Przegląd prywatnego dostępu do Internetu | Sprawdźmy aktualne fakty i liczby

[ware_item id=33][/ware_item]

Private Internet Access to amerykańska usługa VPN, która jest naprawdę dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu. Ma odpowiednią liczbę serwerów i jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi platformami, w tym Windows, Mac, iOS, Android i Linux. Możesz również podłączyć 5 jednoczesnych urządzeń za pomocą jednego konta PIA VPN.


Mają wydajne protokoły szyfrowania i niektóre z charakterystycznych funkcji prywatności, takich jak Wyłącznik awaryjny i Ochrona przed wyciekiem IPv6. Jest jednak kilka braków, ale są one niewielkie.

Przed napisaniem recenzji prywatnego dostępu do Internetu zasubskrybowałem sześciomiesięczny pakiet prywatnego dostępu do Internetu, aby można było dokładniej ocenić wydajność usługi VPN. Ponadto zadania pomiaru torrentowania i przesyłania strumieniowego zostały wykonane przy użyciu prywatnego połączenia internetowego, ponieważ większość użytkowników VPN ma zamiar wykonywać te zadania za pośrednictwem sieci VPN.

Sprawdźmy szybko Pro & Con's Of PIA VPN

Za I przeciw
Naprawdę przystępne Brak obsługi czatu na żywo i trochę brakuje obsługi klienta
Ogromne opcje protokołów szyfrowania Niewiele lokalizacji serwerów
Polityka braku dziennika
Liczne opcje płatności, w tym anonimowe kanały, takie jak karty upominkowe i Bitcoin
Przełącznik Kill i ochrona przed wyciekiem IPv6
Strona przyjazna dla użytkownika
Zezwolenie P2P

W tym przeglądzie Private Internet Access poznasz wszystkie istotne szczegóły i przegląd wydajności, abyś mógł lepiej zdecydować, czy wybrać PIA, czy nie.

Ponadto reddit na kanale społecznościowym ma wiele recenzji użytkowników PIA, którzy polecają PIA VPN innym użytkownikom i są zadowoleni z jego wydajności.

Plany cenowe

Podczas przeglądu Private Internet Access nie znalazłem żadnej różnicy w zakresie funkcji, które zapewniają we wszystkich planach. Oznacza to, że wybrany plan różni się tylko ceną i czasem trwania subskrypcji VPN.

Odkryłem, że prywatny dostęp do Internetu jest wyjątkowo tanim dostawcą VPN w porównaniu z innymi popularnymi dostawcami VPN, a jego funkcje są prawie takie same jak drogie usługi VPN. Dzięki podstawowym planom, podobnie jak większości dostawców VPN, PIA VPN dodała nowy pakiet cenowy, który jest niezwykle przystępny. cena prywatnego dostępu do Internetu

Pakiety, które PIA VPN oferuje klientom;

  • Abonament miesięczny - 6,95 USD / mln
    Ten plan obejmuje jeden miesiąc i po każdym miesiącu musisz odnowić subskrypcję. Jest to najbardziej podstawowy plan, który jest stosunkowo tańszy niż w przypadku innych sieci VPN, ale wśród innych planów PIA plan miesięczny nie oferuje żadnych zniżek.
  • Abonament roczny - 3,33 USD / mln
    na ten plan otrzymujesz subskrypcję na cały rok w łącznej wysokości 39,95 USD. Jeśli wybierzesz ten pakiet, musisz zapłacić miesięczną kwotę, która jest prawie 52% zdyskontowana w porównaniu z abonamentem miesięcznym.
  • Plan dwuletni - 2,91 USD / mln

Dwuletni plan jest rzadko oferowany przez dostawcę VPN i przy tak niskich kosztach. Za dwa lata trzeba zapłacić łącznie 69,95 USD. Ta cena oferuje rabat w wysokości 58% co miesiąc.

Tutaj muszę wyjaśnić, że dłuższa subskrypcja wiąże cię i nie możesz przejść do innej sieci VPN. Jednak PIA VPN rozwiązuje ten problem i oferuje ci to siedmiodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy z każdym planem. Może to pomóc w podjęciu lepszej decyzji, który plan wybrać, czy VPN działa dobrze dla ciebie i takie inne rzeczy.

W przeciwieństwie do większości zasad zwrotu pieniędzy najlepszą rzeczą, jaką znalazłem w prywatnym dostępie do Internetu, jest to, że nie mają żadnych ograniczeń ani ukrytych wymagań dotyczących zwrotu. Widziałem jednak wielu klientów zirytowanych i trudno było mi uzyskać zwrot pieniędzy.

Metoda płatności

PIA VPN zapewnił odpowiednią liczbę kanałów dla klientów, aby mogli z łatwością zapłacić za subskrypcję. Zaletą jest to, że zapewniają również opcje płatności, takie jak PayPal, które są najbezpieczniejsze, ponieważ utrzymują anonimowość Twojej tożsamości. płatność za prywatny dostęp do Internetu

Mają także opcje kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Z-cash. PIA akceptuje karty podarunkowe i możesz płacić kartami kredytowymi lub innymi systemami płatności.

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu; Bezpieczeństwo

Najbardziej podstawową rzeczą, dla której VPN tak ogromnie się rozwinął, jest bezpieczeństwo i prywatność, które użytkownik zyskuje dzięki temu narzędziu. Widziałem niektóre z popularnych protokołów bezpieczeństwa podczas przeglądu Private Internet Access. Lokalizacja PIA VPN nie jest jednak idealna dla klientów, ponieważ znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

USA są uważane za nieco ryzykowne miejsce, ponieważ mają surowe przepisy dotyczące korzystania z Internetu i prywatności. Ponadto istnieją pewne główne tożsamości, takie jak CIA i NSA; dlatego możliwe jest, że prywatny dostęp do Internetu zostanie powiadomiony o zamknięciu usługi lub bardziej zagrożone jest żądanie przekazania wszystkich prywatnych danych klienta bez powiadamiania użytkowników.

Na szczęście usługa PIA ma funkcje zapewniające większe bezpieczeństwo i prywatność. The Opcje szyfrowania prywatnego dostępu do Internetu zapewniają użytkownikom wiele możliwości wyboru między zabezpieczeniami OpenVPN, PPTP i L2TP.

OpenVPN to najlepszy protokół bezpieczeństwa z kanałami szyfrującymi, takimi jak AES-128 i AES-256. Najszybszym trybem szyfrowania jest AES-128 z umiarkowanymi zabezpieczeniami; jednak AES-256 jest najbezpieczniejszym szyfrowaniem. Istnieje wiele kombinacji ustawień prywatności, które użytkownik może wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami i użytkowaniem. Na stronie Szyfrowanie VPN w PIA można uzyskać szczegółowe informacje o ustawieniach i trybach szyfrowania.

Ponadto PIA VPN ma proxy SOCKS5 i obsługę P2P. Są to niektóre rzadkie funkcje dostawców VPN, które sprawiają, że przeglądanie Internetu jest bezpieczne dla klientów.

Brak zasad dziennika

Prywatność VPN zależy również od zasad, które dostawca zachował dla danych użytkownika, które otrzymuje. Prywatny dostęp do Internetu ma krótką politykę prywatności, w której widziałem tylko krótkie zdanie na temat ich polityki rejestrowania; „PrivateInternetAccess.com nie gromadzi ani nie rejestruje żadnego ruchu ani korzystania z jego wirtualnej sieci prywatnej („ VPN ”) lub serwera proxy.”

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu | Sprawdźmy aktualne fakty i liczby

Jednak szczegółowe informacje znajdują się w sekcji FAQ w artykule „Czy logujesz”. Twierdzą, że informacje nigdy nie są z nimi przechowywane, a jeśli na przykład dzienniki są przechowywane przez krótki okres, wówczas PIA przekierowuje je do urządzenia zerowego zamiast przechowywać je na dysku twardym. Tutaj możesz uzyskać więcej informacji na temat zasad rejestrowania PIA.

Inne funkcje prywatności

Istnieją pewne wyraźne funkcje prywatności, które zauważyłem podczas przeglądu Private Internet Access. Funkcje te zwiększają prywatność klienta PIA VPN, w którym główne funkcje to Kill Switch i ochrona przed wyciekiem IPv6.

The Wyłącznik awaryjny pomaga w zabezpieczeniu danych poprzez blokowanie całego ruchu internetowego, gdy połączenie VPN nieoczekiwanie znika. Z drugiej strony Ochrona przed wyciekiem IPv6 zapobiega wyciekom adresu IPv6 poza tunel VPN.

Mają też blokadę reklam, która automatycznie blokuje wszystkie natrętne reklamy podczas przeglądania Internetu. Jednak zauważyłem podczas przeglądu Private Internet Access, że nie zezwalają na dostosowywanie programu blokującego reklamy PIA MACE i czasami nie jest w stanie blokować reklam.

Prywatny dostęp do Internetu; cechy

funkcje prywatnego dostępu do Internetu

Lokalizacje serwerów

Sieć serwerów PIA VPN jest dość ograniczona pod względem krajów. Są amerykańskim dostawcą VPN z siedzibą w Michigan, posiadającym ponad 3000 serwerów w 28 krajach na całym świecie. Lokalizacja ich serwerów może być mniejsza niż w przypadku większości dostawców VPN, jednak zwiększona liczba serwerów pozwala na przyzwoitą szansę odblokowania ograniczonej zawartości.

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu | Sprawdźmy aktualne fakty i liczby

Zaletą przełączania serwerów jest to, że można sprawdzić szybki serwer, jeśli bieżący serwer nie działa dobrze. Wpływ na szybkość może wynikać z obciążenia serwera lub może być to, że znajduje się on z dala od rzeczywistej lokalizacji.

Występ

Przetestowałem szybkość PIA VPN z podłączaniem różnych serwerów, aby można było zorientować się, który serwer działa dobrze.

Podczas testowania różnych serwerów podczas przeglądu Private Internet Access szybkość była wystarczająca i zadowalająca. Najbardziej wydajne i wydajne serwery pochodziły z Wielkiej Brytanii i Niemiec; pozostałe były jednak odpowiednie. Ponadto wydajność różni się w zależności od protokołów bezpieczeństwa, a najszybszym protokołem jest L2TP.

Dlatego jeśli potrzebujesz dużej prędkości przy umiarkowanym bezpieczeństwie, na przykład podczas torrentowania, możesz skorzystać z tego protokołu i lokalizacji serwera, gdzie zasady torrentowania są elastyczne.

Testowałem również usługę PIA pod kątem różnych wycieków, takich jak Wyciek IP, Wyciek DNS i co najważniejsze, Wyciek WebRTC. Na szczęście wyniki dla PIA VPN były pozytywne i nie było wycieków IP, DNS lub WebRTC.

Kompatybilne platformy

Private Internet Access jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi platformami, takimi jak Android, Mac, iOS, Linux i Windows. Możesz także zainstalować go na routerach DD-WRT i Tomato.

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu | Sprawdźmy aktualne fakty i liczby

Mają też bezpłatne rozszerzenie dla użytkowników Chrome i aplikację na Androida. Bezpłatne rozszerzenie zapewnia ograniczone funkcje w porównaniu do ich wersji premium; jednak aplikacja jest prawie podobna do systemu Windows lub innych platform. Funkcje są takie same, a także opcje protokołów szyfrowania.

Stronie internetowej prywatna strona internetowa z dostępem do Internetu

Odwiedzając stronę PIA znalazłem łatwy dostęp do wszystkich istotnych informacji o ich usługach, a także do stron z linkami. Jest to kanał informacyjny, a wyświetlacz ma łatwe wskazówki dotyczące najważniejszych potrzebnych informacji.

Podstawowe informacje, takie jak pakiety cenowe, funkcje VPN, lokalizacje serwerów i inne szczegóły dotyczące usług PIA są wyświetlane na stronie głównej. Jednak na dole strony głównej można znaleźć łatwe linki do innych stron.

W przeciwieństwie do innych witryn VPN przegląd Private Internet Access ujawnił fakt, że ta usługa VPN nie przesłaniała żadnych szczegółów. Zapewniają łatwy dostęp i wskazówki na temat wielu problemów i informacji, których potrzebuje klient.

Strony takie jak szyfrowanie VPN zapewniają szczegółową wiedzę dla każdego użytkownika o różnych potrzebach. Jednak sekcja blogów VPN jest bardzo korzystna dla nowych użytkowników VPN, a także dla tych, którzy korzystają z tej technologii od odpowiedniego okresu czasu. Wraz z sekcją blogów oficjalna strona PIA VPN zawiera proste przewodniki i sekcję FAQ, w tym samouczki wideo.

Szczegóły strony internetowej i informacje są istotną częścią usługi VPN, ponieważ ułatwia wszystkim klientom płynne i wydajne korzystanie z VPN. Niestety, ważną cechą wielu witryn VPN jest obsługa czatu na żywo, której nie ma w PIA VPN. Ale kolejną wielką cechą strony PIA jest to, że czytelnik może przeglądać stronę w 18 różnych językach.

Obsługa klienta

Ogromnym brakiem i brakiem obsługi klienta prywatnego dostępu do Internetu jest brak obsługi czatu na żywo. Chociaż mają szczegółową sekcję informacyjną, taką jak przewodniki, blogi i często zadawane pytania, ale obsługa klienta 24/7 ma szybką odpowiedź i większość użytkowników uważa, że ​​jest to wygodniejsza opcja rozwiązywania problemów.

Z drugiej strony mają stronę kontaktową, na której można przesłać zapytanie. Jednak gdy przesłałem problem w celu przetestowania ich usług w celu oceny prywatnego dostępu do Internetu, odpowiedź od nich otrzymano po godzinach. Informacje zwrotne od klientów pokazują również, że napotykają problemy podczas kontaktowania się z zespołem obsługi klienta.

Ale nadal dobrze jest otrzymywać odpowiedź w ciągu kilku godzin, zamiast czekać aż kilka tygodni.

PIA Podczas torrentowania

Jeśli chodzi o torrentowanie, jestem zadowolony z możliwości pobierania PIA VPN, ponieważ oferuje nieograniczoną przepustowość i nie utkniesz w limitach danych. Jednak muszę się zmierzyć z nieco powolnym pobieraniem w porównaniu do innych czynności związanych z przeglądaniem za pomocą połączenia PIA.

Jednak korzystną cechą PIA jest funkcja zabicia przełącznika. Podczas torrentowania muszę najczęściej upaść na połączenie i ze względu na przełącznik kill internet jest automatycznie odłączany, aby uniknąć wycieku adresu IP i zniszczenia anonimowości.

Inną rzeczą, którą zauważyłem, jest to, że protokół PPTP ma odpowiednią wydajność podczas torrentowania, ponieważ ten protokół zapewnia najwyższą prędkość przy nieco niskim bezpieczeństwie.

Komentarz z dyskusji PIA dla torrenta?.

Komentarz z dyskusji PIA dla torrenta?.

Streaming z prywatnym dostępem do Internetu

Prywatny dostęp do Internetu to dobra sieć VPN do przesyłania strumieniowego. Uważam, że wiele kanałów przesyłania strumieniowego działa dokładnie z tą usługą; nie można było jednak odblokować Netflix. Główną przyczyną takiego problemu może być to, że Netflix zablokował wiele kanałów VPN, a PIA jest prawdopodobnie jednym z tych dostawców.

Jednak inne kanały przesyłania strumieniowego działały wydajnie i znalazłem płynniejsze przesyłanie strumieniowe z YouTube po podłączeniu do PIA. Ponadto przegląd Private Internet Access od innych osób pokazuje, że są one całkiem zadowolone z wydajności przesyłania strumieniowego innej niż Netflix.

Komentarz z dyskusji PIA dobry do przesyłania strumieniowego i ogólnego użytku?.

Konfiguracja prywatnego dostępu do Internetu

Konfiguracja PIA VPN jest naprawdę łatwa i wystarczy podać adres e-mail i metodę płatności, za pomocą której subskrybujesz VPN. Istnieją metody takie jak Bitcoin lub karty podarunkowe, które pozwalają na całkowicie anonimową subskrypcję bez podawania jakichkolwiek danych prywatnych.

Prześlemy Ci e-mailem szczegóły logowania po zakończeniu procedury płatności. Teraz możesz zalogować się ze strony internetowej i pobrać klienta VPN na swoje urządzenie. Istnieją opcje dla platformy, którą chcesz pobrać. Można również znaleźć przewodniki instalacji dla różnych platform na stronie PIA, w tym samouczki wideo.

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu | Sprawdźmy aktualne fakty i liczby

Wniosek

Po tej recenzji prywatnego dostępu do Internetu doszedłem do wniosku, że ten dostawca VPN ma wszystkie główne cechy VPN z pewnymi wadami. Jednak gdy porównamy cenę PIA VPN z innymi dostawcami, jest ona naprawdę tania i niezwykle przystępna cenowo.

Ponadto dały te same funkcje wszystkim osobom, umożliwiając poprawki do subskrypcji VPN. Dlatego jest to dobry pomysł dla tych, którzy szukają niedrogiej usługi VPN, która jest równie renomowana i wydajna w działaniu.