Ako šifrovať telefón? (Sprievodca šifrovaným telefónom)

[ware_item id=33][/ware_item]

Šifrovanie je metóda na ochranu údajov uložených v ľubovoľnom zariadení, prenosnom počítači, počítači, smartfóne alebo inom zariadení, ktoré používate na ukladanie údajov. Slovo šifrovanie sa môže zdať trochu technické, ale jednoducho znamená heslo, ktoré chráni všetky vaše citlivé a dôverné údaje, ktoré nechcete ohroziť. V prípade vyšetrovacieho incidentu, ktorý spustí bitku medzi spoločnosťami Apple a FBI, ktorá zvýšila a zvýšila potrebu šifrovania, môžete mať o veci iný názor, ale nemôžete poprieť dôležitosť zabezpečenia údajov pomocou personalizovaného šifrovania. kľúč, ktorý ho chráni pred akýmkoľvek hackerstvom, nevyžiadanou poštou a pokusom o krádež údajov. Aj keď je váš šifrovaný telefón ukradnutý alebo sa dostane do nesprávnych rúk, nemusíte sa obávať o údaje uložené vo vašom smartfóne, ktoré môžu obsahovať vaše osobné informácie, e-mailové účty môžu mať vaše finančné a bankové výpisy, informácie o vašej kreditnej karte, vašu súkromnú konverzáciu, obrázky, videá, kontakty atď. A bolo by to pre vás nočnou morou, ak by ju zneužívalo akýkoľvek počítačový zločinec, ako je hacker, spammer alebo iný snooper. Ochrana vašich údajov šifrovaním je tým najlepším a inteligentným nápadom, ako sa zbaviť všetkých týchto problémov, a mali by ste naozaj myslieť na šifrovaný telefón..


Čo je to šifrovaný telefón?

Šifrovanie ukladá údaje telefónu v kódovanej a nečitateľnej zdanlivo skramblovanej podobe. Keď zapnete telefón, musíte zadať PIN alebo chránené heslo, ktoré je rovnaké ako PIN alebo heslo na uzamknutej obrazovke telefónu. Po zadaní šifrovacieho kľúča použije telefón na dešifrovanie vašich údajov kód PIN alebo heslo. je to pochopiteľné.

Typy šifrovania telefónu

Existujú tri hlavné druhy šifrovania;

  1. Šifrovanie dát v pohybe
  2. End-to-end šifrovanie
  3. Šifrovanie dát v pokoji

Prvé dva typy šifrovania - „Šifrovanie pre dáta v pohybe“ a „šifrovanie medzi koncovými bodmi“ sú určené pre odchádzajúce a prijímajúce správy v šifrovanom telefóne a ich cieľom je zabrániť akejkoľvek neoprávnenej osobe čítať komunikáciu vášho zariadenia. Tretí typ šifrovania - šifrovanie pre údaje v pokoji, je pre uložené dáta v pamäti zariadenia.

Prečo by som mal šifrovať môj telefón?

Milióny ľudí na celom svete v dnešnej dobe používajú smartfóny a ukladajú v telefóne osobné údaje od svojich osobných údajov do súkromných rozhovorov, obrázkov a videí a predstavte si, kedy sa každý rok ukradnú tisíce telefónov a či je váš telefón jedným z nich, ktorý spadne do nesprávnych rúk, ktorí by mohli získať prístup ku všetkým vašim osobným údajom a citlivým informáciám, neznie to strašidelne? Tu je niekoľko dôvodov, prečo musíte používať šifrovaný telefón.

Zvýšenie bezpečnosti údajov

Šifrovanie vášho telefónu zaisťuje bezpečnosť údajov vášho telefónu, ktoré nemožno zneužiť ani distribuovať ani v nesprávnych rukách. Na šifrovaný telefón môžete bez obáv ukladať akékoľvek informácie a údaje, ktoré chcete. Šifrovanie údajov vášho telefónu môže znieť zložito a technicky, ale je to také jednoduché ako zachovanie šifrovania heslom pre váš súbor, priečinok alebo celé zariadenie. Po šifrovaní sa vaše údaje prevedú na kódovaný, skramblovaný a nečitateľný formulár chránený šifrovacím kľúčom, ktorý je slúži na dešifrovanie údajov, takže k nim má prístup iba osoba, ktorá pozná správny šifrovací kľúč, inak sú všetky vaše údaje v telefóne bezpečné a bezpečné.

Bezpečnosť údajov, aj keď sa telefón predáva

Keď sa rozhodnete zmeniť svoj starý telefón jeho predajom a získaním nového telefónu pre seba, premýšľali ste niekedy nad údajmi uloženými v pamäti telefónu a na pevnom disku, ktoré je možné získať aj po vymazaní všetkých údajov? Mnoho ľudí ignoruje túto skutočnosť, že pri dlhodobom odovzdávaní mobilných telefónov môže dôjsť k zneužitiu a využitiu ich osobných údajov a údajov, ak ich použije iná osoba, a ak jej úmysel nie je správny, určite to nemôže byť vo váš prospech. Najlepšie je preto zašifrovať údaje telefónu a nikdy sa nemusíte obávať o svoje osobné veci na šifrovanom telefóne..

Čo v telefóne možno šifrovať?

Za normálnych okolností je možné na šifrovanom telefóne šifrovať všetko, ktoré používa na pripojenie k internetu pripojenie, čo textové správy a hovory? ich šifrovanie nie je ľahká úloha, ale stále existujú niektoré aplikácie, ako napríklad Tichý telefón alebo Signál, ktoré smerujú hlasové hovory cez internet pomocou VoIP, a ešte viac aplikácií, ako napríklad iMessages, ktoré prevádzajú textové správy na internetové okamžité správy, ak osoba na druhom konci používa tú istú aplikáciu pre textové správy. E-maily v telefónoch majú jednu nevýhodu: všetko od obsahu správy až po prílohy je možné šifrovať, adresy odosielateľa a príjemcu sú napriek šifrovanému e-mailu stále viditeľné pre každého, ale e-mailové protokoly môžu byť na telefóne šifrované..

Ako šifrovať telefón?

Všeobecne existujú dva hlavné a najobľúbenejšie operačné systémy pre smartfóny, ktoré používajú milióny používateľov po celom svete Android a iOS (iPhone / iPad) a nižšie sa budeme venovať tomu, ako môžete implementovať šifrovanie v oboch z nich pomocou vstavaných funkcií a ďalej v článku budeme diskutovať o niektorých aplikáciách tretích strán používaných na účely šifrovania telefónu.

Šifrovanie v zariadeniach Android

Väčšina telefónov a zariadení s Androidom od spoločnosti Google nie je v predvolenom nastavení šifrovaná a používatelia sa nikdy neobťažujú meniť predvolené nastavenie zvyčajne. Ak čítate tento článok a vlastníte telefón s Androidom, musíte byť zvedaví, ako šifrovať telefón s Androidom pomocou zabudovaného telefónu. vo funkciách telefónov s Androidom je šifrovanie v telefónoch s Androidom ťažšie ako v systéme iOS. Niektoré nové modely telefónov s Androidom, ako sú telefóny a tablety Nexus od spoločnosti Google, sú predvolene zapnuté šifrovanie. Nové zariadenia so systémom Android, ktoré sa dodávajú s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow, ako sú Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, sú tiež šifrované a všetko, čo musíte urobiť, je nastaviť bezpečnostný a šifrovací kód, ktorý sa má aktivovať, a potom pri každom odomknutí šifrovaného telefónu. vás požiada o prednastavený šifrovací kľúč a potom môžete získať prístup k šifrovanému telefónu zadaním správneho kľúča. Pri nastavovaní šifrovacieho kľúča v telefónoch s Androidom postupujte podľa týchto jednoduchých krokov;
1. Choďte na nastavenie mobilného telefónu a potom vyberte Zabezpečenie / uzamknutie obrazovky a zabezpečenie.
2. Potom choďte na ďalšie nastavenia zabezpečenia a kliknite na šifrovanie telefón.
3. Teraz budete požiadaní o nastavenie hesla, šifrovacieho kľúča atď., Rozhodne zložitú kombináciu, ktorú uhádne každý, kto vás pozná, a kliknite na tlačidlo Použiť..
4. Nezabudnite uchovávať šifrovací kľúč alebo heslo v bezpečí a uložiť ich na miesto, kde ich nikdy nemôžete stratiť. V opačnom prípade bude váš telefón uzamknutý..

ako šifrovať telefón
Šifrovanie v systéme iOS

Spoločnosť Apple predstavila v roku 2014 funkciu šifrovania zariadenia v systéme iOS 8, ktorá sa ľahko nastavovala a vyžadovala nastavenie najmenej štvormiestneho kódu, a vždy, keď telefón odomknete pridaním kódu a zariadenie sa ľahko dešifruje, odporúča sa ponechať zložitý súbor čísel ako prístupový kód na udržanie vysokej úrovne šifrovania iPhone. Ak chcete nastaviť šifrovací kľúč v systéme iOS 8, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov;
1. Choďte na nastavenie vášho iPhone a potom vyberte Dotknite sa položky ID & heslom (alebo prístupový kód pre staršie zariadenia bez snímača odtlačkov prstov).
2. Teraz kliknite na ikonu Zapnite prístupový kód a zadajte silný prístupový kód alebo heslo.
3. Teraz máte zabezpečené a šifrované zariadenie iOS a iba osoba, ktorá pozná váš prístupový kód, má prístup k vášmu zariadeniu a dešifruje údaje uložené v zariadení..

šifrovaný telefón
Šifrovanie mobilných dát pomocou VPN

Ak na svojom mobilnom zariadení používate internet, všetky vaše online aktivity monitoruje váš ISP, NSA a iné vládne bezpečnostné a dozorné agentúry. Po odhalení Edwarda Snowdena nemôže nikto na Zemi popierať tieto fakty. Môžete sa však zbaviť tohto obťažovania a snoopingu útočníkmi pomocou VPN pre váš Android alebo iOS (iPhone / iPad). Virtuálna súkromná sieť je nástroj, ktorý vám poskytuje súkromný a šifrovaný tunel medzi zariadením a serverom VPN a prenáša všetky údaje, ktoré odosielate alebo prijímate prostredníctvom tohto zabezpečeného šifrovaného tunela, od všetkých zvedavých a špionážnych očí, pomocou špičkových zariadení úroveň šifrovania AES-128 bitového šifrovania a AES-256 bitového šifrovania. Táto úroveň šifrovania poskytovaná sieťou VPN predstavuje komplexný druh zabezpečenia a ochrany osobných údajov, pretože vďaka tomu všetko, čo robíte pri prehliadaní internetu, surfovaní, sťahovaní, chatovaní, streamovaní, torrentovaní, nahrávaní atď., Sú všetky aktivity mimo votrelcov a počítačoví zločinci, vďaka ktorým sú vaše údaje úplne bezpečné.

ako šifrovať telefón
Najlepšie šifrovacie aplikácie pre Android & iOS

Existuje veľa šifrovacích aplikácií tretích strán, ktoré si môžete stiahnuť do telefónu iOS alebo Android, ktoré šifrujú všetky vaše údaje, textové správy, hovory ich konverziou a smerovaním cez šifrovanú formu cez internet. Nižšie je uvedený zoznam najlepších aplikácií pre telefóny iOS a Android, ktoré poskytujú šifrovanie textov, správ, rozhovorov, hovorov atď.

1. Signál:

Bezplatná aplikácia pre iOS a Android vám poskytuje absolútne šifrované hlasové hovory. Signal používa vaše telefónne číslo, nevyžaduje heslo, jeho nájdenie kontaktu na okamžité zobrazenie toho, ktorý z vašich kontaktov používa Signal, a automaticky zašifruje vašu komunikáciu. Pod kapotou využíva osvedčený protokol ZRTP pre bezpečnú hlasovú komunikáciu. Chráni jednoducho vaše súkromné ​​hovory a bráni NSA a ďalším vládnym snoopers preniknúť do vašich hlasových hovorov.

2.Silent Phone:

Ak vlastníte firmu alebo ste jednotlivec, ktorý má obavy o svoje súkromie a bezpečnosť, táto aplikácia môže vyriešiť váš problém. Softvér Silent Phone je k dispozícii pre Android a iOS a umožňuje používateľom volať a posielať textové správy s úplným súkromím.

3.Telegram:

Je to tiež vynikajúca šifrovacia aplikácia na zabezpečenie konverzácií s ostatnými používateľmi telegramu. Najlepšie zo všetkého je, že Telegram je multiplatformová aplikácia, ktorá je k dispozícii nielen pre iOS a Android, ale aj pre klientov pre Mac a PC.

4.Text Secure:

Túto aplikáciu vyvinula spoločnosť Open Whisper Systems podľa odporúčaní samotného Snowdena v jednom zo svojich článkov. Text Secure umožňuje bezpečné a šifrované hlasové hovory a texty. Je k dispozícii pre Android a iOS.

záver

V tomto svete, kde sme natoľko závislí od našich mobilných telefónov, od všetkého, čo robíme, od uchovávania finančných informácií až po uchovávanie súkromných konverzácií a súkromných údajov (obrázky, videá atď.), Je šifrovanie vecou, ​​ktorú nemožno ignorovať, ak tak neurobíte chcete, aby vaše súkromné ​​a citlivé údaje boli v zlých rukách. Dáva nám to pocit bezpečia a úľavy, aj keď je náš telefón odcudzený alebo predaný, údaje sú vo forme, ktorú nie je možné prečítať každému, kto nepozná šifrovacie heslo. Výkonná metóda na zvýšenie bezpečnosti, aby sa predišlo pokusom o krádež údajov.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me