Jak uzyskać bezpłatne WiFi w dowolnym miejscu

[ware_item id=33][/ware_item]

Jeśli planujesz podróż, zapakuj plecaki w darmową sztuczkę Wi-Fi.


Zawsze szukamy bezpłatnego Wi-Fi podczas podróży, aw większości miejsc masz ogromną listę dostępnych sieci Wi-Fi.

Pomimo opcji połączenia, w większości przypadków nie można połączyć się z Wi-Fi ze względu na ochronę hasłem. Dlatego naprawdę warto znaleźć bezpłatne połączenie Wi-Fi, aby wyeliminować nudę.

Zanim przejdziemy do metod uzyskiwania bezpłatnego WiFi w dowolnym miejscu, naprawdę trzeba wspomnieć, że istnieje wysokie ryzyko włamania się hakerów do bezpłatnych połączeń internetowych.

Dlatego powinieneś mieć narzędzia bezpieczeństwa, jeśli masz do czynienia z ważnymi wiadomościami e-mail, osobistymi danymi uwierzytelniającymi itp. Lub po prostu przeglądasz codzienne strony internetowe.

1- Zgadnij najbardziej prawdopodobne miejsca bezpłatnego Wi-Fi

Jest to bardzo prosty, ale użyteczny sposób na znalezienie bezpłatnego połączenia Wi-Fi.

Najbardziej prawdopodobne jest publiczne Wi-Fi w miejscach takich jak biblioteki, restauracje i sieci dużych firm (Starbucks, McDonald's itp.).

Jeśli jesteś nowy w danym miejscu, możesz także nawigować w takich miejscach za pomocą mapy w urządzeniu. Możesz także zajrzeć do tych miejsc Wi-Fi, których możesz nie znać.

2- Użyj darmowych aplikacji do wyszukiwania Wi-Fi   

Istnieje kilka aplikacji, które pozwalają znaleźć bezpłatne połączenia Wi-Fi w pobliżu.

Na przykład mapa WiFi zawiera listę ponad 100 milionów hotspotów WiFi na całym świecie.

Mają także dane logowania do tych połączeń, ale należy zachować staranność podczas korzystania z takich aplikacji, ponieważ złośliwy podmiot może również zaciągnąć punkt dostępu, aby mieć łatwy dostęp do swoich danych osobowych.

Aby sprawdzić wiarygodność, najlepiej skonfigurować sekcję recenzji i komentarzy w aplikacji przed skonfigurowaniem połączenia.

3- Tethering do telefonu

Tethering połączenia 3G lub 4G telefonu z komputerem jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Nie zapewni ci superszybkiej prędkości lub prędkości jak bezpłatny hotspot Wi-Fi, ale zapewni ci połączenie z Internetem.

Istnieją pewne aplikacje do tetheringu iPhone'a i Androida, ale wymaga to wcześniej pracy. Na przykład użytkownicy iPhone'a muszą najpierw zrobić jailbreak, a użytkownicy Androida muszą zrootować swój smartfon do modemu Wi-Fi.

Ta metoda może działać wszędzie, więc spróbuj odrabiać lekcje przed wyruszeniem w podróż.

4- Zmień adres MAC na limity czasu lewy

Niektórzy z was musieli doświadczyć bezpłatnego połączenia Wi-Fi, które działa dobrze przez pewien czas, a potem nagle całkowicie się wyłącza. Jest tak, ponieważ na tym połączeniu Wi-Fi obowiązuje limit czasowy.

W takim przypadku fałszowanie adresów MAC może pomóc w kontynuowaniu przeglądania przy użyciu tego samego połączenia sieciowego, jeśli nie ma innej bezpłatnej opcji Wi-Fi.

Uzyskaj inny adres MAC, aby odnowić limit czasu, lub jeśli masz wysokie umiejętności, sfałszuj istniejący adres MAC, który ma nieograniczony dostęp do płatnej usługi w tej sieci.

5- Spróbuj przeglądać ogólne strony

Ta technika nie zapewnia pełnego dostępu do Internetu.

Niektóre z chronionych hasłem lub płatnych usług zapewniają bezpłatny dostęp tylko do ogólnych stron internetowych. Dlatego jeśli szukasz dobrego czasu, poszukaj stron, które lokalny punkt dostępowy oferuje za darmo.

Na przykład Delta Airlines oferuje bezpłatny dostęp do Amazon, magazynu People i dziennika Wall Street.

6- Twój obecny usługodawca internetowy może mieć bezpłatne hotspoty

Mogą to być nowe informacje dla Ciebie, ale twój obecny dostawca Internetu może oferować bezpłatne punkty dostępowe w dużych miastach.

Możesz sprawdzić witrynę swojego dostawcy, aby znaleźć bezpłatne lokalizacje hotspotów w pobliżu. Jeśli mają taką usługę, możesz pobrać ich aplikację mobilną ze sklepu z aplikacjami i znaleźć punkt dostępu.

Niektóre firmy mobilne oferują również hotspoty. Na przykład AT&T oferuje usługę hotspot za darmo, podczas gdy firma T-Mobile oferuje podobną usługę po dodatkowej kwocie 9,99 USD miesięcznie.

7- Rejestracja do programu lojalnościowego

Niektóre firmy oferują bezpłatne Wi-Fi, jeśli dołączysz do ich programu lojalnościowego. Ma to prawdopodobnie na celu promowanie ich usług, dlatego możesz otrzymywać promocyjne wiadomości e-mail. Jednak zapisanie się do bezpłatnego programu lojalnościowego i uzyskanie bezpłatnego nieograniczonego Wi-Fi nie jest złym interesem.

Firmy takie jak Kimpton i inne hotele stosują takie techniki promocyjne.

Wniosek

Dzięki tym wszystkim technikom zapewne uzyskasz bezpłatne połączenie Wi-Fi w dowolnym miejscu, ale pamiętaj, że otwierasz wiele danych na świat. Nie stanowi problemu, dopóki nie będzie żadnego hakera lub szpiega danych, który chciałby ukraść dane, ale jest to bardzo rzadkie.

Na szczęście istnieją sposoby na zachowanie bezpieczeństwa w publicznej sieci Wi-Fi i powinieneś być wyposażony w te środki przed skorzystaniem z bezpłatnej publicznej sieci Wi-Fi, z wyjątkiem pilnej potrzeby.