Jak szyfrować ruch BitTorrent – Kompletny przewodnik

[ware_item id=33][/ware_item]

W tym artykule pokażemy, jak możesz zaszyfrować swój ruch Bittorent lub Utorrent przy użyciu narzędzi innych firm, w ten sposób możesz bezpiecznie zaszyfrować swoje rozsiewanie torrentów!


ale nie zalecamy tego, ponieważ ludzie narzekali na mniej bezpieczne i trochę czasu poświęcone na wycieki z twojego DNS lub IP. zdecydowanie zalecamy korzystanie z NordVPN dla prędkości Internetu Super, a także szyfrowanego połączenia, jest również wyposażony w takie funkcje, jak Kill Switch i ochrona DNS.

Torrentowanie zawsze zawsze ma mroczną percepcję. z powodu nielegalnego wykorzystania BitTorrenta, takiego jak pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim, w tym filmów, muzyki, oprogramowania i wielu innych. Ten przewodnik pomoże Ci zaszyfrować ruch BitTorrent.

Takie pliki do pobrania są zwykle duże i wywierają dużą presję na serwery Twojego dostawcy usług internetowych (ISP). Z kolei twoi dostawcy usług internetowych ograniczają ruch BitTorrent w swoich sieciach. Dzięki takiemu działaniu zmniejsza się pobieranie BitTorrenta.

Ponieważ torrentowanie jest tak popularne, coraz więcej dostawców usług internetowych wdraża metody ograniczania ruchu BitTorrent (zwanego również ruchem kształtującym).

Jeśli nie jesteś pewien, czy twój BitTorrent jest dławiony, sprawdź listę złych dostawców usług internetowych w danym kraju.

Ale jak powstrzymać dostawców usług internetowych przed ograniczaniem ruchu BitTorrent? Rozwiązaniem jest szyfrowanie. Szyfrując ruch BitTorrenta, możesz zapobiec ograniczaniu przepustowości przez dostawców usług internetowych.

Do czego służy szyfrowanie? Szyfrowanie sprawia, że ​​Twoje dane - omawiany ruch BitTorrent - stają się niemożliwą do zidentyfikowania formą, dlatego dostawcy usług internetowych mają trudności ze śledzeniem i identyfikacją Twojego ruchu BitTorrent. Chociaż szyfrowanie wymaga mocy procesora do szyfrowania, istnieje jednak prawie zerowe prawdopodobieństwo, że jesteś BitTorrentem, nastąpi wyciek i ograniczenie przepustowości.

Jak szyfrować ruch BitTorrent

Istnieją różne sposoby szyfrowania ruchu BitTorrent.

 1. Wbudowane funkcje szyfrowania klienta BitTorrent
 2. Peer Block [Peer Guard]
 3. Wirtualnej sieci prywatnej

Powiązany artykuł: 5 Najlepsza sieć VPN do torrentowania & Udostępnianie plików P2P & Najlepsze zalecenie 2017

1. Wbudowane funkcje szyfrowania klienta BitTorrent

Większość popularnych klientów BitTorrent, takich jak Azureus, BitComet i uTorrent / BitTorrent, ma wbudowane funkcje szyfrowania do szyfrowania ruchu BitTorrent. Aby je włączyć, wykonaj następujące kroki.

Azureus

 1. Otwórz klienta BitTorrent „Azureus”.
 2. Nawigować do Przybory > Kliknij Opcje > rozszerzać Połączenie > Wybierz Szyfrowanie transportu.
 3. Zaznacz pole wyboru „Wymagaj szyfrowanego transportu' opcja.
 4. Wybierz szyfrowanie RC4 z „Minimalny poziom szyfrowania.’
 5. Zaznacz pole wyboru „Zezwalaj na nieszyfrowane połączenia wychodzące, jeśli próba szyfrowania połączenia nie powiedzie się.„Umożliwi to klientowi wysyłanie niezaszyfrowanych połączeń w celu zapewnienia zgodności. Jednak ujawni twój prawdziwy adres IP dla twojego dostawcy usług internetowych w celu identyfikacji ruchu BitTorrent. Naszą radą jest pozostawienie tej opcji niezaznaczonej i sprawdzenie siewników oraz prędkości. Jeśli zmniejsza prędkość pobierania, zaznacz tę opcję i sprawdź ponownie.
 6. Kliknij pole wyboru „Zezwalaj na nieszyfrowane połączenia przychodzące.’
 7. To wszystko dla Azureusa; do szyfrowania ruchu BitTorrent.

Bitcomet

 1. Nawigować do Opcje > Kliknij Preferencje > Kliknij zaawansowane > Wybierz Połączenie.
 2. Przewiń do „Szyfrowanie protokołu,Byłyby trzy pola Automatyczne wykrywanie, Zawsze, i Wyłączyć. Opcja automatycznego wykrywania pozwoli na więcej połączeń, ale mniej ochrony przed przepustnicą ISP.
 3. Spróbuj najpierw automatycznie wykryć, jeśli nie zwiększy to prędkości, przełącz ją na „Zawsze”.
 4. To wszystko dla BitComet; do szyfrowania ruchu BitTorrent.

uTorrent / BitTorrent

 1. Nawigować do Opcje > Kliknij Preferencje > przewiń, aby wybrać BitTorrent.
 2. Zmierzać do 'Szyfrowanie protokołu,Ma trzy opcjeWłączone,„Wymuszony,' i 'Niepełnosprawny.’
  Opcja „Enabled” pozwala na więcej połączeń, ale mniej ochrony przed przepustnicą ISP.
 3. Najpierw wypróbuj połączenie „wymuszone”. Jeśli znacznie zmniejszy to twoją prędkość, przełącz się na opcję „włączone”.
 4. Zaznacz pole wyboru „Zezwalaj na przychodzące starsze połączenia,”, Jeśli chcesz zezwolić na nieszyfrowany ruch przychodzący.
 5. To wszystko dla uTorrent / BitTorrent; do szyfrowania ruchu BitTorrent.

2. Blok równorzędny

PeerBlock to przydatne narzędzie do blokowania wybranego ruchu poprzez blokowanie określonych adresów IP przed połączeniem z komputerem. Można to zrobić za pomocą routera, ale co zrobić, jeśli możesz to zrobić bezpośrednio z komputera?

Często firmy przeciw P2P, takie jak rząd, właściciele praw autorskich, tacy jak MPAA, agencje itp. Dołączają do puli partnerów udostępniających plik torrent i zapisują wszystkie adresy IP, a następnie wysyłają listy ostrzegające o naruszeniu prawa do swoich dostawców usług internetowych, którzy z kolei ogranicz prędkość lub najgorsze, unieważnij abonament internetowy.

W jaki sposób jest to pomocne dla ruchu BitTorrent? Bloki PeerBlock znają zakres adresów IP i całkowicie blokują ruch do iz tych adresów IP (peery).

szyfruj ruch bittorrent

Po uruchomieniu Kreatora uruchamiania PeerBlock, jeśli wybierzesz z listy opcje takie jak P2P, Reklamy i Spyware, PeerBlock automatycznie pobierze znane zakresy adresów IP programów szpiegujących i zablokuje adresy IP.

Dodanie niestandardowej listy zakresów adresów IP jest łatwe, na ekranie konfiguracji możesz utworzyć listę adresów IP. Możesz także importować zakresy adresów IP z dowolnego miejsca w Internecie, takiego jak IPBlockList i iBlockList.

szyfrowanie ruchu bittorrent

Możesz także dodać swój konkretny zakres adresów IP. Na przykład, jeśli chcesz zablokować cały ruch IP z Chin. Możesz kliknąć „sporządzać listę,Podaj nazwę opisu i miejsce docelowe pliku.

szyfrowanie ruchu bittorrent

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wprowadzenie listy adresów IP do zablokowania. Jeśli chcesz zablokować zakres adresów IP z całych Chin, przejdź do witryny IPAddressLocation.org i użyj narzędzia Zakresy adresów IP, aby uzyskać wszystkie przypisane adresy IP z tego kraju.

szyfruj ruch bittorrent

Skopiuj wszystkie pola IP do pliku tekstowego i zapisz jako .p2p rozszerzenie, aby był czytelny przez PeerBlock. Kliknij 'Dodaj„, Aby wybrać plik.

szyfrowanie ruchu bittorrent

Po zakończeniu dostosowywania list przejdź do ekranu głównego, na którym zobaczysz aktywność adresów IP i monitoruj wszystko. Zobaczysz adresy IP zablokowane w tym oknie. Możesz także kliknąć przycisk „przeglądaj historię”, W którym możesz zobaczyć działania kilku punktów w czasie.

szyfrowanie ruchu bittorrent

Oprogramowanie pokazuje nie tylko zablokowane adresy IP, ale także dozwolone adresy IP, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem do monitorowania.

PeerBlock jest idealny, jeśli chcesz zablokować określony zestaw adresów IP, a resztę pozostawić oprogramowaniu antywirusowemu i anty-malware.

Błędne przekonanie o PeerBlock

 1. PeerBlock nie ukrywa twojego adresu IP w ruchu BitTorrent.
 2. Nie blokuje wszystkich adresów IP, a raczej zestaw określonych adresów IP. Jest zatem nieaktualny i wymaga aktualnych list bloków.

3. Wirtualna sieć prywatna

VPN - Virtual Private Network - to doskonała metoda ochrony Twojej prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Szyfruje ruch BitTorrent, a także ukrywa Twój prawdziwy adres IP przed pulą peerów udostępniających plik, co czyni go doskonałym narzędziem do zapobiegania właścicielom praw autorskich i dostawcom usług internetowych w celu identyfikacji twojego ruchu BitTorrent i ograniczenia prędkości Internetu.

Szyfrowanie VPN

Uważaj jednak na bezpłatny VPN dostępny w sieci. Te bezpłatne VPN albo rejestrują twoje działania, albo wyciekają twoje adresy IP lub oba, co sprawia, że ​​twój ruch BitTorrent jest podatny na ograniczenie przepustowości od twoich dostawców usług internetowych i śledzenie adresów IP przez właścicieli praw autorskich.

Płatna usługa VPN ma swoje dedykowane serwery VPN z usługą DNS, aby wyeliminować takie ryzyko i oferować usługi premium.

Wniosek

Jeśli korzystasz z wbudowanego szyfrowania klienta BitTorrent, lepiej jest użyć PeerBlock. Jednak nadal może stwarzać ryzyko ujawnienia ruchu BitTorrent.

VPN to najlepsza metoda szyfrowania ruchu BitTorrent i zapobieganie dławieniu przez dostawców usług internetowych ruchu BitTorrent.