Jak zjistit, zda byl váš telefon napaden 12 značek

[ware_item id=33][/ware_item]

V dnešním moderním věku nejsou mobilní telefony méně než výkonné počítače. Umožnili všechny ty úkoly a úsilí, které se zdálo před několika lety nemožné. Také všechny tyto úkoly byly považovány za sci-fi.


Zabezpečení mobilního telefonu je zásadní, protože obsahuje značné množství soukromých a důvěrných dat. Osobní údaje zahrnují kontakty, textové zprávy, e-mailovou komunikaci a také přístup k různým aplikacím sociálních médií.

Proto je zásadní a nezbytné chránit naše telefony před hackery. Každý jednotlivec by měl podniknout nějaké okamžité kroky, pokud jsou jejich smartphony ohroženy nebo napadeny hackery.

12 značek což ukazuje, že je váš mobilní telefon napaden:

S ohledem na důležitost zabezpečení mobilních telefonů bychom v tomto článku diskutovali o 12 různých příznacích, které naznačují, že někdo váš telefon přerušil.

Jak může vaše malá nedbalost poskytnout hackerům přístup k vašemu telefonu. Příznaky jsou následující:

1 - Váš telefon pracuje pomaleji než dříve:

Viry a malware běžící za pozadím mohou vážně ovlivnit výkon několika aplikací běžících na vašem zařízení. Rovněž může občas spustit síťové připojení. Proto je důležité si uvědomit, že aktualizace operačního systému může zařízení poškodit.

Neztrácejte kontrolu ani se neobtěžujte, pokud zařízení nefunguje dobře ani po aktualizaci. Podobně, pokud se vaše vnitřní paměť zaplní instalací skvělých aplikací, bude celkový výkon ovlivněn bez přítomnosti viru nebo malwaru.

2 - Falešné zprávy:

V případě, že si vaši přátelé nebo jiná osoba z vašich kontaktů stěžují na přijetí e-mailu nebo textové zprávy, kterou jste neposlali, znamená to, že něco není v pořádku. Stejně tak, pokud přijímáte podezřelé a podivné komunikace, je zřejmé, že váš telefon napadl.

3 - Falešné aplikace:

Je zřejmé, že výrobce zařízení nebo poskytovatel služeb může do vašeho zařízení instalovat aplikace bez vašeho souhlasu. Pokud se však nové aplikace začnou objevovat, můžete zkontrolovat, zda jsou legální nebo ne.

Z bezpečnostních důvodů musíte vyhledávat aplikace na Googlu a kontrolovat jejich recenze na různých technologických webech. Citlivost v operačním systému může způsobit, že malware se systémem Android a iOS získá větší intenzitu. Získá jim schopnost vyhnout se bezpečnostním prvkům, které jí umožní okrádat data, zaznamenávat a udržovat hovory a textové zprávy, ukrást vaše relace na sociálních sítích a online bankovnictví a vytvářet nejrůznější chaos..

4 - Aplikace nefungují správně:

Pokud aplikace najednou přestanou fungovat, což dříve funguje dobře, je to známkou toho, že nějaký malware slíbil funkčnost aplikace. Pokud takový problém nastane brzy po provedení aktualizace operačního systému, pak je to aktualizace, která je skutečným vinníkem, pak samotným malwarem.

5 - Zvýšené využití dat:

Pokud si všimnete, že se vaše využití dat jeví mnohem významnější, než očekáváte, hlavně pokud se nárůst objeví brzy po nějaké podezřelé události. To samozřejmě znamená, že malware přenáší data z vašeho zařízení na některé další strany.

Můžete také zkontrolovat využití dat v aplikaci, pokud některá aplikace ukáže, že používáte příliš mnoho dat, která poskytuje funkčnost. Je také možné, že aplikaci, kterou jste nainstalovali, můžete dokonce odstranit z obchodu s aplikacemi třetích stran. Později můžete aplikaci znovu nainstalovat z jakéhokoli jiného důvěryhodného zdroje. Pokud však malware napadl vaše zařízení, přeinstalace aplikace problém nevyřeší.

6 - Filtry spamu blokují e-maily z vašeho zařízení:

Pokud filtry nevyžádané pošty váš e-mail náhle zablokují a nemůžete odesílat e-maily z vašeho zařízení, znamená to, že vaše nastavení e-mailu bylo změněno. Znamená to, že váš e-mail ovládá neautorizovaný server a server umožňuje některým dalším stranám číst vaše zprávy.

7 - Vaše zařízení se pokouší získat přístup k nepříznivým webům:

Pokud však používáte metodu v síti, která blokuje přístup ke všem známým náročným webům a systémům, stále zjistíte, že se pokoušel o přístup k těmto webům bez vašeho souhlasu. To ukazuje, že vaše zařízení bylo infikováno malwarem. Všechny vaše osobní a soukromé informace byly také ohroženy.

8 - Vaše baterie spotřebovává hodně energie:

Pokud váš telefon hodně zahřívá, znamená to problém s baterií. To také znamená, že vaše baterie již není dostatečně spolehlivá a odolná. Může to také vést k tomu, že baterie nebude po dlouhou dobu zcela nabitá.

Pokud používáte aplikace sociálních médií a pravidelně hrajete hry v telefonu po dlouhou dobu, je vaše zařízení otevřeno útočníkům a hackerům. Útočníci se mohou dostat prostřednictvím spywaru, který také způsobuje vybití baterie.

9 - Neobvyklé přerušení služby:

Pokud máte problémy s telefonováním v době, i když jsou signály dostatečně dobré, nebo během konverzace zažíváte podivné zvuky, pak je určitě něco rybí.

Obecně platí, že všechny tyto problémy naznačují některé technické problémy, které souvisejí s hackerstvím a týkají se, ale případ není vždy stejný. Pokud si tedy všimnete všech těchto příznaků a příznaků, musíte přijmout nezbytná preventivní opatření.

10 - Bluetooth:

Bluetooth je režim, který umožňuje přístup k hackerovi nebo útočníkovi, aniž by se dotkl telefonu. Je to druh hackingu, který si uživatelé stále nevšimnou. Pokud je zapnutý režim Bluetooth, může dokonce poškodit a infikovat okolní zařízení.

V předchozím roce bezpečnostní společnost „Armis“ rozpoznala novou formu útoku známou jako „BlueBorne“. Útok vzájemně využíval Bluetooth k nezákonnému a neoprávněnému přístupu k mobilním telefonům.

Útok zasáhl téměř 5,3 miliardy zařízení. Navíc umožňuje útočníkům získat kontrolu nad zařízeními a přístup k organizačním datům a sítím. Společnost oznámila, že polovina útoků byla hrozná u zařízení, která pouze potřebují režim Bluetooth, aby byla aktivní. Útočníci tak získají přístup ke svým zařízením a šíří malware.

Proto odborníci doporučují vypnout Bluetooth, když to není potřeba. Také si uvědomte jakékoli pochybné stahování a odkazy na URL v e-mailech, textových zprávách, službách zasílání zpráv, jako je Facebook nebo WhatsApp, které mohou poškodit váš telefon..

Pokud navíc zjistíte, že je vaše Bluetooth zapnuté, zatímco jste tak neučinili, vypněte jej a také spusťte skenování.

11 -Hluky na pozadí:

Pokud si během telefonních hovorů nebo při poslechu zvuku všimnete jakýchkoli zvuků na pozadí, může to znamenat, že váš mobilní telefon mohl být ohrožen.

Existuje možnost, že někdo může přerušit všechny vaše konverzace. Také se někdo mohl dostat do vašeho smartphonu kvůli nějaké chybě softwaru nebo hardwaru, která se mohla vyskytnout.

Telefon je nutné pravidelně kontrolovat, abyste jej udržovali v aktuálním stavu s případnými poruchami.

12 - Veřejné Wi-Fi:

Veřejné Wi-Fi je dalším způsobem, jak hackeři získají přístup k vašim osobním a soukromým informacím. Hackeři tak činí pomocí připojení Wi-Fi vašeho smartphonu k veřejnému hotspotu.

Je zcela zřejmé, že připojení k veřejným Wi-Fi není šifrováno a hackeři často používají různé techniky a metody k získání přístupu. Útočníci vám mohou představit falešný web, kde budete vyzváni, abyste poskytli své údaje. Identifikace může být docela náročná. Odborníci tak navrhují nepoužívat mobilní bankovnictví a nakupovat prostřednictvím veřejného Wi-Fi.

Útočníci mohou také zřídit falešný přístupový bod spolu s bezplatnou internetovou dostupností a pojmenovat spolehlivý hotspot. Pokud vidíte dvě podobná síťová připojení, je to jasný signál, že je váš telefon ohrožen. Doporučuje se nepřipojovat k žádné takové síti.

Pokud používáte síť Wi-Fi, u které si nejste vědomi, že by mohla být napadena malwarem. Když začnete používat síť Wi-Fi, měli byste rozhraní správně sledovat. Pokud má logo, které se trochu liší od loga, které očekáváte, je to znamení, že možná používáte nesprávnou síť Wi-Fi.

Jak se chránit?

Ochrana smartphonu před hackery je opravdu důležitá a důležitá věc. Obecně vám poskytujeme několik tipů, pomocí kterých můžete svůj smartphone určitě chránit před napadením. Preventivní opatření jsou následuje:

  1. Neotevírejte žádnou zprávu s odkazem na URL, který není jasný. Nikdy neotevírejte zprávy s odkazem, který nevidíte.
  2. Nedovolte, aby si telefon pamatoval vaše hesla.
  3. Když nabíjíte telefon neznámým počítačem, když se zobrazí možnosti, vyberte možnost „Pouze nabíjení“..
  4. Zakázat automatické připojení k veřejné síti Wi-Fi. Jako náhradu je vyberte
  5. Přidejte heslo do svého mobilního telefonu.
  6. Pokud jste uživatelem systému Android, musíte nainstalovat spolehlivý antivirový program.
  7. Během používání veřejné sítě Wi-Fi neprovádějte žádný online nákup ani nepřevádějte finanční prostředky.
  8. Nepoužívejte sítě, které mají podezřelá nebo pochybná jména. Vždy si vyberte rozhraní, které je chráněno heslem, zejména pokud jste někde jako v kavárně nebo hotelu.

Závěrečné myšlenky:

Zabezpečení a ochrana telefonů před hackery je čas. Přestože existují různé znaky, podle nichž je zřejmé, že někdo váš telefon jistě napadl.

Je prvořadou povinností každého jednotlivce přijmout nezbytná preventivní opatření, aby se zabránilo jakékoli nejisté a nežádoucí situaci.