Nástroje pro testování úniku DNS EXPOZOVÁNY – Nástroje, které uvádějí uživatele v omyl

[ware_item id=33][/ware_item]

V tomto článku, zveřejníme skutečné Test úniku DNS nástroje, které uvádějí uživatele v omyl nebo zavádějící k pochopení skutečných statistik úniku DNS. K dispozici jsou však skutečné nástroje pro testování úniku DNS, které fungují dokonale a odhalují skutečná fakta. Existuje však několik dalších špičkových nástrojů, které ukazují skutečnou postavu, ale hrají s obavami uživatelů s textovými zavádějícími fakty a prodávají své vlastní služby..


Naštěstí můžete snadno rozlišit autentické nástroje posuzováním zobrazených statistik a skutečností o úniku DNS. To znamená, že když spustíte Test DNS s připojením VPN by zobrazené informace měly být od vašeho poskytovatele VPN. Přesto, pokud vidíte skutečný stav, jako je váš ISP server nebo skutečná IP, vaše DNS uniká.

Stručný přehled

DNS nebo Domain Name System je stejný jako adresář pro internet do vašeho systému. Prostřednictvím serverů DNS se webové adresy mění z frází do formuláře IP a poté se zobrazí s požadovanou webovou stránkou.

Když do prohlížeče zadáte adresu URL, odešle požadavek serveru DNS vašeho systému. Většinou je nastavení systému pevně nastaveno na ISP DNS, ale DNS server můžete změnit podle vlastního výběru. Toto je důležitá věc pro všechny uživatele internetu jako;

  • Server ISP poskytuje poskytovateli internetu důkladnou zprávu o vaší internetové činnosti.
  • Rychlost internetu by mohla být lepší u jiných serverů, jako je server Google DNS nebo servery OpenDNS.
  • Pokud vaše VPN uniká z DNS, jste na bezpečné straně, protože informace se netýkají vašeho poskytovatele internetu.

Zde je vysvětlující VIDEO:

Co je to VPN DNS Leak?

Pokud používáte bezpečnostní nástroj, jako je VPN, pak je nejpravděpodobnější, že se považujete za bezpečného, ​​ale není tomu tak. Mnoho VPN je zranitelných vůči únikům DNS a měli byste si být těchto problémů s ochranou soukromí vědomi spuštěním testu úniku DNS.

Když se připojíte k VPN, budou všechny vaše DNS požadavky odeslány na anonymní VPN DNS servery. Někdy však VPN neuchovává kontroly DNS dotazů a přes připojení VPN jsou přenášena do vašeho ISP DNS. Tomu říkáme „VPN DNS Leak“.

Chcete-li identifikovat únik DNS, měli byste připojit VPN a spustit test úniku DNS. Pokud zobrazené adresy IP nebo umístění neodpovídají serverům, které jste poskytli poskytovateli VPN, může dojít k úniku DNS. Můžete také zkontrolovat, zda se některý z výsledků shoduje se skutečnou adresou IP, místem nebo poskytovatelem internetových služeb, a pokud tomu tak je, pak vaše adresa IP vytéká.

Jak provést test netěsnosti DNS

Metoda kontroly úniku DNS je opravdu jednoduchá. Jediné, co musíte udělat, je přístup k autentickému a legitimnímu nástroji pro testování DNS a provést následující kroky.

  • 1. krok: Přejděte na web nástroje.
  • 2. krok: Nyní připojte svou VPN a klikněte na tlačítko pro testování DNS na webu.
  • 3. krok: Po dokončení testu se zobrazí některé adresy IP a umístění. Pokud je některá z IP adres stejná jako vaše VPN, není připojen VPN nebo uniká DNS.

Zjištění autentických nástrojů pro testování DNS

S nárůstem VPN se také zvyšuje jejich chyba a zranitelnost. Proto jsou zavedeny některé služby, které uživatelům internetu pomohou tyto nedostatky zjistit. Bohužel jsou tyto služby doprovázeny některými nástroji, které uživatele uvádějí v omyl, což by mohlo být z mnoha důvodů.

  • Tento nástroj může propagovat konkrétní službu VPN zobrazováním zabezpečených výsledků pouze pro tuto VPN.
  • Testovací web má vlastní VPN a oznamuje všem ostatním VPN zranitelným na soukromí.
  • Také web může mít určité nedostatky, že by nemohl provést dokonalý test.

Proto jsme provedli důkladný průzkum některých předních testovacích nástrojů. Zde jsou výsledky, které jsme našli.

# 1 - Nástroj DNS Leak Tool od společnosti VPNInsights.com

Testovací nástroj DNS na tomto webu má nejpřesnější výsledky a ukázal autentické informace o všech službách VPN. Nezjistili jsme žádné skryté skripty ani přidružení k žádné službě VPN.

Tento proces jsme dospěli k závěru, že varování je přesné a odpovídá zobrazeným výsledkům.

Nástroje pro testování úniku DNS EXPOZOVÁNY - Nástroje, které uvádějí uživatele v omyl

# 2 - Test netěsnosti serveru DNSleaktest.com

Test úniku DNS je také legitimním nástrojem s většinou přesnými výsledky. Jejich test měří všechny služby stejně bez jakékoli diskriminace nebo zkreslení. Také zobrazují stručné podrobnosti o provedeném testu, aby uživatel mohl znázornit skutečnou situaci.

dns-netěsnost-test

# 3 - Test netěsnosti DNS pomocí IPLeak.net

Když jsme testovali IPleak.net s různými VPN, výsledky se zdají uspokojivé a provádějí důkladný test pro požadavky DNS.

Rovněž neukazují, že váš server DNS uniká nebo ne. Místo toho pouze poskytují podrobné informace a vedou uživatele o tom, jak mohou zobrazovat účinnost VPN a skutečnost, že DNS uniká nebo ne.

Test těsnosti DNS - ipleaknet

Potvrzené zavádějící nástroje úniku DNS

Zde jsou nejlépe hodnocené nástroje úniku DNS, které se podílejí na klamání uživatelů a prodeji jejich přidruženého poskytovatele VPN.

# 1 - Test netěsnosti serveru DNSleak.com

DNSleak.com je zřejmě nezávislý nástroj; Během testování s různými VPN jsme však viděli některé běžné výsledky.

U většiny sítí VPN se zobrazí upozornění o vyloučení odpovědnosti „Vypadá to, že váš server DNS může unikat…“ s červenou barvou. Přesto se stejnými sítěmi VPN legitimní weby, jako jsou VPNInsights a IPleak.net, takové výsledky nezobrazují. Po připojení VPN PIA (Private Internet Access) však zřeknutí se odpovědnosti ukazuje bezpečný DNS.

Další matoucí věc je, že žádný z detailů nezobrazuje únik DNS, ale nadále zobrazují červené oznámení s ostatními VPN.

S jiným VPNWith PIA VPN
Nástroje pro testování úniku DNS EXPOZOVÁNY - Nástroje, které uvádějí uživatele v omyl Nástroje pro testování úniku DNS EXPOZOVÁNY - Nástroje, které uvádějí uživatele v omyl

# 2 - Test netěsnosti DNS pomocí ExpressVPN

Zatímco jsme testovali úniky DNS pomocí tohoto nástroje, viděli jsme některé významné vzory. To znamená, že když je připojena renomovaná VPN jiná než ExpressVPN, je zobrazený výsledek červený. Seznam IP a umístění však neodpovídá skutečným informacím IP.

Na druhou stranu, když jsme připojili ExpressVPN, zobrazují zelený výsledek, zatímco zobrazené informace byly stejné jako předchozí. To znamená, že IP adresy neodpovídaly skutečné IP adrese.

První pohled s dalšími VPNWith ExpressVPN
Test netěsnosti dns Test netěsnosti dns - falešný   Nástroje pro testování úniku DNS EXPOZOVÁNY - Nástroje, které uvádějí uživatele v omyl

Přesto by taková služba mohla uživatele zmást s těmito kontrastními obrazovkami.

# 3 - Test úniku VPN Astrill

Tento nástroj bohužel také upřednostňuje jejich vlastní službu VPN tím, že pro ni zobrazuje pozitivní výsledky a negativní výsledek pro většinu ostatních sítí VPN, které poskytuje.

Nástroje pro testování úniku DNS EXPOZOVÁNY - Nástroje, které uvádějí uživatele v omyl

Doufám, že nyní získáte důvěryhodné výsledky

Tyto informace, které jsme v článku popsali, mohou být pro mnohé nové, ale není to nepředvídatelné. Většina z nás musí mít vteřinu myšlenku, že některé testovací nástroje, zejména ty, které mají vlastní službu, by mohly upřednostňovat jejich produkt, a to je to, co jsme našli při testování těchto nástrojů.

Doporučujeme proto všem uživatelům internetu testovat problémy s DNS pomocí autentického nástroje. Je však ještě lepší zkontrolovat únik DNS pomocí jiného nástroje.