Najlepszy darmowy program do blokowania wyskakujących okienek – Zwiększ komfort przeglądania

[ware_item id=33][/ware_item]

Wyskakujące okienka są nie tylko irytujące, ale także zwiększają użycie sprzętu. Obejmują one treść, którą chcemy przeczytać, wyświetlając ją przed wyświetlaczem. Czasami są one również związane z instalowaniem złośliwego oprogramowania w systemie użytkownika. Wyskakujące okienka są uważane za wysoce manipulacyjną formę natrętnych reklam. Ponieważ wyskakujące okienka są irytujące, wiele stron po prostu przestało ich używać jako początkowych środków płatnej reklamy. Jednak niektóre witryny nadal nie rezygnują z korzystania z tych wyskakujących okienek. Aby więc pozbyć się wyskakujących okienek, musisz wybrać opcję najlepszy darmowy program do blokowania wyskakujących okienek.


best-free-popup-blocker

Najlepsze darmowe programy do blokowania wyskakujących okienek pozwolą po prostu położyć kres całemu bałaganowi stworzonemu przez wyskakujące okienka. Te programy blokujące wyskakujące okienka i programy reklamowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby uczynić przeglądanie szybkim. Istnieje wiele bezpłatnych blokad wyskakujących okienek, które znajdziesz w każdej przeglądarce internetowej. Ponadto wiele z nich obejmuje wszystkie przeglądarki internetowe.

Jednak większość współczesnych przeglądarek, takich jak Google Chrome, ma wbudowane blokady wyskakujących okienek. Aby wyłączyć wyskakujące okienka w Google Chrome, musisz najpierw kliknąć ikonę z trzema kropkami. Następnie wybierz „Ustawienia”, kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane”. Następnie wybierz „Ustawienia treści” w sekcji „Prywatność”. Przewiń w dół, a przejdziesz do sekcji „Wyskakujące okienka”. Tutaj możesz zaznaczyć „Nie zezwalaj żadnej witrynie na wyświetlanie wyskakujących okienek” według własnego uznania.

Dlaczego potrzebujesz najlepszego darmowego programu do blokowania wyskakujących okienek??

Sine wszelkiego rodzaju reklamy mogą podnieść czerwone flagi, więc musimy zapoznać się z blokadą wyskakujących okienek i adware. Adware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które można wykryć, jeśli zaczniesz otrzymywać wiele niepożądanych wyskakujących okienek w systemie.

Wiele niezabezpieczonych stron internetowych wyświetla normalne reklamy, które mogą również narażać system na ataki wirusów. Hakerzy mogą również rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie za pośrednictwem tych reklam. Nie jest to wcale zaskakujące, ponieważ znamy złośliwe oprogramowanie rozprzestrzeniające się w największych witrynach Yahoo w 2015 r. Grupa cyberprzestępcza wykorzystała reklamy w największych witrynach Yahoo, takich jak Yahoo.com i inne, w celu zainfekowania systemów użytkownika złośliwym oprogramowaniem.

Dlatego pojawia się konieczność przyzwyczajenia się do najlepszego bezpłatnego programu do blokowania wyskakujących okienek, który zapewni własne bezpieczeństwo.

Różnica między blokowaniem wyskakujących okienek a blokowaniem reklam

Blokowanie wyskakujących okienek i blokowanie reklam to dwie rzeczy, które różnią się między sobą pod względem funkcji. Dlatego nie należy uważać tych dwóch za to samo. Terminy te są jednak nadal używane zamiennie.

Blokowanie wyskakujących okienek to takie, które będą blokować wysyłanie wyskakujących okienek przez strony internetowe. Zapobiegają również pojawianiu się wyskakujących okienek. Jednak wyskakujące okienka mogą być uruchamiane nie tylko za pomocą reklam, ale także na różne inne sposoby. Wiele witryn korzysta z wyskakujących okienek w uzasadnionych celach, dlatego możesz je dodać do białej listy.

Blokery reklam blokują każdą reklamę wykrytą na stronie. Dotyczy to również reklam i wyskakujących okienek na stronie. Blokery reklam zagarnęły ogromną część całej gospodarki internetowej, blokując te reklamy na stronie.

Jak stwierdził Harvard Business Review: „Debata na temat blokowania reklam staje się coraz bardziej spolaryzowana. Ci, którzy sprzeciwiają się blokowaniu reklam, porównują to do piractwa treści, argumentując, że ekspozycja na reklamy to cena, którą czytelnicy muszą zapłacić za bezpłatne treści. Druga strona debaty jest wspierana przez firmy, które tworzą oprogramowanie blokujące reklamy, a także działaczy prywatności online. Krytykują wpływ reklam na wrażenia użytkowników, ale ich największe obawy dotyczą śledzenia zachowań, praktyki stosowanej przez wiele firm reklamowych w celu poznania zainteresowań użytkowników na podstawie ich aktywności w Internecie ”.

Największą niepotrzebną konsekwencją korzystania z blokerów reklam jest ich wpływ na gospodarkę internetową i ich zdolność do znacznego osłabienia bezpłatnych treści internetowych. Tak więc, aby utrzymać przysłowiowe światła na wielu stronach internetowych, używamy teraz poleceń lub linków partnerskich. Dlatego podczas korzystania z blokerów reklam należy pamiętać, że mogą one mieć wpływ na witryny, do których jesteś przyzwyczajony, aby cieszyć się nimi za darmo.

Różnica między wbudowanymi i zewnętrznymi programami blokującymi wyskakujące okienka

Nowoczesne przeglądarki internetowe, takie jak Chrome, Opera, Safari i Firefox, automatycznie blokują wyskakujące okienka. Blokują wyskakujące okienka z powodu wbudowanych blokad wyskakujących okienek. Wbudowane programy blokujące wyskakujące okienka działają gwałtownie zamykając okna.

Jednak zewnętrznymi programami blokującymi są po prostu rozszerzenia przeglądarki internetowej lub poszczególne programy, które oferują również kilka dodatkowych korzyści. Zewnętrzne programy blokujące wyskakujące okienka blokują reklamy i wyskakujące okienka poprzez filtrowanie domen lub adresów IP.

Zewnętrzne programy blokujące wyszukują treść, a jeśli nie znajdą żadnych zewnętrznych linków w oknach wyskakujących lub na stronie, nie blokują ich. Czasami nowe okna nie są otwierane przez wyskakujące okienka z przeglądarki, zamiast tego wyświetlają reklamy JavaScript wbudowane w kod strony. Ponieważ nie tworzą one dodatkowych stron, wbudowane programy blokujące wyskakujące okienka nie działają.

Wbudowane programy blokujące wyskakujące okienka nie są więc do końca oświecone, ale z wyjątkiem Opery. Niemniej jednak zewnętrzne programy blokujące są zaprojektowane tak, aby były bardziej ekskluzywne. Różnią się również w zależności od tego, czy ustawienia można dostosować, czy nie.

Testowanie wydajności blokowania wyskakujących okienek

Z ogromnej rzeszy blokad wyskakujących okienek dostępnych na rynku postanowiliśmy przetestować wiele z nich. Wśród tych programów do blokowania wyskakujących okienek były również wbudowane programy do blokowania wyskakujących okienek popularnej przeglądarki internetowej. Istnieją również pojedyncze przeglądarki przeglądarek internetowych, które są nabywane z kilkoma dodatkowymi korzyściami.

Testy oparto na dwóch różnych metodach, które obejmowały:

 1. PopupTest.com - zapewnia 17 różnych testów dla różnych metod wyskakujących okienek. Wśród tych testów cztery testy dotyczą dobrych wyskakujących okienek, które nie powinny być blokowane przez adepta wyskakującego okienka.
 2. Druga metoda polegała na użyciu testów reklam natywnych dla reklam na stronie i wyskakujących okienek generowanych na stronach takich jak http://animefushigi.co/latest-anime/. Ponadto wymaga dobrego wyskakującego okienka do logowania z Bungie.net

Wbudowane programy blokujące wyskakujące okienka

Wbudowane programy blokujące wyskakujące okienka, które przetestowaliśmy dla niektórych popularnych przeglądarek, omówiono poniżej:

 1. Google Chrome best-free-popup-blocker

Google Chrome przekazał wszystkie przykładowe wyskakujące okienka z PopupTest.com, w tym również dobre wyskakujące okienka. Jednak nie przeszedł testu reklam natywnych z animefushigi.co/latest-anime/. Wszystkie reklamy nadal wyświetlały się wraz z kłopotliwym wyskakującym okienkiem na dole strony. Ponadto pomyślnie przeszedł test wyskakującego formularza logowania do Bungie.net.

Możesz jednak dodać wyjątki do programu blokującego wyskakujące okienka Google, aby dodać zaufane adresy URL. Ta przeglądarka internetowa ma również blokujący śledzący plik cookie.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że wbudowane narzędzie blokujące wyskakujące okienka Google jest dobre, ale nie jest doskonałe. Chociaż wbudowane narzędzie do blokowania wyskakujących okienek w Google Chrome nie blokuje dobrych wyskakujących okienek, nie blokuje prawdziwych reklam.

 1. Firefox best-free-popup-blocker

W przeciwieństwie do Chrome Firefox ma tylko ograniczony zestaw funkcji we wbudowanym narzędziu do blokowania wyskakujących okienek. Ciasteczka śledzące i wyskakujące okienka mogą być blokowane wraz z dodatkową funkcją dodawania do białej listy różnych stron internetowych za pośrednictwem wyjątków.

Podczas testów Firefox przekazał wyskakujące próbki z Popuptest.com. Jednak zablokował również dobre wyskakujące okienka.

 1. Microsoft Internet Explorer

best-free-popup-blocker

Microsoft Internet Explorer jest nadal zawarty w nowszych systemach operacyjnych firmy Microsoft. Jednak Microsoft bardziej chwali się swoją przeglądarką Edge. Wbudowana funkcja blokowania wyskakujących okienek w IE oferuje użytkownikom więcej opcji i opcji. Pozwala to dostosować siłę wyskakującego okienka i blokowania reklam, a także umożliwia dodanie wyjątków.

Dzięki intensywnemu poziomowi blokowania IE przekazał wszystkie próbki wyskakujących okienek z PopupTest.com, w tym dobre wyskakujące okienka. IE w połowie zablokował jedną reklamę wyskakującą i całkowicie nie udało się zablokować drugiej wyskakującej okienka zaproponowanej przez animefushigi. Nie blokował reklam na stronie, ale blokował dobre okienko wyskakujące do logowania z Bungie.net.

Podsumowując, wbudowana funkcja blokowania wyskakujących okienek IE blokuje rzeczy, które chcesz załadować, podczas gdy nie blokuje wyskakujących okienek.

 1. Microsoft Edge best-free-popup-blocker

Microsoft Edge działał w podobny sposób jak Firefox i Google Chrome na wyskakujących oknach testowych PopupTest.com. Skutecznie zablokował wszystkie wyskakujące okienka ze strony i pozwolił na wszystkie dobre wyskakujące okienka. Co więcej, zablokował także jedno z dwóch okien wyskakujących, które zostały wygenerowane na animefushigi, których Firefox, Chrome i IE nie były w stanie zrobić. Niestety, przy wyskakującym teście logowania na Bungie.net, okno się pojawiło, ale nie udało się załadować zawartości za pomocą Edge.

Microsoft Edge nie zezwala na dostosowanie ustawień wbudowanego programu do blokowania wyskakujących okienek. Dlatego nie można uwzględnić wyjątków dla różnych stron internetowych. Użytkownik nie może również w żaden sposób regulować siły blokady. Jednak Microsoft Edge działa lepiej niż inne przeglądarki przy blokowaniu wyskakujących okienek.

 1. Opera

  best-free-popup-blocker

Oprócz ogólnego blokowania wyskakujących okienek Opera oferuje także kilka funkcji prywatności. Przeglądarka Opera zawiera wbudowaną sieć VPN, blokujący pliki cookie do śledzenia oraz możliwość blokowania reklam na stronie. Ta przeglądarka przeszła wszystkie wyskakujące próbki, które opublikowaliśmy za pośrednictwem Popuptest.com, wraz z dobrym testem wyskakujących okienek. Ponieważ Opera jest jedynym wbudowanym narzędziem do blokowania reklam, zablokowała wszystkie reklamy na stronie animefushigi oraz wyskakujące okienka.

Załadował dobre wyskakujące okienko do logowania z Bungie.net. Przeglądarka internetowa Opera wyprzedza wszystkie inne przeglądarki internetowe i wiele innych programów blokujących ze względu na swoją funkcjonalność. Podsumowując, możemy powiedzieć, że Opera okazała się wyłączną przeglądarką internetową niż wszystkie inne przeglądarki internetowe. Skutecznie zablokował próbkę wyskakującego okienka z Popuptest.com, a także pozwolił załadować dobre wyskakujące okienka. To zablokowało nieodpowiednie wyskakujące okienka poprzez filtrowanie adresów IP. Dlatego Opera jest uważana za najlepszą z obu światów.

Najlepsze bezpłatne programy blokujące wyskakujące okienka

Ponieważ przeglądarki internetowe z domyślnymi umiejętnościami blokowania wyskakujących okienek pozostawiają wiele do życzenia, dlatego użytkownicy wybierają najlepsze darmowe programy do blokowania wyskakujących okienek. Poniżej wymieniliśmy jedne z najlepszych zewnętrznych programów blokujących wyskakujące okienka, z którymi możesz się zapoznać:

 1. AdBlock best-free-popup-blocker

AdBlock jest jednym z najlepszych dostępnych bezpłatnych programów blokujących wyskakujące okienka, a także działał niezaprzeczalnie dobrze podczas testowania. Chociaż nie powiodło się próbkowanie wyskakujących okienek Popuptest.com, pozwoliło na dobre wyskakujące okienka. Przeszedł test animefushigi i zablokował wszystkie reklamy i wyskakujące okienka na tej stronie. AdBlock pozwolił także ładować wyskakujące okienko logowania Bungie.net bez żadnego błędu.

Umożliwia także dostosowanie w swoich ustawieniach. AdBlock umożliwia zmianę wielu ustawień tego rozszerzenia, w tym białej listy i zindywidualizowanego blokowania. Ponadto pozwala zmieniać niestandardowe i ustawione filtry. Oferuje również swoim użytkownikom zezwolenie na reklamy poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy, a także umieszczenie na białej liście poszczególnych reklam YouTube.

AdBlock jest najlepszym zewnętrznym programem blokującym wyskakujące okienka, ponieważ jest wyposażony w niezwykłe funkcje. To bezpłatne narzędzie do blokowania wyskakujących okienek jest przeznaczone do współpracy z Chrome, ale można go również używać w Operze, pobierając rozszerzenie Google Chrome.

 1. Adblock Plus best-free-popup-blocker

AdBlock Plus to prosta aplikacja, ale zawiera wiele dodatkowych opcji. Możesz generować listy filtrów, które będą zezwalać lub nie zezwalać na wyskakujące okienka z różnych stron internetowych. To najlepsze bezpłatne narzędzie do blokowania wyskakujących okienek może również dopuszczać nieinwazyjne reklamy. Można skorzystać z ogólnej funkcji białej listy, a także można utworzyć własną listę składni filtrujących.

Jednak AdBlock Plus zawiódł próbkę wyskakującego okienka PopupTest.om, ale przeszedł dobre wyskakujące okienka. Niezwykle pozytywnie przeszedł test animefushigi. AdBlock Plus pozwolił także Bungie.net na utworzenie wyskakującego loginu. Ponieważ AdBlock Plus jest jednym z najlepszych darmowych zewnętrznych programów blokujących z doskonałymi funkcjami. Umożliwia także użytkownikom wyłączanie reklam na stronie.

 1. AdFender best-free-popup-blocker

AdFender, będący jednym z najlepszych darmowych programów do blokowania wyskakujących okienek, oferuje różnorodne opcje. Pochodzi z wersją próbną i oferuje blokowanie w przybliżeniu wszystkiego. Działa jako wyskakujące okienko i blokowanie reklam. Jednak nie zablokował żadnych próbek wyskakujących okienek z Popuptest.com i pozwolił na otwarcie dobrych wyskakujących okienek.

Ten darmowy program do blokowania wyskakujących okienek skutecznie blokował wszystkie reklamy na animefushigi i dość szybko spowodował przekierowanie na stronę blokującą reklamy. Dane AdFender udostępnione z zasobnika systemowego pokazały, że z witryny zablokowano ogromną liczbę reklam. Ten bloker innej firmy pozwalał również ładować wyskakujące okienko z Bungie.net bez żadnych przeszkód.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że AdFender należy do najbardziej konfigurowalnych opcji na liście. Możesz dostosować wiele ustawień w AdFender, w tym zastosowanie ustawień proxy, dostosowanie portu nasłuchiwania. Zawiera także ustawienia blokowania śledzących plików cookie, przeglądania anonimowego za pośrednictwem Tora i przeglądania statystyk blokowania. Jednak większość funkcji jest dostępna tylko w pełnej wersji, a nie w wersji testowej. Darmowa wersja zawiera tylko wcześniejsze blokowanie wyskakujących okienek.

 1. Ad Muncher best-free-popup-blocker

To najlepsze bezpłatne narzędzie do blokowania wyskakujących okienek ma wiele dostępnych opcji dostosowywania. Ad Muncher oferuje ustawienia umożliwiające dostosowanie zachowania strony, takie jak obrazy tła, usuwanie muzyki itp. Zapewnia również zapobieganie plikom cookie do śledzenia, samodzielne dodawanie zakładek i bardzo szczegółowe opcje blokowania reklam. Opcje dostosowywania obejmują również wyłączenie połączeń intranetowych, opcję zmiany komunikatu blokowego na dowolne, a także szczegółowe i możliwe do przeszukiwania dzienniki.

Ad Muncher działał bardziej jako bloker innej firmy, ale nie zablokował wyskakujących próbek z Popuptest.com. Pozwoliło to jednak przejść dobre testy i umożliwiło szybkie ładowanie wyskakującego okienka logowania z Bungie.net. Ten darmowy program do blokowania wyskakujących okienek nie zablokował żadnej reklamy na stronie, ale zablokował dwa wyskakujące okienka z animefushigi.

Chociaż Ad Muncher nie zablokował reklam na stronie, nadal jest uważany za jeden z najlepszych bezpłatnych programów blokujących wyskakujące okienka. Można pobrać tę aplikację, jeśli jest zainteresowany czytaniem dzienników. Dostarczone dzienniki są niezmiennie szczegółowe i można je wyszukiwać. Jest to bloker wyskakujących okienek na najwyższym poziomie dla prawdziwych reklam. Jednak w przypadku reklam na stronie może być konieczne wybranie innego najlepszego darmowego programu do blokowania wyskakujących okienek.

 1. uBlock best-free-popup-blocker

uBlock to skuteczny program blokujący wyskakujące okienka i adware. To najlepsze darmowe narzędzie do blokowania wyskakujących okienek ma jednak poważną wadę. Wadą jest to, że ma tylko ograniczone dostępne opcje dostosowywania. Pozwala jednak na dodawanie do białej listy, dynamiczne reguły filtrowania, ukrywanie symboli zastępczych bloków i wyświetlanie ograniczonej ilości danych dziennika. Jednak siły filtra nie można regulować.

To wyskakujące okienko i bloker reklam nie powiodło się w próbkach wyskakujących okienek z PopupTest.com, ale pozwoliło załadować dobre wyskakujące okienka. uBlock pozwolił także na załadowanie zawartości wyskakującego okienka logowania z Bungie.net. W animefushigi blokuje wszystkie wyskakujące okienka i reklamy na stronie, powodując w ten sposób przekierowanie strony blokującej reklamy.

 1. Borsuk prywatności best-free-popup-blocker

EFF wydało Privacy Badger jako jedno z najlepszych bezpłatnych programów blokujących wyskakujące okienka. Ale nieco trudniej jest ocenić od reszty zewnętrznych i wbudowanych programów blokujących. Jak stwierdza EFF, „Privacy Badger skupia się na niedozwoleniu wszelkich widocznych lub niewidzialnych skryptów lub obrazów osób trzecich, które wydają się cię śledzić, nawet jeśli wyraźnie odmówiłeś zgody, wysyłając nagłówek„ Nie śledź ”. Zdarza się, że większość (ale nie wszystkie) tych zewnętrznych programów śledzących to reklamy. Gdy zobaczysz reklamę, zobaczy Cię i będzie mogła Cię śledzić. Privacy Badger jest tutaj, aby temu zapobiec. ”Oznacza to, że jeśli Privacy Badger blokuje reklamę, to jest to moduł śledzący. Privacy Badger często nie blokuje tych samych reklam, co inne bezpłatne programy blokujące wyskakujące okienka i programy typu adware.

Ponieważ Privacy Badger ma ograniczone dodatkowe opcje, możesz więc ustawić ustawienia filtrów. Ponadto możesz także dodawać witryny do białej listy, zastępować widżety społecznościowe, wyświetlać zablokowane reklamy i zapobiegać wyciekaniu adresu IP przez WebRTC.

Privacy Badger jako najlepszy darmowy program blokujący wyskakujące okienka skutecznie blokował złe wyskakujące okienka i przekazywał dobre wyskakujące okienka PopupTest.com. Nie blokował żadnych reklam ani wyskakujących okienek na stronie animefushigi. Dlatego możemy założyć, że na stronie nie było żadnych reklam śledzących. Jedyną wadą, którą zauważyliśmy w Privacy Badger, było to, że zablokował ładowanie obrazu, jednocześnie umożliwiając wyskakujące okienko logowania z Bungie.net. Nie jest to jednak dość ważne, ponieważ umożliwiło pomyślne załadowanie wyskakującego okienka logowania.

Wniosek

Czy jesteś częścią tłumu, który chce położyć kres wyskakującym reklamom? Jeśli tak, to dobrze znasz irytację wywoływaną przez wyskakujące okienka wśród użytkowników. Jednak możesz bardzo łatwo usunąć z wyskakującego piekła, przyzwyczajając się do najlepszych darmowych programów blokujących wyskakujące okienka. Złamaliśmy bicz i wprowadziliśmy najlepsze bezpłatne programy blokujące wyskakujące okienka oraz programy blokujące adware. Przeglądając powyższy artykuł, znajdziesz najlepsze dostępne wbudowane i zewnętrzne programy blokujące, które zapewnią płynne przeglądanie żeglugi.