Różnica między zaporą ogniową, antywirusem i wyjaśnieniem VPN!

[ware_item id=33][/ware_item]

Częściej niż
nie, większość ludzi rezygnuje z bezpieczeństwa swoich urządzeń z powodów
czyste zamieszanie.


Dzięki takim terminom, jak „zapora ogniowa”, „VPN” i „antywirus” w każdej rozmowie na temat cyberbezpieczeństwa. Zwykły człowiek jest zdezorientowany co do tego, jakie środki zapobiegawcze powinien podjąć przeciwko arsenałowi złośliwego oprogramowania i cyberprzestępczości, które mogą być dla nich celem.

Ci ludzie są dzisiaj na dobrej drodze. Jest tak, ponieważ wymienione poniżej to wszystko, co musisz wiedzieć o zaporze, VPN i oprogramowaniu antywirusowym. Co więcej, będziesz mógł je różnicować.

Co jest
zapora ogniowa?

Zasadniczo Firewall jest koniecznością dla każdego komputera. Jest to system operacyjny i integruje następujące funkcje:

 • Zapora to dowolne oprogramowanie lub sprzęt, który chroni system przed zewnętrznymi włamaniami i zagrożeniami.
 • Zapora działa poprzez monitorowanie ruchu przychodzącego i wychodzącego przez sieć.
 • Zabezpiecza system operacyjny, blokując złośliwy program i uniemożliwiając dostęp do niezabezpieczonych stron internetowych.
 • Zapory ogniowe pozwalają na przekazywanie niektórych pakietów danych, sprawdzając je pod kątem zestawu reguł.
 • Zapory ogniowe działają na z góry określonym zestawie reguł, dlatego same nie mogą zidentyfikować, co jest szkodliwe, a co nie.

Co jest
oprogramowanie antywirusowe?

Oprogramowanie antywirusowe można uznać za pierwszą linię obrony, jeśli chodzi o bezpieczeństwo komputera. Typowe oprogramowanie antywirusowe ma następujące funkcje:

 • Antywirus działa przede wszystkim poprzez identyfikację i usuwanie szkodliwych i złośliwych zagrożeń.
 • Antywirus atakuje znacznie szerszy zakres zagrożeń dla bezpieczeństwa urządzenia. Obejmuje trojany, wirusy, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące, aby wymienić tylko kilka.
 • Antywirus działa na zagrożenia, wykorzystując sygnaturę / kod i analizę zachowania, co pozwala oprogramowaniu antywirusowemu na identyfikację złośliwego oprogramowania i zagrożeń.
 • Funkcje oprogramowania antywirusowego są zwykle dostarczane przez źródła zewnętrzne.
 • Aby mieć pewność, że zainstalowany program antywirusowy działa płynnie, użytkownicy muszą go często aktualizować. Niezastosowanie się do tego może spowodować otwarcie luk, których wcześniej nie było.

Co jest
VPN?

Wirtualna sieć prywatna (VPN) pomaga chronić tożsamość użytkownika w trybie online i składa się z następujących funkcji:

 • VPN działa poprzez szyfrowanie całego ruchu sieciowego swoich użytkowników. Robi to, aby uniemożliwić oglądanie poufnych informacji przez źródła zewnętrzne.
 • Korzystając z VPN, użytkownicy mogą ominąć niektóre ograniczenia geograficzne i uzyskać dostęp do witryn, które są ograniczone w ich kraju.
 • VPN zapewnia użytkownikowi poziom anonimowości. VPN ukrywa adres IP użytkownika, który zwykle zawiera informacje o tożsamości użytkownika oraz jego lokalizacji.
 • VPN może również działać w publicznej sieci Wi-Fi, która zawiera znacznie większą liczbę zagrożeń niż osobiste lub domowe Wi-Fi.

Co
są różnice między zaporą ogniową, antywirusem i VPN?

Jeśli już to zrobiłeś
w tym artykule dobrze zrozumiałeś, w jaki sposób
działają trzy najczęstsze zabezpieczenia przed cyberprzestępczością i złośliwym oprogramowaniem.

Jednak jak
stwierdzono na początku, że nadal możesz być mylony co do oprogramowania
zainstaluj na swoim urządzeniu.

Aby pozbyć się wątpliwości, poniżej wymieniono różnice między trzema środkami zapobiegawczymi. Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą ci w zrozumieniu sprawy.

Różnica między VPN a zaporą ogniową:

 • VPN i zapora sieciowa nie pozwalają użytkownikom narzucać ani konfigurować ustawień złośliwego oprogramowania w sposób podobny do zapory ogniowej.
 • Ponadto zapora sieciowa blokuje niektóre rodzaje ruchu sieciowego (zgodnie z żądaniem użytkownika), podczas gdy VPN działa w bardziej ogólny sposób i zapewnia bezpieczny „tunel” dla komunikacji całej sieci.

Różnica między VPN a antywirusem:

 • Sieci VPN pozwalają użytkownikom zrzec się ograniczeń nałożonych przez rządy lub dostawcę usług internetowych. Umożliwia użytkownikom dostęp do ograniczonej zawartości, a zapory ogniowe i oprogramowanie antywirusowe nie.
 • Programy antywirusowe zostały zaprojektowane w celu wykrywania złośliwego oprogramowania i zapobiegania mu przez system operacyjny. Z drugiej strony sieci VPN szyfrują całą komunikację sieciową i do pewnego stopnia zapewniają anonimowość.

Różnica między zaporą ogniową a
Antywirus:

 • Zapora może blokować tylko określone programy, które uważa za szkodliwe, zgodnie z wcześniej określonymi warunkami skonfigurowanymi przez użytkowników. Jednak oprogramowanie antywirusowe wykonuje pełne skanowanie w całym urządzeniu i wykrywa rzeczy, które mogły zostać przeoczone przez typową zaporę ogniową.
 • Kolejną mniej zauważalną różnicą między antywirusem a zaporą ogniową jest to, że zapora ogniowa jest zaimplementowana w sprzęcie i oprogramowaniu. Natomiast program antywirusowy można wdrożyć tylko jako oprogramowanie.

Więc,
gdzie idziesz stąd?

Teraz zapoznałeś się z różnicami występującymi między zaporą ogniową, VPN i oprogramowaniem antywirusowym. Być może zaczynasz widzieć pewną jasność między wyborem oprogramowania, które musisz zainstalować, aby zabezpieczyć swoje urządzenia.

Cóż, odpowiedź
na to pytanie jest dość proste.

Wszystkie z tych
oprogramowanie wymienione powyżej, w tym zapora ogniowa, program antywirusowy i VPN, działają najlepiej
kiedy się uzupełniają.

Tak więc, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego systemu operacyjnego, upewnij się, że masz solidne oprogramowanie zapory ogniowej. Ponadto oprogramowanie antywirusowe najwyższej jakości do ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami, takimi jak włamania itp.

Aby utrzymać swój
anonimowość podczas przeglądania stron internetowych lub ochrony prywatności, możesz
użyj VPN.