Ako zostať v anonymite na vašom systéme Android alebo iPhone

[ware_item id=33][/ware_item]

V týchto dňoch je ľahké sledovať vašu online aktivitu. Anonymné prehliadanie webu nie je len pre zločincov, ktorí chcú skryť svoje vyhľadávacie dopyty a ďalšie údaje. Iní môžu chcieť anonymne prehliadať web, aby obmedzili cielené reklamy, prístup na stránky, ktoré nie sú dostupné v ich krajine, a dokonca znížili riziko krádeže identity. Ak chcete zaistiť svoje súkromie na internete pri prehliadaní na vašom zariadení so systémom Android alebo iPhone, postupujte podľa týchto tipov.


Skryť svoju IP adresu

Prvým krokom zostávajúcich anonymných online je skrytie vašej adresy IP. Vaša adresa IP je ako adresa domov. Je to číslo pre vaše zariadenie, ktoré hovorí webom, kam majú odosielať svoje údaje, aby správne webové stránky alebo súbory dorazili do správneho telefónu alebo tabletu. Vaša IP adresa obsahuje informácie o vašej geografickej polohe. Webové stránky sociálnych sietí a vyhľadávacie nástroje môžu pomocou vašej adresy IP sledovať vašu online aktivitu na zacielenie reklám na vaše účty.

Existuje však mnoho spôsobov, ako skryť vašu IP adresu pred navštívenými webmi. Medzi najbežnejšie spôsoby patrí:

Na šifrovanie údajov použite sieť VPN

VPN alebo virtuálna súkromná sieť je služba, v ktorej sa pripájate k serverom poskytovateľa pred odoslaním a prijatím údajov online. Maskuje vašu adresu IP, pretože všetky údaje odoslané z tohto servera budú namiesto vašej adresy používať jednu z adries IP vášho poskytovateľa. Najlepší poskytovatelia VPN pre Android a iPhone šifrujú vaše údaje ako dodatočný bezpečnostný bonus. Profesionáli v podnikaní používajú VPN často na zvýšenie bezpečnosti online a zníženie rizika, že sa ich údaje dostanú do nesprávnych rúk. Je to tiež skvelé riešenie na zvýšenie bezpečnosti pri pripájaní k verejným sieťam minimalizovaním rizika napadnutia. Začíname s VPN je ľahké.

 1. Nájdite spoľahlivého poskytovateľa služieb VPN.
 2. Zaregistrujte sa podľa pokynov poskytovateľa.
 3. Stiahnite si mobilnú aplikáciu poskytovateľa a nakonfigurujte svoje nastavenia.
 4. Začnite prehliadať anonymne z telefónu.

Použite server proxy

Proxy server je podobný VPN, ale je obmedzenejší. Znamená to, že je bezplatná a funguje dobre na jednorazové použitie zmenou svojej adresy IP. Ak ju chcete použiť:

 1. Vyhľadajte proxy servery online. Existuje veľa bezplatných možností, takže ich nie je ťažké nájsť.
 2. Nakonfigurujte nastavenia svojho prehliadača tak, aby sa pripájali k proxy serveru.
 3. Začnite svoju anonymnú reláciu prehliadania.

Poznámka: Server proxy funguje iba s prehliadačom, pre ktorý ste ho nakonfigurovali, takže nebude fungovať s inými aplikáciami v telefóne. Pri používaní servera proxy buďte opatrní pri zadávaní citlivých údajov.

Použite prehliadač Tor

Tor je sieť proxy serverov, ktorá odráža vaše dáta medzi servermi, aby sa zvýšila anonymita online. Môžete dokonca spustiť Tor cez svoju VPN a pridať ďalšiu vrstvu ochrany.

 1. Navštívte torproject.org alebo vyhľadajte aplikáciu v obchode Android alebo iOS.
 2. Stiahnite a nainštalujte prehliadač Tor.
 3. Otvorte priečinok s názvom Tor Browser.
 4. Postupujte podľa pokynov a pripojte sa priamo k sieti Tor alebo nakonfigurujte svoje nastavenia.
 5. Spustite prehliadač a začnite anonymne prehliadať. Uvedomte si, že Tor sa nepripojí k iným aplikáciám na vašom zariadení.

Skrytie adresy IP znamená, že vás spoločnosti nemôžu sledovať. Taktiež to vyzerá, akoby váš internetový prenos prichádzal odinakiaľkoľvek. Môže to byť užitočné, ak sa snažíte získať prístup na web, ktorý nie je vo vašej krajine k dispozícii.

Použite vyhľadávací nástroj zameraný na ochranu osobných údajov

Ak sa obávate, že spoločnosti sledujú vaše údaje, je najlepšie držať sa ďalej od väčších vyhľadávacích nástrojov, ako sú Google a Bing. Sledujú celú vašu históriu vyhľadávania s cieľom poskytnúť cielenejšie výsledky vyhľadávania. Je to jeden z dôvodov, prečo sa vaša IP adresa skrýva, je dobrý nápad, pretože sledujú vašu aktivitu tým, že ju viažu na vašu IP adresu.

Iné menej známe vyhľadávacie nástroje nebudú sledovať vaše ukladané údaje, takže môžete prehliadať bez pocitu, že vás niekto špehuje. StartPage a DuckDuckGo sú len niektoré z týchto vyhľadávacích nástrojov, ktoré vás nebudú sledovať online. Stačí navštíviť vyhľadávací nástroj, ktorý sa vám páči, a začať prehliadať!

Poslať anonymné e-maily

Prehliadanie webu nie je nevyhnutne jedinou oblasťou internetu, kde by ste chceli zostať v anonymite. Vďaka anonymite e-mailu môžete zabrániť sledovaniu spamu a aktivity. Vždy sa môžete zaregistrovať na nové e-mailové adresy na registráciu webových stránok. Uistite sa, že v tomto účte neuvádzate žiadne osobné informácie. Pri zakladaní nových účtov budete chcieť používať sieť VPN, aby neboli prepojení s vašou adresou IP.

Prípadne môžete použiť služby ako ProtonMail, ktoré skrývajú vaše e-mailové informácie pred vyhľadávaním a pracujú prostredníctvom siete Tor. Nielen to, ale aj šifruje vaše e-mailové údaje. Vyznačovalo sa tiež dvojfaktorovým overením a pri registrácii nepožaduje vaše osobné informácie, čo zvyšuje bezpečnosť vašich e-mailov..

Buďte opatrní so softvérom tretích strán

Jedna vec, ktorú si treba zapamätať, aby ste so zariadením Android alebo iPhone zostali v anonymite, je to, že každá aplikácia pristupuje k vašim informáciám inak. Váš webový prehliadač môžete nastaviť tak, aby bol anonymný, ale vaše ďalšie aplikácie môžu mať prístup k vašim osobným údajom a sledovať ich. Aj keď je váš prehliadač anonymný, doplnky tretích strán môžu ukladať osobné informácie.

Sieť VPN by mala fungovať s inými aplikáciami, ale v každom prípade je dôležité postupovať opatrne a vyhnúť sa zadávaniu osobných údajov, ak chcete zostať v anonymite online..

Ak máte obavy o bezpečnosť online, nie je možné zostať v anonymite online. To znamená, že žiadne jediné riešenie nie je spoľahlivé, takže je najlepšie použiť tieto typy bezpečnostných opatrení spoločne, aby ste získali čo najvyššiu bezpečnosť.

Toto sú osvedčené postupy na ochranu vašej identity. Nájdete ďalšie užitočné zdroje na ďalšie zaistenie anonymity online.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me