Čo by ste mali urobiť, aby ste skontrolovali, či je webová kamera napadnutá alebo nie?

[ware_item id=33][/ware_item]

Webová kamera patrí nepochybne medzi základné počítačové príslušenstvo, ktoré je v niektorých ohľadoch veľmi užitočné. To však predstavuje vážne ohrozenie súkromia. Ak ktorákoľvek druhá alebo tretia strana získa prístup a kontrolu nad webovou kamerou, môže ju využiť so závažnými následkami.


Hacky z webovej kamery sa vyskytujú iba vtedy, ak nemáte zabezpečenú alebo chránenú webovú kameru. Hacker webovej kamery s najväčšou pravdepodobnosťou vydiera vás a môže tiež riskovať vaše súkromie. Nie vždy, ale občas si webové hackové správy získali pozornosť médií. Pokiaľ však ide o ich vykonanie, veľa sa nenašlo.

Hackeri majú vynikajúcu myseľ. Ak zlyhajú jedným spôsobom, prijmú inú metódu na vpichnutie škodlivého softvéru do svojho zariadenia. Tým získajú prístup k vášmu počítaču. Inými slovami to tiež znamená, že akonáhle získajú prístup k vašej webkamere, získajú tiež prístup k vašim údajom.

Ak sa chcete ubezpečiť, že vám niekto nechodí na webovú kameru. Predstavujeme vám sedem profesionálnych tipov, ktoré musíte dodržiavať, aby ste skontrolovali svoju webovú bezpečnosť a zaistili svoje súkromie:

 1. Skontrolujte kontrolku webovej kamery:

Webová kamera má tri kontrolné svetlá, t. J. Modrú, zelenú a červenú umiestnenú v blízkosti objektívu. Všetky tieto indikátory vás informujú, či webová kamera zaznamenáva video alebo nie. Ak webovú kameru nepoužívate, tieto svetlá musia byť zhasnuté.

Ak kedykoľvek spozorujete blikanie svetla, znamená to, že k vašej webovej kamere pristupuje iná strana. Povedzme, že ak svetlá postupne žiaria; to znamená, že webová kamera zaznamenáva video. V oboch situáciách je zrejmé, že webovú kameru používa niekto iný než vy.

Svetlá niekedy prestanú fungovať a používatelia zvyčajne nevenujú pozornosť tomu, aby boli opravené. Webová kamera bez výstražných svetiel však zvyšuje riziko špionáže a ovládania webovej kamery bez vášho známeho.

 1. Vyhľadajte neznáme aplikácie:

V niektorých prípadoch je možné, že webová kamera spúšťa aplikáciu, o ktorej vôbec neviete. Zvyčajne sa to stane, keď neúmyselne stiahnete malware alebo vírus a zaútočí na webovú kameru. Ak chcete potvrdiť prítomnosť vírusu alebo škodlivého softvéru, mali by ste spustiť webovú kameru.

Vždy venujte pozornosť správam, ako sa už používa vaša webová kamera? Webovú kameru ovláda aplikácia. Zistite viac o tejto aplikácii a pozrite sa, či je to to isté, čo si nainštalujete alebo je to malware, ktorý sleduje vaše programy, ktoré používa vaša webová kamera..

 1. Zobraziť súbory úložiska:

Ak niekto iný ako vy používa svoju webovú kameru na zaznamenanie akéhokoľvek záznamu, kritickým znamením oznamu bude prítomnosť zvukových súborov alebo súborov na ukladanie videa, ktoré ste nevytvorili. Všetko, čo potrebujete, je otvoriť priečinok nahrávania webovej kamery a prísne prezerať každý súbor. Ak ste našli nejaké údaje, ktoré si nepamätáte, že ste ich vytvorili, možno ich zaznamenal hacker, ktorý má prístup k vašej webovej kamere..

Je možné, že hacker zmení umiestnenie súborov a presunie ich do nového priečinka. Mali by ste preto skontrolovať aj nastavenia webovej kamery a ubezpečiť sa, že všetky uložené súbory sú v priečinku, ktorý ste vybrali.

 1. Choďte na test skenovania škodlivého softvéru:

Ak chcete skontrolovať, či je webová kamera napadnutá alebo nie, mali by ste vykonať test skenovania škodlivého softvéru. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie a vykonajte skenovanie;

 • Otvor Panel Konfigurácie systému, ísť do topánka voľba.
 • Z možnosti Boot vyberte núdzový režim. Váš systém sa po reštarte zavedie do núdzového režimu.
 • Keď je váš systém v núdzovom režime, vymazať všetky dočasné súbory aby ste mali dostatok miesta na disku a urýchlili proces skenovania.
 • Spustite existujúci antivírusový program a skontrolujte, či zistí prítomnosť vírusu.
 1. Poznámka Neobvyklé správanie fotoaparátu:

Webové kamery sa každým dňom menia a vyvíjajú. Znamená to tiež, že teraz sú schopní zvládnuť viac funkcií a funkcií. Napríklad pre lepšie snímanie videa môžete zmeniť smer kamery. Vstavaný mikrofón a reproduktor im však umožňujú pracovať rovnako ako telefón.

Navyše, pre lepšie a lepšie rozlíšenie môže webová kamera upraviť svoje šošovky. Ak si však všimnete, že webová kamera robí niektorú z týchto vecí spontánne, znamená to, že váš fotoaparát je pod kontrolou neznámej osoby.

 1. Skontrolujte nastavenia zabezpečenia webovej kamery:

Je tiež nevyhnutné a potrebné skontrolovať nastavenie zabezpečenia webovej kamery, aby ste sa uistili, že bezpečnosť vašej webovej kamery nie je ohrozená. Skontrolujte, či sa nastavenie zabezpečenia webovej kamery zmenilo alebo nie.

Ak si to všimnete

 • Vaše heslo sa zmení na predvolené nastavenie.
 • Nemôžete vykonať žiadne zmeny nastavení.
 • Správca sa zmení.
 • Ochrana brány firewall pre váš fotoaparát bola vypnutá.

Potom by to mohlo naznačovať, že webovú kameru prevádzkujú iní používatelia.

 1. Preskúmajte tok údajov:

Tok údajov vo vašej sieti môže odhaliť, koľko využívate svoje internetové údaje počas online relácie. Vaše údaje používajú iní používatelia bez vášho súhlasu, keď v sieti dôjde k okamžitým špičkám..

Ak chcete zistiť, či fotoaparát používa niekto iný, skontrolujte nástroj na správu úloh. Podobne ako v systéme Windows 10 môžete ľahko použiť kartu História aplikácií v Správcovi úloh a zobraziť tak aplikácie, ktoré pristupujú k vašej sieti. Skontrolujte, či váš fotoaparát alebo neznáma aplikácia odosielajú nejaké pochybné údaje. Ak ste našli takéto údaje alebo program, odstráňte ich pomocou nástroja na odstránenie škodlivého softvéru.

Záverečné myšlienky:

Aj keď vám webová kamera umožňuje pozorne sledovať váš domov, je tiež dôležité sledovať webovú kameru.

Je alarmujúce, ak niekto na vás dohliada bez vášho vedomia. Mať úplnú kontrolu nad bezpečnosťou a súkromím je veľmi dôležité. Ak zistíte, že je problém s rybou, postupujte podľa vyššie uvedených krokov a skontrolujte, či je webová kamera napadnutá hackermi.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me