Ako zabezpečiť ochranu osobných údajov v systéme Android

[ware_item id=33][/ware_item]

Ako zabezpečiť ochranu osobných údajov v systéme AndroidAndroid :: Hacky gadgetov


V posledných rokoch sa ich uvedenie na trh stalo súčasťou integrovaného života. Je toho toľko, že je to osobné, že v našich smartfónoch prechádzame alebo dokonca ukladáme. S týmto príde teda otázka súkromia. Smartfóny, ako napríklad telefóny s Androidom, môžu niekedy skutočne ohroziť vaše súkromie.

Táto obava nezačína zďaleka. Páchateľmi môžu byť v skutočnosti tí istí vývojári vášho operačného systému Android. Google je populárny aj ako nástroj na zhromažďovanie údajov. A prostredníctvom vášho operačného systému Android niekoľko služieb, ako je napríklad vaša často navštívená webová lokalita a e-mail, môžu služby Google ľahko sledovať.

Nemalo by to však pre vás predstavovať hrozbu. Keďže spoločnosť Google môže narušiť súkromie a zhromažďovať vaše údaje a trendy, existuje aj spôsob, ako obísť a zabrániť konzistentnosti tohto výskytu. Najdôležitejšou zo všetkých praktík, ktoré zabezpečujú vašu bezpečnosť, je vždy vypnúť všetko - takmer každú aplikáciu v telefóne.

Ochrana vášho smartfónu

Okolo nás sú zraniteľné miesta. Váš smartphone je vždy vystavený riziku invázie a hrozieb škodlivého softvéru za všetkých okolností. Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť, je vyhnúť sa pripojeniu telefónu s Androidom k neznámej verejnej WiFi. Podobne ako verejné WiFi pripojenie, Bluetooth a počítače sú tiež vynikajúcimi hostiteľmi škodlivého softvéru. Preto nikdy nenechávajte svoje Bluetooth aktivované a vyhýbajte sa čo najväčšiemu možnému pripojeniu telefónu k počítaču.  

Ak vo svojom telefóne nepoužívate službu alebo aplikáciu, bezpečnou stávkou je nechať ju vypnutú. Dôležitá je aj podhodnotená myšlienka získania ochrany pred škodlivým softvérom pre váš telefón s Androidom. Existuje mnoho online dostupných návodov na odstránenie škodlivého softvéru. Aj keď môžete postupovať podľa pokynov na odstránenie ochrany pred škodlivým softvérom Android pred škodlivým obsahom, musí byť v prvom rade.

Obmedzte svoju virtuálnu interakciu so spoločnosťou Google

Ako vlastník smartfónov pre Android ste vždy zraniteľní v súvislosti s aktivitami spoločnosti Google v oblasti zhromažďovania údajov. Túto interakciu však môžete obmedziť. Pokiaľ spoločnosť Google zistí svoj záväzok k ochrane osobných údajov, tak tomu tak nie je. A tomuto narušeniu sa môžete vyhnúť. Jednoducho postupujte podľa týchto nepopulárnych (z nejakého dôvodu) krokov prispôsobením kontroly aktivity v nastaveniach. Používanie telefónu bez prihlásenia do účtu Google navyše obmedzuje narušenie súkromia, rovnako ako obmedzuje vaše aktivity na telefóne..

Nastaviť PIN a skryť vaše dáta

V telefóne vždy nastavte osobné identifikačné číslo (PIN). Tým sa zabráni vniknutiu kohokoľvek aj v prípade straty alebo odcudzenia telefónu. Výber špendlíka nad rozpoznaním tváre alebo biometrických odtlačkov prstov ponúka tradičnejšiu a „bezpečnejšiu“ cestu na ochranu vašich údajov, a to aj pred spoločnosťou Google. Šifrovanie telefónu zvyšuje jeho bezpečnosť na úplne novú úroveň. 

Pamätajte si len na špendlík, pretože ak tak neurobíte, riskujete stratu všetkých údajov. Svoje upozornenia môžete tiež skryť, aby ste sa ochránili. Nikdy neviete, v ktorých rukách môže vaše zariadenie spadnúť. Skrytie upozornení teda vedie k tomu, že vaše údaje, ako sú upozornenia, kontakty a správy, zostanú skryté. Ak chcete upozornenia vypnúť, jednoducho prejdite na nastavenia zvuku a upozornení.

Dôsledná aktualizácia softvéru

Dôsledná aktualizácia softvéru vášho smartfónu s Androidom je obzvlášť dôležitá na udržanie bezpečnosti telefónu v aktuálnom stave. Rovnako ako výrobcovia a vývojári pracujú na zvýšení bezpečnosti svojich mobilných zariadení, hackeri tak nájdu inteligentnejšie spôsoby, ako napadnúť a šíriť malware.

Aktualizácia telefónu vám teda pomáha udržiavať krok s pokrokovejšími trikmi a trikmi pri invazii vašich zariadení alebo ich infikovaní škodlivým softvérom. Na telefóne s Androidom jednoducho prejdite na „nastavenia“, potom na „o telefóne“ a „o aktualizácii systému“, aby bol telefónny systém aktuálny.

Never Trust Neznáme zdroje

Android zdedený z Linuxu funguje tak, že vám umožňuje sťahovať alebo inštalovať aplikácie a programy zo zdrojov, ktoré preverili jeho vývojári. Váš telefón s Androidom je dodávaný s predvolenými nastaveniami, ktoré nepovoľujú neznáme zdroje. To zaisťuje, že ste vždy v bezpečí, najmä pred škodlivými zdrojmi a programami.

Vaše zariadenie Android vám však občas umožní sťahovať a inštalovať programy a aplikácie z neznámych zdrojov. Tento proces bude povolený iba v prípade, že spoločnosti Google udelíte povolenie na povolenie neznámych zdrojov. Môže to poškodiť bezpečnosť zariadení a údajov. Preto vždy venujte pozornosť a vyhýbajte sa povoľovaniu a povoľovaniu zdrojov, o ktorých si nie ste istí.

Jednoduchý čas na kontrolu povolení pre Aplikácie tiež prechádza dlhú cestu. Čítanie môže samozrejme trvať niekoľko minút, napriek tomu to však zaistí, že vaše zariadenie bude vždy v bezpečí. Spoločnosť Google vyvinula svoj systém povolení aplikácií, aby vás ochránila.

Napríklad určitá aplikácia, ktorú si stiahnete, bude mať prístup k vašej polohe, iba ak ju táto funkcia použije. Okrem toho, ako obvykle, sú dôležité vaše inštinkty a znalosti. Sedia vám povolenia dobre? Všimli ste si niečo pochybné? To všetko sú náznaky, že zdroj vašej aplikácie nemusí byť dôveryhodný.

Nezdieľajte príliš veľa

Pokiaľ chcete zdieľať svoju polohu s aplikáciou Uber, nie je to vždy bezpečné. Niektoré aplikácie sa môžu stať prakticky zbytočnými bez toho, aby bola zapnutá funkcia určovania polohy. Táto funkcia však môže občas celkom poškodiť bezpečnosť vášho telefónu s Androidom. Pred zapnutím dôležitých funkcií, ako je napríklad vaša poloha, preto vždy zmerajte nevyhnutnosť bezpečnostného problému.

Spodná čiara

Existuje niekoľko integračných spôsobov, ako zaistiť bezpečnosť telefónu s Androidom. Dvojfaktorové overenie naraz je možno jedným z najúčinnejších spôsobov, ako môžete posilniť bezpečnosť telefónu. Veľmi užitočný je tiež vývoj zvyku kontroly vašich aplikácií a zabezpečenia telefónu.

Zmerajte a dajte si pozor na to, čo sa deje s vašou synchronizáciou Google, skontrolujte predvolené aplikácie, zašifrujte svoje aktivity pomocou siete VPN a jedným zo spôsobov, ako ísť, sú poskytovatelia zabezpečených e-mailov. Bezpečná stávka je dokonca aj vyhnúť sa používaniu vyhľadávania Google na vašom zariadení s Androidom. Ste prihlásení k svojmu účtu Google, čo znamená, že všetky vaše vyhľadávacie vzory sleduje a zaznamenáva spoločnosť Google.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

58 − = 51

map