Ako vás Google môže sledovať a ako zabrániť sledovaniu Google?

[ware_item id=33][/ware_item]

Nie je skrytou skutočnosťou, že Google vie veľa o používateľských informáciách a údajoch. Google je nevyhnutná digitálna jednotka, ktorá sa odvážila takmer v každej časti života jednotlivca. Či už chcete niečo hľadať na internete, chcete sledovať film alebo video, o ktorom niekto hovorí, alebo chce navštíviť nový cieľ, spoločnosť Google o tom vie veľmi dobre.


Keďže sa na spoločnosť Google veľmi spoliehame, je ťažké ju z našich životov vylúčiť. Môžeme však aspoň nájsť spôsoby, ako môžeme obmedziť kontrolu nad našimi údajmi a informáciami.

V tomto článku nájdete rôzne taktiky, pomocou ktorých môže spoločnosť Google sledovať všetky vaše aktivity a ako tomu môžete zabrániť spoločnosti Google. Pozrite sa nižšie!

  1. Poloha Máp Google:

Táto funkcia je jednou z najzaujímavejších a najskromnejších funkcií ponúkaných spoločnosťou Google, ktorej sa nedá vyhnúť. Spoločnosť Google veľmi šikovne ukladá súradnice vašej polohy vždy, keď používate funkciu máp Google na vyhľadávanie alebo na cestu kamkoľvek.

Google tieto informácie používa mnohými spôsobmi, napríklad okrem toho, že zlepšujú svoje služby, posielajú upozorňovacie karty, ak ste v kine alebo reštaurácii..

Ak chcete spoločnosti Google zabrániť v sledovaní vašej aktivity, môžete deaktivovať možnosť História polohy. Zakázanie tejto možnosti nebude mať vplyv na vaše skúsenosti. Môžete však stratiť možnosť prezerať si cesty, ktoré ste podnikli v Mapách Google. Deaktivácia tejto možnosti obmedzí Mapy Google v prístupe k vašej polohe.

Môžete tiež zrušiť povolenie GPS pre Mapy Google, aby ste sa uistili, že vás to nebude sledovať bez toho, aby ste boli informovaný.

Môžete tiež zakázať web & Možnosť Aktivita v aplikácii, ktorá spoločnosti Google umožňuje zdieľať údaje o vašej polohe.

Všetky tieto možnosti nastavenia sú k dispozícii na jednom mieste. Ak chcete zmeniť tieto nastavenia, otvorte aplikáciu Mapy Google, potiahnite prstom zľava do polohy nakreslite navigačnú zásuvku. Odtiaľ klepnite na Nastavenia a zasiahnuť osobný obsah. Všetky tieto možnosti nájdete pod položkou História aplikácií a nastavenia polohy.

  1. Poloha z telefónov s Androidom:

Ak ste používateľom systému Android, Google neustále zaznamenáva a sleduje každý váš pohyb. Na tento účel nepotrebujú ani funkciu máp.

Ak chcete tomu zabrániť spoločnosti Google, musíte vypnúť možnosť Aktivita na webe, Aktivita aplikácií a História polohy.

Ak nemáte v telefóne nainštalovanú aplikáciu Mapy a chcete získať prístup k nastaveniam ochrany osobných údajov, nezúfajte. Všetko, čo potrebujete, je prejdite na informačný panel Moja aktivita. Z ľavého menu vyhľadať ovládacie prvky aktivity získať prístup k týmto nastaveniam.

Ak chcete odstrániť akékoľvek konkrétne informácie o polohe, urobte to z domovskej stránky informačného panela.

  1. Využitie dát z telefónov s Androidom:

Osobné a súkromné ​​informácie používateľov systému Android sú vystavené vysokému riziku, pretože spoločnosť Google si uchováva veľa informácií o používateľovi. Zahŕňa aj niektoré osobné informácie, ako sú kontakty, používanie aplikácií a schôdzky v kalendári.

Google vie všetko o používaní vašej aplikácie, napríklad o tom, ako dlho ste ju používali, a tiež o aktualizáciách pre váš systém.

Ak tomu chcete zabrániť, použite nastavenie Informácie o zariadení na stránke Ovládacie prvky aktivity. Ak chcete odstrániť konkrétny záznam, vráťte sa iba na domovskú stránku informačného panela Moja aktivita.

  1. Žiadosti o vyhľadávanie od spoločnosti Google:

Keď na webe Google vyhľadáte čokoľvek, výrazne to ovplyvní algoritmy, ktoré sa snažia nájsť vás a vaše preferencie. Svoje žiadosti o vyhľadávanie však môžete ovládať z webu Moja aktivita.

Buď môžete prerušiť funkciu, ktorá zaznamenáva históriu vyhľadávania, alebo môžete odstrániť akúkoľvek konkrétnu z databázy. Ale pre všetky predchádzajúce žiadosti musíte vypnúť aktivitu na webe a v aplikáciách, zatiaľ čo neskoršie je možné vykonať z domovskej stránky.

  1. Zobrazenie a história vyhľadávania z YouTube:

Google tiež vie, na čo sa pozeráte na internete pomocou histórie prezerania a vyhľadávania v účte YouTube. Je nepríjemné, keď niekto naruší vaše súkromie. Môžete to však ukončiť.

Možnosti pre zmenu nastavení sú uvedené v dolnej časti Stránka Ovládacie prvky aktivity. Prejdite na stránku Karta Odstrániť aktivitu vymazať históriu pozerania. Podobne sa môžete zbaviť histórie vyhľadávania iba vymazaním histórie vyhľadávania.

  1. Údaje a história prehliadania pomocou prehliadača Google Chrome:

Okrem prehliadača Google, jeho domáceho prehliadača, t. J. Google Chrome, zohráva dôležitú úlohu pri sledovaní používateľov. Prehliadač Google Chrome informuje všetkých používateľov o histórii prehliadania internetu a nielen o konkrétnych službách.

Prehliadač Chrome okrem histórie nahrávania zdieľa vaše údaje, odosiela systémové informácie, obsah stránky a mnoho ďalších.

Ak chcete zabrániť histórii prehliadača Chrome a svojej činnosti na rôznych webových stránkach, prejdite na stránku Stránka Ovládanie aktivity. Pod Aktivita na webe a v aplikáciách voľba, deaktivujte zahrnúť históriu prehliadača Chrome voľba.

Okrem toho by ste mali zrušiť začiarknutie políčka Pomoc pri zlepšovaní bezpečného prehliadania a automaticky odosielať štatistiky používania, ktoré sa nachádzajú v nastaveniach prehliadača Chrome. Ak chcete z protokolov prehliadača Chrome odstrániť konkrétnu položku, mali by ste navštíviť informačný panel Moja aktivita.

  1. Hlasové nahrávky od Asistenta Google:

Je dôležité si uvedomiť, že všetky vaše konverzácie a dopyty s Asistentom Google zostanú zachované navždy. Google to robí preto, aby sa ubezpečil, že virtuálny asistent pri volaní počúva a môže vylepšiť svoje algoritmy rozpoznávania reči. Ak s touto funkciou nie ste spokojní, môžete ju vypnúť.

Ak chcete odstrániť niektoré konkrétne záznamy a príkazy, musíte prehľadať stránku Moja aktivita.

Deaktivácia nastavenia hlasovej aktivity však môže ohroziť niekoľko funkcií Asistenta Google. Obsahuje viac profilov na domovskej stránke Google. Hlasová a zvuková aktivita je k dispozícii na karte Ovládacie prvky aktivity.

  1. Videá a fotografie z Fotiek Google:

Všetky vaše synchronizované obrázky v službe Fotografie Google sú pripravené na rozpoznávanie objektov a tváre. Avšak okrem opustenia tejto platformy s tým nemôžete urobiť nič.

Väčšina funkcií zdôrazňujúcich funkciu Foto Google vyžaduje algoritmy, ktoré skombinujú vaše fotografie s cieľom, ako je ich zoskupenie podľa tvárí, objektov a mnoho ďalších.

 

Teraz si myslím, že je celkom jasné, ako vás Google sleduje a vedie záznamy o našich činnostiach. Rozhodne! Nemôžeme s istotou prestať používať Google, ale aspoň môžeme prijať niektoré preventívne opatrenia, aby sme zaistili naše súkromie a bezpečnosť online. Prevencia sledovania uvedená vyššie je jednoduchá a časovo menej náročná a ovplyvňuje iba aktivitu google.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me