Jak může Google sledovat vás a jak zabránit sledování Google?

[ware_item id=33][/ware_item]

Není to skrytá skutečnost, že Google ví hodně o uživatelských informacích a datech. Google je nevyhnutelná digitální jednotka, která se odvážila téměř ve všech částech života jednotlivce. Ať už chcete něco hledat na internetu, chcete sledovat film nebo video, o kterém někdo mluví, nebo chce navštívit jakýkoli nový cíl, Googles o tom ví velmi dobře.


Protože se na společnost Google nesmírně spoléháme, je těžké ji z našich životů vyloučit. Můžeme však alespoň najít způsoby, jak můžeme omezit její kontrolu z našich dat a informací.

V tomto článku naleznete různé taktiky, pomocí kterých Google může sledovat všechny vaše aktivity a jak tomu Google zabránit. Podívejte se níže!

  1. Umístění Map Google:

Tato funkce je jednou z nejvíce vzrušujících a slušných funkcí nabízených společností Google, kterým nelze zabránit. Google velmi chytře ukládá souřadnice vaší polohy, kdykoli používáte funkci mapy Google pro vyhledávání nebo kamkoli jít.

Google tyto informace používá mnoha způsoby, například kromě toho, že zlepšují své služby, zasílají oznámení, pokud jste v kině nebo restauraci..

Chcete-li Googlu zabránit ve sledování vaší aktivity, můžete deaktivovat možnost Historie polohy. Vypnutí této možnosti neovlivní vaši zkušenost. Můžete však ztratit možnost prohlížet si cesty, které jste podnikli v Mapách Google. Deaktivace této možnosti omezí Mapám Google přístup k vaší poloze.

Rovněž můžete zrušit povolení GPS pro Mapy Google, abyste se ujistili, že na vás nedává pozor, aniž byste byli informováni.

Můžete také deaktivovat web & Možnost Aktivita aplikace, protože Google také umožňuje sdílet vaše údaje o poloze.

Všechny tyto možnosti nastavení jsou k dispozici na jednom místě. Chcete-li tato nastavení změnit, otevřete aplikaci Mapy Google, přejeďte prstem zleva do nakreslete navigační zásuvku. Odtud klepněte na Nastavení a zasáhnout osobní obsah. Všechny tyto možnosti najdete pod Historie aplikací a nastavení polohy.

  1. Poloha z telefonů Android:

Pokud jste uživatelem systému Android, Google neustále zaznamenává a sleduje každý váš pohyb. Za tímto účelem nepotřebují ani funkci map.

Pokud tomu Google chcete zabránit, je třeba deaktivovat možnost Aktivita na webu i v aplikaci a Historie polohy.

Pokud ve svém smartphonu nemáte nainstalovanou aplikaci Mapy a chcete přistupovat k nastavení ochrany osobních údajů, nezoufejte. Vše, co potřebujete, je přejděte na hlavní panel Moje aktivita. Z levého menu hledejte ovládací prvky aktivity získat přístup k těmto nastavením.

Pokud chcete odstranit jakékoli konkrétní informace o poloze, udělejte to z domovské stránky řídicího panelu.

  1. Využití dat z telefonů Android:

Osobní a soukromé informace uživatelů systému Android jsou vysoce ohroženy, protože Google si uchovává mnoho informací o uživateli. Zahrnuje také některé osobní informace, jako jsou kontakty, použití aplikace a schůzky v kalendáři.

Google ví vše o využití vaší aplikace, například o tom, jak dlouho jste ji používali, a také o aktualizacích pro váš systém.

Pokud tomu chcete zabránit, použijte nastavení Informace o zařízení, které se nachází na stránce Ovládací prvky aktivity. Pokud chcete smazat konkrétní záznam, přejděte zpět na domovskou stránku hlavního panelu My Activity.

  1. Vyhledávací dotazy od Googlu:

Když na Googlu něco prohledáváte, výrazně to ovlivňuje algoritmy, jejichž cílem je najít vás a vaše preference. Můžete však ovládat své požadavky na vyhledávání z webu Moje aktivita.

Buď můžete přerušit funkci, která zaznamenává historii vyhledávání, nebo můžete odstranit jakoukoli konkrétní z databáze. Ale u všech předchozích požadavků musíte vypnout aktivitu na webu a v aplikacích, zatímco pozdější lze provést z domovské stránky.

  1. Zobrazení a historie vyhledávání z YouTube:

Google také ví, co sledujete na internetu, pomocí historie zobrazení a vyhledávání v účtu YouTube. Je nepříjemné, když někdo přeruší vaše soukromí. Můžete to však ukončit.

Možnosti pro změnu nastavení jsou k dispozici ve spodní části Stránka Ovládací prvky aktivity. Přejít na Smazat kartu Aktivita smazat historii sledování. Podobně se můžete také zbavit historie vyhledávání pouhým smazáním historie vyhledávání.

  1. Data a historie procházení přes Google Chrome:

Kromě společnosti Google hraje její domovský prohlížeč, tj. Google Chrome, zásadní roli při sledování uživatelů. Google Chrome informuje všechny uživatele o historii procházení přes internet, nikoli pouze o konkrétní službě.

Kromě historie záznamu Chrome sdílí vaše data, odesílá systémové informace, obsah stránky a mnoho dalších.

Chcete-li zabránit historii Chrome a vaší činnosti na různých webech, přejděte na web Stránka Řízení aktivity. Pod Aktivita na webu a v aplikacích volba, deaktivujte Zahrnout historii Chrome volba.

Kromě toho byste měli zrušit zaškrtnutí nápovědy zlepšit bezpečné prohlížení a automaticky odesílat statistiky využití přítomné v nastavení Chrome. Chcete-li z protokolů Chrome odebrat konkrétní položku, měli byste navštívit hlavní panel Moje aktivita.

  1. Hlasové nahrávky od Asistenta Google:

Je důležité si uvědomit, že všechny vaše konverzace a dotazy s Asistentem Google zůstanou navždy zachovány. Google to dělá, aby zajistil, že virtuální asistent poslouchá, když je zavolán, a může vylepšit své algoritmy rozpoznávání řeči. Pokud však s touto funkcí nejste spokojeni, můžete ji deaktivovat.

Pokud chcete odstranit nějaký konkrétní záznam a příkaz, musíte prohledat stránku Moje aktivita.

Deaktivace nastavení hlasové aktivity však může ohrozit několik funkcí pomocníka Google. Obsahuje více profilů na domovské stránce Google. Hlasová a zvuková aktivita je k dispozici na kartě Ovládací prvky aktivity.

  1. Videa a fotky z Fotek Google:

Všechny vaše synchronizované obrázky ve Fotkách Google jsou roztříděny pro rozpoznávání objektů a obličeje. Nicméně, kromě toho, že opustíte tuto platformu, nemůžete s tím nic dělat.

Většina funkcí zdůrazňujících Google Photo vyžaduje, aby algoritmy procházely vaše fotografie pro cíle, jako je jejich seskupení podle obličejů, objektů a mnoho dalších..

 

Nyní si myslím, že je zcela jasné, jak vás Google sleduje a udržuje záznamy o našich činnostech. Rozhodně! Nemůžeme s jistotou přestat používat Google, ale můžeme alespoň přijmout některá preventivní opatření, abychom zajistili naše soukromí a zabezpečení online. Výše uvedená prevence sledování je snadná a méně časově náročná a pouze ovlivňuje aktivitu google.