10 způsobů – Jak odemknout webové stránky odkudkoli – Kompletní průvodce

[ware_item id=33][/ware_item]

Pokud webová stránka omezuje přístup uživatelů k obsahu, obvykle mezi nimi vytváří nepříjemnost. V dnešní době však taková omezení na webových stránkách výjimečně stoupají v důsledku geo-omezení a vládních zákazů. Některé školy, podniky a organizace mají také určité zásady, které jednotlivcům brání v přístupu k určitému obsahu. Ale pro legitimního uživatele internetu je opravdu znepokojivé zůstat daleko od požadovaného obsahu. Přesto vyvstává otázka, jak odblokovat webové stránky?


10 nejlepších způsobů, jak odblokovat webové stránky

Popsáno je mnoho technik, ale kvůli chybějícímu náležitému vysvětlení nejsou uživatelé internetu schopni identifikovat správný nástroj pro odblokování webových stránek. Prostřednictvím tohoto článku bychom vám však řekli všechny možné způsoby, jak můžete webové stránky odblokovat. Zde bychom vám popsali všechny tyto nástroje pro odblokování webových stránek, které vám poskytnou dostatečné porozumění a snadný přístup k takovým omezeným obsahem.

(1) - HTTP a HTTPS

Prvním a nejběžnějším krokem, který byste měli podniknout při odblokování webové stránky, je přepnutí předchozí adresy URL z HTTP na HTTPS. Lidé často tomuto procesu věnují zanedbatelný význam; Někdy je však zablokována pouze jedna verze webu.

Pokud se například pokoušíte získat přístup na Facebook a jeho verze HTTPS (https://www.facebook.com) je ve vaší oblasti blokována, může to být možnost, že web s HTTP (http: //www.facebook). com) je přístupný. Přesto v mnoha ústavech, jako jsou školy, jsou weby na běžném HTTP internetovém portu 80 blokovány, ale port 443 je odblokovaný, což je obvykle HTTPS verze webu.

HTTPS a HTTP rozlišují stejný web tak, že přidané „S“ v HTTP označuje, že web má být bezpečný a šifrovaný. URL obsahující HTTP však ukazuje, že obsah webových stránek není zabezpečen.

(2) - Použijte Portable Proxy Browser

Přenosný prohlížeč proxy lze stáhnout, aby bylo možné získat dvakrát účinnější a výhodnější verzi než samotný server proxy. Například, Kproxy může být přenosný nebo mít nainstalovanou volbu. Nejpohodlnější funkcí při používání webového prohlížeče je to, že vám nabízí vyhledávání na webu, aniž byste jej zadali do hlavního pruhu adresy URL. Blokovaný web můžete snadno získat zadáním adresy URL do prostředního vyhledávacího pole.

(3) - Použití jiného DNS

Webové stránky můžete také odblokovat změnou serveru DNS. Server DNS je jako index udržovaný pro adresy URL webových stránek, které navštěvujete. Například když zadáte odkaz na web do adresního řádku vašeho prohlížeče, počítač odešle požadavek na přístup na server DNS a poskytne vám adresu IP pro tento web..

10 způsobů - Jak odemknout webové stránky odkudkoli - Kompletní průvodce

Pokud tedy poskytovatelé internetových služeb chtějí web zablokovat, pouze odstraní položky pro tento konkrétní web. Poskytovatelé internetových služeb však mohou také zvážit přesměrování žádosti na jiný web nebo na stránku s upozorněním.

Chcete-li tomuto problému čelit, můžete jednoduše změnit server DNS. Přesto existuje mnoho bezplatných plně otevřených serverů DNS třetích stran, které provozují organizace nebo poskytovatelé internetových služeb. Nejpopulárnější servery DNS jsou však Google DNS a OpenDNS. Jediné, co musíte udělat pro odblokování webových stránek, je pouze změna DNS na jejich.

Pro Systém Windows 7, přejděte na Ovládací panel a poté klikněte na složku Síť a internet. Nyní přejděte do části „Centrum sítí a sdílení“ a přejděte na možnost „Změnit nastavení adaptéru“. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na síťový adaptér, klikněte na internetový protokol verze 4 a klikněte na „vlastnosti“. Poté klikněte na ‘Použijte následující adresy serveru DNS a odešlete server DNS podle vašeho výběru. Adresy serverů pro Google jsou 8.8.8.8 a 8.8.4.4 a pro OpenDNS jsou 208,67,222,222 a 208,67,220,220. Nakonec po zadání adresy serveru klikněte na „Ok“ a uložte nastavení a restartujte počítač.

(4) - Použijte servery proxy

Při odblokování webů mohou proxy servery fungovat jako užitečný nástroj, který zprostředkovává váš počítač a web, ke kterému přistupujete. Pokud máte omezený přístup k určitému webovému serveru, mohl by být k návštěvě tohoto serveru použit proxy server. Webovou stránku zobrazuje proxy server a umožňuje se s ní spojit.

Protože nemáte přístup na web přímo, můžete jej tedy odblokovat. Existují různé proxy servery dostupné online, pro které vám vyhledávání Google v anonymních prohlížečích proxy poskytne dlouhý seznam. Například HideMyAss a OpenBlockedWebsite si můžete zvolit.

Měli byste však mít na paměti, že přístup k proxy serverům by mohl zpomal proces procházení a nemusí se vám zobrazovat webové stránky efektivně. Také byste mohli čelit mnoha rušivým reklamám při používání proxy prohlížečů, které by mohly narušit váš online zážitek.

(5) - Použijte IP místo URL

Jednou z účinných metod odblokování webu může být použití IP namísto adres URL. Někdy jsou omezené weby vedeny jako seznam adres URL a použití adresy IP pro tento konkrétní web se může ukázat jako efektivní.

Chcete-li získat IP adresu webové stránky, můžete provést ping doména.com příkaz v příkazovém řádku. Použití adresy IP je snadný způsob přístupu k blokovanému webu ve vaší oblasti. Tato metoda by však nefungovala pro web, který také zablokoval její IP adresu.

V tomto případě byste však mohli postupovat alternativně. Musíte na svém počítači spustit CMD a napsat ping „www.websitename.com“. Nyní stiskněte klávesu „Enter“, která okamžitě vrátí IP adresu. Pomocí této adresy IP zadejte do adresního řádku URL prohlížeče a stiskněte klávesu Enter.

(6) - Přístup k překladatelské službě

Většina jednotlivců si může myslet, že jak by bylo možné použít Translator k odblokování webových stránek. Organizace a dokonce země však někdy nezakazují překladatelské služby. Proto převodem webových stránek do jiného jazyka, který možná znáte, by vám mohl pomoci obejít omezení. K tomuto účelu můžete použít Google Translate, Microsoft Translator nebo Yahoo Babel ryby.

Například v Google Translate můžete zadat adresu URL webu, ke kterému chcete přistupovat, a jazyk, ve kterém chcete zobrazit obsah webu. Jako stránku vyberte jazyk stránky, kromě angličtiny a přeloženého jazyka jako angličtiny. Měli byste mít možnost zobrazit blokovaný web v angličtině.

10 způsobů - Jak odemknout webové stránky odkudkoli - Kompletní průvodce

(7) - Použijte rozšíření

U blokád umístěných ústavy a kancelářemi mohou někdy odblokování webových stránek pomoci také rozšíření prohlížeče. Webové stránky jako Facebook nebo Youtube, které jsou dynamické povahy, lze získat pomocí rozšíření. Při obcházení omezení mohou být užitečná rozšíření jako Hola a ProxMate.

(8) - Dostupnost RSS Feed

RSS (Rich Site Summary) je formát, který vám přináší pravidelně se měnící obsah a pomáhá získávat nový obsah a snadno ho číst. Chcete-li odblokovat web, můžete získat RSS kanál daného webu a přidat jej do své čtečky. Některé webové stránky však nemají zdroj RSS, ale v takovém případě můžete pro vytvoření zdroje využít online služby..

(9) - Použijte TOR

Pro získání rychlé popularity může být prohlížeč TOR skutečně užitečný pro odblokování webových stránek. Jedná se o snadno použitelný software, který také poskytuje anonymitu. Zakrývá IP adresu a chrání vaše data před zvědavýma očima. Prohlížeč TOR předává data z mnoha uzlů, které zabraňují skramblování dat.

10 způsobů - Jak odemknout webové stránky odkudkoli - Kompletní průvodce

Můžete si ji stáhnout přístupem na web TOR. Jednou z nevýhod pro TOR je to, že když jste k němu připojeni, můžete zažít pomalé online prohlížení. Také z důvodu rostoucí popularity používá mnoho počítačových zločinců TOR k provádění škodlivých činností.

(10) - Použijte VPN

VPN jsou nejkonkrétnější a autentická řešení pro odblokování webových stránek. Mohlo by to poskytnout efektivní způsob, jak obejít omezení, aniž by došlo ke sledování nežádoucích účinků nebo k ohrožení soukromí.

Služba VPN maskuje vaši skutečnou IP adresu falešnou podle preferencí obsahu. Změnou adresy IP se z vás stane legitimní prohlížeč obsahu, který chcete zobrazit. Se službou, jako je VPN, vám bude nabídnuta široká škála globálního obsahu, ke kterému lze přistupovat téměř z jakéhokoli regionu. Rychlost prohlížení při používání VPN zůstává téměř nenarušená.

Z tohoto důvodu musíte inteligentně vybrat poskytovatele VPN, kteří mají jasné zásady týkající se jejich zákaznických služeb. Proto si vyberte seriózní službu VPN, jako jsou NordVPN, ExpressVPN a PureVPN, které jsou důvěryhodné pro zákazníky a jsou vysoce preferované uživateli internetu. Vzhledem k rostoucí potřebě VPN nabízejí podvodníci falešné VPN služby, pro které musíte zůstat ostražití a pokusit se vyhnout bezplatným VPN.

Závěr

Mnoho dnešního internetového obsahu je pro uživatele blokováno. To je příčina, že mnoho jednotlivců hledá techniky pro odblokování webových stránek. Nejčastěji však nenašli vhodné řešení a místo toho se zapletou do těchto technik.

Zde jsme prostřednictvím tohoto průvodce představili téměř všechny možné způsoby, které by vám mohly pomoci odblokovat webové stránky. Přesto byste měli tyto techniky inteligentně používat podle podmínek.