Network Encryption – Zabezpečte vaši domácí bezdrátovou síť

[ware_item id=33][/ware_item]

Co je zabezpečená síť Wi-Fi?

Vzhledem k tomu, že bezdrátová síť (Wi-Fi) změnila naše životy a způsob, jakým využíváme internet k dobrému, a nyní je pro každého v domácnosti snazší připojit k internetu zařízení, jako jsou notebooky, mobilní telefony a tablety, bez jakýchkoli potíží a zmatků. kabely.


Když jsme byli v době, kdy jsme byli závislí na obrovském chaosu kabelů, které byly nezbytné k zajištění internetového připojení připojením ke zdrojovému počítači, abychom mohli připojení získat.

V té době bylo krádež nebo rušení internetového připojení téměř nemožné, ale s výhodou jsou s ním spojeny některé nevýhody.

Bezdrátová internetová síť (Wi-Fi) je rychlá, rychlá, pohodlná, ale na druhé straně je také snadné ukrást šířku pásma a nabourat k nim připojená zařízení. Pokud vaše síť Wi-Fi není zabezpečená, může ji kdokoli v dosahu bezdrátového signálu použít pouhým kliknutím na ni.

Pro síťové šifrování je nutné pochopit, proč je potřebujeme.

  1. To může zvýšit váš internetový účet, když musíte platit za použitý byt.
  2. Snižuje se rychlost připojení, protože více uživatelů se připojuje k jedné síti Wi-Fi.
  3. Může to být nebezpečné pro všechna zařízení připojená k síti, protože každý počítačový zločin může zařízení snadno hacknout a může zneužít citlivé informace.

Nemusíte se však obávat, že existuje cesta ven. Bezdrátovou internetovou síť můžete vždy zabezpečit pomocí následujících kroků a zajistit šifrování sítě.

Kroky k zabezpečení vaší domácí bezdrátové sítě

Nebezpečí hackerů, spammerů nebo jiných počítačových zločinců můžete minimalizovat tím, že z vaší (bezdrátové) domácí sítě vytvoří zabezpečené a šifrované síťové připojení, ke kterému nelze získat přístup z jakéhokoli takového zla..

Přejděte na stránku nastavení routeru Wifi

Chcete-li šifrovat síť (Wi-Fi), musíte nejprve vědět, jak změnit nastavení routeru Wifi. Pomocí notebooku nebo počítačového systému otevřete webový prohlížeč (i bez připojení k internetu) a do adresního řádku napište „192.168.1.1“, poté zadejte správné uživatelské jméno a heslo pro router.

Pokud to nevíte, přečtěte si například příručku svého routeru nebo google svůj manuál online zadáním modelu routeru. V tomto článku ukážeme nastavení routeru Linksys. Nastavení routeru naleznete v příručce.

šifrování sítě

Nastavte silné připojení pro připojení Wi-Fi

Router je dodáván s výchozím heslem, obvykle osmimístným číselným heslem, které je velmi snadné si představit. Jakmile se nyní přihlásíte ke směrovači, dalším krokem je nastavení silného hesla, které je těžké nebo téměř nemožné uhodnout kdokoli, kdo se pokouší o přístup k vaší bezdrátové síti.

Musíte jej změnit pro šifrování v síti a můžete to udělat kliknutím na kartu Správa na stránce nastavení routeru..

Změňte název SSID vaší sítě

Nyní, když jste nastavili silné heslo; musíte změnit název bezdrátové sítě (název SSID vašeho Wi-Fi), což je ve výchozím nastavení značka výrobce vašeho modemu. Dává ostatním vědět, jaké připojení používáte. Když se snaží ukrást Wi-Fi a protože vědí, že uhodnutí hesla je snazší, protože většina značek má výchozí sadu hesel, můžete je změnit tak, že přejdete na kartu '' Wireless '' na stránce nastavení routeru a poté změníte SSID pojmenujte a uložte nastavení pro síťové šifrování.

Aktivujte síťové šifrování

Chcete-li zabránit lidem v odcizení vašeho připojení Wi-Fi, musíte šifrovat síť. Existují různé možnosti šifrování sítě Wi-Fi, například WEP, WPA (WPA-Personal) a WPA2 (Wi-Fi Protected Access verze 2), které jsou kompatibilní s různým hardwarem. WEP je nejméně bezpečný, ale je kompatibilní se staršími hardwarovými zařízeními a úroveň zabezpečení šifrování sítě není příliš silná, a proto lze snadno popraskat, ale WPA2 je nejbezpečnější a šifrovaná síť, ale je kompatibilní pouze s novým hardwarem vyrobeným po roce 2006.

Nastavení filtru MAC

Všechna bezdrátová zařízení, která vlastníte, mají své specifické adresy MAC (Media Access Control), podobné všem počítačům připojeným k Internetu mají jedinečnou adresu IP. Chcete-li zvýšit a zvýšit zabezpečení bezdrátového připojení a šifrování sítě, můžete přejít na konkrétní a přidat adresu MAC každého zařízení připojeného k síti Wi-Fi, takže k bezdrátovému připojení má přístup pouze autorizované zařízení. Než to uděláte, musíte udělat malý domácí úkol, abyste shromáždili a vytvořili seznam všech MAC adres všech zařízení, které chcete přidat jako autorizované zařízení na stránce nastavení routeru. Dále postupujte podle těchto kroků. Nyní máte všechny adresy MAC, je čas je přidat, a to lze provést kliknutím na záložku '' Wireless '' na stránce nastavení našeho routeru, pak znovu klikněte a přejděte na kartu '' Wireless network access '' a přidejte všechny adresy a potom uložte nastavení.

Omezte rozsah signálu WiFi

Pokud má váš bezdrátový směrovač vysoký dosah a vysoký dosah není nutný, protože žijete v malém prostoru. Tento rozsah je pak výhodnější pro jiné lidi než pro vás, ale můžete snížit dosah signálu routeru Wifi tím, že přejdete na kartu „Bezdrátové“ a poté kliknete na „Pokročilá nastavení bezdrátové sítě“. Zkuste snížit rozsah podle svých potřeb.

Aktualizujte firmware vašeho routeru

Je důležité dávat pozor na firmware routeru a pokud je zastaralé, aktualizujte jej z důvodu zvýšení výkonu získáním všech nejnovějších technických aktualizací, abyste zajistili silné šifrování sítě.

Připojte se k zabezpečené síti

Nyní, když jste provedli téměř nejlepší možné nastavení zabezpečení bezdrátové sítě, musíte tato nastavení aktivovat v počítači a dalších zařízeních k němu připojených..

Připojte každé zařízení k Wi-Fi a uložte je „automaticky se připojte“ k této možnosti Wi-Fi, takže při každém přihlášení do sítě nemusíte zadávat celé uživatelské jméno a heslo. Nyní, když jste úspěšně zabezpečili svou domácí (bezdrátovou) síť a nikdo nemůže zrušit tato nastavení zabezpečení, a můžete si vychutnat vaše Wi-Fi připojení bez obav.

Zkontrolujte, kdo je připojen k vašemu Wi-Fi

Dokonce i po všech těchto bezpečnostních opatřeních, pokud si myslíte, že někdo stále ukradne vaši Wifi, existuje spousta softwaru a aplikací, které si můžete stáhnout a zjistit, kdo používá vaši WiFi síť, díky technologii, která usnadňuje náš život.

Závěr

Nejhorší možnou věcí, kterou lidé v těchto dnech dělají, je ignorování bezpečnostních kroků pro jejich připojení k internetu a zařízení. Což je zase přivádí k nejhoršímu z bezpečnostních rizik, jako je hackerství, spamování a krádež počítačových dat.

Buďte tedy chytrým uživatelem internetu a zašifrujte jej, takže všichni snoopers nemají co hledat, kromě kódované a šifrované sítě. Další šifrování můžete provést v našem konečném průvodci šifrováním.