Jak zastavit někoho ze špionáže na můj mobilní telefon

[ware_item id=33][/ware_item]

Spyware v mobilním telefonu se v těchto dnech stal běžným problémem. Ale přemýšlet o tom příliš nebo být znepokojen každým znamením, že je váš telefon poklepán, by vás mohl paranoidní.


Některé spyware jsou nainstalovány vzdáleně na vašem telefonu, ale obvykle jsou podvody a nefungují tak, jak jsou inzerovány.

Avšak pro běžné špionážní aplikace musí hacker mít fyzický přístup k vašemu telefonu. Nejdůležitějším opatřením je proto udržovat telefon u sebe nebo na bezpečném místě.

Bohužel je nejčastější, že uživatel neúmyslně stáhne špionážní aplikaci do svého telefonu. Spywarové aplikace mohou být velmi nebezpečné, protože jejich přístup k textovým zprávám, hovorům, e-mailům, historii hovorů a poloze na vašem zařízení.

Měli byste tedy v telefonu co nejdříve zjistit spyware a podle pokynů odstranit spyware.

Známky, že je váš telefon uvězněn

Někdy jsou tyto špionážní aplikace chytřejší a nemůžete posoudit změny v telefonu. Ve většině případů však po injekci spywaru existují nějaké viditelné a pravděpodobné příznaky.

Existují určité náznaky, které by mohly být signálem špionážní aplikace, ale existují i ​​další systematické problémy, které mohou tyto problémy způsobit.

1- Rychlé vybití baterie

Pokud jste svědky nepravidelných modelů vybití baterie, může to být způsobeno spywarovou aplikací. Je známo, že takové aplikace výrazně zvyšují spotřebu baterie.

Můžete lépe odhalit tento problém a jeho příčinu.

Výkon baterie klesá s ubíhajícími roky nebo vaše způsoby používání mohou být také příčinou rychlé spotřeby baterie. Některé mobilní aplikace zůstávají funkční na pozadí, i když je nepoužíváte.

Kromě toho má spyware běžící na pozadí telefonu tendenci spotřebovávat více baterie.

2- Nejisté vypnutí telefonu a restartování

Je skutečně běžné, že se telefon vypne nebo restartuje. Ale s malwarem spuštěným v mobilu by mohlo dojít k náhlému vypnutí nebo zapnutí.

Tomu byste mohli porozumět na příkladu instalace počítačového softwaru.

Někdy se po dokončení instalace počítač restartuje automaticky bez vašeho příkazu nebo oprávnění. Totéž by mohlo být v případě škodlivého softwaru; zde však také nevíte o spuštěné aplikaci pro spyware.

Člověk by si také mohl všimnout rozsvícení mobilní obrazovky, jako by se používal. Pokud to jednou uvidíte, pravděpodobně to není nic alarmujícího, ale pokud se to stane docela často, měli byste si to rozmyslet.

3- Baterie je příliš horká bez těžkých funkcí

Pocit tepla v mobilu je při používání běžný, ale pokud se nepoužívá, mohl by to být signál k fungování spywaru.

I při slabém fungování, jako je používání WhatsApp nebo Facebook, se mírně změní teplota baterie. Pokud se však příliš zahřeje bez jakéhokoli důvodu, jako je nabíjení, dlouhé hlasové hovory nebo zdlouhavé přehrávání filmu, může to být způsobeno zpracováním neznámé softwarové aplikace..

4- Hluky na pozadí během hovoru

Během hovoru jste slyšeli nějaké podivné zvuky nebo šum? Pokud ano, pak si vzpomeňte na historii, která je od začátku nebo je jen náhlá.

Jak již bylo zmíněno, spywarové aplikace jsou také schopné poslouchat a nahrávat vaše hlasové hovory, které by pravděpodobně mohly způsobit nejisté zvuky.

Problémy se signálem jsou také příčinou nejasných nebo přidaných hlasů, ale můžete to potvrdit pomocí zkušebního hovoru z jiného mobilního telefonu. Nebo pokud problém přetrvává dlouho nebo se stává pravidelným, je lepší být ostražitý.

5- Zvláštní zprávy

Propagační nabídky, propagace značky nebo prodejní nabídka pro textové zprávy mohou být ukazatelem sledování, ale nejedná se o varování před spywarem.

Pokud se však zpráva takto čte; # wet $ ssaw244 *& co to znamená?

Divné textové zprávy (obvykle se symboly a čísly), které jsou nečitelné a zdá se bláznivé, by mohly být spywarovým nástrojem. V důsledku toho by tato jednoduchá SMS mohla iniciovat sledování GPS, povolit mikrofon, zapnout kameru nebo zahájit jiné rušivé procesy.

6- Obrovské využití dat

Většina lidí nemá stopu v používání dat, dokud není dosaženo jejich limitu nebo dokud nezíská fakturu. Pokud vaše využití dat najednou přesáhne obvyklý způsob používání a nevykonali jste žádnou takovou činnost, mohlo by to být spywarem odesílající protokoly do az telefonu.

Takový škodlivý software má tendenci přesměrovat váš telefon na neautentické weby, když je vaše datové nebo Wi-Fi připojení zapnuto.

Obecně je obtížné detekovat změnu, ale podezřelou aktivitu můžete zaznamenat vypnutím všech dat pomocí aplikací na nějakou dobu.

Někteří z vás si možná všimli těchto problémů, ale nejsou úplnou indikací spywarové aplikace. Je však opravdu bezpečné získat preventivní opatření, než se ocitnete v extrémním nebezpečí.

Způsoby odstranění spywaru (Android a iPhone)

Telefony Android jsou náchylnější k útoku spywaru ve srovnání s iPhone. Je proto pravděpodobnější, že uživatelé systému Android mají otázku, jak zabránit někomu v tom, aby špehoval můj mobilní telefon.

Pokud jste byli svědky pravidelných známek spywarové aplikace, je lepší tyto spyware z telefonu odebrat.

1-     Obnovte tovární nastavení

Toto je nejjednodušší metoda, jak se zbavit jakéhokoli špionážního softwaru.

Obnovení továrního nastavení by mohlo být pro většinu mobilních vlastníků nepříjemné, protože odstraní všechna data a uložené soubory. Je však mnohem lepší, než poskytnout vaše osobní údaje škodlivému subjektu.

Pro Android

Chcete-li provést tovární reset, musíte otevřít telefon Nastavení> Zálohování a reset> Obnovení továrních dat> Resetujte telefon. Poté vyberte vymazat vše a zadejte přístupový kód, pokud existuje.

Pro iPhone

Přejít na iPhone Nastavení> Všeobecné> Resetovat> Vymazat veškerý obsah a nastavení. Chcete-li proces potvrdit, zadejte své heslo.

2-     Ruční odebrání aplikace

Dalším způsobem, jak odstranit aplikaci, je odstranit ji ručně.

Tento způsob je poněkud složitější, protože škodlivou aplikaci musíte rozpoznat, než se dostanete do procesu odebrání. Rovněž je třeba mít na paměti, že může existovat několik aplikací, které společně vytvářejí jediný nástroj. Proto byste měli odstranit všechny aplikace.

  • Přejděte na svůj Android Nastavení aplikaci a klikněte Aplikace.
  • Nyní přejděte dolů a vyhledejte spywarovou aplikaci / aplikace.
  • Klikněte na aplikaci a stiskněte Odinstalovat.

3-     Aktualizujte svůj operační systém

Tato metoda není příliš účinná při odstraňování špionážní aplikace ve srovnání s výše uvedenými dvěma. Neznalost aktualizace operačního systému však mnohokrát také poskytuje malware, snadný přístup k vašemu telefonu.

Pokud vaše mobilní společnost nedávno spustila aktualizaci, je nejpravděpodobnější, že napravily bezpečnostní mezery.

Pokud jste zakořenili svůj telefon s Androidem, bude také odstraněn aktualizací operačního systému. Protože zakořenění v systému Android umožňuje stahování neznámých a cizích aplikací, mohly by škodlivé aplikace také snadno spravovat váš telefon.

Pro iPhone

Aktualizace iPhonu s nejnovější aktualizací pro iOS je opravdu efektivní pro odstranění sledovacích programů. Pokud bude na vašem iPhone použito, bude jailbreak odstraněn.

Chcete-li aktualizovat iOS, přejděte na Nastavení> Všeobecné> Aktualizace softwaru.

Škodlivý software nemohl být nikdy nainstalován na iPhone, dokud nebude vězněn. Většina lidí jailbreakuje samotný iPhone, aby mohli spolu s App Store instalovat aplikace z jiných zdrojů.

Na druhou stranu, kdokoli jiný by to mohl udělat také na vašem iPhone s fyzickým přístupem.

4-     Instalace aplikace zabezpečení

Existuje mnoho antispywarového softwaru, který dohlíží na škodlivou a podezřelou aktivitu v telefonu.

Tyto aplikace vás také upozorní, pokud je v mobilním telefonu nainstalován nový software nebo program. Pomocí těchto metod můžete snadno detekovat nepřímou instalaci.

Bezpečnostní aplikace poskytují funkci skenování, aby zjistily podvodný software, který již v telefonu existuje a byl dříve nainstalován bez vašeho souhlasu.

Společně s těmito obecnými funkcemi existují různé charakteristické rysy, které se liší podle aplikace. Například Avast je populární název pro antivirové a antispywarové programy.

Lepší zůstat ostražitý a preventivní

Spolu se všemi diskutovanými preventivními opatřeními je skutečně nutné mít na mobilních telefonech silné heslo. Rovněž se pokuste ponechat telefon podél nebo na bezpečném místě.

Existuje i předběžný spyware, ale většina z nich je detekovatelná v jakémkoli bodě, pomocí kterého je můžete sledovat a odstranit. Můžete však vybavit obranu před jakýmkoli takovým znamením, abyste mohli mít nejmenší šanci, že váš telefon bude napaden spywarem.