Rozdiel medzi firewallom, antivírusom a VPN – vysvetlil!

[ware_item id=33][/ware_item]

Častejšie ako
nie, väčšina ľudí má tendenciu zriecť sa bezpečnosti svojich zariadení z dôvodov
čistý zmätok.


S výrazmi ako „Firewall“, „VPN“ a „antivírusový program“ sa premieta do každej konverzácie o počítačovej bezpečnosti. Obyčajný človek sa musí zmiasť v tom, aké preventívne opatrenia by mal prijať proti arzenálu škodlivého softvéru a počítačovej kriminality, ktoré by na ne mohli byť zamerané..

Títo ľudia sú dnes na dobrý čas. Je to preto, že uvedené nižšie je všetko, čo potrebujete vedieť o bráne firewall, VPN a antivírusovom softvéri. Navyše ich budete môcť rozlíšiť.

Čo je
Firewall?

Firewall je v podstate nevyhnutnosťou pre každý počítač. Je to operačný systém a integruje nasledujúce funkcie:

 • Firewall je akýkoľvek softvér alebo hardvér, ktorý chráni operáciu pred externými prienikmi a hrozbami.
 • Firewall funguje tak, že sleduje prichádzajúcu a odchádzajúcu komunikáciu prostredníctvom siete.
 • Zabezpečuje operačný systém blokovaním škodlivého programu a zabránením prístupu na nezabezpečené webové stránky.
 • Brány firewall umožňujú prechod určitých paketov údajov tak, že ich porovnajú so súborom pravidiel.
 • Firewally pracujú na vopred stanovenom súbore pravidiel, takže samy nemôžu identifikovať, čo je škodlivé a čo nie.

Čo je
antivírusový softvér?

Antivírusový softvér možno považovať za prvú obrannú líniu, pokiaľ ide o bezpečnosť vášho počítača. Typický antivírusový softvér má nasledujúce vlastnosti:

 • Antivírus funguje predovšetkým identifikáciou a odstránením škodlivých a škodlivých hrozieb.
 • Antivírus sa zameriava na oveľa širšiu škálu hrozieb pre bezpečnosť zariadenia. Zahŕňa trójske kone, vírusy, malware a spyware.
 • Antivírus pracuje na zameraní hrozieb pomocou analýzy podpisov / kódov a správania, ktorá umožňuje antivírusovému softvéru identifikovať malware a hrozby.
 • Funkcie antivírusového softvéru sa zvyčajne poskytujú prostredníctvom zdroja tretej strany.
 • Aby sa zabezpečilo hladké fungovanie nainštalovaného antivírusového programu, používatelia ho musia pravidelne aktualizovať. Ak tak neurobíte, môžu sa vyskytnúť zraniteľné miesta, ktoré predtým neexistovali.

Čo je
VPN?

Virtuálna súkromná sieť (VPN) pomáha chrániť totožnosť používateľa, keď je online, a pozostáva z nasledujúcich funkcií:

 • VPN funguje tak, že šifruje všetku sieťovú komunikáciu svojich používateľov. Zabraňuje to vnímaniu citlivých informácií zo zdrojov tretích strán.
 • Pri používaní siete VPN môžu používatelia obísť určité geografické obmedzenia a prístup na stránky, ktoré sú obmedzené v ich krajine.
 • VPN poskytuje používateľovi anonymitu. VPN skryje IP adresu používateľov, ktorá zvyčajne obsahuje informácie o totožnosti používateľa a jeho polohe.
 • VPN dokáže pracovať aj na verejných sieťach Wi-Fi, ktoré obsahujú podstatne väčší počet hrozieb ako osobné alebo domáce siete Wi-Fi..

Čo
sú rozdiely medzi bránou Firewall, Anti-Virus a VPN?

Ak ste urobili
v tomto článku ste si dobre porozumeli, ako
tri najbežnejšie obrany proti počítačovým zločinom a škodlivému softvéru.

Avšak, ako
uvedené na začiatku, môžete byť stále zmätení, čo sa týka softvéru
nainštalovať do zariadenia.

Na objasnenie akýchkoľvek pochybností sú uvedené rozdiely medzi tromi preventívnymi opatreniami. Dúfame, že informácie uvedené nižšie vám pomôžu pri porozumení veci.

Rozdiel medzi VPN a bránou firewall:

 • Sieť VPN a brána firewall neumožňujú svojim používateľom ukladať alebo konfigurovať nastavenia škodlivého softvéru tak, ako to robí brána Firewall.
 • Firewall navyše blokuje určité typy sieťového prenosu (podľa požiadavky používateľa), zatiaľ čo VPN funguje všeobecnejším spôsobom a poskytuje bezpečný „tunel“ pre komunikáciu celej siete..

Rozdiel medzi VPN a antivírusom:

 • VPN umožňujú svojim používateľom vzdať sa obmedzení, ktoré zaviedli vlády alebo poskytovatelia internetových služieb. Umožňuje používateľom prístup k obmedzenému obsahu, zatiaľ čo brány firewall a antivírusový softvér nie.
 • Antivírusy sú navrhnuté tak, aby detegovali a zabránili škodlivému softvéru poškodiť OS zariadení. Na druhej strane VPN šifrujú všetku sieťovú komunikáciu a do istej miery poskytujú anonymitu.

Rozdiel medzi Firewall a
Antivirus:

 • Firewall môže blokovať iba konkrétne programy, ktoré považuje za škodlivé podľa vopred určených podmienok nakonfigurovaných používateľmi. Antivírusový softvér však vykonáva úplné skenovanie v celom zariadení a zachytáva veci, ktoré by typický firewall mohol uniknúť.
 • Ďalším menej nápadným rozdielom medzi antivírusom a bránou firewall je to, že brána firewall je implementovaná do hardvéru a softvéru. Zatiaľ čo antivírus môže byť implementovaný iba ako softvér.

takže,
kam ideš odtiaľto??

Teraz ste sa oboznámili s rozdielmi medzi Firewall, VPN a antivírusovým softvérom. Možno ste začínali vidieť jasnosť medzi výberom softvéru, ktorý je potrebné nainštalovať na zabezpečenie vašich zariadení.

Odpoveď
na túto otázku je dosť jednoduché.

Všetky
Softvér uvedený vyššie vrátane brány firewall, antivírusového softvéru a siete VPN funguje najlepšie
keď sa navzájom dopĺňajú.

Ak teda chcete zvýšiť bezpečnosť svojho operačného systému, uistite sa, že máte robustný softvér brány firewall. Antivírusový softvér najvyššej kvality na ochranu vášho počítača pred škodlivým softvérom a inými hrozbami, napríklad hackermi atď.

Ak chcete zachovať svoje
anonymita pri prehliadaní webu alebo pri zabezpečení vášho súkromia
používať VPN.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me