu būt droši šifrēt datus atpūtai, piemēram, USB vai ārējā cietajā diskā.

Ziņojumā tika ierosināts, ka Google identificētās kļūdas tika atrastas TrueCrypt programmatūrā, taču tās nav tik neaizsargātas, lai varētu atļaut hakeru piekļuvi. Tomēr datora atmiņā vai iebūvētajā diskdzinī šāda droša šifrēšana nebija iespējama. Tas varētu nodrošināt hakeru piekļuvi šifrētiem datiem, izmantojot atšifrēšanas atslēgu, kas tiek saglabāta datora atmiņā, ja diskdzinis ir uzstādīts.

Tā kā hakeru piekļuves iespējas šajā situācijā joprojām ir zemas. Lai saglabātu aizsardzību, lietotājam ir jāinstalē šifrētais konteiners, kurā ir pieejami atšifrētie dati, vai arī viņiem ir jānovieto dators hibernācijai, kad ir uzstādīts šifrētais konteiners. Tomēr nav izejas, ja šifrētais konteiners ir atvērts un kāds piekļūst datoram. Tāpēc datoram ar šifrētiem, piestiprinātiem diskdziņiem nevajadzētu ļaut pārziemot, ja šifrētais konteiners ir atvērts.

Vai TrueCrypt ir vērts izmantot

Uzmontētie diskdziņi ar jaunāko TrueCrypt programmatūras oriģinālo versiju vecākā sistēmā varētu būt pilnībā droši ar iepriekš aprakstītajiem izņēmumiem. Tomēr iepriekš apspriesto iemeslu dēļ TrueCrypt ir nedaudz nedrošs uzstādītajai ierīcei.

Tomēr, ja jūs domājat lejupielādēt TrueCrypt programmatūru tagad, tā varētu būt riskanta un problemātiska. Tas notiek tāpēc, ka tā oficiāli vairs netiek piedāvāta un kopš 2014. gada nav pieejama lejupielādei. Tomēr dažas vietnes un straumēm apgalvo, ka lejupielādei piedāvā TrueCrypt oriģinālo versiju. Arī parastam cilvēkam bez programmatūras zināšanām, izmaiņu izdomāšana varētu būt grūts uzdevums.

Github ir vieta, kur arhivētās kopijas varēja brīvi pārbaudīt; tomēr tās laikietilpīgās procedūras un augsto izmaksu dēļ eksperti nav veikuši revīziju lielākajā daļā krātuvju. Tomēr saskaņā ar Open Crypto Projects tiek pārbaudīta Github repozitorija kopija TrueCrypt 7.1. Tā kā daži lietotāji apgalvo, ka TrueCrypt ir pakļauti valdības iejaukšanās gadījumiem.

Tāpēc mēs iesakām jums izmēģināt TrueCrypt alternatīvas, kas ir vai nu šī diska šifrēšanas programmatūras atvasinājumi, vai pilnīgi atšķirīgas no tā.

6 cienīgas TrueCrypt alternatīvas 2018

VeraCrypt

VeraCrypt tiek uzskatīta par ideālu TrueCrypt alternatīvu. Tās funkcijas ir tādas pašas kā TrueCrypt oriģinālajai programmatūrai ar drošības uzlabojumiem. VeraCrypt ir pievienota papildu drošība sistēmas algoritmiem un nodalījumu šifrēšanai. Tas notiek uzlabotā un pievienotā iterāciju skaita dēļ šifrēšanai.

Pateicoties šiem papildinātajiem drošības elementiem, ievērojami samazinās enerģisku kiberuzbrukumu risks. Tomēr šifrēšanas process VeraCrypt kļūst ilgāks, jo konteineru un nodalījuma sākšana prasa vairāk laika. Tomēr pieteikums paliek nemainīgs.

TrueCrypt alternatīvas - iegūstiet vairāk labāko šifrēto opciju

VeraCrypt ir programmatūra, kas ir atvērtā koda un ir pieejama bez maksas. Tas atbalsta dažādus algoritmus, piemēram, AES, Twofish, Serpent, ieskaitot visu šo algoritmu kombināciju. Arī VeraCrypt programmatūru regulāri pārbauda pētnieki, un process paliek tāds pats kā TrueCrypt oriģinālajai programmatūrai..

Pilnu VeraCrypt uzlabojumu sarakstu varat apskatīt šeit.

BitLocker

BitLocker kā TrueCrypt alternatīva atšķiras no VeraCrypt un TrueCrypt diska šifrēšanas. Tas neattīsta šifrētus konteinerus, bet gan šifrē visus nodalījumus vienlaikus. Tas izmanto AES algoritmu ar 128 vai 256 bitu šifrēšanas atslēgu un šifrē visus sējumus, bet ir programmatūra tikai Windows.

Tāpēc, ja jūs atstājat datoru ieslēgtu, jebkura persona, kas to izmanto, var apskatīt visus šajā datorā saglabātos failus. Tomēr visu failu šifrēšanai un atsevišķi ir īpaša Windows šifrēšanas sistēma, ko sauc par šifrētu failu sistēmu (EFS). Šiem var piekļūt arī tad, kad lietotājs ir pieteicies.

Lietotāji nevarēja uzraudzīt programmatūras BitLocker aizmugurējās durvis, jo tā nav atvērts avots. Arī sirsnīgās attiecības starp Microsoft un NSA daudzām personām varētu izrādīties darījuma pārkāpējs. Funkciju, kas novērš šifrētu diska modifikāciju ar nosaukumu Elephent Diffuser, noņēma Microsoft, kas ir izraisījusi lietotāju bažas.

BitLocker nav uzticama deniability mehānisma. Tomēr varētu uzskatīt, ka cietā diska saturs tiek modificēts Elephent Diffuser noņemšanas dēļ.

Izmantojot BitLocker, jūs varētu pārbaudīt, vai uzbrucējs nav modificējis programmatūru, lai sāknētu jūsu datoru.

DiskCryptor

Tāpat kā BitLocker, arī DiskCryptor ir programmatūra, kas specializēta operētājsistēmai Windows. Tā ir diska šifrēšanas programmatūra, kurai ir veikts ļoti ierobežots drošības audits, lai gan tas ir atvērts avots. Tagad jums ir jādomā, kāpēc programmatūru uzskata par efektīvu TrueCrypt alternatīvu.

Salīdzinot ar TrueCrypt, tas ir daudz ātrāks un šifrēšanai prasa mazāk skaitļošanas rīku. DiskCryptor ir viegli lietojama programmatūra, kas šifrēšanas nolūkos nodrošina 256 bitu AES, Twofish, Serpent vai visu šo pakalpojumu kombināciju. tomēr Serpent tiek uzskatīts par ātrāko starp visiem.

Ārējās ierīces, piemēram, USB diskus, cietos diskus, kompaktdiskus un DVD, var šifrēt ar DiskCryptor palīdzību. Tas atbalsta dažādas operētājsistēmas.

Tomēr tā nebūs lieliska izvēle, ja domājat slēpt savus datus no NVD. Lai gan jūs to varētu izmantot, lai ierobežotu kaitinošu kazlēnu piekļuvi jūsu failiem vai ja jūsu ierīce ir nozagta.

TrueCrypt alternatīvas - iegūstiet vairāk labāko šifrēto opciju

Izmantojot DiskCryptor ticamās atspējošanas funkciju, jūs varētu nodot datora sāknēšanas programmas instalēšanu ārējā ierīcē, piemēram, USB diskdzinī vai kompaktdiskā. Bootloader neļauj datora cietajam diskam tikt parādītam kā tukšai vietai ar izkliedētiem datiem.

DiskCryptor lietošanas laikā ir jāuzsāk dators un jāatšifrē dati, izmantojot kompaktdisku vai USB sāknēšanas programmu.

CipherShed

CipherShed, kad tika izlaists, bija TrueCrypt dakša. Tas ir pieejams operētājsistēmai Windows PC, Mac OSX un Linux, taču tas ir jāapkopo lietošanai pēdējos divos. Pirmā izdotā versija bija bez alfa, pēc tam vēl neviens produkts (v1.0 vai jaunāka versija) vēl nav izlaists.

Salīdzinājumā ar VeraCrypt, tā ir daudz lēna programmatūra, kaut arī tā virzās uz uzlabojumiem. CipherShed vietnē Truecrypt trūkumi ir laboti.

Tomēr CipherShed diska šifrēšana daudz neatšķiras no Veracrypt, izņemot izstrādē. Izmantojot to, jūs varat veikt visu diska šifrēšanu vai arī izveidot šifrētus konteinerus.

Tomēr viena CipherShed izmantošanas priekšrocība, kuru jūs nevarējāt iegūt caur VeraCrypt jaunajām versijām, ir tā, ka to var izmantot kopā ar TrueCrypt konteineriem. Tas ir tāpēc, ka VeraCrypt paaugstinātās iterācijas padara to nesaderīgu ar TrueCrypt konteineriem, bet arī padara to drošāku.

Tāpat kā VeraCrypt, arī CipherShed pieprasa slēptus apjomus ticamai deniability.

FileVault 2

Tā kā Bitlocker ir paredzēts operētājsistēmai Windows, jūs varētu izmantot FileVault 2 Apple. Pirmoreiz tas tika palaists ar OSX Lion, un visā diska šifrēšanā tiek izmantots AES-XTC 128 bitu algoritms. šī tikai Mac programmatūra kā šifrēšanas atslēgu izmanto lietotāja pieteikšanās paroli.

Tāpat kā BitLocker, arī FileVault 2 nav iespēju izveidot šifrētus konteinerus. Tas nozīmē, ka visi jūsu dati ir redzami un parādīti ikvienam, kurš lieto datoru, kamēr neesat pieteicies. Arī FileVault 2 līdzīga iezīme ir tā, ka tas nav atvērts avots, un cilvēki to nevarēja izlases veidā pārbaudīt, un tas var būt satur aizmugures durvis.

BoxCryptor

BoxCryptor ir programmatūra, kurai ir gan bezmaksas, gan premium versijas. Šī šifrēšanas programmatūra nodrošina AES-256 un RSA šifrēšanas aizsardzību, un tā ir balstīta uz failiem. BoxCryptor varētu būt labākā TrueCrypt alternatīva, jo tai ir daudzu mākoņa krātuves pakalpojumu atbalsts, piemēram, Dropbox, Google Drive utt..

Šādu glabāšanas pakalpojumu šifrēšana ir patiešām izdevīga, jo tā nodrošina visu svarīgo datu aizsardzību. BoxCryptor atbalsta visas populārās platformas, piemēram, Windows, Linux, Mac, Android un iOS.

Beigu piezīme

Apsverot patieso kripto alternatīvu sev, jums nevajadzētu pievērst vislielāko nozīmi ticamam deniability mehānismam. Lai arī tā ir pievienota īpašība un bonuss, taču tā ir vāja aizsardzība.

Ar ticamu deniability nevarēja pierādīt, ka jūsu datorā ir šifrēti datu faili. Tas notiek tāpēc, ka šifrētie dati vispār nav redzami. Tomēr, izmantojot nejaušu troksni, eksperti varēja pamanīt, ka faili ir šifrēti.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me