10 sposobów – Jak odblokować strony internetowe z dowolnego miejsca – Kompletny przewodnik

[ware_item id=33][/ware_item]

Gdy witryna ogranicza użytkownikom dostęp do treści, generalnie powoduje to u nich rozdrażnienie. Jednak obecnie takie ograniczenia stron internetowych wyjątkowo rosną z powodu ograniczeń geograficznych i zakazów rządowych. Ponadto niektóre szkoły, firmy i organizacje mają określone zasady, które utrudniają dostęp do niektórych treści. Ale dla legalnego użytkownika Internetu bardzo niepokojące jest pozostawanie z dala od poszukiwanych treści. Powstaje jednak pytanie, jak odblokować strony internetowe?


10 najlepszych sposobów na odblokowanie stron internetowych

Opisano wiele technik, ale z powodu braku odpowiedniego wyjaśnienia internauci nie są w stanie znaleźć odpowiedniego narzędzia do odblokowania stron internetowych. Ale w tym artykule opowiemy o wszystkich możliwych sposobach odblokowania stron internetowych. Tutaj podamy opis wszystkich narzędzi odblokowujących witrynę, które zapewnią wystarczające zrozumienie i łatwość dostępu do takich ograniczonych treści.

(1) - HTTP i HTTPS

Pierwszym i najbardziej początkowym krokiem, który należy wykonać podczas odblokowywania witryny, jest zmiana poprzedniego adresu URL z HTTP na HTTPS. Ludzie często przywiązują niewielką wagę do tego procesu; jednak czasami jedna wersja witryny jest blokowana.

Na przykład, jeśli próbujesz uzyskać dostęp do Facebooka i jego wersja HTTPS (https://www.facebook.com) jest zablokowana w twoim regionie, może istnieć możliwość, że strona z HTTP (http: //www.facebook. com) jest dostępny. Jednak w wielu instytutach, takich jak szkoły, witryny na wspólnym porcie internetowym HTTP 80 są zablokowane, ale port 443 pozostaje odblokowany, co jest ogólnie wersją witryny HTTPS.

HTTPS i HTTP różnicują tę samą witrynę w taki sposób, że dodane „S” w HTTP wskazuje, że witryna jest bezpieczna i szyfrowana. Jednak adres URL zawierający HTTP pokazuje, że zawartość witryny jest niezabezpieczona.

(2) - Użyj przenośnej przeglądarki proxy

Przenośną przeglądarkę proxy można pobrać, aby uzyskać dwukrotnie wydajniejszą i korzystniejszą wersję niż sam proxy. Na przykład Kproxy może być przenośny lub mieć opcję instalacji. Najwygodniejszą funkcją podczas korzystania z przeglądarki internetowej jest to, że oferuje wyszukiwanie w witrynie bez wpisywania jej w głównym pasku adresu URL. Możesz łatwo uzyskać dostęp do zablokowanej witryny, wpisując adres URL w środkowym polu wyszukiwania.

(3) - Używanie innego DNS

Możesz także odblokować strony internetowe, zmieniając serwer DNS. Serwer DNS jest jak indeks utrzymywany dla odwiedzanych adresów URL witryn. Na przykład po wprowadzeniu linku do strony internetowej w pasku adresu przeglądarki komputer wysyła żądanie dostępu do serwera DNS i podaje adres IP tej witryny.

10 sposobów - Jak odblokować strony internetowe z dowolnego miejsca - Kompletny przewodnik

Dlatego gdy usługodawcy internetowi chcą zablokować witrynę internetową, po prostu usuwają wpisy dotyczące tej konkretnej witryny. Jednak dostawcy usług internetowych mogą również rozważyć przekierowanie żądania do innej witryny lub strony z ogłoszeniami.

Aby temu zaradzić, możesz po prostu zmienić serwer DNS, ale istnieje wiele bezpłatnych, w pełni otwartych zewnętrznych serwerów DNS obsługiwanych przez organizacje lub dostawców usług internetowych. Najpopularniejsze serwery DNS to Google DNS i OpenDNS. Wszystko, co musisz zrobić, aby odblokować strony internetowe, to po prostu zmienić swój DNS na ich.

Dla System Windows 7, przejdź do panelu sterowania, a następnie kliknij folder „Sieć i Internet”. Teraz przejdź do „Centrum sieci i udostępniania” i przejdź do opcji „Zmień ustawienia adaptera”. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową, kliknij protokół internetowy w wersji 4 i kliknij „właściwości”. Następnie kliknij „Użyj następujących adresów serwera DNS i prześlij wybrany serwer DNS. Adresy serwerów dla Google to 8.8.8.8 i 8.8.4.4, a dla OpenDNS są to 208.67.222.222 i 208.67.220.220. Na koniec po wprowadzeniu adresów serwerów kliknij „OK”, aby zapisać ustawienia i ponownie uruchomić komputer.

(4) - Użyj serwerów proxy

Podczas odblokowywania witryn serwery proxy mogą działać jako pomocne narzędzie pośredniczące między komputerem a odwiedzaną witryną. Gdy masz dostęp do określonej witryny, do jej odwiedzenia można użyć serwera proxy. Strona internetowa jest wyświetlana przez serwer proxy i pozwala się z nim połączyć.

Ponieważ nie uzyskujesz bezpośredniego dostępu do strony internetowej, możesz ją odblokować. Istnieje wiele serwerów proxy dostępnych online, dla których wyszukiwanie w Google „anonimowych przeglądarek proxy” da ci długą listę. Na przykład możesz wybrać HideMyAss i OpenBlockedWebsite.

Należy jednak pamiętać, że dostęp do bezpłatnych serwerów proxy może zwolnij podczas przeglądania i może nie być w stanie skutecznie wyświetlać stron internetowych. Ponadto możesz spotkać się z wieloma natrętnymi reklamami podczas korzystania z przeglądarek proxy, które mogą zakłócać twoje wrażenia online.

(5) - Użyj adresu IP zamiast adresu URL

Jedną ze skutecznych metod odblokowania witryny może być użycie adresu IP zamiast adresów URL. Czasami zastrzeżone strony internetowe są przechowywane jako lista adresów URL i użycie adresu IP dla tej konkretnej strony internetowej może okazać się skuteczne.

Aby uzyskać adres IP strony internetowej, możesz wykonać polecenie ping domena.com polecenie w wierszu polecenia. Korzystanie z adresu IP jest łatwym sposobem na dostęp do zablokowanej witryny w twoim regionie. Ta metoda nie działałaby jednak w przypadku witryny, która zablokowała również swój adres IP.

Jednak w tym przypadku można zastosować alternatywny sposób. Musisz uruchomić CMD na komputerze i wpisać polecenie ping „www.websitename.com”. Teraz naciśnij „Enter”, co natychmiast zwróci adres IP. Użyj tego adresu IP, aby wprowadzić na pasku adresu URL przeglądarki i naciśnij enter.

(6) - Uzyskaj dostęp do usługi tłumacza

Większość osób może pomyśleć, w jaki sposób można użyć Tłumacza do odblokowania stron internetowych. Czasami jednak organizacje, a nawet kraje nie zakazują usług tłumaczy. Dlatego konwersja stron internetowych na inny język, który możesz znać, może ci w tym pomóc ominąć ograniczenia. W tym celu możesz użyć Tłumacza Google, Tłumacza Microsoft lub ryby Yahoo Babel.

Na przykład w Tłumaczu Google możesz wprowadzić adres URL witryny, do której chcesz uzyskać dostęp, oraz język, w którym chcesz wyświetlić zawartość witryny. Wybierz język strony jako dowolny, ale angielski i przetłumaczony jako angielski. Powinieneś być w stanie wyświetlić zablokowaną stronę w języku angielskim.

10 sposobów - Jak odblokować strony internetowe z dowolnego miejsca - Kompletny przewodnik

(7) - Użyj rozszerzeń

W przypadku blokad wprowadzanych przez instytuty i biura czasami rozszerzenia przeglądarki mogą również pomóc w odblokowaniu stron internetowych. Dostęp do witryn takich jak Facebook czy YouTube, które mają charakter dynamiczny, można uzyskać za pomocą rozszerzeń. Rozszerzenia takie jak Hola i ProxMate mogą pomóc w ominięciu ograniczeń.

(8) - Dostępność kanału RSS

RSS (Rich Site Summary) to format dostarczający regularnie zmieniające się treści oraz pomagający w uzyskaniu świeżej zawartości i łatwym czytaniu. Aby odblokować witrynę, możesz pobrać kanał RSS tej konkretnej witryny i dodać ją do swojego czytnika. Jednak niektóre strony internetowe nie mają kanału RSS, ale w takim przypadku możesz skorzystać z usług online, aby utworzyć kanał.

(9) - Użyj TOR

Szybka popularność sprawia, że ​​przeglądarka TOR może być naprawdę pomocna w odblokowywaniu stron internetowych. To łatwe w użyciu oprogramowanie, które zapewnia również anonimowość. Zasłania adres IP i chroni dane przed wścibskimi oczami. Przeglądarka TOR przekazuje dane z wielu węzłów, które zapobiegają szyfrowaniu danych.

10 sposobów - Jak odblokować strony internetowe z dowolnego miejsca - Kompletny przewodnik

Możesz go pobrać, wchodząc na stronę TOR. Jedną z wad TOR jest to, że gdy jesteś z nim połączony, możesz doświadczyć powolnego przeglądania Internetu. Ponadto, ze względu na rosnącą popularność, wielu cyberprzestępców używa TOR do przeprowadzania złośliwych działań.

(10) - Użyj VPN

Sieci VPN to najbardziej konkretne i autentyczne rozwiązania do odblokowywania stron internetowych. Może to stanowić skuteczny sposób na ominięcie ograniczeń bez żadnych skutków ubocznych śledzenia lub naruszenia prywatności.

Usługa VPN maskuje twój prawdziwy adres IP fałszywym, zgodnie z preferencjami treści. Zmiana adresu IP sprawia, że ​​jesteś prawowitym przeglądającym treści, które chcesz wyświetlić. Dzięki usłudze takiej jak VPN, masz dostęp do szerokiej gamy treści globalnych, do których można uzyskać dostęp z prawie dowolnego regionu. Ponadto prędkość przeglądania podczas korzystania z VPN pozostaje prawie niezakłócona.

Jednak w tym celu musisz inteligentnie wybrać dostawców VPN, którzy mają jasne zasady dotyczące obsługi klienta. Dlatego wybierz renomowaną usługę VPN, taką jak NordVPN, ExpressVPN i PureVPN, którym ufają klienci i są bardzo preferowani przez internautów. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na VPN, oszuści oferują fałszywe usługi VPN, w przypadku których należy zachować czujność i unikać darmowych sieci VPN.

Wniosek

Wiele treści internetowych jest obecnie blokowanych dla użytkowników. To jest przyczyną, że wiele osób szuka technik odblokowania stron internetowych. Najczęściej jednak nie mogli znaleźć odpowiedniego rozwiązania i zamiast tego zaplątali się w te techniki.

Tutaj, w tym przewodniku, przedstawiliśmy prawie wszystkie możliwe sposoby, które mogą być pomocne w odblokowaniu stron internetowych. Jednak powinieneś inteligentnie zastosować te techniki zgodnie z warunkami.