Rozdíl mezi Firewallem, Anti-Virus a VPN-vysvětlil!

[ware_item id=33][/ware_item]

Častěji než
ne, většina lidí má tendenci vzdát se bezpečnosti svých zařízení z důvodů
čistý zmatek.


S pojmy jako „Firewall“, „VPN“ a „Anti-virus“ se hodí do každé konverzace o kybernetickém zabezpečení. Obyčejný člověk se musí zmást, jaké preventivní opatření by měl přijmout proti arzenálu malwaru a počítačové kriminality, které by na ně mohly být zaměřeny.

Takoví lidé jsou dnes na dobrý čas. Je to proto, že níže uvedené je vše, co potřebujete vědět o Firewallu, VPN a antivirovém softwaru. Navíc je budete moci rozlišit.

Co je to?
Firewall?

Firewall je v podstatě nezbytností pro jakýkoli počítač. Je to operační systém a integruje následující funkce:

 • Brána firewall je jakýkoli software nebo hardware, který chrání provoz před externími vniknutími a hrozbami.
 • Brána firewall funguje sledováním příchozího a odchozího provozu v síti.
 • Zabezpečuje operační systém tím, že blokuje škodlivý program a zabraňuje přístupu na nezabezpečené webové stránky.
 • Brány firewall umožňují průchod určitým paketům dat tím, že je kontrolují proti souboru pravidel.
 • Firewally pracují na předem stanoveném souboru pravidel, takže samy nemohou identifikovat, co je škodlivé a co není.

Co je to?
antivirový software?

Antivirový software lze považovat za první linii obrany, pokud jde o zabezpečení počítače. Typický antivirový software má následující funkce:

 • Antivirus funguje především identifikováním a odstraněním škodlivých a škodlivých hrozeb.
 • Antivirus se zaměřuje na mnohem širší škálu hrozeb pro bezpečnost zařízení. To zahrnuje trojské koně, viry, malware a spyware, abychom jmenovali alespoň některé.
 • Antivirus pracuje na cílení hrozeb pomocí analýzy podpisů / kódu a chování, která umožňuje antivirovému softwaru identifikovat malware a hrozby.
 • Funkce antivirového softwaru jsou obvykle poskytovány prostřednictvím zdroje třetích stran.
 • Aby bylo zajištěno, že nainstalovaný antivirový program běží hladce, musí jej uživatelé často aktualizovat. Pokud tak neučiníte, mohou se objevit chyby, které dříve nebyly přítomny.

Co je to?
VPN?

Virtuální privátní síť (VPN) pomáhá chránit identitu uživatele, když je online, a skládá se z následujících funkcí:

 • VPN funguje tak, že šifruje veškerý síťový provoz svých uživatelů. Tím se zabrání tomu, aby citlivé informace byly zobrazeny zdroji třetích stran.
 • Při používání sítě VPN mohou uživatelé obejít určitá geografická omezení a získat přístup k webům, které jsou ve své zemi omezené.
 • VPN poskytuje uživateli úroveň anonymity. VPN skryje IP adresu uživatelů, která obvykle obsahuje informace o totožnosti uživatele a jeho umístění.
 • VPN je také schopna pracovat na veřejných Wi-Fi, které obsahují podstatně větší počet hrozeb než osobní nebo domácí Wi-Fi.

Co
jsou rozdíly mezi Firewallem, Anti-Virus a VPN?

Pokud jste udělali
Až dosud v tomto článku jste si dobře porozuměli, jak
tři nejčastější obrany proti počítačové kriminalitě a malwaru.

Nicméně, jak
řekl na začátku, můžete být stále zmateni ohledně toho, k jakému softwaru
nainstalovat do zařízení.

Abychom zbavili pochybností, jsou níže uvedeny rozdíly mezi třemi preventivními opatřeními. Doufáme, že vám níže uvedené informace pomohou při porozumění věci.

Rozdíl mezi VPN a firewallem:

 • Síť VPN a brána firewall neumožňují uživatelům ukládat nebo konfigurovat nastavení malwaru způsobem, který brána Firewall provádí.
 • Firewall navíc blokuje určité typy síťového provozu (podle požadavku uživatele), zatímco VPN funguje obecnějším způsobem a poskytuje bezpečný „tunel“ pro komunikaci celé sítě.

Rozdíl mezi VPN a antivirem:

 • VPN umožňují svým uživatelům vzdát se omezení zavedených vládami nebo poskytovateli internetových služeb. Umožňuje uživatelům přístup k omezenému obsahu, zatímco brány firewall a antivirový software ne.
 • Antiviry jsou navrženy tak, aby detekovaly a zabránily škodlivému softwaru v poškození operačního systému zařízení. Na druhé straně VPN šifrují veškerou síťovou komunikaci a do jisté míry poskytují anonymitu.

Rozdíl mezi Firewallem a
Antivirus:

 • Brána firewall může blokovat pouze určité programy, které považuje za škodlivé podle předem stanovených podmínek nakonfigurovaných uživateli. Antivirový software však provádí úplnou kontrolu v celém zařízení a zachycuje věci, které by typický firewall mohl uniknout.
 • Dalším méně patrným rozdílem mezi antivirem a bránou firewall je to, že je brána firewall implementována v hardwaru a softwaru. Zatímco antivirus lze implementovat pouze jako software.

Tak,
odkud jdeš?

Nyní jste se seznámili s rozdíly mezi Firewallem, VPN a antivirovým softwarem. Možná začnete vidět jasnou představu mezi výběrem softwaru, který je třeba nainstalovat pro zabezpečení vašich zařízení.

Odpověď
na tuto otázku je docela jednoduché.

Všechny
výše uvedený software, včetně brány firewall, antiviru a VPN, fungují nejlépe
když se vzájemně doplňují.

Zvýšení bezpečnosti operačního systému tedy zajistí, že máte robustní software brány firewall. Antivirový software nejvyšší kvality, který chrání váš počítač před malwarem a jinými hrozbami, jako jsou hackery atd.

Chcete-li udržovat své
anonymita při procházení webu nebo zabezpečení vašeho soukromí
používat VPN.