Network Encryption – Zabezpečte svoju domácu bezdrôtovú sieť

[ware_item id=33][/ware_item]

Čo je to zabezpečená sieť Wi-Fi?

Keďže bezdrôtová sieť (Wi-Fi) zmenila náš život a spôsob, akým využívame internet dobre, a teraz je pre každého v domácnosti jednoduchšie pripojiť svoje zariadenia, ako sú notebooky, mobilné telefóny a tablety, k internetu bez akýchkoľvek problémov a zmätku. káble.


Keď sme boli v čase, keď sme boli závislí od obrovských problémov s káblami, ktoré boli potrebné na zabezpečenie internetového pripojenia prostredníctvom pripojenia k zdrojovému počítaču, aby sme mohli získať pripojenie.

V tom čase bolo krádež alebo narušenie internetového pripojenia takmer nemožné, ale s výhodou sú s tým spojené určité nevýhody.

Bezdrôtová internetová sieť (Wi-Fi) je rýchla, rýchla, pohodlná, ale na druhej strane je tiež jednoduché ukradnúť šírku pásma a hacknúť na ňu pripojené zariadenia. Ak vaša sieť Wi-Fi nie je zabezpečená, ktokoľvek v dosahu bezdrôtového signálu ju môže použiť jednoduchým kliknutím na ňu.

Pre sieťové šifrovanie je potrebné pochopiť, prečo ho potrebujeme.

  1. Môže zvýšiť váš internetový účet, keď musíte platiť za použitý bajt.
  2. Znižuje rýchlosť pripojenia, keď sa viac používateľov pripája k jednej sieti Wi-Fi.
  3. Môže to byť nebezpečné pre všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k sieti, pretože každý počítačový zločin môže tieto zariadenia ľahko hacknúť a zneužiť citlivé informácie..

Nemusíte sa však obávať, že z toho existuje cesta. Bezdrôtovú internetovú sieť môžete vždy zaistiť pomocou nasledujúcich krokov a zabezpečiť šifrovanie siete.

Kroky na zabezpečenie vašej domácej bezdrôtovej siete

Riziko hackerov, spammerov alebo iných počítačových zločincov môžete minimalizovať tak, že z vašej (bezdrôtovej) domácej siete urobíte bezpečné a šifrované sieťové pripojenie, ku ktorému nebude mať prístup žiadne z týchto zlo..

Prejdite na stránku nastavenia smerovača Wifi

Ak chcete šifrovať sieť (Wi-Fi), musíte vedieť, ako zmeniť nastavenie smerovača Wi-Fi. Pomocou prenosného alebo počítačového systému otvorte webový prehľadávač (aj bez internetového pripojenia) a do panela s adresou napíšte „192.168.1.1“, potom zadajte správne používateľské meno a heslo pre smerovač.

Ak to neviete, pozrite si napríklad manuál smerovača alebo google svoj smerovač online zadaním modelu smerovača, v tomto článku ukážeme nastavenia smerovača Linksys. Nastavenie smerovača nájdete v príručke.

sieťové šifrovanie

Nastavte silné pripojenie pre pripojenie k sieti Wi-Fi

Router je dodávaný s predvoleným heslom zvyčajne osemmiestnym číselným heslom, ktoré je veľmi ľahké si predstaviť. Keď sa teraz prihlásite do smerovača, ďalším krokom je nastavenie silného hesla, ktoré je ťažké alebo takmer nemožné uhádnuť ktokoľvek, kto sa pokúša získať prístup k bezdrôtovej sieti..

Musíte ho zmeniť kvôli sieťovému šifrovaniu a môžete to urobiť kliknutím na kartu Správa na stránke s nastaveniami smerovača..

Zmeňte názov SSID svojej siete

Teraz, keď ste nastavili silné heslo; musíte zmeniť názov bezdrôtovej siete (názov SSID vášho Wi-Fi), ktorý v predvolenom nastavení predstavuje obchodnú značku výrobcu vášho modemu. Dáva ostatným vedieť, aké pripojenie používate. Keď sa pokúsia ukradnúť Wi-Fi a keď vedia, že uhádnutie hesla je ľahšie, pretože väčšina značiek má predvolenú sadu hesiel, takže prejdite na kartu „Bezdrôtové“ na stránke s nastaveniami smerovača a potom zmeňte SSID. pomenujte a uložte nastavenia pre sieťové šifrovanie.

Aktivujte sieťové šifrovanie

Ak chcete zabrániť ľuďom, aby ukradli vaše pripojenie Wi-Fi, musíte šifrovať sieť. Existujú rôzne možnosti šifrovania siete Wi-Fi, napríklad WEP, WPA (WPA-Personal) a WPA2 (Wi-Fi Protected Access verzia 2), ktoré sú kompatibilné s rôznym hardvérom.. WEP je najmenej bezpečný, ale je kompatibilný so staršími hardvérovými zariadeniami a úroveň zabezpečenia šifrovania siete nie je príliš silná, a preto sa dá ľahko rozlúštiť, ale WPA2 je najbezpečnejšia a šifrovaná sieť, ale je kompatibilná iba s novým hardvérom vyrobeným po roku 2006.

Nastavte filter MAC

Všetky bezdrôtové zariadenia, ktoré vlastníte, majú svoje špecifické adresy MAC (Media Access Control), podobne ako všetky počítače pripojené na internet, majú jedinečnú IP adresu. Na zvýšenie a zvýšenie zabezpečenia bezdrôtového pripojenia a sieťového šifrovania môžete ísť konkrétne a pridať adresu MAC každého zariadenia pripojeného k sieti Wi-Fi, aby k bezdrôtovému pripojeniu malo prístup iba autorizované zariadenie. Predtým, ako to urobíte, musíte urobiť malú domácu úlohu, aby ste zhromaždili a vytvorili zoznam všetkých adries MAC všetkých zariadení, ktoré chcete pridať ako autorizované zariadenie, na stránke s nastaveniami smerovača. Ďalej postupujte podľa týchto krokov. Teraz máte všetky adresy MAC, je čas ich pridať, a to je možné urobiť kliknutím na kartu „Bezdrôtová sieť“ na stránke s nastaveniami nášho smerovača, potom znova kliknite a prejdite na kartu „Prístup k bezdrôtovej sieti“ a pridajte všetky adresy a potom uložte nastavenia.

Obmedzte dosah signálu WiFi

Ak má bezdrôtový smerovač vysoký dosah a vysoký dosah nie je nevyhnutnosťou, pretože žijete v malom priestore. Tento rozsah je potom výhodnejší pre iných ľudí ako vy, ale môžete znížiť dosah signálu smerovača Wifi tak, že prejdete na kartu „Bezdrôtové pripojenie“ a potom kliknete na „Pokročilé nastavenia bezdrôtového pripojenia“. Skúste zúžiť dosah podľa svojich potrieb.

Aktualizujte firmvér smerovača

Je dôležité dávať pozor na firmvér smerovača a ak je zastarané, veľmi rýchlo ho aktualizujte na zvýšenie výkonu získaním všetkých najnovších technických aktualizácií, aby ste zaistili silné šifrovanie v sieti.

Pripojte sa k zabezpečenej sieti

Teraz, keď ste dosiahli takmer najlepšie možné bezdrôtové nastavenia zabezpečenia, musíte tieto nastavenia aktivovať v počítači a ďalších zariadeniach k nemu pripojeným..

Pripojte každé zariadenie k sieti Wi-Fi a uložte ich pomocou možnosti „automaticky sa pripojiť“ k tejto možnosti Wi-Fi, takže pri každom prihlásení do siete nemusíte zadávať celé používateľské meno a heslo. Teraz, keď ste úspešne zabezpečili svoju domácu (bezdrôtovú) sieť, nikto nemôže prelomiť tieto nastavenia zabezpečenia a môžete si vychutnať vaše pripojenie Wi-Fi bez obáv..

Skontrolujte, kto je pripojený k vášmu Wi-Fi

Dokonca aj po všetkých týchto bezpečnostných opatreniach, ak si myslíte, že niekto stále kradne na vašej sieti Wi-Fi, existuje veľa softvéru a aplikácií, ktoré si môžete stiahnuť a skontrolovať, kto používa vašu sieť Wi-Fi, vďaka technológii, ktorá uľahčuje náš život.

záver

Najhoršia možná vec, ktorú ľudia v súčasnosti robia, je ignorovanie bezpečnostných krokov pre ich pripojenie k internetu a zariadenia. Čo ich zase privádza k horšiemu z bezpečnostných rizík, ako sú hackerstvo, spam a krádež počítačových údajov..

Buďte teda inteligentným používateľom internetu a zašifrujte ho, takže všetci snoopéri nemusia hľadať okrem kódovanej a šifrovanej siete. Ak chcete získať viac šifrovaní, môžete postupovať podľa nášho konečného sprievodcu šifrovaním.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me