NARAŻONE Narzędzia do testowania szczelności DNS – narzędzia wprowadzające użytkowników w błąd

[ware_item id=33][/ware_item]

W tym artykule, ujawnimy faktyczny Test szczelności DNS narzędzia, które wprowadzają użytkowników w błąd lub wprowadzają w błąd, aby zrozumieć rzeczywiste statystyki związane z wyciekiem DNS. Dostępne są jednak prawdziwe narzędzia do sprawdzania szczelności DNS, które działają doskonale i ujawniają prawdziwe fakty, jednak istnieje kilka innych najwyżej ocenianych narzędzi, które pokazują rzeczywistą liczbę, ale bawią się obawami użytkowników o mylące fakty tekstowe i sprzedają własne usługi.


Na szczęście można łatwo odróżnić autentyczne narzędzia, oceniając wyświetlane statystyki i fakty dotyczące wycieków DNS. Oznacza to, że po uruchomieniu Test DNS w przypadku połączenia VPN wyświetlane informacje powinny pochodzić od Twojego dostawcy VPN. Jeśli jednak widzisz jakieś rzeczywiste statystyki, takie jak serwer ISP lub prawdziwy adres IP, oznacza to, że DNS przecieka.

Krótki zarys

DNS lub system nazw domen jest taki sam jak katalog internetu w twoim systemie. Za pośrednictwem serwerów DNS adresy internetowe są zmieniane z fraz na formularz IP, a następnie wyświetla się żądana strona internetowa.

Po wpisaniu adresu URL w przeglądarce wysyła żądanie do DNS systemu. Najczęściej ustawienie systemu jest ustalone na DNS ISP ISP, jednak możesz zmienić serwer DNS według własnego wyboru. Jest to ważna rzecz dla wszystkich użytkowników Internetu, ponieważ;

  • Serwer ISP zapewnia dokładny raport o Twojej działalności internetowej Twojemu dostawcy Internetu.
  • Szybkość Internetu może być lepsza w przypadku innych serwerów, takich jak serwer Google DNS lub serwery OpenDNS.
  • Jeśli Twoja sieć VPN wycieka z DNS, jesteś po bezpiecznej stronie, ponieważ informacje nie trafią do Twojego dostawcy Internetu.

Oto wyjaśniające WIDEO:

Co to jest wyciek VPN VPN?

Jeśli używasz narzędzia zabezpieczającego, takiego jak VPN, najprawdopodobniej uważasz się za bezpiecznego, ale tak nie jest. Wiele sieci VPN jest podatnych na wycieki DNS i powinieneś być świadomy takich problemów z prywatnością, uruchamiając test szczelności DNS.

Po połączeniu z VPN wszystkie twoje żądania DNS są wysyłane do anonimowych serwerów DNS VPN. Czasami jednak VPN nie sprawdza zapytań DNS i są one przesyłane do twojego ISP DNS pomimo połączenia VPN. Tak nazywamy „wyciek DNS VPN”.

Aby zidentyfikować wyciek DNS, należy podłączyć VPN, a następnie uruchomić test wyciek DNS. Jeśli wyświetlane adresy IP lub lokalizacja nie zgadzają się z serwerami, które otrzymałeś od dostawcy VPN, twój DNS może być nieszczelny. Możesz także sprawdzić, czy któryś z wyników odpowiada twojemu rzeczywistemu adresowi IP, lokalizacji lub dostawcy usług internetowych, a jeśli tak, to twój adres IP przecieka.

Jak wykonać test szczelności DNS

Metoda sprawdzania wycieku DNS jest naprawdę prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do autentycznego i legalnego narzędzia do testowania DNS i wykonać następujące kroki.

  • 1. krok: Przejdź do strony narzędzia.
  • Drugi krok: Teraz podłącz swoją VPN i kliknij przycisk testowy DNS witryny.
  • Trzeci krok: Po zakończeniu testu zobaczysz niektóre adresy IP i lokalizacje. Jeśli którykolwiek adres IP jest taki sam jak twój, to twoja sieć VPN nie jest połączona lub przecieka DNS.

Wykryj autentyczne narzędzia do testowania DNS

Wraz ze wzrostem liczby VPN rosną również wady i podatności między nimi. Dlatego niektóre usługi zostały wprowadzone, aby pomóc użytkownikom Internetu w znalezieniu takich wad. Niestety, usługom tym towarzyszą niektóre narzędzia, które wprowadzają użytkowników w błąd i mogą być z wielu powodów.

  • Narzędzie może promować określoną usługę VPN, wyświetlając bezpieczne wyniki tylko dla tej sieci VPN.
  • Witryna testowa ma własną sieć VPN i powiadamiają wszystkie inne sieci VPN wrażliwe na prywatność.
  • Witryna może mieć także pewne wady, które nie mogły wykonać idealnego testu.

Dlatego przeprowadziliśmy dokładną ankietę na temat niektórych z najważniejszych narzędzi testowych. Oto wyniki, które znaleźliśmy.

# 1 - Narzędzie wyciek DNS przez VPNInsights.com

Narzędzie do testowania DNS na tej stronie ma najdokładniejsze wyniki i pokazuje autentyczne informacje o wszystkich usługach VPN. Nie znaleźliśmy żadnych ukrytych skryptów ani powiązań z żadną usługą VPN.

Proces, do którego doszliśmy do tej opinii, polega na tym, że ostrzeżenie jest dokładne i pasuje do wyświetlanych wyników.

NARAŻONE Narzędzia do testowania szczelności DNS - narzędzia wprowadzające użytkowników w błąd

# 2 - Test szczelności DNS przez DNSleaktest.com

Test szczelności DNS jest również wiarygodnym narzędziem, w którym uzyskuje się głównie dokładne wyniki. Ich test mierzy wszystkie usługi jednakowo, bez dyskryminacji i uprzedzeń. Ponadto wyświetlają krótki szczegół na temat przeprowadzonego testu, aby użytkownik mógł zobrazować rzeczywistą sytuację.

test szczelności dns

# 3 - Test szczelności DNS przez IPLeak.net

Kiedy testowaliśmy IPleak.net z różnymi VPNami, wyniki wydają się satysfakcjonujące i przeprowadzają dokładny test żądań DNS.

Nie pokazują też, że twój DNS przecieka czy nie. Zamiast tego dostarczają tylko szczegółowych informacji i prowadzą użytkowników na temat sposobu, w jaki mogą przedstawić wydajność VPN oraz fakt, że DNS przecieka, czy nie.

Test szczelności DNS - ipleaknet

Potwierdzone wprowadzające w błąd narzędzia wyciek DNS

Oto najwyżej ocenione narzędzia wyciek DNS, które biorą udział w wprowadzaniu użytkowników w błąd i sprzedaży powiązanych dostawców VPN.

# 1 - Test szczelności DNS przez DNSleak.com

DNSleak.com jest najwyraźniej niezależnym narzędziem; jednak zaobserwowaliśmy kilka typowych trendów wyników podczas uruchamiania testu z różnymi sieciami VPN.

W przypadku większości sieci VPN wyświetla się oświadczenie „Wygląda na to, że twój DNS może przeciekać…” kolorem czerwonym. Jednak w przypadku tych samych sieci VPN legalne witryny, takie jak VPNInsights i IPleak.net, nie pokazują takich wyników. Ale po podłączeniu VPN PIA (Private Internet Access) wyłączenie odpowiedzialności wyświetla bezpieczny DNS.

Inną mylącą rzeczą jest to, że żaden szczegół nie przedstawia wycieku DNS, ale nadal wyświetla czerwone powiadomienie w przypadku innych sieci VPN.

Z innymi VPN Z PIA VPN
NARAŻONE Narzędzia do testowania szczelności DNS - narzędzia wprowadzające użytkowników w błąd NARAŻONE Narzędzia do testowania szczelności DNS - narzędzia wprowadzające użytkowników w błąd

# 2 - Test szczelności DNS ExpressVPN

Podczas testowania wycieków DNS za pomocą tego narzędzia zauważyliśmy kilka wyraźnych wzorców. Oznacza to, że gdy podłączony jest renomowany VPN inny niż ExpressVPN, wyświetlany wynik jest czerwony. Jednak adres IP i lista lokalizacji nie odpowiadają rzeczywistym informacjom o adresie IP.

Z drugiej strony, kiedy podłączyliśmy ExpressVPN, wyświetlają zielony wynik, podczas gdy wyświetlane informacje są takie same jak poprzednie. Oznacza to, że adresy IP nie były zgodne z rzeczywistym adresem IP.

Pierwsze spojrzenie z innymi VPNWith ExpressVPN
test szczelności dns test szczelności dns - fałszywy   NARAŻONE Narzędzia do testowania szczelności DNS - narzędzia wprowadzające użytkowników w błąd

Jednak taka usługa może mylić użytkownika z tymi kontrastowymi wyświetlaczami.

# 3 - Test szczelności Astrill VPN

Niestety, to narzędzie faworyzuje również własną usługę VPN, pokazując pozytywne wyniki dla niej i negatywny wynik dla większości innych VPN.

NARAŻONE Narzędzia do testowania szczelności DNS - narzędzia wprowadzające użytkowników w błąd

Mam nadzieję, że uzyskasz wiarygodne wyniki już teraz

Informacje, które omówiliśmy w tym artykule, mogą być dla wielu nowe, ale nie są nieprzewidywalne. Większość z nas musi przez chwilę pomyśleć, że niektóre narzędzia do testowania, zwłaszcza te posiadające własne usługi, mogą sprzyjać ich produktowi i właśnie to znaleźliśmy podczas testowania.

Dlatego zaleca się wszystkim użytkownikom Internetu przetestowanie problemów z DNS za pomocą autentycznego narzędzia. Jednak jeszcze lepiej jest sprawdzić dwukrotnie wyciek DNS za pomocą dowolnego innego narzędzia.