Ako zistiť, či bol váš telefón napadnutý 12 znakov

[ware_item id=33][/ware_item]

V dnešnej modernej dobe nie sú mobilné telefóny menšie ako výkonné počítače. Umožnili všetky tie úlohy a snahy, ktoré sa pred niekoľkými rokmi javia ako nemožné. Všetky tieto úlohy sa tiež považujú za sci-fi.


Bezpečnosť mobilných telefónov je nevyhnutná, pretože obsahuje značné množstvo súkromných a dôverných údajov. Medzi osobné informácie patria kontakty, textové správy, e-mailová komunikácia a tiež prístup k rôznym aplikáciám sociálnych médií.

Preto je nevyhnutné a nevyhnutné chrániť naše telefóny pred hackermi. Každý jednotlivec by mal podniknúť okamžité kroky, ak dôjde k ohrozeniu ich smartfónov alebo k hackerstvu.

12 znakov čo znamená, že váš mobilný telefón je napadnutý hackermi:

Vzhľadom na dôležitosť zabezpečenia mobilných telefónov sme v tomto článku diskutovali o 12 rôznych príznakoch, ktoré naznačujú, že niekto prerušil váš telefón.

Ako môže vaša malá nedbanlivosť poskytnúť hackerom prístup k vášmu telefónu. Znaky sú nasledujúce:

1 - Váš telefón pracuje pomalšie ako predtým:

Vírusy a malware bežiace za pozadím môžu vážne ovplyvniť výkon niekoľkých aplikácií bežiacich na vašom zariadení. Taktiež môže občas spustiť sieťové pripojenie. Preto je dôležité si uvedomiť, že aktualizácia operačného systému môže spôsobiť poškodenie zariadenia.

Ak zariadenie nefunguje dobre ani po aktualizácii, nestrácajte kontrolu ani sa neobávajte. Podobne, ak sa vaša vnútorná pamäť zaplní inštaláciou vynikajúcich aplikácií, celkový výkon sa ovplyvní bez prítomnosti vírusu alebo škodlivého softvéru..

2 - Falošné správy:

V prípade, že sa vaši priatelia alebo iná osoba z vašich kontaktov sťažujú na prijatie e-mailu alebo textovej správy, ktorú ste neodoslali, znamená to, že niečo nie je v poriadku. Rovnakým spôsobom, ak prijímate podozrivé a podivné správy, je zrejmé, že váš telefón prepadol.

3 - Falošné aplikácie:

Je zrejmé, že výrobca vášho zariadenia alebo poskytovateľ služieb môže do vášho zariadenia inštalovať aplikácie bez vášho súhlasu. Ak sa však nové správy začnú objavovať, môžete skontrolovať, či sú legálne alebo nie.

Z bezpečnostných dôvodov musíte vyhľadávať aplikácie na stránkach Google a skontrolovať ich recenzie na rôznych technologických webových stránkach. Nepriaznivé podmienky v operačnom systéme môžu spôsobiť, že malware so systémom Android a iOS získa väčšiu intenzitu. Získa ich schopnosť vyhnúť sa bezpečnostným funkciám, ktoré jej umožnia okrádať údaje, zaznamenávať a udržiavať hovory a textové správy, ukradnúť vaše relácie na sociálnych sieťach a online bankovníctve a vytvárať rôzne druhy chaosu..

4 - Aplikácie nefungujú správne:

Ak vaše aplikácie prestanú fungovať, čo predtým funguje dobre, je to znamenie, že niektoré škodlivé kódy sa púšťajú do funkčnosti aplikácie. Ak k takémuto problému dôjde skoro po vykonaní aktualizácie operačného systému, potom je to aktualizácia, ktorá je skutočným vinníkom, potom samotným škodlivým softvérom.

5 - Zvýšené využívanie údajov:

Ak zistíte, že využitie vašich údajov je omnoho významnejšie, ako ste očakávali, najmä ak sa nárast objaví skoro po podozrivej udalosti. Prirodzene to naznačuje, že malware prenáša údaje z vášho zariadenia na niektoré ďalšie strany.

Môžete tiež skontrolovať využitie údajov v aplikácii, ak niektorá aplikácia preukáže, že používate príliš veľa údajov, ktoré poskytuje pre túto funkciu. Je tiež možné, že odstránite aplikáciu, ktorú ste nainštalovali, z obchodu s aplikáciami tretích strán. Neskôr môžete aplikáciu preinštalovať z iného dôveryhodného zdroja. Ak však váš prístroj napadol škodlivý softvér, opätovná inštalácia aplikácie problém nevyrieši.

6 - Filtre spamu blokujú e-maily z vášho zariadenia:

Ak filtre nevyžiadanej pošty náhle zablokujú váš e-mail a vy nemôžete odosielať e-maily zo svojho zariadenia, znamená to, že sa vaše e-mailové nastavenia zmenili. Znamená to, že váš e-mail riadi niektorý neoprávnený server a že server umožňuje niektorým ďalším stranám čítať vaše správy.

7 - Vaše zariadenie sa pokúša získať prístup k nepriaznivým webom:

Ak však používate metódu v sieti, ktorá blokuje prístup na všetky známe náročné webové stránky a systémy, stále zistíte, že sa pokúša získať prístup na tieto stránky bez vášho súhlasu. To ukazuje, že vaše zariadenie bolo napadnuté škodlivým softvérom. Všetky vaše osobné a súkromné ​​informácie boli tiež ohrozené.

8 - Vaša batéria spotrebúva veľa energie:

Ak váš telefón veľa zohrieva, znamená to problém s batériou. Znamená to tiež, že vaša batéria už nie je dostatočne spoľahlivá a odolná. Môže to tiež viesť k tomu, že batéria nebude úplne nabitá.

Ak používate aplikácie sociálnych médií a pravidelne hráte na telefóne hry dosť dlho, je vaše zariadenie otvorené útočníkom a hackerom. Útočníci sa môžu dostať cez spyware, ktorý tiež spôsobuje vybitie batérie.

9 - Nezvyčajné prerušenia služby:

Ak máte problémy s telefonovaním v čase, aj keď sú signály dostatočne silné, alebo ak počas konverzácie narazíte na nejaké podivné zvuky, potom je niečo určite na ryby.

Vo všeobecnosti všetky tieto problémy naznačujú niektoré technické problémy, ktoré súvisia s hackerstvom a týkajú sa, avšak prípad nie je vždy rovnaký. Ak si teda všimnete všetky takéto príznaky a príznaky, musíte podniknúť potrebné preventívne opatrenia.

10 - bluetooth:

Bluetooth je režim, ktorý umožňuje prístup k hackerovi alebo útočníkovi bez toho, aby ste sa dotkli telefónu. Je to typ hackingu, ktorý si užívatelia stále nevšimnú. Ak je zapnutý režim Bluetooth, môže dokonca poškodiť a infikovať okolité zariadenia.

Minulý rok bezpečnostná spoločnosť „Armis“ rozpoznala novú formu útoku, ktorá sa nazýva „BlueBorne“. Útok vzájomne využíval Bluetooth na nezákonný a neoprávnený prístup k mobilným telefónom.

Útok ovplyvnil takmer 5,3 miliardy zariadení. Okrem toho umožňuje útočníkom získať kontrolu nad zariadeniami a prístup k organizačným údajom a sieťam. Spoločnosť uviedla, že polovica útokov bola hrozná so zariadeniami, ktoré iba potrebujú režim Bluetooth, aby boli aktívne. Útočníci tak získajú prístup k svojim zariadeniam a šíria škodlivý softvér.

Preto experti navrhujú vypnúť Bluetooth, keď to nie je potrebné. Nezabudnite tiež na akékoľvek pochybné súbory na stiahnutie a odkazy na adresy URL v e-mailoch, textových správach, kuriérskych službách, ako sú Facebook alebo WhatsApp, ktoré môžu poškodiť váš telefón..

Okrem toho, ak zistíte, že je Bluetooth zapnuté, aj keď ste tak neurobili, vypnite ho a tiež spustite skenovanie.

11 -Základné zvuky:

Ak si počas telefonovania alebo počúvania zvuku všimnete nejaké zvuky na pozadí, môže to znamenať, že váš mobilný telefón mohol byť ohrozený.

Existuje možnosť, že niekto môže prerušiť všetky vaše rozhovory. Niekto sa tiež mohol dostať do vášho smartfónu kvôli nejakej chybe softvéru alebo hardvéru, ktorá sa mohla vyskytnúť.

Telefón je potrebné pravidelne kontrolovať, aby bol neustále aktualizovaný s prípadnými poruchami.

12 - Verejné Wi-Fi:

Verejné siete Wi-Fi sú ďalším spôsobom, ako hackeri získajú prístup k vašim osobným a súkromným informáciám. Hackeri to robia pomocou pripojenia Wi-Fi vášho smartfónu k verejnému hotspotu.

Je celkom zrejmé, že pripojenie k verejným sieťam Wi-Fi nie je šifrované a hackeri často používajú rôzne techniky a metódy na získanie prístupu. Útočníci vám môžu predstaviť falošný web, kde vás požiadajú o poskytnutie podrobností. Identifikácia môže byť dosť náročná. Odborníci preto navrhujú, aby ste nepoužívali mobilné bankovníctvo a nakupovali prostredníctvom verejných sietí Wi-Fi.

Útočníci môžu tiež vytvoriť falošný prístupový bod spolu s bezplatnou internetovou dostupnosťou a pomenovať ho spoľahlivým hotspotom. Ak vidíte akékoľvek podobné sieťové pripojenie, je to jasný znak toho, že váš telefón je ohrozený. Odporúča sa nepripojiť k žiadnej takejto sieti.

Ak používate sieť Wi-Fi, o ktorej si nie ste istí, že by mohla byť ovplyvnená škodlivým softvérom. Keď začnete používať sieť Wi-Fi, mali by ste rozhranie správne monitorovať. Ak má logo, ktoré sa trochu líši od loga, ktoré očakávate, znamená to, že pravdepodobne používate nesprávnu sieť Wi-Fi.

Ako sa chrániť?

Ochrana smartfónu pred hackermi je skutočne dôležitá a dôležitá vec. Vo všeobecnosti vám poskytujeme niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete určite chrániť svoj smartphone pred napadnutím. Preventívne opatrenia sú: nasledovne:

  1. Neotvárajte žiadnu správu s odkazom na adresu URL, ktorý nie je jasný. Nikdy neotvárajte správy s odkazom, ktorý nevidíte.
  2. Nedovoľte, aby si telefón zapamätal vaše heslá.
  3. Keď nabíjate telefón neznámym počítačom, keď sa v ňom zobrazia možnosti, vyberte možnosť „Iba nabíjam“..
  4. Zakážte automatické pripojenie k verejnej sieti Wi-Fi. Ako náhradu si ich vyberte
  5. Pridajte heslo do svojho mobilného telefónu.
  6. Ak ste používateľom systému Android, musíte nainštalovať spoľahlivý antivírusový program.
  7. Počas používania verejnej siete Wi-Fi nevykonávajte žiadny online nákup ani neprevádzajte prostriedky.
  8. Nepoužívajte siete, ktoré majú podozrivé alebo pochybné názvy. Vždy si vyberte rozhranie, ktoré je chránené heslom, najmä ak ste niekde v kaviarni alebo hoteli.

Záverečné myšlienky:

Zabezpečenie a ochrana vašich telefónov pred hackermi je čas. Aj keď existujú rôzne náznaky, pomocou ktorých je zrejmé, že niekto váš telefón iste napadol.

Je prvoradou povinnosťou každého jednotlivca prijať potrebné preventívne opatrenia, aby sa predišlo akejkoľvek neistej a nechcenej situácii.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me