Šifrování e-mailů: Jak šifrovat e-maily?

[ware_item id=33][/ware_item]

S rostoucím ohrožením soukromí na internetu, jako je monitorování NSA. Všechny své činnosti a hrozby kybernetických zločinců musíte myslet na vaše kroky ochrany soukromí a zabezpečení.


V současné době sdílíme citlivé informace prostřednictvím e-mailu, jako jsou informace o našem bankovním účtu. Účet Paypal je propojen s e-mailem, vašimi soukromými rozhovory s přáteli a rodinou. A dokonce nevydáváte důvěrné a citlivé informace, jako jsou čísla sociálního zabezpečení, bankovní informace, obchodní tajemství atd., E-mailem, a to i poté, co potřebujete chránit svá e-mailová data.

Pokud se tedy někdy bojíte představit si, že se všechny tyto informace dostanou do nesprávných rukou, musíte potřebovat šifrovanou e-mailovou službu nebo program a nyní to můžete udělat zde.

Proč byste měli šifrovat svůj e-mail?

S nárůstem ohrožení bezpečnosti a soukromí. Zda NSA a další vládní bezpečnostní agentury, které čtou vaše soukromé e-mailové konverzace, sledují vaše internetové aktivity atd.

Nejlepší je chránit vaše soukromí a být šifrován. Šifrování je moudrý nápad v takovém světě, ve kterém dokonce vládní a dozorčí agentury dychtí a chtějí udržet žádnou představu o soukromí jednotlivce.

Určitě může chránit vaše důležitá data v bezpečí pomocí hesla nebo šifrovacího klíče, který je v bezpečí ve vás nebo v lidech, kterým důvěřujete, a chrání vás i před zvědavými očima snooperů nebo kybernetických zločinců..

V tomto článku vám vysvětlíme, jak můžete zašifrovat svou e-mailovou konverzaci pomocí stolního klienta, jako je Thunderbird a Postbox, a jak zašifrovat veškerého poskytovatele e-mailu, který používáte (Gmail, Outlook, Yahoo, Google Apps atd.)

Co šifrovat?

Chcete-li, aby váš e-mail byl bezpečný a soukromý a aby byl mimo dosah jakéhokoli snoopera, musíte jej zašifrovat třemi způsoby; připojení od vašeho poskytovatele e-mailových služeb, vaše aktuální skutečné e-mailové zprávy; a uložené, archivované nebo archivované e-mailové zprávy.

Pokud nešifrujete připojení svého poskytovatele e-mailu a stále kontrolujete a odesíláte zprávy ostatním uživatelům ve vaší síti, můžete odcizit přihlašovací údaje k e-mailu.

A jakékoli zprávy, které odesíláte nebo přijímáte, zejména pokud často používáte veřejné Wi-Fi, zatímco sedíte v nákupním středisku nebo v restauraci, existuje velké riziko, že hackeři, spammeři nebo jiní snoopers mohou zaútočit a ukrást vaše citlivé informace, takže šifrování vás z takových vážné bezpečnostní hrozby.

Vaše e-mailové zprávy jsou ve velké hrozbě, když cestují přes internet, což může být zachyceno jakýmkoli počítačovým zločincem, jako je hacker nebo spammer, a vaše citlivé informace mohou být ve špatných rukou, takže šifrování e-mailových konverzací před jejich odesláním příjemcům je nečitelné, i když zachycena nebo ukradena.

Uložené zprávy nebo e-mailové zprávy uložené v mezipaměti uložené v paměti zařízení musí být také zašifrovány, aby ostatní uživatelé vašeho počítače nebo mobilního telefonu nemohli získat přístup k citlivým informacím, které pro vás mohou představovat hlavní hrozbu..

Jak zašifrovat váš e-mail?

Když odesíláte e-mailové zprávy, cestují z mnoha sítí před skutečným příjemcem.

Tyto sítě mohou být někdy nechráněné a otevřené nebo mohou být v nesprávných rukou a data, která přijímáte nebo odesíláte, nebo je může číst NSA a další vládní dozorové a bezpečnostní agentury, aby bylo zajištěno úplné a komplexní šifrování e-mailů, máte dvě možnosti, zda je to samostatně nebo používáte software třetích stran. Nejprve se dozvíme, jak můžete své e-mailové zprávy šifrovat sami. K tomu je třeba se naučit tři vrstvy šifrování, které musíte implementovat komplexní postup šifrování e-mailů a které jsou;

  1. Šifrování e-mailových připojení
  2. Šifrování e-mailových zpráv
  3. Šifrování uloženého e-mailu

Začněme se učit, jak to všechno udělat, a zabezpečte všechny své e-mailové konverzace.

Jak šifrovat e-mailové připojení?

Při přístupu na citlivé informační stránky, jako je váš bankovní účet nebo online platební stránka, používáte šifrování Secure Socket Layer (SSL) a Transport Layer Security (TLS), podobně, když potřebujete šifrovat e-mail a chránit spojení mezi poskytovatelem e-mailu a počítačem nebo V jiném zařízení musíte zajistit, aby bylo šifrování SSL / TLS aktivní. Pokud je tomu tak, bude adresa webové stránky (URL) začínat HTTP namísto HTTP; v závislosti na prohlížeči jsou některé další indikace zabezpečeného a šifrovaného připojení oznámení vedle adresního řádku nebo malá žlutá ikona zámku na stavovém řádku pod oknem prohlížeče. Pokud to nevidíte, můžete to udělat podle těchto kroků;

  • Na konec „HTTP“ zadejte abecední znak „s“ a klepněte na Enter
  • Pokud váš poskytovatel e-mailu podporuje SSL / TLS, tato instrukce jej obvykle přesměruje na šifrovaný server.
  • Pak procházejte své nastavení účtu abyste zjistili, zda můžete ve výchozím nastavení aktivovat šifrování pro budoucí přihlášení.
  • Pokud šifrování nelze vynutit, obraťte se na svého poskytovatele, protože nemusí podporovat SSL / TLS.

Jak šifrovat e-mailové zprávy?

Pokud chcete, aby e-mailové zprávy, které odesíláte nebo přijímáte, byly chráněny nebo šifrovány, musíte udělat nějaký úkol před časem a nejen vy, ale příjemce, kterému odesíláte zprávy, musí také předem provést některé kroky. Za tímto účelem můžete použít funkce šifrování zabudované do vaší e-mailové služby nebo si můžete stáhnout šifrovací program nebo doplňky klienta (např. Využívající OpenPGP) pro šifrovaný e-mail. V nouzi můžete použít webovou šifrovanou e-mailovou službu, jako je „JumbleMe“ nebo další „Sendinc“, ale to vás přinutí důvěřovat společnosti třetí strany.

Jak zašifrovat uložený e-mail

E-mailové konverzace, které odesíláte nebo přijímáte, jsou uloženy v počítači nebo mobilním zařízení, které používáte k zajištění úrovně ochrany soukromí těchto zpráv, můžete použít vestavěnou funkci poskytovatele e-mailu, který používáte, nebo můžete použít šifrování třetích stran software, který bude zabezpečovat ochranu vašich zálohovaných e-mailových zpráv a bude je udržovat v bezpečí a daleko od snooperů a hackerů atd. Nicméně je vysoce doporučeno a nejlepším řešením implementovat šifrování do celého počítače nebo notebooku.

Poskytovatelé šifrovaných e-mailů

Protonmail

Protonmail je slavná bezpečná a šifrovaná poštovní aplikace, která je zdarma a snadno se používá. Poskytuje end-to-end šifrování pro zvýšení soukromí vašich e-mailových zpráv. Nabízí moderní design doručené pošty pro snadné použití a organizování hromadných zpráv s prvotřídním zabezpečením. Poskytuje následující funkce; Zabezpečení a neutralita dat, automatické zabezpečení e-mailů, bezplatné zabezpečené e-maily, zabezpečení bez potíží, ochrana soukromí a zabezpečení pomocí produktivity.

Hushmail

Hushmail je jedním z nejpopulárnějších poskytovatelů šifrovaných e-mailových služeb. Po vytvoření účtu Hushmail je vaše e-mailová zpráva uložena v zašifrované podobě a dešifrována pomocí vašeho hesla. E-maily přenášené mezi uživateli Hushmailu jsou šifrovány a dešifrovány automaticky. Pokud používáte křížový e-mail, můžete pro tuto osobu použít tajnou otázku a musí dešifrovat váš e-mail.


VaultletMail

VaultletMail, součást programů VaultletSuite, je samostatným instalačním programem OS místo webové aplikace. Pokud oba uživatelé používají účty VaultletMail, jsou e-mailové zprávy během přenosu zcela šifrovány. Pokud odesíláte uživateli e-mail pomocí jiné šifrované e-mailové služby, můžete použít funkci speciálního doručovacího systému VaultletMail..

Enigmail

Enigmail je bezplatné rozšíření pro Mozilla Thunderbird jako různé pluginy dostupné pro jiné populární e-mailové programy. Abyste mohli používat Enigmail, musíte nainstalovat rozšíření Enigmail na Thunderbird a software GNU Privacy Guard pro váš operační systém.


Nešifrovaný poskytovatel e-mailu

Někteří poskytovatelé e-mailů, jako je Gmail, Yahoo a Outlook atd., Nemají žádný speciální šifrovací model, ale ve svých e-mailech podporují některé funkce šifrování, které jsou podrobně popsány níže..

Šifrování v Gmailu

V roce 2014 společnost Google plánovala funkci šifrování e-mailů a tvrdila, že veškerý e-mail odeslaný pomocí účtu Gmail je automaticky šifrován, ale pouze v případě, že příjemce, který posíláte e-mail, používá Gmail, pokud používá jiného poskytovatele e-mailu, jako je Outlook, Yahoo atd., Pak zprávy jsou odesílány nešifrované. Chcete-li odeslat zašifrovaný e-mail, musíte nainstalovat klienta šifrování e-mailu od třetí strany a poté postupujte podle pokynů. Můžete nainstalovat rozšíření třetích stran na chrome jako poštovní obálka poslat šifrovaný e-mail.

jak zašifrovat váš e-mail
Šifrování v Yahoo mail

Pošta Yahoo po několik let neposkytuje automatické šifrování e-mailů a v minulosti se uživatelé museli rozhodnout pro funkci šifrování, ale v roce 2014 Yahoo povolil automatické šifrování e-mailů. “„ Kdykoli používáte Yahoo Mail - ať už je to na webu, na mobilním webu , mobilních aplikací nebo prostřednictvím IMAP, SMTP nebo POP - ve výchozím nastavení je 100% šifrováno a chráněno 2 048bitovými certifikáty, “uvedl Jeff Bonforte, senior viceprezident komunikačních produktů v Yahoo, v blogovém příspěvku. „Toto šifrování se vztahuje na vaše e-maily, přílohy, kontakty a také kalendář a zprávy v poště.“

jak šifrovaný e-mail

Šifrování v aplikaci Outlook

E-mailová aplikace společnosti Microsoft Aplikace Outlook má velmi komplikovaný postup nastavení pro šifrování e-mailů, kde je třeba provést výměnu digitálních podpisů s příjemcem za účelem šifrování zpráv. Chcete-li je vytvořit, musíte se řídit zabezpečenými e-mailovými zprávami pomocí průvodce digitálním podpisem na webu společnosti Microsoft. Poté musíte provést několik následujících kroků;
Až dokončíte psaní e-mailu, těsně před stiskem tlačítka Odeslat přejděte na „Možnosti“ nastavení vyberte „Více možností" >Možnosti zprávy>Bezpečnostní nastavení>Šifrovat obsah zprávy a přílohy.
Vaše e-mailová zpráva je nyní šifrována a může ji číst pouze příjemce, se kterým jste sdíleli výše uvedený šifrovací klíč a bezpečnostní certifikát..

šifrovaný e-mail

Windows Encryption Tools pro e-mail

Existují některé vestavěné funkce systému Windows, pomocí kterých můžete komprimovat dokumenty nebo soubory v zašifrované složce a poté je poslat e-mailem každému, koho chcete, a sdílet šifrovací klíč pouze s nimi, takže vaše konkrétní soubory v této složce zůstanou v bezpečí a můžete Nebude vidět ani číst kdokoli, kdo k nim přistupuje bez šifrovacího hesla. To lze provést pomocí;

WinZip & WinRar

WinZip a WinRar jsou obslužné programy založené na systému Windows, které mohou ušetřit místo na disku, jejich komprimací a zpřístupněním s menším úložným prostorem a také poskytuje funkci pro vložení hesla, aby žádná neoprávněná osoba neměla přístup k těmto souborům ve vašem systému, ani když jsou sdíleny e-mailem, ale oba je lze použít také k přenosu osobních obrázků, videí, citlivých dokumentů nebo jiných osobních souborů komprimovaných a zipovaných a chráněných heslem, poté připojených a odeslaných lidem, s nimiž chcete sdílet informace, ujistěte se, že musíte sdílet heslo nastavíte složky, které sdílíte e-mailem, s příjemci, kterým e-mail pošlete.

Závěr

Šifrování e-mailů je výkonná metoda k zajištění komplexního soukromí a zabezpečení. Vaše citlivé zprávy a soubory procházejí e-mailovými konverzacemi. Protože chrání vaše finanční informace a osobní údaje, abyste si byli jisti. A i když omylem sdílené s nesprávnou osobou. je chráněný a nečitelný, takže ochrana všech vašich e-mailových zpráv může být trochu práce, která vyžaduje také trochu pozornosti, ale výhody jsou nespočetné a je třeba, aby aktuální čas byl vždy na bezpečné straně.