Torrent VPN: Dlaczego VPN jest koniecznością dla użytkowników Torrent?

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting jest obecnie najczęściej dyskutowanym tematem, więc postanowiliśmy go rzucić okiem. W tym artykule wyjaśniono, w jaki sposób moduły śledzące BitTorrent ujawniają Twoją prawdziwą tożsamość, jakie mogą być implikacje prawne, jak VPN w sieci Torrent może zabezpieczyć Twoją prawdziwą tożsamość oraz listę najlepszych VPN do celów Torrenting..


Krótki opis

BitTorrent tracker to serwer, który śledzi kopie plików znajdujące się na różnych komputerach równorzędnych, wyświetla je na żądanie klientów oraz promuje wydajną transmisję i ponowny montaż współdzielonych plików. Teraz klienci ci okresowo komunikują się z modułem śledzącym BitTorrent w celu szybszego udostępniania plików nowym partnerom i dostarczania statystyk dotyczących wydajności sieci.

Gdy użytkownik torrenta zacznie komunikować się z urządzeniem śledzącym i równorzędnymi; ujawnia swój adres IP i inne informacje, takie jak lokalizacja i klient oprogramowania. Każdy, kto ma niewielką wiedzę techniczną, może użyć go do prześledzenia tych informacji bezpośrednio do użytkownika torrenta, co może mieć konsekwencje prawne oprócz potencjalnych prób włamań.

Sposób, w jaki działa VPN, ukrywa wszystkie informacje w sieci Torrent i szyfruje ruch BitTorrent, aby uniemożliwić jego wykrycie. Opracowaliśmy tabelę porównawczą najlepszych VPN dla Torrenting i innych celów.

Najlepsza tabela porównawcza torrentów VPN 2017 *

 expressvpnlogoNordVPNPureVPNPIA VPNIvacy VPN
Lokalizacja Brytyjskie Wyspy Dziewicze Panama Hongkong Stany Zjednoczone Hongkong
Szyfrowanie 256-bitowy AES 2048-bitowy SSL 256-bitowy AES 256-bitowy AES 256-bitowy AES
Protokoły bezpieczeństwa PPTP, L2TP, IPSec, SSTP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, IKEv2 PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, IKEv2, SSTP PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, IKEv2 (iOS), SSTP
Lokalizacje serwerów 87 57 141 24 50
Pasmo & Prędkość bez limitu bez limitu bez limitu bez limitu bez limitu
Wsparcie systemu operacyjnego Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routery Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routery Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routery Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routery Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routery
Wiele loginów 3 urządzenia 6 urządzeń 5 urządzeń 5 urządzeń 5 urządzeń
Polityka zerowego dziennika Brak dzienników Brak dzienników Brak dzienników Brak dzienników Brak dzienników
Stronie internetowej Odwiedź dostawcę Odwiedź dostawcę Odwiedź dostawcę Odwiedź dostawcę Odwiedź dostawcę
Oferty w ofercie 36% zniżki na wyprzedaż 72% ZNIŻKI Zimowa wyprzedaż 73% ZNIŻKI na wyprzedaż zimową 52% zniżki na wyprzedaż 86% ZNIŻKI Zimowa wyprzedaż
Cena £

8,32 USD / mies

3,29 USD / mc

2,99 USD / mc

3,33 USD / mies

1,66 USD / mies

Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni 30 dni 7 dni 7 dni 7 dni

* Wymieniliśmy niektóre funkcje tych wiodących dostawców usług VPN. Możesz odwiedzić ich stronę internetową, aby uzyskać dodatkowe funkcje i szczegóły, takie jak obsługa innych urządzeń fizycznych.

nordvpn - torrent VPN

NordVPN (Panama)

Najlepsza wszechstronna sieć VPN do torrentowania, przesyłania strumieniowego i bezpieczeństwa

Liczba serwerów: 735+ | Kraje: 58 | Wiele loginów: 6

+ Doskonałe bezpieczeństwo, tj. Podwójne szyfrowanie danych
+ Ścisłe zasady braku dzienników
+ Zoptymalizowane serwery dla P2P
+ Doskonały streaming DNS
- Brak bezpłatnego okresu próbnego VPN

NordVPN jest liderem w branży, jeśli chodzi o bezpieczeństwo VPN. Otrzymujesz wysoce bezpieczne 2048-bitowe połączenie SSL z obsługą protokołów bezpieczeństwa L2TP, PPTP, IKEv2 / IPSec i OpenVPN. Istnieją również specjalne serwery, np. Double VPN i Tor-over-VPN, które chronią Twój Torrent i inne dane internetowe z dwuwarstwowymi zabezpieczeniami.

Ponieważ usługa ma siedzibę w Panamie, ma ścisłe zasady dotyczące braku dzienników, wyłącznik awaryjny w Internecie, ścisłe narzędzie do usuwania przecieków DNS, świetny klient oprogramowania i dużą szybkość pobierania.

Chociaż nie ma bezpłatnego okresu próbnego, ale rozsądna cena z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy łagodzi ten problem. Masz do wyboru trzy plany (wszystkie z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy). Oczywiście plan roczny jest najlepszym wyborem, aby uzyskać prawdziwy stosunek jakości do ceny. Dostępne wymienione pakiety to:

- 11,95 USD / mc [plan 1-miesięczny]
- 7,00 $ miesięcznie [abonament 6-miesięczny - oszczędź 41%]
- 5,75 USD / mc [plan 12-miesięczny - oszczędź 52%]

Specjalna oferta wakacyjna

- 3,29 USD miesięcznie [abonament 24-miesięczny - 72% mniej] *Zalecana*

expressvpn - torrent VPN

ExpressVPN 

Najszybsza sieć VPN do torrentowania

Liczba serwerów: Nie dotyczy | Kraje: 94 | Wiele loginów: 3)

+ Szybkie prędkości pobierania
+ Doskonałe zarządzanie serwerami
- Brak bezpłatnego okresu próbnego
- Nieco droższe niż inne

Mówiąc o najszybszym VPN, ExpressVPN jest wybór użytkownika. Wszystkie serwery zapewniają większą prędkość i są dobrze zarządzane dzięki obsłudze protokołów bezpieczeństwa L2TP, PPTP, SSTP i OpenVPN, a ponadto są zoptymalizowane pod kątem funkcji torrentowania i przesyłania strumieniowego.

Usługa ma ścisłe zasady dotyczące braku dzienników, dzięki uprzejmości serwisu z Brytyjskich Wysp Dziewiczych oraz szerokim zasięgiem co tydzień. Klient oprogramowania jest łatwy w obsłudze dzięki wbudowanym funkcjom Internet Kill Switch i Speed ​​Test, aby sprawdzić prędkość VPN pod kątem torrentowania.

Chociaż usługa jest nieco droższa w porównaniu do konkurencji, ale doskonała obsługa klienta, najszybsza prędkość i dobrze zarządzane serwery sprawiają, że ceny i brak bezpłatnego okresu próbnego są mniej bolesne.

Dzięki ExpressVPN masz do dyspozycji trzy plany z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Maksymalną korzyść można uzyskać dzięki rocznemu planowi. Dostępne pakiety to:

- 12,95 USD / mc [plan 1-miesięczny]
- 9,99 USD / mc [plan 6-miesięczny]
- 8,32 USD miesięcznie [plan 12-miesięczny - oszczędź 35%] *Zalecana*

purevpn torrent VPN

PureVPN

Najlepszy towarzysz podróży

Liczba serwerów: 500+ | Kraje: 141 | Wiele loginów: 5

+ Ogromny zasięg krajów
+ Świetna prędkość pobierania
- Brak bezpłatnego okresu próbnego
- Nieco droższe niż inne

Jeśli dużo podróżujesz lub szukasz zaawansowanych funkcji, PureVPN jest najlepszym wyborem. Usługa jest bogata w ekskluzywne funkcje, takie jak Split Tunneling, który dzieli twoje dane internetowe na zaszyfrowane i niezaszyfrowane strumienie, a ponadto router wirtualny przekształca Twój system w router WiFi, który może podłączyć więcej urządzeń.

Wszystkie serwery są podzielone na kategorie na Streaming, Torrenting i Standard z obsługą protokołów bezpieczeństwa IKEv2 / IPsec, SSTP, L2TP, PPTP i OpenVPN, które można automatycznie wybierać przy każdej sesji VPN. Klient oprogramowania jest łatwy w obsłudze, a jego zaawansowana konfiguracja jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników.

Chociaż nie ma bezpłatnego okresu próbnego, ale możesz skorzystać z rocznej oferty, aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny. PureVPN oferuje trzy plany cenowe z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Plan cenowy to:

- 11,00 $ / mc [1 miesiąc]
- 8,95 USD / mc [6 miesięcy]

Specjalna oferta wakacyjna

- 2,99 USD / mc [24 miesiące - Zaoszczędź 73%] *Zalecana*

pia VPN - torrenty VPN

Prywatny dostęp do Internetu

Najlepsza sieć VPN do codziennego użytku

Liczba serwerów: 3283+ | Kraje: 25 | Wiele loginów: 5

+ Ogromny zasięg serwerów VPN
+ Tani i przystępny cennik
- Średnia wydajność
- Brak bezpłatnego okresu próbnego

Prywatny dostęp do Internetu zapewnia zwykłym użytkownikom podstawową obsługę VPN. Usługa ma silne 256-bitowe bezpieczeństwo AES z obsługą PPTP, L2TP, OpenVPN i proxy SOCKS5.

Serwery VPN mają nieograniczoną przepustowość do torrentowania i zapewniają dodatkowe funkcje, np. Ochrona przed wyciekiem IPv6 i DNS, Kill Switch oraz wbudowany bloker reklam.

Jednak wydajność usług serwerów pozostaje w tyle w porównaniu z innymi usługami VPN, możesz znacznie ograniczyć prędkość podczas pobierania, ale poza tym usługa jest idealna, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie.

Firma ma trzy plany cenowe z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Roczny plan cenowy jest niesamowicie tani, biorąc pod uwagę oferowany stosunek jakości do ceny. Plan cenowy to:

- 6,95 USD / mc [1 miesiąc]
- 5,99 USD / mc [6 miesięcy - ZAOSZCZĘDŹ 14%]
- 3,33 USD / mc [12 miesięcy - ZAOSZCZĘDŹ 52%] *Zalecana*

ivacy VPN - torrenty VPN

Ivacy VPN

Najlepsza tania sieć VPN

Liczba serwerów: 200+ | Kraje: 50+ | Wiele loginów: 5

+ Niesamowicie tanie
+ Serwery zoptymalizowane pod kątem P2P
- Średnia wydajność
- Brak bezpłatnego okresu próbnego

Ivacy VPN to rosnąca usługa, która jest najbardziej „tania” pod względem „wydajności”, jaką oferuje. Serwery są zoptymalizowane pod kątem torrentowania i obsługują protokół bezpieczeństwa IKEv2, L2TP, PPTP, SSTP i OpenVPN.

Klient oprogramowania jest łatwy w użyciu i oferuje wbudowane funkcje, takie jak dzielone tunelowanie, Internet Kill Switch, IPv6 i zapobieganie wyciekom DNS.

Chociaż przepustowość nie jest ograniczona, ale prędkość była średnia podczas pobierania Torrentów.

Firma ma trzy plany cenowe z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań. Roczny plan cenowy jest popularnym wyborem wśród ludzi. Pakiety cenowe to:

- 11,95 USD / mc [1 miesiąc]
- 2,50 USD / mc [plan 12-miesięczny]

Specjalna oferta wakacyjna

- 1,66 USD / mc [plan 24-miesięczny - ZAOSZCZĘDŹ 86%] * zalecane *

W naszym poprzednim artykule - jak szyfrować ruch BitTorrent - omówiliśmy różne sposoby szyfrowania ruchu BitTorrent i doszliśmy do wniosku, że VPN jest najlepszym narzędziem bezpieczeństwa dla Torrenting. Dzisiaj zajmiemy się szczegółami zjawiska BitTorrent, najczęściej zadawanymi pytaniami i implikacjami, z którymi borykają się użytkownicy torrenta.

Co to jest torrent?

Torrent to mały plik, który zawiera informacje (metadane) o kopiach plików, współczynniku udostępniania, lokalizacji i powiązanych trackerach BitTorrent. Plik torrent jest powiązany z oprogramowaniem znanym jako „BitTorrent Client”, który wykorzystuje protokół komunikacyjny (BitTorrent Protocol) do interakcji z trackerem BitTorrent.

Co to jest torrenting?

Torrenting - czasem określany jako udostępnianie plików P2P - polega na pobieraniu treści cyfrowych za pośrednictwem sieci Torrent. Ludzie wolą Torrenting ze względu na jego zdecentralizowaną strukturę, udostępnianie dużych plików i brak jakiegokolwiek serwera pamięci w chmurze. Powód, dla którego ludzie mogą udostępniać duże pliki natychmiast, nie płacąc żadnej opłaty abonamentowej, sprawił, że Torrenting jest popularnym zjawiskiem na świecie.

Jak jestem odsłonięty podczas torrentowania?

BitTorrent tracker to serwer, który śledzi kopie plików znajdujące się na różnych komputerach równorzędnych, wyświetla je na żądanie klientów oraz promuje wydajną transmisję i ponowny montaż współdzielonych plików. Teraz klienci ci okresowo komunikują się z modułem śledzącym BitTorrent, aby szybciej udostępniać pliki nowym partnerom i dostarczać statystyki dotyczące wydajności sieci.

torrent VPNKolorowe bloki pod każdym komputerem reprezentują różne części udostępnianego pliku.

Gdy użytkownik torrenta zacznie komunikować się z urządzeniem śledzącym i równorzędnymi; ujawnia swój adres IP i inne informacje, takie jak lokalizacja i klient oprogramowania. Każdy, kto ma małą wiedzę techniczną, może użyć go do prześledzenia tych informacji bezpośrednio do użytkownika torrenta, co może mieć konsekwencje prawne oprócz potencjalnych prób włamań.

Sposób w jaki działa tracker BitTorrent, użytkownicy torrentów nie mogą uniknąć tego procesu, ale mogą uniknąć tego problemu, używając VPN z klientem Torrent lub P2P.

Jak VPN działa dla torrentów i innych celów

VPN - Virtual Private Networks - to sieć urządzeń zdalnie połączonych z prywatnym serwerem VPN, który łączy je z Internetem. Ponieważ te prywatne serwery VPN (w różnych regionach świata) łączą twoje urządzenie z Internetem, dlatego za każdym razem, gdy udostępniasz plik torrent, urządzenie śledzące widzi informacje o tych serwerach (np. Lokalizację, adres IP). W ten sposób VPN ukrywa twoją tożsamość za pośrednictwem sieci Torrent (P2P).

Ponadto, gdy łączysz się z serwerem VPN za pośrednictwem klienta oprogramowania, tworzy on zaszyfrowany tunel między twoim urządzeniem a sobą poprzez implementację algorytmu szyfrowania (np. 256-bitowego AES) przy użyciu protokołów bezpieczeństwa (tj. PPTP, L2TP, IPsec, OpenVPN itp.)

Po pomyślnym nawiązaniu połączenia VPN szyfruje cały ruch Torrent (P2P) i uniemożliwia jego wykrycie przez dostawcę usług internetowych i innych podsłuchujących.

Czy torrentowanie jest nielegalne? Implikacje prawne w otoczeniu Torrent

Większość użytkowników Torrenta nie jest świadoma problemów prawnych związanych z BitTorrentem. Istnieje bardzo cienka linia legalności, którą ludzie często przeoczają, a mianowicie „Licencja”, Który podlega własności intelektualnej.

Udostępnianie plików P2P nie jest nielegalne, o ile jest wykorzystywane do zgodnego z prawem celu. Większość dyskusji na temat BitTorrenta dotyczy legalności materiałów chronionych prawem autorskim. Chociaż niektóre kraje mają wyjątki dotyczące dozwolonego użytku, które pozwalają na ograniczone wykorzystanie materiałów chronionych prawem autorskim bez zgody właścicieli praw autorskich. Takie materiały obejmują krytykę, wyszukiwarki, komentarze, wiadomości, stypendia i badania.

Wszystkie pozostałe materiały chronione prawem autorskim są własnością intelektualną właściciela praw autorskich. Jeśli użytkownik torrent pobierze takie treści, będzie odpowiedzialny za naruszenie praw autorskich.

BeEncrypted odradza akt naruszenia praw autorskich w stosunku do Torrenta i zachęca czytelników do pobierania tylko legalnych plików torrent.

Inne legalne zastosowania

Istnieją różne okoliczności, w których udostępnianie materiałów chronionych prawem autorskim jest legalne.

Bezpłatna dystrybucja - niektórzy właściciele praw autorskich mogą zezwolić na bezpłatną dystrybucję swojego produktu na podstawie „dedykowanych licencji na prawa autorskie”, które są dostępne dla ogółu społeczeństwa. Na przykład licencje na oprogramowanie typu Open Source, takie jak FreeBSD.

Domena publiczna - dzieła, które są dostępne w domenach publicznych i które nie podlegają już prawu autorskiemu, mogą być legalnie udostępniane. Na przykład Project Gutenberg regularnie aktualizuje klasyczne publikacje kulturalne po wygaśnięciu ich praw autorskich.

Końcowe przemyślenia

Niektóre osoby pytają, czy VPN wystarcza do ochrony ich systemów? Odpowiedź na tę wirtualną sieć prywatną jest jednym z zalecanych narzędzi bezpieczeństwa do ochrony Twojej tożsamości i ruchu internetowego w Internecie. Potrzebujesz innych narzędzi bezpieczeństwa, np. Antywirus i Anti-Malware w celu ochrony systemu. Mówiąc o omawianym Torrentie, VPN szyfruje ruch Torrenta wystarczająco dobrze, aby zapobiec nie tylko ograniczeniu prędkości przez twojego dostawcę usług internetowych, ale także uniemożliwić innym podsłuchującym próbującym cię wyśledzić w Internecie.