Jak šifrovat telefon? (Průvodce šifrovaným telefonem)

[ware_item id=33][/ware_item]

Šifrování je způsob ochrany dat uložených v jakémkoli zařízení, notebooku, počítači, smartphonu nebo jiném zařízení, které používáte k ukládání dat. Slovo Šifrování se může zdát trochu technické, ale jednoduše znamená heslo chránící všechna vaše citlivá a důvěrná data, která nechcete ohrozit. V případě vyšetřovacího incidentu, který spouští bitvu mezi Apple a FBI, která zvýšila a zvýšila potřebu šifrování, můžete mít o případu jiný názor, ale nemůžete popřít důležitost udržení dat v bezpečí pomocí personalizovaného šifrování klíč, který jej chrání před jakýmkoli hackerstvím, nevyžádanou poštou, pokusem o krádež dat ai když je váš šifrovaný telefon odcizen nebo spadne do nesprávných rukou, nemusíte si dělat starosti s daty uloženými ve smartphonu, které mohou zahrnovat vaše osobní informace, vaše e-mailové účty může mít vaše finanční a bankovní výpisy, údaje o vaší kreditní kartě, vaši soukromou konverzaci, obrázky, videa, kontakty atd. a bylo by to pro vás noční můrou, pokud je zneužívá nějaký počítačový zločin, jako je hacker, spammer nebo jiný snooper. Ochrana dat šifrováním je tedy nejlepší a chytrý nápad, jak se těchto problémů zbavit, a měli byste opravdu myslet na šifrovaný telefon.


Co je šifrovaný telefon?

Šifrování ukládá data telefonu v kódované a nečitelné zdánlivě kódované podobě. Když zapnete telefon, musíte zadat PIN nebo chráněné heslo, které je stejné jako PIN nebo heslo pro zamknutí obrazovky telefonu, jakmile zadáte šifrovací klíč, použije váš telefon k dešifrování vašich údajů PIN nebo heslo je to pochopitelné.

Typy telefonního šifrování

Existují tři hlavní druhy šifrování;

  1. Šifrování pro data v pohybu
  2. End-to-end šifrování
  3. Šifrování dat v klidu

První dva typy šifrování - „Šifrování pro data v pohybu“ a „šifrování typu end-to-end“ jsou pro odchozí a přijímající zprávy na šifrovaném telefonu a jejich cílem je zabránit jakékoli neoprávněné osobě číst komunikaci vašeho zařízení. Třetí typ šifrování - šifrování pro data v klidu, je pro uložená data v paměti zařízení.

Proč bych měl šifrovat můj telefon?

Miliony lidí po celém světě dnes používají smartphony a ukládají v telefonu osobní údaje od svých osobních údajů do soukromých chatů, obrázků a videí a představte si, kdy se každý rok ukradnou tisíce telefonů a pokud je váš telefon jedním z nich, který spadne do nesprávných rukou, kteří by mohli získat přístup ke všem vašim osobním údajům a citlivým informacím, nezní to strašidelně? Zde je několik důvodů, proč musíte používat šifrovaný telefon.

Zvýšení bezpečnosti dat

Šifrování telefonu zajišťuje bezpečnost dat telefonu, která nelze zneužít ani distribuovat ani ve špatných rukou. Do šifrovaného telefonu můžete bez jakýchkoli starostí ukládat jakékoli požadované informace a data. Šifrování dat vašeho telefonu může znít obtížně a technicky, ale je to tak jednoduché jako zachování šifrování hesla pro váš soubor, složku nebo celé zařízení, po šifrování jsou vaše data převedena na kódovaný, zakódovaný a nečitelný formulář chráněný šifrovacím klíčem, který je slouží k dešifrování dat, takže k nim má přístup pouze osoba, která zná správný šifrovací klíč, jinak jsou všechna vaše data v telefonu bezpečná a bezpečná.

Bezpečnost dat, i když je váš telefon prodán

Když se rozhodnete vyměnit starý telefon jeho prodejem a poté si pořídíte nový telefon, přemýšleli jste někdy nad daty uloženými v paměti telefonu a na pevném disku, které lze získat i po smazání všech dat? Mnoho lidí ignoruje tuto skutečnost, že při předávání mobilního telefonu po dlouhém používání může způsobit, že jeho osobní údaje a data budou přístupná a zneužitá, pokud je použije jiná osoba, a pokud úmysl této osoby není správný, rozhodně to nemůže být ve váš prospěch. Nejlepší je tedy zašifrovat data telefonu a nikdy si dělat starosti o své osobní věci na šifrovaném telefonu.

Co v telefonu lze šifrovat?

Za normálních okolností lze na šifrovaném telefonu používat vše, co používá k připojení k internetu, takže co vaše textové zprávy a volání? jejich šifrování není snadný úkol, ale stále existují některé aplikace, jako je Tichý telefon nebo Signál, které směrují hlasové hovory přes internet pomocí VoIP, a ještě více aplikací, například iMessages, které převádějí textové zprávy na internetové okamžité zprávy, pokud osoba na druhém konci také používá stejnou aplikaci pro textové zprávy. E-maily na telefonech mají jednu nevýhodu, vše v ní, od obsahu zprávy po přílohy, může být šifrováno, ale adresy odesílatele a příjemce jsou stále viditelné pro kohokoli i přes šifrovaný e-mail, ale e-mailové protokoly mohou být šifrovány v telefonu.

Jak šifrovat telefon?

Obecně existují dva hlavní a nejoblíbenější operační systémy pro smartphony, které používají miliony uživatelů po celém světě Android a iOS (iPhone / iPad) a níže se budeme zabývat tím, jak můžete implementovat šifrování v obou z nich pomocí vestavěných funkcí a dále v tomto článku budeme diskutovat o některých aplikacích třetích stran používaných pro účely šifrování telefonu.

Šifrování v zařízeních Android

Většina telefonů a zařízení Android společnosti Google ve výchozím nastavení není šifrována a uživatelé se nikdy neobtěžují změnit výchozí nastavení obvykle. Pokud čtete tento článek a vlastníte telefon Android, musíte být zvědaví, jak šifrovat telefon Android pomocí některých vestavěných ve funkcích telefonů se systémem Android je šifrování v telefonech se systémem Android obtížnější než v systému iOS. Některé nové modely telefonů se systémem Android, jako jsou telefony a tablety Nexus od společnosti Google, jsou ve výchozím nastavení povoleny šifrování. Nová zařízení Android, která jsou dodávána se systémem Android 6.0 Marshmallow, jako jsou Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, jsou také šifrována a vše, co musíte udělat, je nastavit bezpečnostní a šifrovací kód, který chcete aktivovat, a poté pokaždé, když odemknete šifrovaný telefon, vás požádá o přednastavený šifrovací klíč a poté získáte přístup ke šifrovanému telefonu zadáním správného klíče. Chcete-li nastavit šifrovací klíč v telefonech se systémem Android, postupujte takto:
1. Jděte na Nastavení mobilního telefonu a poté vyberte Zabezpečení / uzamčení obrazovky a zabezpečení.
2. Pak jděte na další nastavení zabezpečení a klikněte na Šifrovat telefon.
3. Nyní budete požádáni o nastavení hesla, šifrovacího klíče atd. Rozhodne složitou kombinaci, kterou každý, kdo vás zná, obtížně uhodne, a klikněte na Použít.
4. Nezapomeňte zabezpečit šifrovací klíč nebo heslo v bezpečí a uložit je kamkoli, kde jej nikdy neztratíte, jinak bude váš telefon uzamčen.

jak zašifrovat váš telefon
Šifrování v systému iOS

Společnost Apple zavedla funkci šifrování zařízení v systému iOS 8 v roce 2014, kterou bylo snadné nastavit a vyžadovat nastavení minimálně čtyřmístného kódu, a pokaždé, když odemknete telefon přidáním kódu a zařízení se snadno dešifruje, doporučujeme ponechat složitý soubor čísel jako přístupový kód, který udržuje vysokou úroveň šifrování iPhone. Chcete-li nastavit šifrovací klíč v systému iOS 8, postupujte takto:
1. Jděte na Nastavení vašeho iPhone a poté vyberte Klepněte na ID & Heslo (nebo přístupový kód pro starší zařízení bez snímače otisku prstu).
2. Nyní klikněte na Zapněte přístupový kód a zadejte silný přístupový kód nebo heslo.
3. Nyní máte zabezpečené a šifrované zařízení iOS a pouze osoba, která zná váš přístupový kód, může k vašemu zařízení přistupovat a dešifrovat data uložená v zařízení.

šifrovaný telefon
Mobilní šifrování dat pomocí VPN

Když používáte mobilní zařízení na internetu, všechny vaše online aktivity monitoruje váš ISP, NSA a další vládní bezpečnostní a sledovací agentury. Po odhalení Edwarda Snowdena nemůže nikdo na Zemi tato fakta popřít. Můžete se však zbavit této nepříjemnosti a snoopingu vetřelci pomocí VPN pro Android nebo iOS (iPhone / iPad). Virtuální privátní síť je nástroj, který vám poskytuje soukromý a šifrovaný tunel mezi zařízením a serverem VPN a přenáší veškerá data, která odesíláte nebo přijímáte tímto bezpečným šifrovaným tunelem, pryč od všech zvědavých a špionážních očí, s high-end úroveň šifrování šifrování AES-128 bitů a šifrování AES-256 bitů. Tato úroveň šifrování poskytovaná sítí VPN je komplexním druhem zabezpečení a soukromí, protože díky tomu vše, co děláte při procházení Internetu, surfování, stahování, chatování, streamování, torrentování, nahrávání atd., Jsou všechny aktivity mimo vetřelce a kybernetičtí zločinci, díky kterým jsou vaše data naprosto bezpečná.

jak zašifrovat telefon
Nejlepší aplikace pro šifrování pro Android & iOS

Existuje mnoho aplikací pro šifrování třetích stran, které lze stáhnout do telefonu iOS nebo Android, který šifruje všechna vaše data, textové zprávy, hovory jejich převodem a směrováním přes šifrovanou formu přes internet. Níže je uveden seznam nejlepších aplikací pro telefony iOS a Android, které poskytují šifrování textů, zpráv, chatů, hovorů atd.

1. Signál:

Bezplatná aplikace pro iOS a Android vám poskytuje absolutně šifrované hlasové hovory. Signal používá vaše telefonní číslo, nevyžaduje heslo, jeho nalezení kontaktu k okamžitému zobrazení, které z vašich kontaktů používají Signal a automaticky šifruje vaši komunikaci. Pod kapotou používá ZRTP, osvědčený protokol pro bezpečnou hlasovou komunikaci. Jednoduše chrání vaše soukromé hovory a brání NSA a dalším vládním snoopers proniknout do vašich hlasových hovorů.

2.Silent Phone:

Pokud vlastníte firmu nebo jste jednotlivec, který se obává o své soukromí a bezpečnost, může tato aplikace vyřešit váš problém. Jejich software Tichý telefon je k dispozici pro Android a iOS a umožňuje uživatelům volat a textovat s úplným soukromí.

3.Telgram:

Je to také skvělá šifrovací aplikace pro zabezpečené konverzace s ostatními uživateli Telegramu. Nejlepší ze všeho je, že Telegram je multiplatformní aplikace, která je k dispozici nejen pro iOS a Android, ale také pro klienty pro Mac a PC.

4.Text Secure:

Tato aplikace je vyvinuta společností Open Whisper Systems podle doporučení samotného Snowdena v jednom ze svých článků. Text Secure umožňuje bezpečné a šifrované hlasové hovory a texty. Je k dispozici pro Android a iOS.

Závěr

V tomto světě, kde jsme tolik závislí na našich mobilních telefonech, na všem, co děláme, od uchovávání finančních informací až po ukládání soukromých konverzací a soukromých dat (obrázky, videa atd.), Je šifrování věcí, kterou nelze ignorovat, pokud tak neučiníte chcete, aby vaše soukromá a citlivá data byla ve špatných rukou. Dává nám to pocit bezpečí a úlevy, i když je náš telefon odcizen nebo prodán. Data jsou ve formě, kterou nelze přečíst každému, kdo nezná šifrovací heslo. Výkonná metoda pro zvýšení bezpečnosti, která zabraňuje pokusům o krádež dat.