Ako môže vaše zariadenie USB predstavovať bezpečnostné riziká pre vás

[ware_item id=33][/ware_item]

Univerzálna sériová zbernica - zariadenie USB je užitočné externé zariadenie na ukladanie údajov. Obsahuje pamäť flash, ktorá dokáže uložiť až 256 MB až 256 GB. Táto karta USB sa však môže ukázať ako hlavné bezpečnostné riziko. Ľudia začali považovať zariadenia USB za bezpečnostnú hrozbu po tom, čo ich Edward Snowden použil na kopírovanie tajomstiev americkej národnej bezpečnostnej agentúry (NSA)..


Kroky na zmiernenie bezpečnostných rizík, ktoré predstavuje zariadenie USB

V tomto článku sa zameriavame na rôzne bezpečnostné riziká, ktoré môžu nastať po zneužití alebo USB flash disku.

Security-riziká-by-USB zariadenia

Medzi riziká, ktorým čelíte, patria rôzne závažné bezpečnostné incidenty, škodlivý softvér špecifický pre USB a vírusy. Tieto bezpečnostné riziká však možno zmierniť použitím niektorých dobrých bezpečnostných postupov. Je veľmi dôležité, aby ste podnikli bezpečnostné kroky pre jednotku USB flash.

  1. Strata zariadenia USB

Najčastejšie bezpečnostné riziká, ktoré sa týkajú USB flash zariadení, sa vyskytujú hlavne pri strate zariadenia.

Ak však máte chránené heslom alebo ešte lepšie šifrované zariadenie USB Flash, vaše obavy sa môžu minimalizovať. Okrem toho, ak máte svoje dáta zálohované niekde inde, budete v bezpečí. Takže aj v prípade straty alebo odcudzenia vášho zariadenia zostanú vaše údaje v bezpečí, pretože nikto nebude schopný prerušiť šifrovanie, ktoré ste nastavili na vašom zariadení USB.

Aby ste mohli zariadenie USB šifrovať, môžete použiť šifrovací softvér alebo kúpiť zariadenie so šifrovaným oddielom.

Odporúčaný článok: Ako šifrovať jednotku USB v počítačoch Mac

Strata zariadenia USB bez ochrany heslom a šifrovaním je však úplne iná záležitosť. V závislosti od dôležitosti údajov uložených na zariadení USB môže stratené zariadenie USB stáť celé vaše šťastie. Je to však iba váš životopis uložený na USB zariadení, potom by ste sa nemali príliš zaoberať, ale ak má toto zariadenie uložené veľmi osobné dokumenty, tieto obavy budú veľmi vysoké.

Preto je najjednoduchším spôsobom, ako sa vyhnúť strate zariadenia USB, ubezpečiť sa, že je bezpečne uložené pomocou vlastného zariadenia. Kamkoľvek umiestnite zariadenie USB bezpečne, mali by ste sa tiež uistiť, že by sa nemalo poškodiť nadmerným otrasom alebo tlakom, pretože by to malo za následok poškodenie alebo zničenie údajov..

  1. Nájdenie jednotky USB Flash

Jednotka USB Flash, ak sa nájde neprirodzene, existuje takmer 50 percent šancí, že ju vložíte do svojho počítača. Môžete si myslieť, že je to bezplatná vec, tak prečo ju nevyužiť na svoj vlastný účel. Táto jednotka USB Flash môže byť bohužiaľ aj pascou a môže vás ľahko chytiť do načítania škodlivého softvéru do počítača.

Security-riziká-by-USB zariadenia

Netechnicky zdatní by nikdy nekontrolovali obsah USB flash disku, ale urobil by to odborník na bezpečnosť. Na kontrolu obsahu takto neprirodzene nájdenej jednotky USB Flash by sa mali používať zabezpečené počítače so špecializovaným bezpečnostným softvérom.

Ak váš počítač už chráni antivírusový softvér, dá sa zabrániť infikovaniu vášho PC rôznymi autorskými malware. Je to však možné iba vtedy, ak je váš systém aktuálny, pretože v opačnom prípade bude stále existovať šanca na infikovanie systému škodlivým softvérom.

Preto je lepšie nechať na pokoji akúkoľvek jednotku USB Flash, ktorú nájdete neprirodzene. Môžete tiež uskutočniť hovor na sociálnych médiách pre vlastníka strateného zariadenia. Nikdy by ste ho však nemali pripojiť.

  1. Poskytnutie zariadenia USB priateľovi

Ak máte zariadenie USB a práve ste si kúpili nové, možno budete mať druhé myšlienky o staršom USB. Možno uvažujete o predaji staršieho zariadenia USB alebo o jeho odovzdaní. Dôležitou vecou pre vás by nemali byť sny o zárobku malého zisku, skôr by ste mali myslieť na bezpečnosť údajov. Security-riziká-by-USB zariadenia

Pri predaji alebo rozdávaní zariadenia USB by ste sa mali uistiť, že bol odstránený celý obsah. Údaje by sa mali bezpečne odstrániť a až po úplnom potvrdení by sa mali odovzdať cudzincovi alebo inému priateľovi.

Okrem toho existuje niekoľko rôznych spôsobov bezpečného vymazania médií založených na blesku z jednotky USB Flash. Každý cyklus čítania a zápisu však spôsobí starnutie disku. Preto je najlepšie jednoducho vymazať staršie disky, pretože nemusia jednoducho trvať dosť dlho v rukách nového vlastníka..

  1. Malware špecifický pre USB

Vyššie sme zvážili riziká vloženia neprirodzene nájdeného zariadenia USB do vášho počítača. Okrem toho musíte vedieť aj o škodlivom softvéri, ktorý sa dá ľahko spustiť. Niektoré malware, trójske kone a červy sa dajú nájsť tiež automaticky. Ak váš počítač nie je vybavený bezpečnostným softvérom, tento malware dosiahne dobrú úroveň úspechu. Security-riziká-by-USB zariadenia

Príkladom takého škodlivého softvéru je BadUSB. Tento prakticky nezistiteľný malware môže viesť k únosu cieľových počítačov. BadUSB zacieľuje na jednotlivca prostredníctvom infikovaného zariadenia USB a potom využíva kontrolu nad svojím osobným počítačom alebo všade tam, kde je infikované USB vložené.

  1. Poznajte svoje USB zariadenie

Vaše zariadenie USB vyžaduje bezpečné a bezpečné miesto pred zvedavými očami hackerov a snooperov. Je však tiež dôležité, aby ste to v prípade, že je prítomný v obrovskom množstve rôznych zariadení USB, rozpoznali. Rozpoznanie zariadenia USB je preto mimoriadne dôležité.

Bezpečnosť a súkromie sú hlavnými problémami, ktoré sa neustále otáčajú okolo zariadenia USB. Preto je veľmi dôležité, aby ste svoje zariadenie USB náhodne neodovzdali namiesto zariadenia, ktoré sa má odovzdať. Ak omylom odovzdáte svoje osobné zariadenie USB, je pravdepodobné, že obsahuje citlivé údaje, ktoré môžu mať za následok rozpaky alebo vás môžu stáť aj vaše šťastie. Preto by ste mali svoje osobné disky udržiavať oddelene od tých, ktoré používate v práci. Pred odovzdaním akéhokoľvek zariadenia USB by ste mali skontrolovať aj jeho obsah. Security-riziká-by-USB zariadenia

Ak je vaše USB rovnako ako všetky bežné, je veľká pravdepodobnosť, že ich nebudete môcť rozoznať. Ak však vytvoríte zvlášť honosný alebo nápaditý dizajn, ako je Lego alebo drevo atď., Ľahko rozpoznáte svoje zariadenie USB. Na svoje zariadenie môžete použiť aj niektoré nalepovacie štítky, mali by ste však zvážiť umiestnenie zariadenia USB na bezpečnom mieste.

záver

Zariadenia USB prenášajú ako silikónové vizitky väčšinou používatelia počítačov. Pretože sme oboznámení s USB, ktoré nesú infekcie malvérom, tak sme závislí od občasného preformátovania, ako aj od antivírusových skenov. Týmto spôsobom môžeme bezpečne zabrániť tomu, aby naše jednotky USB spôsobili ďalšiu digitálnu epidémiu. Bezpečnostné riziká spojené so zariadeniami USB však prebiehajú hlbšie, ako sme si predstavovali. Prijatím vyššie uvedených osvedčených postupov sa preto určite môžete ochrániť pred bezpečnostnými rizikami, ktoré pre vás predstavuje vaše zariadenie USB..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me