Najlepšie bezplatné blokovanie automaticky otváraných okien – vylepšite svoje skúsenosti s prehliadaním

[ware_item id=33][/ware_item]

Vyskakovacie okná nie sú len otravné, ale tiež zvyšujú používanie hardvéru. Pokrývajú obsah, ktorý chceme prečítať, premietaním pred displej. Niekedy sú tiež spojené s inštaláciou škodlivého softvéru v systéme používateľa. Kontextové okná sa považujú za vysoko manipulatívnu formu rušivej reklamy. Keďže kontextové okná sú nepríjemné, mnohé webové stránky ich jednoducho prestali používať ako počiatočný prostriedok platenej reklamy. Niektoré weby sa však stále nevzdali používania týchto kontextových okien. Ak sa chcete z týchto vyskakovacích okien zbaviť, musíte sa rozhodnúť pre najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien.


best-voľne vyskakovacie blokátor

Najlepšie bezplatné blokátory automaticky otváraných okien vám umožnia jednoducho ukončiť celú neporiadok vytvorený automaticky otváranými oknami. Tieto blokátory automaticky otváraných okien a adware sú navrhnuté tak, aby z vášho prehliadania urobili rýchly. Existuje množstvo bezplatných blokátorov automaticky otváraných okien, ktoré nájdete v každom webovom prehliadači. Mnohé z nich navyše pokrývajú všetky webové prehliadače.

Väčšina moderných prehliadačov, ako je Google Chrome, však má vstavané blokátory automaticky otváraných okien na vypnutie kontextových okien. Ak chcete zakázať kontextové okná v prehliadači Google Chrome, musíte najskôr kliknúť na ikonu s tromi bodkami. Potom zvoľte „Settings“, kliknite na „Show Advanced Settings“. Ďalej vyberte „Nastavenia obsahu“ v časti „Ochrana osobných údajov“. Prejdite nadol a prejdete do sekcie „Kontextové okná“. Tu môžete podľa vášho želania skontrolovať „Nedovoliť žiadnym webom zobrazovať kontextové okná“.

Prečo potrebujete najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien?

Sine všetky druhy reklám môžu zvýšiť červené vlajky, takže sa musíme oboznámiť s blokmi automaticky otváraných okien a adware. Adware je druh malwaru, ktorý sa dá zistiť, ak na vašom systéme začnete dostávať veľa nežiaducich kontextových okien.

Mnoho nezabezpečených webových stránok premieta bežné reklamy, ktoré môžu spôsobiť, že systém bude náchylný na napadnutie vírusmi. Hackeri môžu šíriť škodlivý softvér aj prostredníctvom týchto reklám. To nie je vôbec prekvapujúce, pretože vieme o škodlivom softvéri šírenom na najväčších webových stránkach spoločnosti Yahoo v roku 2015. Skupina na boj proti počítačovej kriminalite používala reklamy na najväčších webových stránkach spoločnosti Yahoo, ako je napríklad Yahoo.com a ďalšie, aby infikovala systémy používateľov malvérom..

Preto je potrebné, aby ste si zvykli na najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien, ktorý zaistí vašu vlastnú bezpečnosť.

Rozdiel medzi blokovaním automaticky otváraných okien a blokovaním reklám

Blokovanie automaticky otváraných okien a blokovanie reklám sú dve veci, ktoré sa líšia od ich funkcie. Preto by sme tieto dve nemali považovať za to isté. Tieto výrazy sa však stále používajú zameniteľne.

Blokátory automaticky otváraných okien sú tie, ktoré blokujú webové stránky v odosielaní akýchkoľvek vyskakovacích okien. Zabránia tiež tomu, aby adware nevyskakoval automaticky otvárané okná. Pop-up okná sa však môžu spúšťať nielen reklamami, ale rôznymi spôsobmi. Existuje veľa webových stránok, ktoré používajú kontextové okná na legitímne účely, takže ich možno budete chcieť zaradiť na bielu listinu.

Blokátory reklám blokujú všetku reklamu, ktorú na stránke zistí. To zahŕňa aj reklamy na webe a kontextové okná. Blokátory reklám prilákali veľkú časť celého internetového hospodárstva blokovaním týchto reklám na stránke.

Ako uvádza Harvard Business Review, „Debata o blokovaní reklám je stále polarizovaná. Tí, ktorí nesúhlasia s blokovaním reklamy, ho prirovnávajú k pirátstvu obsahu a tvrdia, že vystavenie reklamám je cena, ktorú musia čitatelia platiť za bezplatný obsah. Druhou stranou diskusie sú spoločnosti, ktoré vytvárajú softvér na blokovanie reklám, ako aj online aktivisti v oblasti ochrany osobných údajov. Kritizujú vplyv reklám na skúsenosti používateľov, ale ich najväčšie obavy sa točia okolo sledovania správania, čo je prax, ktorú mnohé reklamné spoločnosti používajú na to, aby sa dozvedeli o záujmoch používateľov na základe ich webovej aktivity. “

Najväčším nezanedbateľným dôsledkom používania reklamných blokátorov je ich vplyv na internetovú ekonomiku a schopnosť vložiť veľký obsah do bezplatného webového obsahu. Aby sa zachovalo príslovečné svetlo na mnohých webových stránkach, teraz sa používajú odporúčania alebo pridružené odkazy. Pri používaní blokátorov reklamy by ste preto mali mať na pamäti, že môžu mať vplyv na webové stránky, na ktoré ste zvyknutí, aby si ich mohli bezplatne užívať.

Rozdiel medzi vstavanými blokátormi a blokovacími programami tretích strán

Moderné webové prehliadače ako Chrome, Opera, Safari a Firefox automaticky blokujú kontextové okná. Blokujú kontextové okná kvôli zabudovaným blokátorom kontextových okien, ktoré získajú. Vstavané blokátory automaticky otváraných okien fungujú tak, že horúčkovito vypínajú okná.

Blokátory tretích strán sú však jednoducho rozšírenia webového prehľadávača alebo jednotlivé programy, ktoré ponúkajú aj niekoľko ďalších výhod. Blokátory automaticky otváraných okien tretích strán blokujú reklamu a kontextové okná prostredníctvom filtrovania domény alebo IP.

Blokátory tretích strán hľadajú obsah a ak nenájdu žiadne externé odkazy v kontextových oknách alebo na stránke, neblokujú ich. Nové okná niekedy z okien prehliadača neotvoria nové okná, ale premietajú reklamy jazyka JavaScript, ktoré sú zabudované do kódu stránky. Pretože nevytvárajú ďalšie stránky, vstavané blokátory automaticky otváraných okien nefungujú.

Vstavané blokátory vyskakovacích okien preto nie sú celkom osvietené, ale s výnimkou Opery. Blokátory tretích strán sú však navrhnuté tak, aby boli viac exkluzívne. Majú tiež variáciu na základe toho, či je možné nastavenia upraviť alebo nie.

Testovanie výkonnosti blokovania automaticky otváraných okien

Z obrovského množstva blokátorov vyskakovacích okien dostupných na trhu sme sa rozhodli ich otestovať. Medzi týmito blokovačmi automaticky otváraných okien boli tiež zabudované blokovače automaticky otváraných okien populárneho webového prehliadača. Rovnako ako tu boli jednotlivé prehliadače webového prehľadávača, ktoré boli získané s niekoľkými pridanými výhodami.

Testovanie bolo založené na dvoch rôznych metódach, ktoré zahŕňali:

 1. PopupTest.com - Poskytuje 17 rôznych testov pre rôzne metódy vyskakovacích okien. Medzi týmito testami sú štyri testy dobrých kontextových okien, ktoré by nemal blokovať blokovací modul adept.
 2. Druhá metóda spočívala v použití testov natívnej reklamy pre reklamy na stránke a kontextové reklamy generované na webových stránkach, ako napríklad http://animefushigi.co/latest-anime/. Ďalej to znamená aj dobré kontextové okno na prihlásenie z webu Bungie.net

Vstavané blokátory automaticky otváraných okien

Vstavané blokátory automaticky otváraných okien, ktoré sme testovali pre niektoré populárne prehliadače, sú uvedené nižšie:

 1. Google Chrome best-voľne vyskakovacie blokátor

Prehliadač Google Chrome odovzdal všetky vzorové kontextové okná z lokality PopupTest.com vrátane dobrých kontextových okien. Zlyhal však test natívnej reklamy na stránke animefushigi.co/latest-anime/. Všetky rôzne reklamy sa naďalej zobrazovali spolu s nepríjemným kontextovým oknom v dolnej časti stránky. Okrem toho prešiel dobrým vyskakovacím testom pre prihlasovací formulár Bungie.net.

Výnimky však môžete pridať aj do blokovania automaticky otváraných okien spoločnosti Google, aby ste mohli pridať dôveryhodné adresy URL. Tento webový prehľadávač má tiež blokovač sledovacích súborov cookie.

Na záver môžeme povedať, že vstavaný blokovač automaticky otváraných okien spoločnosti Google je dobrý, ale nie je vynikajúci. Aj keď vstavaný blokovač automaticky otváraných okien prehliadača Google Chrome neblokuje dobré kontextové okná, nedokáže blokovať skutočné reklamy.

 1. Firefox best-voľne vyskakovacie blokátor

Na rozdiel od prehliadača Chrome má Firefox vstavaný blokovač automaticky otváraných okien iba obmedzený počet funkcií. Súbory cookie a automaticky otvárané okná sledovača môžu byť blokované spolu s ďalšou funkciou povolenia bielej listiny na rôznych webových stránkach prostredníctvom výnimiek.

Počas testovania prehliadač Firefox odovzdal vyskakovacie vzorky zo stránky Popuptest.com. Blokoval však aj dobré kontextové okná.

 1. Microsoft Internet Explorer

best-voľne vyskakovacie blokátor

Program Microsoft Internet Explorer je stále súčasťou novších operačných systémov spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft sa však viac chváli svojím prehliadačom Edge. Zabudovaný blokovač automaticky otváraných okien IE ponúka svojim používateľom viac alternatív a možností. To vám umožní upraviť silu blokovania automaticky otváraných okien a reklám a tiež vám umožňuje pridať výnimky.

Vďaka intenzívnej úrovni blokovania IE prešiel všetkými vzorkami automaticky otváraných okien z adresy PopupTest.com vrátane dobrých vyskakovacích okien. Aplikácia IE v polovici blokovala jednu kontextovú reklamu a úplne zlyhala v blokovaní druhej kontextovej ponuky, ktorú predložil animefushigi. Nezablokoval reklamy na stránke, ale zablokoval dobré kontextové okno na prihlásenie z adresy Bungie.net.

Vstavaný blokovač automaticky otváraných okien blokuje veci, ktoré chcete načítať, zatiaľ čo blokovanie skutočných automaticky otváraných okien zlyhá.

 1. Microsoft Edge best-voľne vyskakovacie blokátor

Program Microsoft Edge fungoval podobným spôsobom ako Firefox a Google Chrome na testovacích oknách PopupTest.com. Účinne blokovala všetky testovacie kontextové okná z webovej stránky a povolila všetky dobré kontextové okná. Okrem toho tiež blokovala jeden z dvoch automaticky otváraných okien, ktoré boli vygenerované na serveri animefushigi, ktoré Firefox, Chrome a IE nedokázali urobiť. Bohužiaľ, pri prihlasovacom vyskakovacom teste na webe Bungie.net sa okno objavilo, ale obsah Edge sa nepodarilo načítať.

Microsoft Edge nepovoľuje úpravu nastavení pre vstavaný blokovač automaticky otváraných okien. Preto nie je možné zahrnúť výnimky pre rôzne webové stránky. Užívateľ tiež nemôže nijako upravovať silu blokátora. Program Microsoft Edge však pri blokovaní kontextových okien funguje lepšie ako ostatné prehliadače.

 1. operný

  best-voľne vyskakovacie blokátor

Okrem všeobecného blokovania kontextových okien ponúka Opera aj niekoľko funkcií na ochranu osobných údajov. Webový prehliadač Opera je navrhnutý tak, aby obsahoval zabudovanú sieť VPN, blokovač súborov cookie sledovania a schopnosť blokovať aj reklamy na stránke. Tento webový prehliadač prešiel všetkými vyskakovacími vzorkami, ktoré sme predložili cez Popuptest.com, spolu s dobrým vyskakovacím testom. Pretože Opera je jediný vstavaný blokovač reklám, zablokoval všetky reklamy na stránke animefushigi a automaticky otvárané okná..

Načítal sa dobré kontextové okno na prihlásenie z domény Bungie.net. Webový prehliadač Opera umožňuje vďaka svojej funkcii pred ostatnými webovými prehliadačmi a mnohými blokovačmi tretích strán strieľať. Stručne povedané, môžeme povedať, že Opera sa ukázala ako exkluzívny webový prehliadač a potom všetky ostatné webové prehliadače. Účinne blokovala testovaciu vzorku automaticky otváraných okien zo stránky Popuptest.com a tiež sa mohla načítať dobrá vyskakovacia okná. Blokoval neprimerané kontextové okná prostredníctvom filtrovania IP. Opera je teda považovaná za najlepšiu z oboch svetov.

Najlepšie bezplatné blokovanie automaticky otváraných okien

Pretože webové prehliadače, ktoré majú predvolené zručnosti blokovania automaticky otváraných okien, nechávajú veľa miesta na to, aby používatelia vyhľadávali najlepšie bezplatné blokátory vyskakovacích okien. Nižšie uvádzame niektoré z najlepších blokátorov automaticky otváraných okien tretích strán, s ktorými sa môžete zoznámiť:

 1. Adblock best-voľne vyskakovacie blokátor

AdBlock je jedným z najlepších dostupných blokátorov automaticky otváraných okien a počas testovania sa správalo nepopierateľne dobre. Aj keď to zlyhalo Popuptest.com vyskakovacie vzorky, to umožňuje dobré vyskakovacie okná. Prešiel testom animefushigi a zablokoval všetky reklamy a kontextové okná na tejto stránke. AdBlock tiež povolil načítanie vyskakovacieho okna Bungie.net bez akejkoľvek chyby.

Umožňuje tiež prispôsobenie nastavení. AdBlock vám umožňuje zmeniť veľa nastavení tohto rozšírenia vrátane bielej listiny a individuálneho blokovania. Okrem toho vám umožňuje meniť vlastné a predvolené filtre. Svojim používateľom tiež ponúka možnosť povoliť reklamy kliknutím pravým tlačidlom myši a tiež povolením bielej listiny konkrétnych reklám YouTube.

AdBlock je najlepší blokovač automaticky otváraných okien od tretej strany, pretože je vybavený mimoriadnymi funkciami. Tento bezplatný blokovač automaticky otváraných okien je navrhnutý tak, aby pracoval s prehliadačom Chrome, ale dá sa použiť aj v opere stiahnutím rozšírenia Google Chrome.

 1. AdBlock Plus best-voľne vyskakovacie blokátor

AdBlock Plus je jednoduchá aplikácia, napriek tomu je vybavená množstvom ďalších možností. Môžete vytvárať zoznamy filtrov, ktoré povoľujú alebo zakazujú kontextové okná z rôznych webových stránok. Tento najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien tiež umožňuje nepovolené reklamy. Môže sa využiť všeobecná funkcia na bielej listine a môžete si tiež vytvoriť vlastný zoznam syntaxe filtrovania.

AdBlock Plus však zlyhal v popupTest.om vyskakovacích vzorkách, ale prešiel dobrými vyskakovacími oknami. Pozoruhodne prešiel aj test animefushigi. AdBlock Plus tiež umožnil spoločnosti Bungie.net vytvoriť si prihlasovacie okno. Pretože AdBlock Plus je jedným z najlepších bezplatných blokátorov tretích strán s funkciami adept. Umožňuje tiež používateľom zakázať reklamy na stránke.

 1. AdFender best-voľne vyskakovacie blokátor

AdFender je jedným z najlepších bezplatných blokátorov automaticky otváraných okien. Je dodávaný so skúšobnou verziou a môže sa pochváliť blokovaním približne všetkého. Funguje to ako blokovanie automaticky otváraných okien a adware. Neblokovala však žiadnu z kontextových vzoriek z lokality Popuptest.com a umožnila otváranie dobrých kontextových okien.

Tento bezplatný blokovač automaticky otváraných okien účinne zablokoval všetky reklamy na stránke animefushigi a pomerne rýchlo vyzval na presmerovanie na stránku blokujúcu blokovanie reklám. Metriky programu AdFender sprístupnené zo systémovej lišty ukazujú, že z webu bolo zablokovaných veľké množstvo reklám. Tento blokovač tretích strán tiež umožnil načítanie správneho vyskakovacieho okna z Bungie.net bez akýchkoľvek prekážok.

Na záver môžeme povedať, že AdFender patrí medzi najviac prispôsobiteľné možnosti v zozname. V službe AdFender môžete upraviť veľa nastavení, medzi ktoré patrí použitie nastavení servera proxy a úprava portu na počúvanie. Zahŕňa tiež nastavenia na blokovanie sledovacích cookies, anonymné prehliadanie cez Tor a prezeranie štatistík blokovania. Väčšina funkcií je však k dispozícii iba v plnej verzii a nie v skúšobnej verzii. Bezplatná verzia sa skladá iba z predbežného blokovania automaticky otváraných okien.

 1. Spúšťač reklám best-voľne vyskakovacie blokátor

Tento najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien má k dispozícii veľké množstvo možností prispôsobenia. Ad Muncher ponúka nastavenia na úpravu správania stránok, ako sú obrázky na pozadí, odstraňovanie hudby atď. Ponúka tiež prevenciu proti súborom cookie sledovača, automatickú záložku a veľmi podrobné možnosti blokovania reklám. Možnosti prispôsobenia zahŕňajú aj deaktiváciu intranetových pripojení, možnosť zmeniť správu bloku na čokoľvek, ako aj podrobné a prehľadateľné protokoly..

Spúšťač reklám fungoval skôr ako blokovanie tretej strany, ale nedokázal blokovať ukážky automaticky otváraných okien zo stránky Popuptest.com. To však umožnilo prejsť dobrými testami a tiež sa umožnilo rýchle načítanie vyskakovacieho okna z Bungie.net. Tento bezplatný blokovač automaticky otváraných okien nedokázal zablokovať žiadnu z reklám na stránke, ale zablokoval tieto dve kontextové okná z animefushigi.

Aj keď program Ad Muncher nedokázal zablokovať reklamy na stránke, stále sa považuje za jeden z najlepších bezplatných blokátorov automaticky otváraných okien. Túto aplikáciu je možné stiahnuť, ak má záujem o prečítanie denníkov. Poskytnuté denníky sú vždy podrobné a prehľadateľné. Je to špičkový blokovač automaticky otváraných okien pre skutočné reklamy. V prípade reklám na stránke však možno budete musieť zvoliť akýkoľvek iný najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien.

 1. uBlock best-voľne vyskakovacie blokátor

uBlock je účinný blokovač automaticky otváraných okien a adware. Tento najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien má však veľkú nevýhodu. Nevýhodou je, že má k dispozícii iba obmedzené možnosti prispôsobenia. Umožňuje však povoliť bielu listinu, pravidlá dynamického filtra, skryť zástupné symboly blokov a zobraziť obmedzené množstvo údajov denníka. Pevnosť filtra však nie je možné nastaviť.

Toto blokovanie automaticky otváraných okien a blokovanie reklám zlyhalo pri vzorkách automaticky otváraných okien zo stránky PopupTest.com, ale umožnilo sa načítať dobré kontextové okná. uBlock tiež povolil prihlásenie obsahu z Bungie.net na načítanie jeho obsahu. Na serveri animefushigi blokuje všetky kontextové okná a reklamy na stránke, čím spúšťa presmerovanie stránky blokujúcej reklamy..

 1. Odznak ochrany osobných údajov best-voľne vyskakovacie blokátor

EFF vydal na ochranu súkromia ako jeden z najlepších bezplatných blokátorov automaticky otváraných okien. Je však trochu ťažké hodnotiť zvyšky blokovania od tretích strán a vstavaných blokátorov. Ako uvádza EFF, „Badger Privacy sa zameriava na nepovolenie akýchkoľvek viditeľných alebo neviditeľných skriptov alebo obrázkov„ tretích strán “, ktoré sa javia ako sledujúce vás, aj keď ste výslovne odmietli súhlas zaslaním záhlavia Nesledovať. Stáva sa to tak, že väčšina (ale nie všetky) z týchto sledovačov tretích strán sú reklamy. Keď uvidíte reklamu, reklama vás uvidí a môže vás sledovať. Badger Privacy je tu preto, aby to zastavil. “To znamená, že ak Badger Privacy blokuje reklamu, potom je to sledovač. Badger na ochranu osobných údajov často neblokuje tie isté reklamy ako iné bezplatné blokovanie automaticky otváraných okien a blokovanie adware.

Pretože program Badger na ochranu osobných údajov má k dispozícii ďalšie obmedzené možnosti, môžete nastaviť nastavenia filtra. Okrem toho môžete tiež povoliť weby na bielej listine, nahradiť sociálne widgety, zobrazovať blokované počty reklám a zabrániť tomu, aby WebRTC unikol z vašej adresy IP..

Ochrana osobných údajov Badger je najlepší bezplatný blokovač automaticky otváraných okien účinne blokoval zlé kontextové okná a prešiel cez dobré kontextové okná PopupTest.com. Na stránke animefushigi neblokovala žiadne reklamy ani kontextové okná. Môžeme teda predpokladať, že na stránke neboli žiadne sledovacie reklamy. Jedinou nevýhodou, ktorú sme si všimli v službe Badger, bolo to, že zablokovalo načítanie obrázka a zároveň umožnilo prihlásenie na prihlásenie z domény Bungie.net. Nie je to však celkom dôležité, pretože umožnilo úspešné načítanie kontextového okna prihlásenia.

záver

Ste súčasťou davu, ktorý chce ukončiť kontextové reklamy? Ak áno, potom by ste boli celkom oboznámení s nepríjemnosťou, ktorú tieto kontextové okná vytvárajú medzi používateľmi. Môžete sa však veľmi ľahko vymaniť z vyskakovacieho pekla tým, že si zvyknete s najlepšími bezplatnými blokovačmi automaticky otváraných okien. Rozbili sme bič a priniesli to najlepšie bezplatné blokátory automaticky otváraných okien, ako aj adware blokátory. Prejdením vyššie uvedeného článku nájdete najlepšie dostupné vstavané blokátory a blokovacie zariadenia tretích strán, ktoré vám poskytnú hladký zážitok z prehliadania plavieb.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me