Jak může vaše zařízení USB představovat bezpečnostní rizika pro vás

[ware_item id=33][/ware_item]

Univerzální sériová sběrnice - zařízení USB je užitečné externí zařízení pro ukládání dat. Obsahuje paměť flash, která dokáže uložit až 256 MB až 256 GB. Tento USB disk se však může ukázat jako hlavní bezpečnostní riziko. Lidé začali považovat zařízení USB za bezpečnostní hrozbu poté, co je Edward Snowden použil ke kopírování tajemství z Národní agentury pro bezpečnost USA (NSA)..


Kroky pro zmírnění bezpečnostních rizik, které představuje zařízení USB

V tomto článku se zaměřujeme na různá bezpečnostní rizika, která mohou nastat po zneužití nebo USB flash disku.

Bezpečnostní rizika pomocí zařízení USB

Rizika, kterým čelíte, zahrnují různé významné bezpečnostní incidenty, malware specifický pro USB a viry. Tato bezpečnostní rizika však lze zmírnit použitím některých správných bezpečnostních postupů. Je velmi důležité, abyste podnikli bezpečnostní kroky pro USB flash disk.

  1. Ztráta zařízení USB

Nejčastější bezpečnostní rizika týkající se USB flash zařízení se vyskytují hlavně při ztrátě zařízení.

Pokud však máte chráněné heslo nebo ještě lépe šifrované USB flash zařízení, vaše obavy mohou být minimalizovány. Navíc, pokud máte svá data zálohována někde jinde, budete dostatečně bezpeční. Takže i když je vaše zařízení ztraceno nebo odcizeno, vaše data zůstanou v bezpečí, protože nikdo nebude schopen přerušit šifrování, které jste nastavili na zařízení USB.

Za účelem šifrování zařízení USB můžete použít šifrovací software nebo zakoupit zařízení s šifrovaným oddílem.

Doporučený článek: Jak šifrovat jednotku USB v systému Mac

Ztráta zařízení USB bez ochrany heslem a šifrováním je však zcela jiná záležitost. V závislosti na důležitosti dat uložených na zařízení USB může vaše ztracené zařízení USB stát celé vaše jmění. Je to však pouze váš životopis uložený na zařízení USB, pak byste se neměli příliš zabývat, ale pokud má toto zařízení uložené velmi osobní dokumenty, tyto obavy budou velmi vysoké.

Nejjednodušším způsobem, jak se vyhnout ztrátě zařízení USB, je proto zajistit, aby bylo bezpečně uloženo ve vašem vlastním zařízení. Kamkoli umístíte zařízení USB bezpečně, měli byste se také ujistit, že by nemělo být poškozeno nadměrným šokem nebo tlakem, protože by to mělo za následek poškození nebo poškození dat..

  1. Nalezení jednotky USB Flash

Jednotka USB Flash, pokud je nalezena nepřirozeně, existuje téměř 50 procent šancí, že ji vložíte do počítače. Možná si myslíte, že se jedná o věci zdarma, tak proč je nevyužít pro svůj vlastní účel. Tato jednotka USB Flash může být bohužel také pastí a může vás snadno chytit do načtení malwaru do počítače.

Bezpečnostní rizika pomocí zařízení USB

Netechnicky důvtipný by nikdy nekontroloval obsah USB flash disku, ale bezpečnostní expert by to udělal. Aby bylo možné zkontrolovat obsah takového nepřirozeně nalezeného USB flash disku, měly by se používat zabezpečené počítače se specializovaným bezpečnostním softwarem.

Různému autorun malwaru nelze zabránit infikování počítače, pokud váš antivirový software již chrání nějaký antivirový software. To je však možné pouze tehdy, je-li váš systém aktuální, jinak stále existuje šance na malware infikující váš systém.

Proto je lepší nechat na pokoji jakýkoli USB flash disk, který najdete nepřirozeně. Můžete také zavolat na sociální média pro majitele ztraceného zařízení. Ale nikdy byste to neměli zapojit.

  1. Dát zařízení USB příteli

Pokud máte zařízení USB a právě jste si zakoupili nové, možná budete mít druhé myšlenky na své starší USB. Možná uvažujete o prodeji staršího zařízení USB nebo o jeho rozdávání. Důležitou věcí pro vás by neměly být sny o vydělávání malého zisku, spíše byste měli přemýšlet o zabezpečení dat. Bezpečnostní rizika pomocí zařízení USB

Při prodeji nebo rozdávání zařízení USB byste se měli ujistit, že byl odstraněn celý obsah. Data by měla být bezpečně odstraněna a teprve po úplné validaci by měla být předána cizinci nebo jinému příteli.

Kromě toho existuje několik různých metod bezpečného vymazání médií založených na blesku z USB flash disku. Každý cyklus čtení a zápisu však bude mít za následek stárnutí disku. Proto je nejlepší jednoduše smazat starší disky, protože nemusí v rukou nového majitele vydržet dostatečně dlouho..

  1. Malware specifický pro USB

Výše jsme zvažovali rizika vložení nepřirozeně nalezeného zařízení USB do vašeho počítače. Kromě toho musíte také vědět o malwaru, který lze snadno spustit. Některé malware, trojské koně a červy lze také najít automaticky. Tento malware dosáhne dobré úrovně úspěchu, pokud váš počítač není vybaven bezpečnostním softwarem. Bezpečnostní rizika pomocí zařízení USB

Příkladem takového malwaru je BadUSB. Tento prakticky nezjistitelný malware může vést k únosu cílených počítačů. BadUSB zacílí na jednotlivce prostřednictvím infikovaného zařízení USB a poté získává kontrolu nad svým osobním počítačem nebo kdekoli vloženým infikovaným USB.

  1. Poznejte své USB zařízení

Zařízení USB vyžaduje bezpečné a bezpečné místo před zvědavými očima hackerů a snooperů. Je však také důležité, abyste to v jednom případě rozpoznali, i když je přítomno v obrovském množství různých zařízení USB. Rozpoznání zařízení USB je tedy nesmírně důležité.

Zabezpečení a soukromí jsou hlavní obavy, které se nepřetržitě točí kolem zařízení USB. Proto je velmi důležité, abyste své zařízení USB náhodně nepředali namísto zařízení, které má být předáno. Pokud omylem předáte své osobní zařízení USB, je pravděpodobné, že může obsahovat citlivá data, která mohou mít za následek rozpaky nebo vás mohou stát i jmění. Proto byste měli své osobní disky udržovat odděleně od těch, které používáte v práci. Před předáním jakéhokoli zařízení USB byste měli také zkontrolovat obsah. Bezpečnostní rizika pomocí zařízení USB

Pokud je vaše USB stejně jako běžné, je velká šance, že byste je nemuseli rozeznat. Díky obzvláště honosnému nebo nápadnému designu, jako je Lego nebo dřevo atd., Můžete snadno rozpoznat zařízení USB. Na zařízení můžete také použít některé lepivé štítky, přesto byste měli zvážit umístění zařízení USB na bezpečném místě.

Závěr

Zařízení USB jsou předávána jako silikonové vizitky většinou uživatelům počítačů. Protože jsme obeznámeni s USB přenášejícími malware infekce, tak jsme závislí na příležitostných přeformátování a antivirových skenech. Tímto způsobem můžeme bezpečně zabránit tomu, aby naše jednotky USB způsobovaly další digitální epidemii. Bezpečnostní rizika spojená se zařízeními USB však probíhají hlouběji než naše představivost. Přijetím výše uvedených dobrých postupů se tedy můžete určitě chránit před bezpečnostními riziky, která pro vás představuje vaše zařízení USB..