Torrent VPN: Prečo je VPN nevyhnutnosťou pre používateľov Torrentu?

[ware_item id=33][/ware_item]

Torrenting je v súčasnosti naj diskutovanejšou témou, preto sme sa rozhodli na to pozrieť. Tento článok je vytvorený s cieľom vysvetliť, ako sledovače BitTorrentu odhaľujú vašu skutočnú identitu, právne dôsledky, ktoré to môže spôsobiť, ako VPN v sieti Torrent môže zabezpečiť vašu skutočnú identitu, a zoznam najlepších VPN na účely torrentu..


Stručný popis

BitTorrent tracker je server, ktorý sleduje kópie súborov nachádzajúce sa na rôznych počítačoch typu peer, zaznamenáva ich na základe požiadaviek klientov a podporuje efektívny prenos a opätovné zostavenie zdieľaných súborov. Teraz títo klienti pravidelne komunikujú s nástrojom BitTorrent tracker na rýchlejšie zdieľanie súborov s novými rovesníkmi a poskytujú štatistiku výkonu siete.

Akonáhle užívateľ torrent začne komunikovať s trackerom a rovesníkmi; vystavuje svoju IP adresu a ďalšie informácie, ako je lokalizácia a softvérový klient. Ktokoľvek s malými technickými znalosťami ho môže použiť na spätné sledovanie týchto informácií priamo užívateľovi torrentu, čo môže spôsobiť právne dôsledky okrem potenciálnych pokusov o hackovanie..

Ako VPN funguje, skryje všetky vaše informácie v sieti Torrent a šifruje vaše prenosy BitTorrent, aby sa stali nevysledovateľnými. Pripravili sme porovnávaciu tabuľku najlepších VPN pre Torrenting a iné účely.

Najlepšia porovnávacia tabuľka VPN na torrenting 2017 *

 expressvpnlogoNordVPNPureVPNPIA VPNIvacy VPN
umiestnenia Britské Panenské ostrovy Panama Hong Kong Spojené štáty Hong Kong
šifrovanie 256-bit AES 2048-bitové SSL 256-bit AES 256-bit AES 256-bit AES
Bezpečnostné protokoly PPTP, L2TP, IPSec, SSTP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, IKEv2 PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, IKEv2, SSTP PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, OpenVPN, IKEv2 (iOS), SSTP
Umiestnenie servera 87 57 141 24 50
Bandwidth & rýchlosť neobmedzený neobmedzený neobmedzený neobmedzený neobmedzený
Podpora operačného systému Windows, Mac, Linux, Android, iOS, smerovače Windows, Mac, Linux, Android, iOS, smerovače Windows, Mac, Linux, Android, iOS, smerovače Windows, Mac, Linux, Android, iOS, smerovače Windows, Mac, Linux, Android, iOS, smerovače
Viacnásobné prihlásenie 3 zariadenia 6 Zariadenia 5 zariadení 5 zariadení 5 zariadení
Zásady nulového záznamu Žiadne záznamy Žiadne záznamy Žiadne záznamy Žiadne záznamy Žiadne záznamy
webové stránky Navštívte Poskytovateľa Navštívte Poskytovateľa Navštívte Poskytovateľa Navštívte Poskytovateľa Navštívte Poskytovateľa
Ponuky v ponuke 36% ZĽAVA Predaj Zľava 72% na zimný výpredaj Zľava 73% na zimný predaj Zľava 52% Zľava Zľava 86% ZĽAVA
cena

8,32 USD / mesiac

3,29 USD / mesiac

2,99 USD / mesiac

3,33 USD / mesiac

1,66 USD / mesiac

Garancia vrátenia peňazí 30-dňová 30-dňová 7-dňový 7-dňový 7-dňový

* Uviedli sme niektoré z funkcií týchto popredných poskytovateľov služieb VPN. Môžete navštíviť ich webovú stránku, kde nájdete ďalšie funkcie a podrobnosti, ako napríklad podpora iných fyzických zariadení.

nordvpn - torrent vpn

NordVPN (Panama)

Najlepšie všestranné VPN pre Torrenting, Streamovanie a Zabezpečenie

Počet serverov: 735+ | krajiny: 58 | Viacnásobné prihlásenie: 6

+ Vynikajúca bezpečnosť, t. J. Dvojité šifrovanie údajov
+ Prísne pravidlá denníka NO
+ Optimalizované servery pre P2P
+ Vynikajúce streamovanie DNS
- Žiadna bezplatná skúšobná verzia VPN

Spoločnosť NordVPN je lídrom v oblasti zabezpečenia VPN. Získate vysoko bezpečné 2048-bitové SSL spojenie s podporou bezpečnostných protokolov L2TP, PPTP, IKEv2 / IPSec a OpenVPN. Existujú tiež špeciálne servery, t. J. Double VPN a Tor-over-VPN, ktoré chránia váš server Torrent a ďalšie internetové údaje pomocou dvojvrstvového zabezpečenia..

Keďže je táto služba založená v Paname, má prísnu politiku NO log, internet kill-switch, pevný prekladač únikov DNS, skvelý softvérový klient a veľkú rýchlosť sťahovania.

Aj keď neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia, rozumné stanovenie ceny s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí tento problém zmierňuje. Máte na výber tri plány (všetky s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí). Je zrejmé, že 1-ročný plán je najlepšou voľbou na získanie skutočnej hodnoty za peniaze. Dostupné balíčky sú:

- 11,95 $ / mesiac [1-mesačný plán]
- 7,00 $ / mesiac [6-mesačný plán - ušetrite 41%]
- 5,75 $ / mesiac [12-mesačný plán - ušetrite 52%]

Špeciálna ponuka na dovolenku

- 3,29 $ / mesiac [24-mesačný plán - ušetrite 72%] * Odporúčaná *

expressvpn - torrent vpn

ExpressVPN 

Najrýchlejšia VPN pre Torrenting

Počet serverov: N / A | krajiny: 94 | Viacnásobné prihlásenie: 3

+ Vysoké rýchlosti sťahovania
+ Vynikajúca správa serverov
- Žiadna bezplatná skúšobná verzia
- O niečo drahšie ako ostatné

Keď hovoríme o najrýchlejšej VPN, ExpressVPN je voľba užívateľa. Všetky servery poskytujú vyššiu rýchlosť a sú dobre spravované s podporou bezpečnostných protokolov L2TP, PPTP, SSTP a OpenVPN a sú optimalizované pre funkcie torrentu a streamingu..

Táto služba má prísne pravidlá týkajúce sa denníkov NO, so súhlasom služby so sídlom na Britských Panenských ostrovoch a každý týždeň sa rozširuje rozsiahle pokrytie. Softvérový klient sa ľahko používa so vstavanými funkciami prepínača Internet Kill Switch a Test rýchlosti, aby ste skontrolovali rýchlosť siete VPN z hľadiska Torrentingu..

Služba je síce v porovnaní s konkurenciou o niečo drahšia, ale vďaka vynikajúcej zákazníckej podpore, najrýchlejšej rýchlosti a dobre spravovaným serverom sú ceny a žiadna bezplatná skúšobná verzia menej bolestivá..

S ExpressVPN máte k dispozícii tri plány s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Maximálny úžitok získate pomocou jednoročného plánu. Dostupné balíčky sú:

- 12,95 $ / mesiac [1-mesačný plán]
- 9,99 $ / mesiac [6-mesačný plán]
- 8,32 $ / mesiac [12-mesačný plán - ušetrite 35%] * Odporúčaná *

purevpn torrent vpn

PureVPN

Najlepší spoločník v oblasti cestovania

Počet serverov: 500+ | krajiny: 141 | Viacnásobné prihlásenie: 5

+ Obrovské pokrytie krajín
+ Skvelá rýchlosť sťahovania
- Žiadna bezplatná skúšobná verzia
- O niečo drahšie ako ostatné

Ak veľa cestujete alebo hľadáte pokročilé funkcie, potom je PureVPN tou najlepšou voľbou. Táto služba je bohatá na exkluzívne funkcie, ako napríklad rozdelenie tunelov, ktoré oddeľuje vaše internetové údaje na šifrované a nekódované toky. Virtuálny smerovač prevádza váš systém na smerovač WiFi, ktorý dokáže pripojiť viac zariadení..

Všetky servery sú kategorizované pre Streaming, Torrenting a Standard s podporou bezpečnostných protokolov IKEv2 / IPsec, SSTP, L2TP, PPTP a OpenVPN, ktoré si môžete automaticky vybrať pri každej relácii VPN. Softvérový klient sa ľahko používa s ďalšou pokročilou konfiguráciou pre skúsených používateľov.

Aj keď nie je k dispozícii žiadna bezplatná skúšobná verzia, môžete si však vziať ročnú ponuku a získať tak najlepšiu hodnotu za peniaze. PureVPN má k dispozícii tri cenové plány so 7-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Cenový plán je:

- 11,00 $ / mesiac [1 mesiac]
- 8,95 $ / mesiac [6 mesiacov]

Špeciálna ponuka na dovolenku

- 2,99 USD / mesiac [24 mesiacov - ušetrite 73%] * Odporúčaná *

pia vpn - torrenty vpn

Súkromný prístup na internet

Najlepšie VPN pre každodenné použitie

Počet serverov: 3283+ | krajiny: 25 | Viacnásobné prihlásenie: 5

+ Rozsiahle pokrytie serverov VPN
+ Lacný a cenovo dostupný cenový plán
- Priemerný výkon
- Žiadna bezplatná skúšobná verzia

Súkromný prístup na internet ponúka príležitostným používateľom základnú skúsenosť s VPN. Služba má silné 256-bitové zabezpečenie AES s podporou PPTP, L2TP, OpenVPN a SOCKS5 proxy.

Servery VPN majú neobmedzenú šírku pásma pre Torrenting a poskytujú ďalšie funkcie, napr. Ochrana proti úniku IPv6 a DNS, prepínač zabíjania a vstavaný blokovač reklám.

Výkonnosť serverov však v porovnaní s inými službami VPN zaostáva, môžete však pri sťahovaní výrazne obmedziť rýchlosť, ale okrem toho je táto služba perfektná pri každodennom používaní..

Spoločnosť má tri cenové plány so 7-dennou zárukou vrátenia peňazí pre každého. Jednoročný cenový plán je neuveriteľne lacný vzhľadom na hodnotu, ktorú ponúkajú. Cenový plán je:

- 6,95 $ / mesiac [1 mesiac]
- 5,99 $ / mesiac [6 mesiacov - ušetrite 14%]
- 3,33 USD / mesiac [12 mesiacov - ušetrite 52%] * Odporúčaná *

ivacy vpn - torrenty vpn

Ivacy VPN

Najlepšie lacné VPN

Počet serverov: 200+ | krajiny: 50+ | Viacnásobné prihlásenie: 5

+ Úžasne lacné
+ Servery optimalizované pre P2P
- Priemerný výkon
- Žiadna bezplatná skúšobná verzia

Ivacy VPN je rastúca služba, ktorá je „lacnejšia“ pre „výkon“, ktorý ponúka. Servery sú optimalizované pre Torrenting a podporujú bezpečnostný protokol IKEv2, L2TP, PPTP, SSTP a OpenVPN..

Softvérový klient sa ľahko používa a ponúka vstavané funkcie, ako napríklad rozdelenie tunelovania, prepínač Internet Kill Switch, IPv6 a DNS..

Aj keď je šírka pásma neobmedzená, ale rýchlosť bola priemerná pri sťahovaní torrentov.

Spoločnosť má tri cenové plány so 7-dňovou zárukou vrátenia peňazí „bez otázok“. Jednoročný cenový plán je obľúbenou voľbou medzi ľuďmi. Cenové balíčky sú:

- 11,95 $ / mesiac [1 mesiac]
- 2,50 USD / mesiac [12-mesačný plán]

Špeciálna ponuka na dovolenku

- 1,66 USD / mesiac [24-mesačný plán - ušetriť 86%] * odporúčané *

V našom predchádzajúcom článku - ako šifrovať prenos BitTorrent - sme diskutovali o rôznych spôsoboch šifrovania prenosu BitTorrent a dospeli sme k záveru, že VPN je najlepším bezpečnostným nástrojom pre Torrenting. Dnes sa budeme ďalej venovať podrobnostiam o fenoméne BitTorrent, najčastejšie kladeným otázkam a dôsledkom, ktorým budú používatelia čeliť..

Čo je Torrent?

Torrent je malý súbor, ktorý obsahuje informácie (metaúdaje) kópií súborov, pomer zdieľania, umiestnenie a súvisiace sledovače BitTorrent. Súbor torrent je spojený so softvérom známym ako „BitTorrent Client“, ktorý používa komunikačný protokol (BitTorrent Protocol) na interakciu s nástrojom BitTorrent tracker..

Čo je to torrent?

Torrenting - niekedy označovaný ako zdieľanie súborov P2P - je úkon sťahovania digitálneho obsahu prostredníctvom siete Torrent. Ľudia dávajú prednosť Torrentingu kvôli jeho decentralizovanej štruktúre, veľkému zdieľaniu súborov a nedostatku akéhokoľvek servera úložiska v cloude. Dôvod, že ľudia môžu zdieľať veľké súbory okamžite bez platenia poplatkov za predplatné, spôsobil, že Torrenting je svetovým fenoménom.

Ako som vystavený pri torrentingu?

BitTorrent tracker je server, ktorý sleduje kópie súborov nachádzajúce sa na rôznych počítačoch typu peer, zaznamenáva ich na základe požiadaviek klientov a podporuje efektívny prenos a opätovné zostavenie zdieľaných súborov. Teraz títo klienti pravidelne komunikujú s nástrojom BitTorrent tracker na rýchlejšie zdieľanie súborov s novými rovesníkmi a poskytujú štatistiku výkonu siete.

torrent VPNFarebné bloky pod každým počítačom predstavujú rôzne časti zdieľaného súboru.

Akonáhle užívateľ torrent začne komunikovať s trackerom a rovesníkmi; vystavuje svoju IP adresu a ďalšie informácie, ako je lokalizácia a softvérový klient. Ktokoľvek s malými technickými znalosťami ho môže použiť na spätné sledovanie týchto informácií priamo užívateľovi torrentu, čo môže spôsobiť právne dôsledky okrem potenciálnych pokusov o hackovanie..

Tak ako BitTorrent tracker funguje, užívatelia torrentu sa nemôžu tomuto procesu vyhnúť, môžu sa však tomuto problému vyhnúť použitím VPN s klientom Torrent alebo P2P..

Ako funguje VPN pre torrent a iné účely

VPN - Virtual Private Networks - je sieť zariadení vzdialene pripojených k súkromnému serveru VPN, ktorý ich pripája k internetu. Keďže tieto súkromné ​​servery VPN (v rôznych regiónoch sveta) pripájajú vaše zariadenie k internetu, preto pri každom zdieľaní torrentového súboru vidí sledovač informácie o týchto serveroch (napr. Umiestnenie, adresa IP). VPN tak maskuje vašu identitu cez Torrent (P2P) sieť.

Okrem toho, keď sa pripájate k serveru VPN prostredníctvom softvérového klienta, vytvára šifrovaný tunel medzi vašim zariadením a samotným implementáciou šifrovacieho algoritmu (napr. 256-bitového AES) pomocou bezpečnostných protokolov (t. J. PPTP, L2TP, IPsec, OpenVPN, atď.)

Po úspešnom nadviazaní spojenia VPN zašifruje všetok prenos Torrent (P2P) a urobí ho nevysledovateľným poskytovateľom internetových služieb a ostatnými odpočúvateľmi..

Je Torrenting nezákonný? Právne implikácie Okolie Torrentu

Väčšina používateľov Torrentu nevie o právnych problémoch s BitTorrentom. Existuje veľmi tenká línia zákonnosti, ktorú ľudia často prehliadajú a ktorá je ‘licencie“, Ktoré spadajú pod duševné vlastníctvo.

Akt zdieľania súborov P2P nie je nezákonný, pokiaľ sa používa na legitímne účely. Väčšina diskusií týkajúcich sa programu BitTorrent sa týka zákonnosti materiálov chránených autorskými právami. V niektorých krajinách existujú výnimky týkajúce sa spravodlivého použitia, ktoré umožňujú obmedzené použitie materiálov chránených autorskými právami bez súhlasu vlastníkov autorských práv. Medzi takéto materiály patrí kritika, vyhľadávače, komentáre, spravodajstvo, štipendiá a výskum.

Všetok ostatný materiál chránený autorskými právami sa považuje za duševné vlastníctvo vlastníka autorských práv. Ak používateľ torrentu stiahne takýto obsah, bude zodpovedný za porušenie autorských práv.

BeEncrypted odrádza od porušovania autorských práv cez Torrent a nalieha na svojich čitateľov, aby sťahovali iba legálne torrent súbory.

Ďalšie zákonné použitia

Existuje niekoľko okolností, za ktorých je legálne zdieľať materiál chránený autorskými právami.

Bezplatná distribúcia - Niektorí vlastníci autorských práv sa môžu rozhodnúť povoliť bezplatnú distribúciu svojho produktu na základe „vyhradených licencií na autorské práva“, ktoré sú dostupné širokej verejnosti. Napríklad softvérové ​​licencie na softvér s otvoreným zdrojom, napríklad FreeBSD.

Public Domain - Diela, ktoré sú dostupné vo verejných doménach a na ktoré sa už nevzťahujú autorské práva, je možné legálne zdieľať. Napríklad projekt Gutenberg pravidelne aktualizuje klasické kultúrne publikácie po uplynutí ich autorských práv.

Záverečné myšlienky

Niektorí ľudia sa pýtajú, či VPN stačí na ochranu svojich systémov? Odpoveď na túto virtuálnu súkromnú sieť je jedným z odporúčaných bezpečnostných nástrojov na ochranu vašej identity a internetového prenosu cez web. Potrebujete ďalšie bezpečnostné nástroje, napr. Antivirus a Anti-Malware na ochranu systému. Keď už hovoríme o Torrente, o ktorý ide, VPN šifruje dostatočne rýchlo váš prenos Torrent, aby sa zabránilo nielen obmedzeniu rýchlosti poskytovateľom internetových služieb, ale tiež zabráneniu iným odposluchom, ktorí sa vás snažia sledovať na internete..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me