Jak sprawdzić, czy Twój telefon został zhakowany | 12 znaków

[ware_item id=33][/ware_item]

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe są nie mniej niż potężne komputery. Umożliwiły wszystkie te zadania i wysiłki, które kilka lat temu wydają się niemożliwe. Ponadto wszystkie te zadania uważane są za science fiction.


Bezpieczeństwo telefonu komórkowego jest niezbędne, ponieważ zawiera znaczną ilość danych prywatnych i poufnych. Dane osobowe obejmują kontakty, wiadomości tekstowe, komunikację e-mail, a także dostęp do różnych aplikacji społecznościowych.

Dlatego niezwykle ważna i konieczna jest ochrona naszych telefonów przed hakerami. Każda osoba powinna podjąć natychmiastowe działania, jeśli jej smartfony zostaną naruszone lub zhakowane.

12 znaków co pokazuje, że Twój telefon komórkowy został zhakowany:

Mając na uwadze znaczenie bezpieczeństwa telefonu komórkowego, w tym artykule omawialiśmy 12 różnych znaków, które wskazują, że ktoś przeciął Twój telefon.

Ponadto, w jaki sposób Twoja mała niedbałość może dać hakerom dostęp do Twojego telefonu. Znaki są następujące:

1 - Twój telefon działa wolniej niż wcześniej:

Wirusy i złośliwe oprogramowanie działające w tle mogą poważnie wpłynąć na wydajność kilku aplikacji działających na Twoim urządzeniu. Może także czasami wyzwalać połączenie sieciowe. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że aktualizacja systemu operacyjnego może spowodować uszkodzenie urządzenia.

Nie trać kontroli i nie martw się, jeśli urządzenie nie działa dobrze nawet po jego aktualizacji. Podobnie, jeśli twoja pamięć wewnętrzna zapełni się z powodu instalacji świetnych aplikacji, to wpływa to na ogólną wydajność bez obecności wirusa lub złośliwego oprogramowania.

2 - Fałszywe wiadomości:

Jeśli Twoi znajomi lub inna osoba z Twoich kontaktów skarży się na otrzymanie wiadomości e-mail lub SMS, której nie wysłałeś, oznacza to, że coś jest nie tak. W ten sam sposób, jeśli otrzymujesz podejrzaną i dziwną komunikację, jasne jest, że Twój telefon się włamał.

3 - Fałszywe aplikacje:

Oczywiste jest, że producent urządzenia lub usługodawca może instalować aplikacje na urządzeniu bez Twojej zgody. Jeśli jednak zaczną pojawiać się aplikacje informacyjne, możesz sprawdzić, czy są legalne, czy nie.

Ze względów bezpieczeństwa musisz wyszukiwać aplikacje w Google i sprawdzać ich recenzje na różnych stronach internetowych z technologiami. Wrażliwości w systemie operacyjnym mogą pozwolić złośliwemu oprogramowaniu na Androida i iOS uzyskać większą intensywność. Dzięki temu będą mogli unikać funkcji bezpieczeństwa, które pozwalają obrabować dane, nagrywać i zachowywać połączenia i wiadomości tekstowe, kradnąć sesje w mediach społecznościowych i bankowości internetowej oraz wywoływać wszelkiego rodzaju chaos.

4 - Aplikacje nie działają poprawnie:

Jeśli nagle aplikacje przestaną działać, co wcześniej działało dobrze, oznacza to, że niektóre złośliwe oprogramowanie szpieguje z funkcjonalnością aplikacji. Jeśli taki problem pojawi się wkrótce po przeprowadzeniu aktualizacji systemu operacyjnego, to właśnie ta aktualizacja jest prawdziwym winowajcą, a następnie samo złośliwe oprogramowanie.

5 - Zwiększone wykorzystanie danych:

Jeśli zauważysz, że wykorzystanie danych wydaje się znacznie większe niż się spodziewasz, głównie jeśli wzrost nastąpi wkrótce po podejrzanym zdarzeniu. Oczywiście oznacza to, że złośliwe oprogramowanie przenosi dane z twojego urządzenia do innych podmiotów.

Możesz także sprawdzić wykorzystanie danych przez aplikację, jeśli jakakolwiek aplikacja pokazuje, że używasz zbyt dużej ilości danych, które udostępnia ta funkcja. Możliwe jest również, że możesz nawet usunąć aplikację zainstalowaną ze sklepu z aplikacjami innych firm. Możesz później ponownie zainstalować aplikację z dowolnego innego zaufanego źródła. Jeśli jednak złośliwe oprogramowanie zainfekuje urządzenie, ponowna instalacja aplikacji nie rozwiąże problemu.

6 - Filtry spamu blokują wiadomości e-mail z Twojego urządzenia:

Jeśli filtry antyspamowe nagle zablokują Twoją pocztę e-mail i nie będziesz mógł wysyłać wiadomości e-mail z urządzenia, oznacza to, że ustawienia poczty e-mail uległy zmianie. Wskazuje to, że niektóre nieautoryzowane serwery kontrolują twoją pocztę, a serwer pozwala innym stronom na czytanie twoich wiadomości.

7 - Twoje urządzenie próbuje uzyskać dostęp do niepożądanych stron:

Jeśli jednak korzystasz z tej metody w sieci, która blokuje dostęp do wszystkich znanych wymagających witryn i systemów, nadal dowiadujesz się, że próbowała uzyskać dostęp do takich witryn bez Twojej zgody. To pokazuje, że twoje urządzenie zostało zainfekowane niektórymi złośliwymi programami. Ponadto wszystkie Twoje dane osobowe i prywatne zostały naruszone.

8 - Twoja bateria zużywa dużo energii:

Jeśli telefon bardzo się nagrzewa, oznacza to problem z baterią. Oznacza to również, że akumulator nie jest już wystarczająco niezawodny i odporny. Może to również powodować, że akumulator nie będzie ładowany przez dość długi czas.

Jeśli używasz aplikacji społecznościowych i regularnie grasz w telefonie przez dość długi czas, Twoje urządzenie jest otwarte dla atakujących i hakerów. Atakujący mogą dostać się za pośrednictwem programów szpiegujących, które również powodują wyczerpanie baterii.

9 - Niezwykłe zakłócenia usługi:

Jeśli czasami masz problemy z nawiązywaniem połączeń, nawet gdy siła sygnału jest wystarczająca lub podczas rozmowy występują dziwne dźwięki, to na pewno coś podejrzanego.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te problemy sugerują pewne problemy techniczne, które mają związek z hakowaniem i dotyczą ich, jednak sprawa nie zawsze jest taka sama. Dlatego jeśli zauważysz wszystkie takie oznaki i objawy, musisz podjąć niezbędne środki zapobiegawcze.

10 - Bluetooth:

Bluetooth to tryb, który zapewnia dostęp do hakera lub atakującego bez dotykania telefonu. Jest to rodzaj hakowania, który pozostaje niezauważalny przez użytkowników. Może nawet zaszkodzić i zainfekować otaczające urządzenia, jeśli włączony jest ich tryb Bluetooth.

W ubiegłym roku firma ochroniarska „Armis” uznała nową formę ataku, znaną jako „BlueBorne”. Atak wzajemnie wykorzystywał Bluetooth, aby mieć nielegalny i nieautoryzowany dostęp do telefonów komórkowych.

Atak dotknął prawie 5,3 miliarda urządzeń. Ponadto pozwala atakującym przejąć kontrolę nad urządzeniami oraz dostęp do danych i sieci organizacji. Firma poinformowała, że ​​połowa ataków była tragiczna w przypadku urządzeń, które po prostu potrzebują trybu Bluetooth do aktywacji. W ten sposób atakujący uzyskują dostęp do swoich urządzeń i rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie.

Dlatego eksperci sugerują wyłączenie Bluetooth, gdy nie jest potrzebny. Pamiętaj również o wszelkich wątpliwych pobraniach i linkach URL w wiadomościach e-mail, SMS-ach, usługach komunikacyjnych, takich jak Facebook lub WhatsApp, które mogą spowodować uszkodzenie twojego telefonu.

Co więcej, jeśli zauważysz, że Bluetooth jest włączony, a nie, to wyłącz go i uruchom skanowanie.

11 -Hałasy w tle:

Jeśli zauważysz jakieś dźwięki w tle podczas rozmów telefonicznych lub podczas słuchania dźwięku, może to sygnalizować, że Twój telefon komórkowy mógł zostać naruszony.

Istnieje możliwość, że ktoś przerwie wszystkie twoje rozmowy. Ponadto ktoś był w stanie dostać się do twojego smartfona z powodu błędu oprogramowania lub sprzętu, który mógł wystąpić.

Konieczne jest regularne sprawdzanie telefonu, aby był zawsze na bieżąco z wszelkimi usterkami.

12 - Publiczne Wi-Fi:

Publiczne Wi-Fi to kolejny sposób, w jaki hakerzy uzyskują dostęp do twoich danych osobowych i prywatnych. Hakerzy robią to za pomocą połączenia Wi-Fi smartfona z publicznym hotspotem.

Jest całkiem oczywiste, że połączenie z publiczną siecią Wi-Fi nie jest szyfrowane, a hakerzy często używają różnych technik i metod w celu uzyskania dostępu. Atakujący mogą przedstawić ci fałszywą stronę, na której jesteś proszony o podanie swoich danych. Identyfikacja może być trudna. Dlatego eksperci sugerują, aby nie korzystać z bankowości mobilnej i zakupów za pośrednictwem publicznego Wi-Fi.

Atakujący mogą również skonfigurować fałszywy punkt dostępu wraz z bezpłatnym dostępem do Internetu, przyjmując nazwę niezawodnego punktu dostępowego. Jeśli widzisz dwa podobne połączenia sieciowe, oznacza to, że Twój telefon jest zagrożony. Zaleca się, aby nie łączyć się z taką siecią.

Jeśli korzystasz z sieci Wi-Fi, z którą nie wiesz, że może mieć na nią wpływ złośliwe oprogramowanie. Kiedy zaczniesz korzystać z sieci Wi-Fi, powinieneś poprawnie monitorować interfejs. Jeśli ma logo nieco inne niż oczekiwane, oznacza to, że korzystasz z niewłaściwej sieci Wi-Fi.

Jak się chronić?

Ochrona smartfona przed hakerami jest rzeczywiście ważną i niezbędną rzeczą. Ogólnie rzecz biorąc, zapewniamy kilka wskazówek, dzięki którym z pewnością możesz zabezpieczyć swój smartfon przed włamaniem. Środki zapobiegawcze są jak następuje:

  1. Nie otwieraj żadnych wiadomości z nieprecyzyjnym linkiem URL. Nigdy nie otwieraj wiadomości z linkiem, którego nie widzisz.
  2. Nie pozwól, aby Twój telefon zapamiętał twoje hasła.
  3. Gdy ładujesz telefon przez nieznany komputer, gdy pokazuje to opcje, wybierz „Tylko ładowanie” jeden.
  4. Wyłącz automatyczne połączenie z publiczną funkcją sieci Wi-Fi. Jako zamiennik wybierz je
  5. Dodaj hasło do telefonu komórkowego.
  6. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, musisz zainstalować niezawodny program antywirusowy.
  7. Nie dokonuj żadnych zakupów online ani nie przesyłaj środków, gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi.
  8. Unikaj korzystania z sieci o podejrzanych lub wątpliwych nazwach. Zawsze wybieraj interfejs chroniony hasłem, szczególnie jeśli jesteś gdzieś w kawiarni lub hotelu.

Końcowe przemyślenia:

Zabezpieczanie i ochrona telefonów przed hakerami to potrzeba czasu. Chociaż istnieją różne znaki, za pomocą których wiadomo, że ktoś zhakował Twój telefon na pewno.

Podstawowym obowiązkiem każdej osoby jest przyjęcie niezbędnych środków zapobiegawczych, aby uniknąć wszelkich niepewnych i niepożądanych sytuacji.