Szyfrowanie sieci – Zabezpiecz swoją domową sieć bezprzewodową

[ware_item id=33][/ware_item]

Co to jest zabezpieczona sieć Wi-Fi?

Ponieważ sieć bezprzewodowa (Wi-Fi) zmieniła nasze życie i sposób, w jaki korzystamy z Internetu na dobre, a teraz wszystkim w domu łatwiej jest podłączyć do Internetu swoje urządzenia, takie jak laptopy, telefony komórkowe i tablety, bez żadnych kłopotów kable.


Kiedy to był czas, kiedy byliśmy zależni od ogromnego bałaganu kabli, które były niezbędne do zapewnienia nam połączenia z Internetem poprzez podłączenie nas do komputera źródłowego, abyśmy mogli otrzymać połączenie.

W tym czasie kradzież lub zakłócenie połączenia internetowego było prawie niemożliwe, ale z tą zaletą, że wiążą się z nim pewne wady.

Bezprzewodowa sieć internetowa (Wi-Fi) jest szybka, szybka, wygodna, ale z drugiej strony łatwo jest też ukraść przepustowość i włamać się do podłączonych do niej urządzeń. Jeśli Twoja sieć Wi-Fi nie jest zabezpieczona, każdy w zasięgu sygnału bezprzewodowego może z niej skorzystać, klikając ją.

W przypadku szyfrowania sieciowego należy zrozumieć, dlaczego go potrzebujemy.

  1. Może to zwiększyć rachunki internetowe, gdy trzeba płacić za wykorzystany bajt.
  2. Zmniejsza szybkość połączenia, ponieważ więcej użytkowników łączy się z jedną siecią Wi-Fi.
  3. Może to być niebezpieczne dla wszystkich urządzeń łączących się z siecią, ponieważ każdy cyberprzestępca może z łatwością zhakować urządzenia i nadużyć poufnych informacji.

Jednak nie musisz się martwić, że istnieje wyjście z tego. Zawsze możesz zabezpieczyć bezprzewodową sieć internetową, wykonując następujące czynności i zapewniając szyfrowanie sieci.

Kroki w celu zabezpieczenia bezprzewodowej sieci domowej

Możesz zminimalizować niebezpieczeństwa związane z włamaniem się przez hakerów, spamerów lub innych cyberprzestępców, czyniąc swoją (bezprzewodową) sieć domową bezpiecznym i szyfrowanym połączeniem sieciowym, do którego żadne zło nie może uzyskać dostępu.

Przejdź do strony ustawień routera Wi-Fi

Aby zaszyfrować sieć (Wi-Fi), pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest zmiana ustawień routera Wi-Fi. Za pomocą laptopa lub systemu komputerowego otwórz przeglądarkę internetową (nawet bez połączenia z Internetem) i wpisz „192.168.1.1” w pasku adresu, a następnie wprowadź odpowiednią nazwę użytkownika i hasło do routera.

Jeśli nie wiesz, zapoznaj się z instrukcją obsługi routera lub z instrukcją obsługi routera online, wpisując model routera. Na przykład w tym artykule zademonstrujemy ustawienia routera Linksys. Możesz sprawdzić ustawienia routera, czytając instrukcję.

szyfrowanie sieci

Ustaw silne hasło do połączenia Wi-Fi

Router jest wyposażony w domyślne hasło, zwykle ośmiocyfrowe hasło numeryczne, które jest bardzo łatwe do wymyślenia. Teraz, po zalogowaniu się do routera, następnym krokiem jest ustawienie silnego hasła, które jest trudne lub prawie niemożliwe do odgadnięcia przez każdego, kto próbuje uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej.

Musisz zmienić to ustawienie na szyfrowanie sieciowe i możesz to zrobić, klikając kartę „Administracja” na stronie ustawień routera.

Zmień nazwę SSID swojej sieci

Teraz, gdy ustawiłeś silne hasło; musisz zmienić nazwę sieci bezprzewodowej (nazwę SSID Wi-Fi), która domyślnie reprezentuje markę producenta modemu. To pozwala innym osobom wiedzieć, z jakiego połączenia korzystasz. Kiedy próbują ukraść Wi-Fi i wiedząc, że odgadnięcie hasła staje się łatwiejsze, ponieważ większość marek ma domyślny zestaw hasła, więc zmień to, przejdź do zakładki „Wireless” na stronie ustawień routera, a następnie zmień SSID nazwij i zapisz ustawienia szyfrowania sieciowego.

Aktywuj szyfrowanie sieciowe

Aby zapobiec kradzieży połączenia Wi-Fi, musisz zaszyfrować sieć. Istnieją różne opcje szyfrowania sieci Wi-Fi, na przykład WEP, WPA (WPA-Personal) i WPA2 (Wi-Fi Protected Access wersja 2), które są kompatybilne z różnymi urządzeniami. WEP jest najmniej bezpieczny, ale jest kompatybilny ze starszymi urządzeniami, a poziom bezpieczeństwa szyfrowania sieci nie jest zbyt silny, dlatego można go łatwo złamać, ale WPA2 jest najbezpieczniejszą i szyfrującą siecią, ale jest kompatybilna tylko z nowym sprzętem wyprodukowanym po 2006 roku.

Skonfiguruj filtr MAC

Wszystkie posiadane urządzenia bezprzewodowe mają określone adresy MAC (Media Access Control), podobnie jak wszystkie komputery podłączone do Internetu mają unikalny adres IP. Aby zwiększyć i zwiększyć bezpieczeństwo połączenia bezprzewodowego i szyfrowania sieci, możesz wybrać konkretny i dodać adres MAC każdego urządzenia podłączonego do Wi-Fi, aby tylko autoryzowane urządzenie mogło uzyskać dostęp do połączenia bezprzewodowego. Zanim to zrobisz, musisz odrobić zadanie domowe, aby zebrać i utworzyć listę wszystkich adresów MAC wszystkich urządzeń, które chcesz dodać jako autoryzowane urządzenie na stronie ustawień routera. Ponadto wykonaj następujące kroki. Teraz, gdy masz już wszystkie adresy MAC, nadszedł czas, aby je dodać. Można to zrobić, klikając kartę „Bezprzewodowe” na stronie ustawień naszego routera, a następnie kliknij ponownie i przejdź do karty „Dostęp do sieci bezprzewodowej” i dodaj wszystkie adresy, a następnie zapisz ustawienia.

Ogranicz zasięg sygnału Wi-Fi

Jeśli router bezprzewodowy ma duży zasięg i duży zasięg, nie jest koniecznością, ponieważ mieszkasz na małej przestrzeni. Ten zakres jest bardziej korzystny dla innych osób niż ty, ale możesz zmniejszyć zasięg sygnału routera Wi-Fi, przechodząc do karty „Bezprzewodowe”, a następnie klikając „Zaawansowane ustawienia bezprzewodowe”. Spróbuj zmniejszyć zasięg w zależności od potrzeb.

Zaktualizuj oprogramowanie układowe routera

Bardzo ważne jest, aby pilnować oprogramowania układowego routera, a jeśli jest przestarzałe, należy bardzo szybko go zaktualizować w celu zwiększenia wydajności, otrzymując wszystkie najnowsze aktualizacje techniczne w celu zapewnienia silnego szyfrowania sieci.

Połącz się z zabezpieczoną siecią

Teraz, gdy masz już prawie najlepsze możliwe ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej, musisz je aktywować na komputerze i innych podłączonych do niego urządzeniach.

Podłącz każde urządzenie do Wi-Fi i zapisz je za pomocą opcji „automatycznie połącz” z tą opcją Wi-Fi, dzięki czemu nie musisz wpisywać całej nazwy użytkownika i hasła przy każdym logowaniu do sieci. Teraz, gdy udało Ci się zabezpieczyć swoją sieć domową (bezprzewodową) i nikt nie może złamać tych ustawień bezpieczeństwa i możesz cieszyć się połączeniem Wi-Fi bez obaw.

Sprawdź, kto jest połączony z twoim Wi-Fi

Nawet po tych wszystkich zabezpieczeniach, jeśli uważasz, że ktoś nadal kradnie twoje Wi-Fi, istnieje wiele programów i aplikacji, które możesz pobrać, aby sprawdzić, kto korzysta z Twojej sieci Wi-Fi, dzięki technologii, która ułatwia nasze życie.

Wniosek

Najgorszą możliwą rzeczą, jaką ludzie robią obecnie, jest ignorowanie kroków bezpieczeństwa dla połączenia internetowego i urządzeń. Co z kolei prowadzi ich do większego zagrożenia bezpieczeństwa, takiego jak hackowanie, spamowanie i kradzież danych cybernetycznych.

Bądź więc inteligentnym użytkownikiem Internetu i bądź zaszyfrowany, aby wszyscy szpiedzy nie mieli nic do szukania oprócz zakodowanej i zaszyfrowanej sieci. Aby uzyskać więcej informacji, postępuj zgodnie z naszym najlepszym przewodnikiem szyfrowania.