Szyfrowanie e-maila: jak zaszyfrować swój e-mail?

[ware_item id=33][/ware_item]

Wraz z rosnącymi zagrożeniami dla prywatności w Internecie, takimi jak monitorowanie NSA. Wszystkie swoje działania i groźby cyberprzestępców musisz myśleć o swoich krokach w zakresie ochrony prywatności i bezpieczeństwa.


Obecnie dzielimy się wrażliwymi informacjami za pośrednictwem poczty elektronicznej, np. Z informacji o naszym koncie bankowym. Konto Paypal jest połączone z pocztą e-mail, prywatnymi rozmowami z przyjaciółmi i rodziną. I nawet nie wysyłasz poufnych i poufnych informacji, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, informacje bankowe, tajemnice handlowe itd., Nawet wtedy musisz chronić swoje dane e-mail.

Więc jeśli kiedykolwiek boisz się wyobrazić sobie, że wszystkie te informacje znajdą się w niewłaściwych rękach, musisz mieć zaszyfrowaną usługę e-mail lub program, a teraz możesz to zrobić tutaj.

Dlaczego warto szyfrować swój e-mail?

Wraz ze wzrostem zagrożeń bezpieczeństwa i prywatności. Czy to przez NSA i inne rządowe agencje bezpieczeństwa, które czytają prywatne rozmowy e-mailowe, monitorują twoje działania w Internecie itp.

Najlepiej jest chronić swoją prywatność i być szyfrowanym. Szyfrowanie to mądry pomysł w takim świecie, w którym nawet rządy i agencje monitorujące są chętne i chętne, aby nie utrzymywać pojęcia indywidualnej prywatności.

Zdecydowanie może zabezpieczyć ważne dane za pomocą hasła lub klucza szyfrowania, który jest bezpieczny w tobie lub w zaufanych ludziach i trzyma cię z dala od wścibskich oczu szpiegów lub cyberprzestępców.

W tym artykule poprowadzimy Cię, jak zaszyfrować rozmowę e-mail za pomocą klienta stacjonarnego, takiego jak Thunderbird i Postbox, a także jak zaszyfrować wszystkich używanych dostawców poczty e-mail (Gmail, Outlook, Yahoo, Google Apps itp.)

Co zaszyfrować?

Aby Twój e-mail był bezpieczny i prywatny oraz aby był chroniony przed dostępem każdego szpiega, musisz go zaszyfrować na trzy sposoby; połączenie od dostawcy usług e-mail, aktualne aktualne wiadomości e-mail; oraz przechowywane, buforowane lub archiwizowane wiadomości e-mail.

Jeśli nie szyfrujesz połączenia swojego dostawcy poczty e-mail i nadal sprawdzasz i wysyłasz wiadomości innym użytkownikom w sieci, możesz ukraść dane logowania do e-maila.

A wszelkie wiadomości, które wysyłasz lub odbierasz, zwłaszcza gdy często korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi podczas siedzenia w centrum handlowym lub restauracji, istnieje duże ryzyko, że hakerzy, spamerzy lub inni szpiedzy mogą zaatakować i ukraść Twoje poufne informacje, więc szyfrowanie uchroni Cię przed takimi atakami poważne zagrożenia bezpieczeństwa.

Twoje wiadomości e-mail są poważnie zagrożone podczas podróży przez Internet, który może zostać przechwycony przez każdego cyberprzestępcę, takiego jak haker lub spamer, a Twoje poufne informacje mogą znajdować się w niewłaściwych rękach, więc szyfrowanie rozmów e-mail przed wysłaniem ich do odbiorców czyni je nieczytelnymi, nawet jeśli przechwycone lub skradzione.

Zapisane wiadomości lub wiadomości z pamięci podręcznej przechowywane w pamięci urządzenia muszą być również zaszyfrowane, aby inni użytkownicy korzystający z komputera lub telefonu komórkowego nie mogli uzyskać dostępu do poufnych informacji, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla Ciebie.

Jak zaszyfrować swój e-mail?

Gdy wysyłasz wiadomości e-mail, podróżują one z wielu sieci przed faktycznym odbiorcą.

Sieci te mogą być czasami niechronione i otwarte lub mogą znajdować się w niewłaściwych rękach, a dane, które otrzymujesz lub wysyłasz, lub mogą być odczytane przez NSA i inne agencje rządowe i agencje bezpieczeństwa, aby zapewnić pełne i kompleksowe szyfrowanie wiadomości e-mail, masz dwie możliwości: samodzielnie lub użyj oprogramowania innej firmy. Dowiedzmy się najpierw, jak samodzielnie szyfrować wiadomości e-mail. W tym celu musisz nauczyć się trzech warstw szyfrowania, które musisz wdrożyć kompleksową procedurę szyfrowania wiadomości e-mail i że są;

  1. Szyfrowanie połączeń e-mail
  2. Szyfrowanie wiadomości e-mail
  3. Szyfrowanie przechowywanych wiadomości e-mail

Nauczmy się, jak to zrobić, i zabezpieczyć wszystkie wiadomości e-mail.

Jak szyfrować połączenia e-mail?

Uzyskując dostęp do poufnych informacji, takich jak konto bankowe lub strona płatności online, używasz szyfrowania Secure Socket Layer (SSL) i Transport Layer Security (TLS), podobnie gdy potrzebujesz szyfrować wiadomości e-mail i chronić połączenie między dostawcą poczty e-mail a komputerem lub innym urządzeniu, musisz upewnić się, że szyfrowanie SSL / TLS jest aktywne. Jeśli tak jest, adres strony internetowej (URL) zaczyna się od HTTP zamiast HTTP; w zależności od przeglądarki niektóre inne oznaki bezpiecznego i szyfrowanego połączenia to powiadomienie obok paska adresu lub mała żółta ikona kłódki na pasku stanu pod oknem przeglądarki. Jeśli tego nie widzisz, możesz to zrobić, wykonując następujące kroki;

  • Wpisz literę „s” na końcu „HTTP” i naciśnij Enter
  • Jeśli Twój dostawca poczty e-mail obsługuje protokół SSL / TLS, ta instrukcja zwykle przekieruje go na zaszyfrowany serwer.
  • Następnie przejrzyj swoje ustawienia konta aby sprawdzić, czy można domyślnie włączyć szyfrowanie dla przyszłych logowań.
  • Jeśli nie możesz wymusić szyfrowania, skontaktuj się ze swoim dostawcą, ponieważ może on nie obsługiwać SSL / TLS.

Jak szyfrować wiadomości e-mail?

Jeśli chcesz, aby wysyłane lub odbierane wiadomości e-mail były chronione lub szyfrowane, musisz wykonać jakieś zadanie przed czasem i nie tylko Ty, ale odbiorca, do którego wysyłasz wiadomości, musi również wykonać pewne kroki z wyprzedzeniem. W tym celu można użyć funkcji szyfrowania wbudowanych w usługę e-mail lub pobrać program szyfrujący lub dodatki klienckie (np. Wykorzystujące OpenPGP) do szyfrowania wiadomości e-mail. W skrócie, możesz skorzystać z szyfrowanej usługi e-mail opartej na sieci Web, takiej jak „JumbleMe” lub inny „Sendinc”, ale w ten sposób zmusisz Cię do zaufania firmie zewnętrznej.

Jak szyfrować przechowywane wiadomości e-mail

Wysyłane lub odbierane rozmowy e-mail są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym, którego używasz, aby zapewnić poziom prywatności takich wiadomości, możesz skorzystać z wbudowanej funkcji dostawcy poczty e-mail, którego używasz, lub użyć szyfrowania innej firmy oprogramowanie, które zapewni ochronę twoich kopii zapasowych wiadomości e-mail i zapewni ich bezpieczeństwo, z dala od szpiegów i hakerów itp. Jest jednak wysoce zalecane i najlepszym rozwiązaniem do wdrożenia szyfrowania na całym komputerze lub laptopie.

Dostawcy szyfrowanych wiadomości e-mail

Protonmail

Protonmail jest znaną bezpieczną i zaszyfrowaną aplikacją pocztową, która jest darmowa i łatwa w użyciu. Zapewnia kompleksowe szyfrowanie, aby zwiększyć prywatność wiadomości e-mail. Oferuje nowoczesny projekt skrzynki odbiorczej, który ułatwia obsługę i porządkowanie wiadomości masowych z najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Zapewnia następujące funkcje; Bezpieczeństwo i neutralność danych, automatyczne bezpieczeństwo e-maili, bezpłatny bezpieczny e-mail, bezpieczeństwo bez kłopotów, ochrona prywatności i bezpieczeństwo dzięki wydajności.

Hushmail

Hushmail jest jednym z najpopularniejszych dostawców szyfrowanych usług e-mail. Po utworzeniu konta Hushmail wiadomość e-mail jest przechowywana w postaci zaszyfrowanej i odszyfrowywana za pomocą hasła. Wiadomości e-mail przesyłane między użytkownikami Hushmail są szyfrowane i deszyfrowane automatycznie. Jeśli korzystasz z poczty e-mail, możesz użyć tajnego pytania dla tej osoby, a on musi odpowiedzieć, aby odszyfrować Twój e-mail.


VaultletMail

VaultletMail, część programów VaultletSuite, jest samodzielnym programem instalacyjnym systemu operacyjnego zamiast aplikacji internetowej. Jeśli obaj użytkownicy używają kont VaultletMail, wiadomości e-mail są całkowicie szyfrowane podczas transmisji. Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail do użytkownika za pomocą innej zaszyfrowanej usługi e-mail, możesz skorzystać z funkcji specjalnego systemu dostarczania VaultletMail.

Enigmail

Enigmail to bezpłatne rozszerzenie dla Mozilla Thunderbird, takie jak różne wtyczki dostępne dla innych popularnych programów pocztowych. Aby korzystać z Enigmail, musisz zainstalować rozszerzenie Enigmail na Thunderbird i oprogramowanie GNU Privacy Guard zarówno dla twojego systemu operacyjnego.


Nieszyfrowany dostawca poczty e-mail

Niektórzy dostawcy poczty e-mail, tacy jak Gmail, Yahoo i Outlook itp., Nie mają specjalnego modelu szyfrowania, ale obsługują niektóre funkcje szyfrowania w swoich e-mailach, które zostały szczegółowo omówione poniżej.

Szyfrowanie w Gmailu

W 2014 r. Google zaplanowało funkcję szyfrowania wiadomości e-mail i stwierdziło, że wszystkie wiadomości e-mail wysyłane za pomocą konta Gmail są automatycznie szyfrowane, ale tylko wtedy, gdy adresat, do którego wysyłasz wiadomość, korzysta z Gmaila, jeśli korzysta z innego dostawcy poczty e-mail, takiego jak Outlook, Yahoo itp. wiadomości są wysyłane niezaszyfrowane. Aby wysłać zaszyfrowaną wiadomość e-mail, musisz zainstalować klienta szyfrującego pocztę innej firmy, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Możesz zainstalować rozszerzenie innej firmy na Chrome jak koperta pocztowa aby wysłać zaszyfrowaną wiadomość e-mail.

jak zaszyfrować swój e-mail
Szyfrowanie w poczcie Yahoo

Poczta Yahoo nie zapewnia automatycznego szyfrowania wiadomości e-mail przez kilka lat, a w przeszłości użytkownicy musieli zdecydować się na funkcję szyfrowania, ale w 2014 r. Yahoo włączyło automatyczne szyfrowanie wiadomości e-mail. ”„ Za każdym razem, gdy korzystasz z poczty Yahoo - niezależnie od tego, czy jest ona dostępna w Internecie, czy w internecie mobilnym , aplikacje mobilne lub IMAP, SMTP lub POP - domyślnie jest całkowicie w 100% zaszyfrowane i chronione 2048-bitowymi certyfikatami - powiedział Jeff Bonforte, starszy wiceprezes ds. produktów komunikacyjnych w Yahoo, na blogu. „To szyfrowanie obejmuje wiadomości e-mail, załączniki, kontakty, a także Kalendarz i Messenger w poczcie”.

jak zaszyfrowana wiadomość e-mail

Szyfrowanie w Outlooku

Aplikacja poczty e-mail firmy Microsoft Program Outlook ma bardzo skomplikowaną procedurę szyfrowania wiadomości e-mail, w której musisz wymieniać podpisy cyfrowe z odbiorcą w celu odszyfrowania wiadomości. Aby je utworzyć, musisz postępować zgodnie z Bezpiecznymi wiadomościami e-mail, korzystając z przewodnika po podpisach cyfrowych w witrynie Microsoft, a następnie wykonaj następujące czynności;
Po zakończeniu pisania wiadomości e-mail przejdź bezpośrednio do przycisku wysyłania „Opcje” ustawienia, a następnie wybierz „Więcej opcji" >Opcje wiadomości>Ustawienia bezpieczeństwa>Szyfruj treść wiadomości i załączniki.
Twoja wiadomość e-mail jest teraz zaszyfrowana i może ją odczytać tylko odbiorca, któremu udostępniono klucz szyfrowania i certyfikat bezpieczeństwa wspomniany powyżej.

zaszyfrowany e-mail

Narzędzia szyfrowania Windows dla poczty e-mail

Istnieją pewne wbudowane funkcje systemu Windows, za pomocą których można kompresować dokumenty lub pliki w zaszyfrowanym folderze, a następnie przesyłać je pocztą e-mail do dowolnej osoby i udostępniać tylko klucz szyfrujący, dzięki czemu określone pliki w tym folderze pozostają bezpieczne i mogą nikt nie będzie ich widział ani czytał bez hasła szyfrującego. Można to zrobić za pomocą;

WinZip & WinRar

WinZip i WinRar to narzędzia oparte na systemie Windows, które mogą zaoszczędzić miejsce na dysku, kompresując je i udostępniając przy użyciu mniejszej przestrzeni dyskowej, zapewnia także funkcję wprowadzania hasła, aby żadna nieupoważniona osoba nie mogła uzyskać dostępu do takich plików w systemie, a nawet po udostępnieniu za pośrednictwem poczty e-mail, ale oba mogą być również używane do przesyłania osobistych zdjęć, filmów, poufnych dokumentów lub innych plików osobistych skompresowanych i skompresowanych, a następnie zabezpieczonych hasłem, a następnie załączonych i wysłanych do osób, którym chcesz udostępnić informacje, upewnij się, że musisz podać hasło możesz ustawić foldery, które udostępniasz za pośrednictwem poczty e-mail odbiorcom, do których wysyłasz wiadomość e-mail.

Wniosek

Szyfrowanie wiadomości e-mail to skuteczna metoda zapewniająca kompleksową prywatność i bezpieczeństwo. Twoje poufne wiadomości i pliki są przesyłane przez rozmowy e-mail. Ponieważ chroni Twoje Informacje Finansowe i dane osobowe, dla pewności. A nawet jeśli przez pomyłkę zostały udostępnione niewłaściwej osobie. jest chroniony i nieczytelny, więc ochrona wszystkich wiadomości e-mail może być trochę pracą, która również wymaga trochę uwagi, ale korzyści są niepoliczalne i potrzeba aktualnego czasu, aby zawsze być po bezpiecznej stronie.