Obowiązuje zatrzymywanie danych w Australii – oto jak się chronić

[ware_item id=33][/ware_item]

Odliczanie do „inwazyjnego nadzoru danych” wygasło po upływie 18 miesięcy i od tego dnia każdy dostawca usług internetowych i Telco w Australii będzie zobowiązany do przechowywania metadanych każdego klienta w Australii przez co najmniej 2 lata.


W październiku 2015 r. Parlament australijski uchwalił ustawę o zatrzymywaniu metadanych i dał wszystkim dostawcom usług internetowych i Telco w branży 18 miesięcy na sformułowanie strategii wdrożenia i przestrzegania zamówień. Nakazy pojawiły się jako tak zwane „środki ostrożności” dla bezpieczeństwa narodowego w walce z terroryzmem, co jest po prostu fikcją w opinii zwolenników prywatności.

Powodem, dla którego dąży się do takiej długości, jest pilnowanie każdej osoby w Australii poprzez podmioty egzekwujące prawo bez żadnych nakazów. W zeszłym roku opisałem postępową historię zatrzymywania danych w Australii, że departamenty federalne, które nie są upoważnione do dostępu do metadanych, omijają ograniczenia związane z rachunkami za zatrzymywanie danych, prosząc australijską policję federalną (AFP) o wykonanie dla nich pracy.

Co to oznacza, że ​​ponad 2500 wyznaczonych biur 21 organów ścigania oraz nieautoryzowane departamenty federalne mogą uzyskać dostęp do twoich prywatnych informacji przez całą dobę o przestępstwach narkotykowych zamiast operacji bezpieczeństwa, jak twierdzi dr Robb Nicholls z University of NSW.

Jak wyglądają Twoje MetaData?

Ponieważ zarówno Telco, jak i dostawcy usług internetowych są zobowiązani do przechowywania danych w Australii, aby Twoje informacje mogły obejmować:

#GetaVPN Jak wyglądają metadane https://t.co/WxoF7VjMXX pic.twitter.com/pT2JNbG7nx

- Rosie Williams (@Info_Aus) 13 kwietnia 2017 r

 • Twoje imię i adres.
 • Wszystkie szczegóły dotyczące telefonów komórkowych i aplikacji, w tym numer telefonu komórkowego z karty SIM.
 • Data i znaczniki czasu każdej komunikacji za pośrednictwem poczty e-mail, VoIP, mediów społecznościowych, aplikacji do przesyłania wiadomości, stron internetowych, urządzeń mobilnych.
 • Odbiorca twojej komunikacji.
 • Wszystkie szczegóły wiadomości e-mail z wyjątkiem treści.
 • Lokalizacja urządzeń podłączonych do Internetu (w tym Wieże komórkowe i hotspoty Wi-Fi) i więcej…

Tak wrażliwe dane trzymane poza zasięgiem wzroku, jak w zastrzeżonych silosach, tracimy korzyści, które moglibyśmy uzyskać, gdybyśmy mieli bezpośrednią kontrolę nad tymi danymi i wybrali i komu je udostępnić, powiedział Sir Tim Berners-Lee.

Jak chronić swoją prywatność?

Oto jak możesz chronić swoją prywatność przed australijskim prawem do przechowywania danych.

Wirtualne sieci prywatne

13 kwietnia 2017 r. Oznaczony jako #GetaVPN dzień przez Digital Rights Watch zapewnia natychmiastowe rozwiązanie, aby uniemożliwić dostawcom usług internetowych śledzenie twoich informacji, a płatne subskrypcje VPN zapewniają niezbędną ochronę prywatności danych.

VPN - Virtual Private Networks - szyfruje dane komunikacyjne za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES, który jest jeszcze niezniszczalny, ponieważ złamanie go przy użyciu ataku siłowego zajęłoby 1 miliard lat. Zmienia również twoje IP na fałszywe, dzięki czemu staje się bezcelowe dla każdego, kto śledzi twoją komunikację z powrotem do ciebie.

Należy jednak zachować ostrożność, wybierając opcję płatnej subskrypcji VPN i wybrać dostawcę VPN, który ma własne serwery DNS. Możesz wybrać wiodących dostawców VPN, takich jak NordVPN, ExpressVPN, i PureVPN które cieszą się ogromnym zaufaniem ludzi na całym świecie, głównie dlatego, że:

 1. Z siedzibą poza jurysdykcją krajów FIVE EYES (tj. Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii).
 2. Ścisła polityka NO (Traffic / Metadata) LOG (co oznacza, że ​​wszystkie dane wyjściowe są natychmiast wysyłane do katalogu / dev / null sunk - wskazane przez NordVPN).
 3. Zaszyfruj swoją komunikację i cały ruch internetowy za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES i protokołu bezpieczeństwa OpenVPN.
 4. Jest właścicielem prywatnego DNS (co oznacza, że ​​wszystkie twoje dane są kierowane przez prywatny DNS, a nie przez DNS twojego dostawcy).
 5. Ekskluzywne funkcje bezpieczeństwa, takie jak TOR-over-VPN (NordVPN) i Split Tunnel (PureVPN).

Sieć TOR

TOR jest usługą wolontariacką i działa w bezpiecznej sieci TOR. Użytkownicy z Australii mogą łączyć się z siecią TOR za pomocą przeglądarki TOR, która sprawia, że ​​przechowywanie danych w Internecie jest bezużyteczne. Ponieważ jednak dane przechodzą przez bramy wolontariuszy (węzły), surfowanie po Internecie jest powolne, a ochrona prywatności jest ograniczona tylko do przeglądarki, podczas gdy reszta ruchu sieciowego pozostaje widoczna dla dostawców usług internetowych do monitorowania.

Jeśli chcesz ochrony TOR, ale nie chcesz zmieniać przeglądarki, możesz wybrać NordVPN ponieważ zapewnia w swojej usłudze funkcjonalność TOR-over-VPN.

Telefony SMS i połączenia

Zbiór metadanych to stara i cicha praktyka rządów na całym świecie i niestety nie można od tego uciec. Możesz jednak zmienić swoje nawyki połączeń i SMS-ów na bardziej zaszyfrowane aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Signal, Telegram, Wickr i WhatsApp, które są bardziej prywatne.

Jeśli korzystasz z Internetu za pośrednictwem operatora komórkowego, zaleca się użycie sieci VPN do szyfrowania całego mobilnego ruchu internetowego. Ponadto używane przez Ciebie aplikacje wysyłają informacje związane z urządzeniami mobilnymi do programisty tych aplikacji, więc zawsze pobieraj aplikacje z zaufanego źródła i programistów oraz przeczytaj ich zasady ochrony prywatności przed pobraniem .

Ochrona poczty e-mail

Ponieważ lista zatrzymywania danych w Australii obejmuje śledzenie wiadomości e-mail, dlatego konieczna jest ochrona wiadomości e-mail przed usługodawcą internetowym. Polecam przejście do bardziej bezpiecznego dostawcy poczty e-mail, takiego jak Protonmail lub Tutanota. Ponieważ jednak jesteśmy tak zintegrowani z Gmailem, że może być trudno go puścić. Aby dodać szyfrowanie do Gmaila, możesz zainstalować bezpłatne rozszerzenie Google Chrome o nazwie Mailvelope, które szyfruje Twój e-mail za pomocą szyfrowania openPGP. W tym momencie możesz zainstalować HTTP w dowolnym miejscu w przeglądarce, aby wymusić na witrynach internetowych zaszyfrowane certyfikaty.

Ochrona śledzenia mediów społecznościowych

Podczas gdy przepisy dotyczące zatrzymywania danych w Australii dotyczą twoich metadanych, platformy mediów społecznościowych również szukają twoich informacji w celu analizy i wyświetlania ukierunkowanych reklam.

#GetaVPN Korporacje i twoje dane https://t.co/q1iG5YNVE5 pic.twitter.com/CGZ8LCj8Wr

- Rosie Williams (@Info_Aus) 13 kwietnia 2017 r

Aby zapobiec śledzeniu w mediach społecznościowych, możesz zainstalować rozszerzenia takie jak Disconnect lub Privacy Badger, które wysyłają żądania „nie śledź mnie” i blokują wszystkie linki monitorujące.

Wniosek

Ponieważ przechowywanie danych w Australii jest skuteczne i w pełni operacyjne, zatem Twoim obowiązkiem jest ochrona twoich informacji. Jak wspomniano wcześniej natychmiastowe rozwiązanie to na razie wybrać płatną subskrypcję VPN, aby chronić swoje informacje, a następnie poszukać dalszych opcji. Postępując zgodnie z tymi praktykami, możesz znacznie zminimalizować możliwość zatrzymywania danych przez dostawców usług internetowych i Telcos.