Przeglądarka Tor VPN | Czy naprawdę tego potrzebujesz?

[ware_item id=33][/ware_item]

Jeśli szukasz ogólnego poziomu prywatności w Internecie, to przeglądarka Tor jest rzeczywiście najbezpieczniejszą przeglądarką, na jaką możesz natknąć się. Aktywnie chroni twoje dane poprzez warstwę ukrywania. Ponadto działa również w celu zachowania anonimowości, przeskakując ruch internetowy z jednego węzła do drugiego.


Czy możemy jednak połączyć jego bezpieczeństwo z VPN? W końcu Tor z pewnością nie chroni twoich danych przez szyfrowanie. I spójrzmy prawdzie w oczy, warstwy ukrycia mają z pewnością swoje luki.

Teraz, gdy chodzi o prywatność, tak ważna sprawa dotyczy obecnie różnych kwestii, takich jak:

 1. Nadzór rządowy
 2. Ograniczanie przepustowości i zatrzymywanie danych przez dostawcę usług internetowych
 3. Hakerzy i inne cyberprzestępstwa

Lepiej mieć prywatność na najwyższym poziomie. Aby to osiągnąć, większość ludzi rozważa użycie przeglądarki Tor z VPN. Ale znowu pojawia się pytanie, jak skuteczna jest ta metoda? Ponadto, jeśli nie skorzystamy z tej opcji, pytanie nadal sprowadza się do tego, czym jest przeglądarka Tor bez VPN.

Dlatego ten artykuł zawiera wszystkie potrzebne informacje dotyczące przeglądarki i sieci VPN. Omówiliśmy:

 1. Tor przez VPN
 2. VPN przez Tor
 3. Najbardziej kompatybilne sieci VPN z przeglądarką Tor
 4. Przeglądarka Tor bez VPN

Jedną absolutną zaletą używania Tora z VPN oprócz bezpieczeństwa jest szybkość! Podczas korzystania z Tora zwykle doświadczasz niskich prędkości. Prawdopodobnie jest to twój dostawca usług internetowych dławiący twoje połączenie! Jednak dzięki jednoczesnemu użyciu Tora i VPN uzyskasz optymalne prędkości, ponieważ VPN ukrywa cię przed ograniczaniem dostępu do Internetu przez dostawcę usług internetowych.

Poza tym korzystanie z Tora z VPN ma wiele zalet.

Zainteresowany? Więc czytaj dalej!

Przeglądarka Tor z połączeniem VPN?

Są dwa sposoby, za pomocą których ludzie wolą używać tej kombinacji:

 1. Przeglądarka Tor przez VPN
 2. VPN przez przeglądarkę tor

Dałem wgląd w obie te kombinacje. Dzięki temu będziesz wiedział, czego się spodziewać po każdej kombinacji.

Przeglądarka Tor przez VPN

Ta kombinacja oznacza używanie przeglądarki Tor wraz z VPN, tzn. Najpierw łączysz się z przeglądarką Tor, a następnie łączysz się z VPN. Dzięki temu zyskujesz wszystkie zalety korzystania z przeglądarki Tor oraz dodatkowe zalety VPN. 

Tak, że dzięki temu żaden węzeł Tora nie pozna twojego prawdziwego adresu IP. Dzięki temu uzyskasz bezpieczny dostęp do sieci Tor bez żadnych ograniczeń. Poza tym, ponieważ Tor ma wiele luk, jeśli połączysz go z VPN, te luki również zostaną pokryte.

Wynika to przede wszystkim z tego, że tor ukrywa cię przez warstwę ukrywania, podczas gdy VPN chroni cię przez tunel szyfrowania. Obie te rzeczy razem zapewniają wyjątkowy poziom prywatności.

Jednak jedną wadą jest to, że twój dostawca usług internetowych może zobaczyć, że zmierzasz w kierunku sieci Tor. Dlatego istnieje możliwość, że zostaniesz zgłoszony do korzystania z niego lub twój dostawca usług internetowych zdławi twoje połączenie.

VPN przez przeglądarkę Tor

W tej kombinacji łączysz się z VPN, a następnie z przeglądarką Tor. Ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza, ponieważ wraz ze środkiem ochrony prywatności, takim jak:

 • Połączona ochrona dzięki warstwom ukrywania przeglądarki Tor i szyfrowaniu VPN.
 • Ochrona przed złośliwym węzłem wyjściowym Tora za pomocą VPN.
 • Umożliwia dostęp do obszarów zastrzeżonych, nawet jeśli jest to ograniczenie geograficzne

Jednak ta metoda służy raczej zagwarantowaniu bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie. Wynika to z faktu, że gdy najpierw połączysz się z VPN, a następnie z Torem, twój dostawca Internetu nie widzi twojego prawdziwego adresu IP. Dlatego nie będzie w stanie wyśledzić, że to ty używasz przeglądarki Tor. 

W ten sposób będziesz bezpieczny przed wszelkimi możliwymi opłatami związanymi z używaniem Tor lub twojego dostawcy usług internetowych dławiącego twój Internet.

co się stanie, jeśli nie masz VPN z TOR?

Przeglądarka Tor ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności użytkownikom online. Ma pozornie skuteczną metodę zapewniania ochrony. 

Przeglądarka składa się z węzłów, przez które odbija ruch internetowy. W ten sposób adres IP pozostaje nieco anonimowy. Jednak nie ma pełnej anonimowości, ponieważ pierwszy węzeł zna adres IP.

Co więcej, w każdym węźle przeglądarka ukrywa dane poprzez warstwę ukrywania. Oto jak działają te trzy węzły:

 1. Węzeł wejściowy jest pierwszym węzłem. Podczas łączenia się najpierw z tym węzłem jest on świadomy Twojego adresu IP.
 2. Drugi węzeł to węzeł przekaźnikowy. Ten węzeł jest odpowiedzialny za ukrycie, którego węzła wejściowego używa użytkownik z węzła wyjściowego. Ten węzeł utrudnia śledzenie, skąd pochodzą informacje
 3. Węzeł wyjściowy, który jest ostatnim węzłem, łączy Cię z witryną, którą chcesz odwiedzić. Nie wiadomo jednak, skąd pochodzą informacje. Twój adres IP jest również nieznany przez węzeł wyjściowy.

Wszystkie trzy węzły ukrywają twoje informacje poprzez warstwę ukrycia. Ta warstwa zaczyna się w węźle wejściowym, dopóki węzeł przekaźnikowy go nie zmieni. Po węźle przekaźnikowym, gdy ruch dociera do węzła wyjściowego, nie ma śladu warstwy ukrycia, a informacja przemieszcza się dalej wzdłuż odsłoniętej.

Najlepsza VPN dla przeglądarki Tor w 2019 roku

Wspólne korzystanie z Tora i VPN to najlepsza kombinacja, dzięki której możesz cieszyć się pełnym bezpieczeństwem i całkowitą anonimowością w Internecie. Jednak wybór najlepszego VPN, który pasowałby do przeglądarki Tor, jest rzeczywiście punktem do rozważenia.

Dlatego wypróbowałem i przetestowałem niektóre z najbardziej renomowanych usług VPN. Oto wyniki moich testów i badań:

# 1 - NordVPN Dla Tora

Ta usługa oferuje niezwykłe zachęty dla użytkowników. Próbowałem i przetestowałem to na kilka sposobów i byłem bardzo zadowolony. Oto wyniki moich badań:

# cechy Opis
1 Kompatybilność z Torem Cebula przez VPN, przez którą nie trzeba pobierać przeglądarki Tor, aby z niej korzystać
2) Lokalizacja siedziby głównej Bardzo bezpieczna Panama
3) Zasady rejestrowania Brak dzienników ściśle
4 Szyfrowanie 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej
5 Serwery Ogromna liczba 4500 zoptymalizowanych serwerów P2P.
6 Testy prędkości Bardzo niezwykłe wyniki o różnych porach dnia
7 Metody Płatności Karta kredytowa / debetowa i Bitcoin

# 2 - ExpressVPN dla Tora

Ta usługa VPN twierdzi, że jest jedną z najszybszych i najbezpieczniejszych usług VPN. Próbowałem i użyłem go i byłem zadowolony z super przyjaznej ingerencji użytkownika. Oto podsumowanie moich ustaleń:

# cechy Opis
1 Kompatybilność z Torem Ma funkcję Cebula przez VPN. Ta usługa jako pierwsza uruchomiła własną stronę internetową Cebula
2) Lokalizacja siedziby głównej To jest na Brytyjskich Wyspach Wirginii, które jest super bezpieczne
3) Zasady rejestrowania Surowe zasady braku dzienników
4 Szyfrowanie 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej
5 Serwery Dostępnych jest do 3000 serwerów w 94 krajach
6 Testy prędkości Wyniki testów prędkości bezsprzecznie odpowiadają jego reputacji „szybkiej sieci VPN”.
7 Metody Płatności Karta kredytowa / debetowa, a także Bitcoin

# 3 - SurfShark VPN dla Tora

Jeśli szukasz usługi, która gwarantuje superszybkie prędkości z ochroną, to Surf Shark jest właśnie dla Ciebie. Podobno jest najszybszy i również w ten sposób zoptymalizowany. Ma kilka całkiem dobrych funkcji bezpieczeństwa, takich jak:

 1. funkcja multi-hop, która umożliwia kierowanie ruchem przez wiele krajów
 2. tryb kamuflażu, w którym nawet twój dostawca Internetu nie wie, że korzystasz z VPN
 3. Brak funkcji Granice, dzięki której można ukryć się przed inwigilacją rządu

Istnieją również inne zachęty do korzystania z tej usługi. Oto, co odkryłem na temat tej usługi VPN po badaniach:

# cechy Opis
1 Kompatybilność z Torem Brak specjalnych funkcji Tora.
2) Lokalizacja siedziby głównej Znajduje się w najbezpieczniejszych brytyjskich wyspach Wirginii
3) Zasady rejestrowania Surowe zasady braku dzienników
4 Szyfrowanie Wykorzystuje szybsze i bezpieczniejsze szyfrowanie AES 256 GCM
5 Serwery Do 500+ serwerów
6 Testy prędkości Z pewnością jest tak szybki, jak się twierdzi
7 Metody Płatności Karta kredytowa / debetowa wraz z bezpiecznym bitcoinem

Rozstanie słów

Jeśli szukasz najbezpieczniejszego sposobu korzystania z Internetu, to z pewnością korzystanie z VPN w przeglądarce Tor jest najlepszą odpowiedzią na twoje zmartwienia. Ponieważ bezpieczeństwo w Internecie jest kluczowe, lepiej wyposażyć się w jedną z legalnych usług VPN wymienionych tutaj.