Jak zůstat anonymní na vašem Androidu nebo iPhone

[ware_item id=33][/ware_item]

V těchto dnech je snadné sledovat vaši online aktivitu. Anonymní procházení webu není jen pro zločince, kteří chtějí skrýt své vyhledávací dotazy a další data. Jiní lidé mohou chtít anonymně procházet web a omezit tak cílené reklamy, přístup na weby, které nejsou v jejich zemi dostupné, a dokonce snížit riziko krádeže identity. Chcete-li zajistit své soukromí na internetu při procházení na vašem zařízení Android nebo iPhone, postupujte podle těchto tipů.


Skrýt svou IP adresu

Prvním krokem při zbývající anonymní online je skrytí vaší IP adresy. Vaše IP adresa je jako domovská adresa. Je to číslo pro vaše zařízení, které říká webům, kam mají zasílat vaše data, aby správné webové stránky nebo soubory dorazily do správného telefonu nebo tabletu. Vaše IP adresa obsahuje informace o vaší geografické poloze. Webové stránky sociálních sítí a vyhledávače mohou pomocí vaší adresy IP sledovat vaši online aktivitu k cílení reklam na vaše účty.

Existuje však řada způsobů, jak skrýt vaši IP adresu před navštívenými weby. Mezi nejčastější způsoby patří:

K šifrování dat použijte síť VPN

VPN nebo virtuální privátní síť je služba, ve které se před odesláním a přijetím dat online připojíte k serverům poskytovatele. Maskuje vaši IP adresu, protože všechna data odeslaná z tohoto serveru budou používat vaše IP adresy vašeho poskytovatele místo vašich. Jako dodatečný bezpečnostní bonus šifrují vaše data nejlepší poskytovatelé VPN pro Android a iPhone. Sítě VPN jsou běžně používány obchodními profesionály ke zvýšení zabezpečení online a snížení rizika, že jejich data padnou do nesprávných rukou. Je to také skvělé pro zvýšení bezpečnosti při připojení k veřejným sítím minimalizováním rizika napadení. Začínáme s VPN je snadné.

 1. Najděte spolehlivého poskytovatele služeb VPN.
 2. Zaregistrujte se podle pokynů poskytovatele.
 3. Stáhněte si mobilní aplikaci poskytovatele a nakonfigurujte svá nastavení.
 4. Začněte anonymně procházet z telefonu.

Použijte server proxy

Proxy server je podobný VPN, ale je omezenější. To znamená, že je zdarma a funguje dobře pro jednorázové použití změnou vaší IP adresy. Chcete-li použít:

 1. Prohledávejte proxy servery online. Existuje mnoho bezplatných možností, takže je není těžké najít.
 2. Nakonfigurujte nastavení prohlížeče tak, aby se připojovalo k proxy serveru.
 3. Zahajte anonymní procházení.

Poznámka: Servery proxy fungují pouze s prohlížečem, pro který jste jej nakonfigurovali, takže nebude fungovat s jinými aplikacemi v telefonu. Při použití serveru proxy buďte opatrní při zadávání citlivých dat.

Použijte prohlížeč Tor

Tor je síť proxy serverů, která odrazí vaše data mezi servery a zvyšuje anonymitu online. Můžete dokonce spustit Tor prostřednictvím své VPN a přidat další vrstvu ochrany.

 1. Navštivte torproject.org nebo najděte aplikaci v obchodě Android nebo iOS.
 2. Stáhněte a nainstalujte prohlížeč Tor.
 3. Otevřete složku s názvem Tor Browser.
 4. Postupujte podle pokynů a připojte se přímo k síti Tor nebo nakonfigurujte svá nastavení.
 5. Spusťte prohlížeč a začněte anonymně procházet. Mějte na paměti, že se Tor ve vašem zařízení nepřipojí k jiným aplikacím.

Skrytí vaší IP adresy znamená, že vás společnosti nemohou sledovat. Také to vypadá, jako by váš internetový provoz přichází odněkud. To může být užitečné, pokud se pokoušíte získat přístup na web, který ve vaší zemi není k dispozici.

Použijte vyhledávač zaměřený na ochranu osobních údajů

Pokud máte obavy z toho, že společnosti sledují vaše data, je nejlepší se vyhnout větším vyhledávačům, jako jsou Google a Bing. Sledují celou vaši historii vyhledávání, aby poskytovaly cílenější výsledky vyhledávání. Je to jeden z důvodů, proč je vaše IP adresa skrytá, je to dobrý nápad, protože sledují vaši aktivitu tím, že ji navazují na vaši IP adresu.

Jiné méně známé vyhledávače nebudou sledovat vaše úložiště vašich dat, takže můžete procházet, aniž byste se cítili, jako by vás někdo špehoval. StartPage a DuckDuckGo jsou jen některé z těchto vyhledávačů, které vás nesledují online. Stačí navštívit vyhledávač, který se vám líbí, a začít procházet!

Pošlete anonymní e-maily

Procházení webu není nutně jedinou oblastí internetu, kde budete chtít zůstat anonymní. Anonymizace e-mailu vám může pomoci vyhnout se sledování spamu a aktivity. Vždy se můžete zaregistrovat pro nové e-mailové adresy a zaregistrovat se na weby. Ujistěte se, že v tomto účtu neuvádíte žádné osobní údaje. Při vytváření nových účtů budete chtít použít síť VPN, takže nebudou vázáni na vaši IP adresu.

Případně můžete použít služby jako ProtonMail, které skrývají vaše e-mailové informace před vyhledáváními a fungují prostřednictvím sítě Tor. Nejen to, ale také šifruje vaše e-mailová data. Vyznačovalo se také dvoufaktorovým ověřením a při registraci nepožaduje vaše osobní informace, což vašim e-mailům zvyšuje bezpečnost.

Buďte opatrní se softwarem třetích stran

Jedna věc, kterou si musíte pamatovat, abyste zůstali v anonymitě se svým zařízením Android nebo iPhone, je to, že každá aplikace přistupuje k vašim informacím jinak. Váš webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby byl anonymní, ale vaše ostatní aplikace budou mít přístup k vašim osobním údajům a sledovat je. I když je váš prohlížeč anonymní, mohou pluginy prohlížeče třetích stran ukládat osobní údaje.

VPN by měla fungovat s jinými aplikacemi, ale v každém případě je důležité postupovat opatrně a vyhnout se zadávání osobních údajů, pokud chcete zůstat anonymní online.

Pokud máte obavy o zabezpečení online, není možné zůstat online anonymní. To znamená, že žádné jediné řešení není spolehlivé, takže je nejlepší použít tyto typy bezpečnostních opatření společně, aby bylo dosaženo co nejvyšší bezpečnosti.

Toto jsou nejlepší postupy, které pomáhají chránit vaši identitu. Můžete najít další užitečné zdroje, které dále zajistí vaši anonymitu online.