10 spôsobov, ako odomknúť webové stránky odkiaľkoľvek – kompletný sprievodca

[ware_item id=33][/ware_item]

Keď webová stránka obmedzuje používateľov na prístup k obsahu, spravidla medzi nimi vytvára nepríjemnosti. V súčasnosti však takéto obmedzenia webových stránok výnimočne stúpajú v dôsledku geografických obmedzení a vládnych zákazov. Niektoré školy, firmy a organizácie tiež uplatňujú určité zásady, ktoré jednotlivcom bránia v prístupe k určitému obsahu. Pre legitímneho používateľa internetu je však skutočne znepokojujúce zostať ďaleko od hľadaného obsahu. Vyvstáva však otázka, ako odblokovať webové stránky?


10 najlepších spôsobov, ako odblokovať webové stránky

Je opísaných veľa techník, ale z dôvodu nedostatku náležitého vysvetlenia nie sú používatelia internetu schopní identifikovať správny nástroj na odblokovanie webových stránok. Prostredníctvom tohto článku by sme vám však oznámili všetky možné spôsoby, ako môžete odblokovať webové stránky. Tu uvádzame popis všetkých týchto nástrojov na odblokovanie webových stránok, ktoré vám poskytnú dostatočné pochopenie a ľahký prístup k takémuto obmedzenému obsahu.

(1) - HTTP a HTTPS

Prvým a najbežnejším krokom, ktorý by ste mali podniknúť pri odblokovacej webovej stránke, je prepnutie predchádzajúcej adresy URL z protokolu HTTP na protokol HTTPS. Ľudia tomuto procesu často pripisujú zanedbateľný význam; niekedy je však zablokovaná iba jedna verzia stránky.

Napríklad, ak sa pokúšate získať prístup na Facebook a jeho HTTPS (https://www.facebook.com) verzia je vo vašom regióne zablokovaná, môže to byť možnosť, že stránka s HTTP (http: //www.facebook). com) je prístupný. Napriek tomu v mnohých inštitúciách, ako sú školy, sú weby na bežnom internetovom porte HTTP 80 zablokované, ale port 443 je odblokovaný, čo je zvyčajne stránka HTTPS..

HTTPS a HTTP rozlišujú ten istý web takým spôsobom, že pridané „S“ v HTTP označuje, že web má byť bezpečný a šifrovaný. Adresa URL obsahujúca HTTP však ukazuje, že obsah webových stránok nie je zabezpečený.

(2) - Použite prenosný prehliadač proxy

Prenosný prehliadač proxy sa dá stiahnuť, aby sa získala dvakrát efektívnejšia a výhodnejšia verzia ako samotný server proxy. Napríklad, Kproxy môže byť prenosný alebo môže mať nainštalovaný doplnok. Najvýhodnejšou funkciou pri používaní prehliadača webových stránok je to, že vám ponúka vyhľadávanie na webe bez toho, aby ste ho museli zadávať do hlavného panela s adresou URL. Blokovanú webovú stránku môžete ľahko získať zadaním adresy URL do stredného vyhľadávacieho poľa.

(3) - Použitie iného DNS

Webové stránky môžete odblokovať aj zmenou servera DNS. Server DNS je rovnako ako index udržiavaný pre adresy URL webových stránok, ktoré navštevujete. Napríklad, keď zadáte odkaz na webovú stránku do panela s adresou URL vášho prehliadača, počítač odošle žiadosť o prístup na server DNS a poskytne vám adresu IP pre túto stránku..

10 spôsobov, ako odomknúť webové stránky odkiaľkoľvek - kompletný sprievodca

Preto ak poskytovatelia internetových služieb chcú blokovať webovú stránku, jednoducho odstránia položky pre túto konkrétnu webovú stránku. Poskytovatelia internetových služieb však môžu zvážiť aj presmerovanie žiadosti na inú webovú stránku alebo stránku s upozornením.

Na vyriešenie tohto problému by ste mohli jednoducho zmeniť server DNS. Existuje však veľa bezplatných úplne otvorených serverov DNS tretích strán, ktoré prevádzkujú organizácie alebo poskytovatelia internetových služieb. Najpopulárnejšie servery DNS sú však Google DNS a OpenDNS. Všetko, čo musíte urobiť pre odblokovanie webových stránok, je len zmena DNS na ich.

pre Systém Windows 7, prejdite na Ovládací panel a potom kliknite na priečinok „Sieť a internet“. Teraz prejdite na „Centrum sietí a zdieľania“ a prejdite na možnosť „Zmeniť nastavenie adaptéra“. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na sieťový adaptér, kliknite na internetový protokol verzie 4 a kliknite na položku „Vlastnosti“. Potom kliknite na ‘Použite nasledujúce adresy servera DNS a odošlite server DNS podľa vášho výberu. Adresy serverov pre Google sú 8.8.8.8 a 8.8.4.4 a pre OpenDNS to sú 208,67,22222 a 208,67,220,220. Nakoniec po zadaní adries servera kliknite na „Ok“ a uložte nastavenia a reštartujte počítač.

(4) - Použite servery proxy

Počas odblokovania webových stránok môžu proxy servery fungovať ako užitočný nástroj, ktorý sprostredkúva váš počítač a web, ku ktorému pristupujete. Ak máte obmedzený prístup na určitú webovú stránku, na jej návštevu sa dá použiť proxy server. Webovú stránku zobrazuje proxy server a umožňuje vám s ňou sa spojiť.

Keďže priamo nepristupujete na webovú stránku, môžete ju odblokovať. Existujú rôzne proxy servery dostupné online, pre ktoré vám vyhľadávanie Google v časti Anonymous Proxy Browsers poskytne dlhý zoznam. Napríklad možnosti HideMyAss a OpenBlockedWebsite si môžete zvoliť.

Mali by ste však pamätať na to, že prístup k bezplatným serverom proxy môže Spomaľ proces prehliadania a nemusí sa vám zobrazovať webové stránky efektívne. Počas používania proxy prehliadačov by ste mohli čeliť mnohým rušivým reklamám, ktoré by mohli narušiť vaše online skúsenosti.

(5) - Použite adresu IP namiesto adresy URL

Jedným z účinných spôsobov odblokovania webových stránok môže byť použitie adresy IP namiesto adries URL. Niekedy sú obmedzené webové stránky vedené ako zoznam adries URL a použitie adresy IP pre konkrétnu webovú stránku sa môže ukázať ako účinné.

Ak chcete získať adresu IP webovej stránky, môžete vykonať príkaz ping domain.com príkaz v príkazovom riadku. Použitie adresy IP predstavuje jednoduchý spôsob prístupu k blokovanej stránke vo vašom regióne. Táto metóda by však nefungovala pre webovú stránku, ktorá tiež blokovala svoju IP adresu.

V tomto prípade by ste však mohli postupovať alternatívnym spôsobom. Čo musíte urobiť, je spustiť CMD na vašom PC a napísať ping „www.websitename.com“. Teraz stlačte kláves „Enter“, čím sa adresa IP okamžite vráti. Pomocou tejto adresy IP zadajte do panela s adresou URL prehliadača a stlačte kláves Enter.

(6) - Prístup k prekladateľskej službe

Väčšina jednotlivcov si môže myslieť, že ako by sa prekladateľ mohol použiť na odblokovanie webových stránok. Organizácie a dokonca aj krajiny niekedy nezakazujú prekladateľské služby. Z tohto dôvodu vám môže pomôcť prevod webových stránok do iného jazyka, o ktorom viete, že je obísť obmedzenia. Na tento účel môžete použiť ryby Google Translate, Microsoft Translator alebo Yahoo Babel.

Napríklad v službe Google Translate môžete zadať webovú adresu URL, ku ktorej chcete pristupovať, a jazyk, v ktorom chcete zobraziť jej obsah. Vyberte jazyk stránky ako čokoľvek iné ako angličtinu a preložený jazyk ako angličtinu. Mali by ste mať možnosť zobraziť blokovanú webovú stránku v angličtine.

10 spôsobov, ako odomknúť webové stránky odkiaľkoľvek - kompletný sprievodca

(7) - Použite rozšírenia

V prípade blokád umiestnených inštitúciami a úradmi môžu niekedy odblokovanie webových stránok pomôcť aj rozšírenia prehľadávača. Na stránky, ako sú Facebook alebo Youtube, ktoré sú dynamickej povahy, je možné pristupovať pomocou rozšírení. Pri obchádzaní obmedzení by mohli byť užitočné rozšírenia ako Hola a ProxMate.

(8) - Dostupnosť RSS Feed

RSS (Rich Site Summary) je formát, ktorý vám poskytuje pravidelne sa meniaci obsah a pomáha získavať nový obsah a ľahko ho prečítať. Ak chcete web odblokovať, môžete získať RSS kanál danej webovej stránky a pridať ho do svojej čítačky. Niektoré webové stránky však nemajú informačný kanál RSS, ale v takom prípade môžete na vytvorenie informačného kanála využiť služby online..

(9) - Použite TOR

Prehliadač TOR, ktorý získa rýchlu popularitu, by mohol byť skutočne užitočný pri odblokovaní webových stránok. Je to ľahko použiteľný softvér, ktorý vám tiež poskytuje anonymitu. Zakrýva IP adresu a chráni vaše údaje pred zvedavými očami. Prehliadač TOR odovzdáva údaje z mnohých uzlov, ktoré bránia skramblovaniu údajov.

10 spôsobov, ako odomknúť webové stránky odkiaľkoľvek - kompletný sprievodca

Môžete si ho stiahnuť prístupom na stránku TOR. Jednou z nevýhod pre TOR je, že keď ste k nemu pripojení, môžete zažiť pomalé online prehliadanie. Mnohí kybernetickí zločinci tiež používajú v dôsledku zvyšujúcej sa popularity TOR na vykonávanie škodlivých aktivít.

(10) - Použite VPN

VPN sú najkonkrétnejšie a autentické riešenia na odblokovanie webových stránok. Mohlo by to poskytnúť efektívny spôsob, ako obísť obmedzenia bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré by sa sledovali alebo ohrozovali súkromie.

Služba VPN maskuje vašu skutočnú IP adresu falošnou podľa preferencie obsahu. Zmena adresy IP z vás urobí legitímneho prehliadača obsahu, ktorý chcete zobraziť. So službou, ako je VPN, dostanete obrovskú škálu globálneho obsahu, ku ktorému je možné pristupovať takmer z akéhokoľvek regiónu. Rýchlosť prehľadávania počas používania VPN zostáva takmer nenarušená.

Z tohto dôvodu musíte inteligentne vybrať poskytovateľov VPN, ktorí majú jasné pravidlá týkajúce sa ich služieb zákazníkom. Vyberte si preto serióznu službu VPN, ako sú NordVPN, ExpressVPN a PureVPN, ktorým zákazníci dôverujú a sú vysoko preferovaní používateľmi internetu. Z dôvodu zvýšenej potreby VPN ponúkajú podvodníci falošné služby VPN, za ktoré musíte zostať ostražití a snažiť sa vyhnúť bezplatným sieťam VPN..

záver

Mnoho internetového obsahu je v súčasnosti blokovaných pre používateľov. To je príčina, že mnoho jednotlivcov hľadá techniky na odblokovanie webových stránok. Najčastejšie však nenašli vhodné riešenie a namiesto toho sa zaplietli do týchto techník.

Tu sme prostredníctvom tohto sprievodcu predstavili takmer všetky možné spôsoby, ktoré by mohli byť užitočné pre odblokovanie webových stránok. Napriek tomu by ste mali tieto techniky inteligentne používať podľa podmienok.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me