Jak zabezpieczyć prywatność na Androidzie

[ware_item id=33][/ware_item]

Jak zabezpieczyć prywatność na AndroidzieAndroid :: Hacki gadżetów


W ostatnich latach wprowadzenie smartfonów przekształciło je w zintegrowaną część naszego życia. Jest tyle rzeczy osobistych, przez które przechodzimy, a nawet przechowujemy w naszych smartfonach. W związku z tym pojawia się kwestia prywatności. Smartfony, takie jak telefony z Androidem, mogą czasem zagrażać Twojej prywatności.

Ta obawa nie zaczyna się z daleka. W rzeczywistości sprawcami mogą być ci sami programiści systemu operacyjnego Android. Google jest również popularny jako narzędzie do gromadzenia danych. A dzięki systemowi operacyjnemu Android niektóre usługi, takie jak często odwiedzane strony internetowe i poczta elektroniczna, można łatwo śledzić za pomocą usług Google.

Nie powinno to jednak stanowić dla ciebie zagrożenia. O ile Google może naruszać prywatność oraz gromadzić dane i trendy, istnieje również sposób na ominięcie i uniknięcie spójności tego zdarzenia. Najważniejszą ze wszystkich praktyk zapewniających bezpieczeństwo jest zawsze wyłączanie wszystkiego - prawie każdej aplikacji w telefonie.

Ochrona twojego smartfona

Wokół nas są luki w zabezpieczeniach. Twój smartfon jest zawsze zagrożony inwazją, a także zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania. Dlatego unikanie połączenia telefonu z Androidem z nieznaną publiczną siecią Wi-Fi jest jednym ze sposobów. Podobnie jak publiczne połączenie WiFi, Bluetooth i komputery są również doskonałymi gospodarzami złośliwego oprogramowania. Dlatego nigdy nie pozostawiaj włączonego Bluetooth i unikaj jak największej liczby połączeń telefonu z komputerem.  

Jeśli nie korzystasz z usługi lub aplikacji w telefonie, bezpiecznym rozwiązaniem jest pozostawienie jej wyłączonej. Niedoceniony pomysł, jakkolwiek może być, uzyskanie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem dla telefonu z Androidem jest również ważne. Istnieje wiele istniejących poradników dostępnych online, jak usunąć złośliwe oprogramowanie. Chociaż możesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby usunąć ochronę przed złośliwym oprogramowaniem dla Androida przed złośliwą zawartością, musisz przede wszystkim.

Ogranicz swoją wirtualną interakcję z Google

Jako właściciel smartfona z Androidem zawsze jesteś narażony na działania Google związane z gromadzeniem danych. Możesz jednak ograniczyć tę interakcję. O ile Google potwierdza swoje zobowiązanie do prywatności, tak nie jest. I możesz uniknąć tego włamania. Po prostu wykonaj te niepopularne (z jakiegoś powodu) kroki, dostosowując swoją „kontrolę aktywności” w ustawieniach. Ponadto korzystanie z telefonu bez logowania się na konto Google ogranicza ingerencję w prywatność, tak samo jak ogranicza twoje działania na telefonie.

Ustaw PIN i ukryj swoje dane

Zawsze ustawiaj osobisty numer identyfikacyjny (PIN) w telefonie. Zapobiega to włamaniom od kogokolwiek, nawet w przypadku zgubienia telefonu lub kradzieży. Wybór szpilki zamiast rozpoznawania twarzy lub biometrycznego odcisku palca oferuje bardziej tradycyjną i „bezpieczniejszą” drogę do ochrony danych, nawet przed Google. Szyfrowanie telefonu przenosi jego bezpieczeństwo na zupełnie nowy poziom. 

Pamiętaj tylko o swoim numerze PIN, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratą wszystkich danych. Możesz także ukryć swoje powiadomienia, aby się chronić. Nigdy nie wiadomo, w które ręce może wpaść twoje urządzenie. W ten sposób ukrywanie powiadomień znacznie przyczynia się do ukrywania danych, takich jak powiadomienia, kontakty i wiadomości. Wystarczy przejść do ustawień dźwięku i powiadomień, aby wyłączyć powiadomienia.

Spójna aktualizacja oprogramowania

Spójna aktualizacja oprogramowania smartfona z systemem Android jest szczególnie ważna, aby zapewnić bezpieczeństwo telefonu. Tak jak producenci i programiści pracują nad poprawą bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, tak hakerzy szukają inteligentniejszych sposobów inwazji i rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.

W ten sposób aktualizacja telefonu pomaga być na bieżąco z bardziej zaawansowanymi sztuczkami i sztuczkami, aby atakować urządzenia lub infekować je złośliwym oprogramowaniem. Na telefonie z Androidem po prostu przejdź do „ustawień”, a następnie „o telefonie” i „aktualizacji systemu”, aby system był aktualny.

Nigdy nie ufaj nieznanym źródłom

Android, odziedziczony po systemie Linux, pozwala tylko pobierać lub instalować aplikacje i programy ze źródeł zweryfikowanych przez jego twórców. Twój telefon z Androidem ma wstępnie skonfigurowane ustawienia, które nie włączają nieznanych źródeł. Zapewnia to bezpieczeństwo przez cały czas, zwłaszcza przed złośliwymi źródłami i programami.

Jednak Twoje urządzenie z Androidem pozwala czasami pobierać i instalować programy i aplikacje z nieznanych źródeł. Ten proces będzie dozwolony tylko wtedy, gdy wyrazisz zgodę Google na włączenie nieznanych źródeł. Może to być szkodliwe dla bezpieczeństwa urządzeń i danych. Dlatego zawsze zwracaj uwagę i unikaj dopuszczania i włączania źródeł, których nie jesteś pewien.

Sprawdzanie uprawnień w aplikacjach to także długa droga. Oczywiście odczytanie może potrwać kilka chwil, ale zapewnia to, że Twoje urządzenie jest zawsze bezpieczne. Aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, Google ewoluowało system zezwoleń na aplikacje.

Na przykład pewna aplikacja, którą pobierzesz, będzie miała dostęp do Twojej lokalizacji tylko wtedy, gdy aplikacja korzysta z tej funkcji. Ponadto, jak zwykle, wasz instynkt i wiedza są ważne. Czy uprawnienia pasują do ciebie? Czy zauważyłeś coś wątpliwego? Są to wszystkie oznaki, że źródło Twojej aplikacji może nie być wiarygodne.

Nie udostępniaj zbyt wiele

Chociaż chcesz udostępnić swoją lokalizację aplikacji Uber, nie zawsze jest to bezpieczne. Pewnie, niektóre aplikacje mogą stać się praktycznie bezużyteczne bez włączonej funkcji lokalizacji. Jednak ta funkcja może czasami być szkodliwa dla bezpieczeństwa Twojego telefonu z Androidem. Dlatego przed włączeniem ważnych funkcji, takich jak lokalizacja, zawsze należy sprawdzić, czy jest to związane z bezpieczeństwem.

Dolna linia

Istnieje kilka integrujących sposobów, dzięki którym możesz zapewnić bezpieczeństwo swojego telefonu z Androidem. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe po raz pierwszy jest prawdopodobnie jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększenia bezpieczeństwa telefonu. Ponadto bardzo pomocne jest wypracowanie nawyku przeglądania aplikacji i zabezpieczeń telefonu.

Mierz i miej świadomość tego, co dzieje się z synchronizacją Google, przeglądaj domyślne aplikacje, używaj VPN do szyfrowania swoich działań, a dostawcy bezpiecznych wiadomości e-mail to jedna z możliwości. Nawet unikanie korzystania z wyszukiwania Google na urządzeniu z Androidem to bezpieczny zakład. Jesteś zalogowany na swoje konto Google, co oznacza, że ​​wszystkie wzorce wyszukiwania są śledzone i rejestrowane przez Google.