Jak zaszyfrować telefon? (Przewodnik po szyfrowanym telefonie)

[ware_item id=33][/ware_item]

Szyfrowanie to metoda ochrony danych przechowywanych na dowolnym urządzeniu, laptopie, komputerze, smartfonie lub innym gadżecie używanym do przechowywania danych. Słowo Szyfrowanie może wydawać się nieco techniczne, ale oznacza po prostu hasło chroniące wszystkie poufne i poufne dane, których nie chcesz narażać. W przypadku dochodzenia w sprawie incydentu strzeleckiego, który zapoczątkował bitwę między Apple a FBI, która wzmocniła i podniosła potrzebę szyfrowania, możesz mieć inną opinię na temat tej sprawy, ale nie możesz zaprzeczyć, jak ważne jest zabezpieczenie danych za pomocą spersonalizowanego szyfrowania klucz, który chroni go przed wszelkimi włamaniami, spamowaniem przed kradzieżą danych, a nawet jeśli twój zaszyfrowany telefon zostanie skradziony lub wpadnie w niepowołane ręce, możesz nie musieć martwić się o swoje dane przechowywane w smartfonie, które mogą obejmować dane osobowe, konta e-mail, które może zawierać wyciągi finansowe i bankowe, dane karty kredytowej, prywatną rozmowę, zdjęcia, filmy wideo, kontakty itp. Byłby to dla ciebie koszmar, gdyby był wykorzystywany przez każdego cyberprzestępcę, takiego jak haker, spamer lub inny szpieg. Dlatego ochrona danych za pomocą szyfrowania to najlepszy i sprytny pomysł, aby pozbyć się wszystkich takich problemów i powinieneś naprawdę pomyśleć o zaszyfrowanym telefonie.


Co to jest zaszyfrowany telefon?

Szyfrowanie przechowuje dane telefonu w zakodowanej i nieczytelnej pozornie zakodowanej formie. Po włączeniu telefonu należy wprowadzić kod PIN lub hasło chronione, które są takie same jak kod PIN lub hasło blokady ekranu telefonu, po wprowadzeniu tego klucza szyfrowania telefon używa kodu PIN lub hasła do odszyfrowania danych, dzięki czemu to zrozumiałe.

Rodzaje szyfrowania telefonu

Istnieją trzy główne rodzaje szyfrowania;

  1. Szyfrowanie danych w ruchu
  2. Kompleksowe szyfrowanie
  3. Szyfrowanie danych w spoczynku

Pierwsze dwa typy szyfrowania - „Szyfrowanie danych w ruchu” i „szyfrowanie end-to-end” dotyczą wychodzących i odbieranych wiadomości na zaszyfrowanym telefonie i celu, aby uniemożliwić nieautoryzowanym osobom odczytanie komunikacji z urządzeniem. Trzeci rodzaj szyfrowania - Szyfrowanie danych w spoczynku, dotyczy danych przechowywanych w pamięci urządzenia.

Dlaczego powinienem szyfrować mój telefon?

Miliony ludzi na całym świecie korzystają obecnie ze smartfonów i przechowują dane osobowe w swoich telefonach, od danych osobowych po prywatne czaty, zdjęcia i filmy, i wyobrażają sobie, kiedy tysiące telefonów kradną każdego roku i czy Twój telefon jest jednym z nich wpada w niepowołane ręce, kto mógłby uzyskać dostęp do wszystkich twoich danych osobowych i poufnych informacji, czy to nie brzmi przerażająco? Oto kilka powodów, dla których musisz używać szyfrowanego telefonu.

Zwiększ bezpieczeństwo danych

Szyfrowanie telefonu zapewnia bezpieczeństwo danych telefonu, których nawet w niewłaściwych rękach nie można wykorzystać ani rozpowszechnić. Bez obaw możesz przechowywać dowolne informacje i dane w zaszyfrowanym telefonie. Szyfrowanie danych telefonu może wydawać się trudne i techniczne, ale tak proste, jak utrzymanie szyfrowania hasła do pliku, folderu lub całego urządzenia, po zaszyfrowaniu dane są konwertowane na zakodowaną, zaszyfrowaną i nieczytelną formę chronioną kluczem szyfrującym, który jest używany do odszyfrowywania danych, więc dostęp do niego ma tylko osoba znająca właściwy klucz szyfrowania, w przeciwnym razie wszystkie dane telefonu są bezpieczne.

Bezpieczeństwo danych, nawet jeśli Twój telefon jest sprzedawany

Kiedy decydujesz się na zmianę starego telefonu, sprzedając go, a następnie kupując nowy dla siebie, czy kiedykolwiek myślałeś o danych przechowywanych w pamięci telefonu i dysku twardym, które można odzyskać nawet po usunięciu wszystkich danych? Wiele osób ignoruje ten fakt, że podczas oddawania telefonu komórkowego po długim użytkowaniu może on powodować dostęp i wykorzystywanie jego danych osobowych i danych, gdy jest używany przez jakąkolwiek inną osobę, a jeśli intencja tej osoby jest niewłaściwa, zdecydowanie nie może być na Twoją korzyść. Więc najlepiej jest zaszyfrować dane telefonu i nigdy nie martwić się o swoje osobiste rzeczy na zaszyfrowanym telefonie.

Co w telefonie można zaszyfrować?

Zwykle wszystko na twoim zaszyfrowanym telefonie, który korzysta z połączenia internetowego do uruchomienia, może być zaszyfrowane, więc co z wiadomościami tekstowymi i połączeniami? ich szyfrowanie nie jest łatwym zadaniem, ale wciąż istnieją pewne aplikacje, takie jak Silent Phone lub Signal, które kierują połączenia głosowe przez Internet za pomocą VoIP, a nawet więcej aplikacji, takich jak iMessages, które zamieniają wiadomości tekstowe w internetowe wiadomości błyskawiczne, jeśli osoba po drugiej stronie również używa tej samej aplikacji do wysyłania wiadomości tekstowych. E-maile na telefonach mają jedną wadę, wszystko w nich, od treści wiadomości do załączników, może być szyfrowane, ale adresy nadawcy i odbiorcy są nadal widoczne dla każdego pomimo zaszyfrowanej wiadomości e-mail, jednak dzienniki wiadomości e-mail mogą być szyfrowane na telefonie.

Jak zaszyfrować telefon?

Zasadniczo istnieją dwa główne i najpopularniejsze systemy operacyjne na smartfony, z których korzystają miliony użytkowników na całym świecie, Android i iOS (iPhone / iPad), a poniżej omówimy, jak można zaimplementować szyfrowanie w obu z nich za pomocą wbudowanych funkcji i w dalszej części tego artykułu omówimy niektóre aplikacje innych firm wykorzystywane do szyfrowania telefonu.

Szyfrowanie na urządzeniach z Androidem

Większość telefonów i urządzeń Google z Androidem nie jest domyślnie szyfrowana, a użytkownicy nigdy nie zadają sobie trudu, aby zmienić ustawienie domyślne, zwykle, jeśli czytasz ten artykuł i posiadasz telefon z Androidem, musisz być ciekawy, jak szyfrować telefon z Androidem za pomocą niektórych wbudowanych w funkcjach telefonów z Androidem szyfrowanie jest trudniejsze w telefonach z Androidem niż w iOS. Niektóre nowe modele telefonów z Androidem, takie jak telefony i tablety Google Nexus, mają domyślnie włączone szyfrowanie. Nowe urządzenia z Androidem dostarczane z systemem Android 6.0 Marshmallow, takie jak Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, są również szyfrowane, a wszystko, co musisz zrobić, to ustawić kod bezpieczeństwa i szyfrowania, aby go aktywować, a następnie za każdym razem, gdy odblokujesz zaszyfrowany telefon. poprosi o podanie wstępnie ustawionego klucza szyfrowania, a następnie będzie można uzyskać dostęp do zaszyfrowanego telefonu, wprowadzając prawidłowy klucz. Wykonaj te proste kroki, aby skonfigurować klucz szyfrowania w telefonach z Androidem;
1. Przejdź do Ustawienia telefonu komórkowego, a następnie wybierz Bezpieczeństwo / Blokada ekranu i bezpieczeństwo.
2. Następnie przejdź do inne ustawienia bezpieczeństwa i kliknij Szyfruj telefon.
3. Teraz zostaniesz poproszony o ustawienie hasła, klucza szyfrowania itp. Decyduje o złożonej kombinacji trudnej do odgadnięcia przez każdego, kto cię zna, i kliknij Zastosuj.
4. Pamiętaj, aby przechowywać klucz szyfrujący lub hasło w bezpiecznym miejscu i przechowywać je w miejscu, w którym nigdy nie możesz go zgubić, w przeciwnym razie zostaniesz zablokowany z telefonu.

jak zaszyfrować telefon
Szyfrowanie w iOS

W 2014 r. Firma Apple wprowadziła funkcję szyfrowania urządzeń w systemie iOS 8, która była łatwa do skonfigurowania i wymagała ustawienia co najmniej czterocyfrowego kodu, a za każdym razem, gdy odblokujesz telefon, dodając kod i urządzenie można łatwo odszyfrować, zaleca się zachować złożony zestaw liczb jako hasła, aby utrzymać wysoki poziom szyfrowania iPhone'a. Wykonaj te proste kroki, aby skonfigurować klucz szyfrowania w systemie iOS 8 i nowszych;
1. Przejdź do Ustawienia telefonu iPhone, a następnie wybierz Dotknij ID & Kod dostępu (lub hasło dla starszych urządzeń bez czujnika linii papilarnych).
2. Teraz kliknij Włącz hasło opcję i wprowadź silne hasło lub hasło.
3. Masz teraz bezpieczne i zaszyfrowane urządzenie z systemem iOS i tylko osoba znająca Twój kod dostępu może uzyskać dostęp do tego urządzenia i odszyfrować dane zapisane na urządzeniu.

zaszyfrowany telefon
Mobilne szyfrowanie danych za pomocą VPN

Gdy korzystasz z Internetu na swoim urządzeniu mobilnym, wszystkie twoje działania online są monitorowane przez Twojego ISP, NSA i inne rządowe agencje bezpieczeństwa i nadzoru. Po objawieniach Edwarda Snowdena nikt na Ziemi nie może zaprzeczyć tym faktom. Możesz jednak pozbyć się tej irytacji i szpiegowania przez intruzów z VPN na Androida lub iOS (iPhone / iPad). Virtual Private Network to narzędzie, które zapewnia prywatny i zaszyfrowany tunel między twoim urządzeniem a serwerem VPN i przesyła wszystkie dane, które wysyłasz lub odbierasz przez ten bezpieczny zaszyfrowany tunel z dala od wszystkich wścibskich i szpiegujących oczu, z wysokiej klasy poziom szyfrowania 128-bitowego szyfrowania AES i 256-bitowego szyfrowania AES. Ten poziom szyfrowania zapewniany przez VPN jest kompleksowym rodzajem bezpieczeństwa i prywatności, ponieważ dzięki temu wszystko, co robisz podczas przeglądania Internetu, surfowania, pobierania, czatowania, przesyłania strumieniowego, torrentowania, wysyłania itp., Wszystkie działania są z dala od intruzów i cyberprzestępcy, dzięki którym Twoje dane są całkowicie bezpieczne.

jak zaszyfrować telefon
Najlepsze aplikacje do szyfrowania dla Androida & iOS

Istnieje wiele aplikacji do szyfrowania innych firm, które można pobrać na telefon z systemem iOS lub Android, które szyfrują wszystkie dane, wiadomości tekstowe, połączenia, konwertując je i kierując przez zaszyfrowaną formę przez Internet. Poniżej znajduje się lista najlepszych aplikacji na telefony z systemem iOS i Android, które zapewniają szyfrowanie SMS-ów, wiadomości, czatów, połączeń itp.

1. Sygnał:

Darmowa aplikacja na iOS i Androida zapewnia absolutnie szyfrowane połączenia głosowe. Signal używa Twojego numeru telefonu, nie wymaga hasła, jego wykrywanie kontaktów pozwala natychmiast wyświetlić, które z Twoich kontaktów korzystają z Signal i automatycznie szyfrują Twoją komunikację. Pod maską wykorzystuje ZRTP, dobrze przetestowany protokół do bezpiecznej komunikacji głosowej. Po prostu chroni twoje prywatne rozmowy telefoniczne i zapobiega infiltracji twoich połączeń głosowych przez NSA i innych rządowych szpiegów.

2. cichy telefon:

Jeśli jesteś właścicielem firmy lub jesteś osobą, która martwi się o swoją prywatność i bezpieczeństwo, ta aplikacja może rozwiązać Twój problem. Ich oprogramowanie Silent Phone jest dostępne na Androida i iOS i pozwala użytkownikom na rozmowy i SMS-y z zachowaniem pełnej prywatności.

3. Telegram:

Jest to również świetna aplikacja do szyfrowania, która zabezpiecza rozmowy z innymi użytkownikami Telegramu. Najlepsze jest to, że Telegram jest aplikacją wieloplatformową, która jest dostępna nie tylko na iOS i Androida, ale także na klientach dla komputerów Mac i PC.

4. Text Secure:

Ta aplikacja została opracowana przez Open Whisper Systems zgodnie z zaleceniami samego Snowdena w jednym z jego artykułów. Text Secure umożliwia bezpieczne i szyfrowane połączenia głosowe i SMS-y. Jest dostępny na Androida i iOS.

Wniosek

W tym świecie, w którym jesteśmy tak bardzo zależni od naszych telefonów komórkowych, od wszystkiego, co robimy, od przechowywania informacji finansowych po przechowywanie prywatnych rozmów i prywatnych danych (zdjęć, filmów itp.), Szyfrowanie jest rzeczą, której nie można zignorować, jeśli tego nie zrobisz chcę, aby Twoje prywatne i wrażliwe dane znalazły się w złych rękach. Daje nam poczucie bezpieczeństwa i ulgi, nawet gdy nasz telefon został skradziony lub sprzedany, dane są w formie nieczytelnej dla każdego, kto nie zna hasła szyfrowania. Potężny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w celu uniknięcia próby kradzieży danych.