Účinkuje sa uchovávanie údajov v Austrálii – tu je návod, ako sa chrániť

[ware_item id=33][/ware_item]

Odpočítavanie pre „rušivé sledovanie údajov“ uplynulo po 18 mesiacoch a od tohto dňa budú všetci poskytovatelia internetových služieb a Telco v Austrálii povinní vykonávať uchovávanie metaúdajov každého jedného zákazníka v Austrálii najmenej po dobu 2 rokov..


V októbri 2015 austrálsky parlament schválil návrh zákona o uchovávaní metadát a poskytol všetkým poskytovateľom internetových služieb a Telco v tomto priemyselnom období 18 mesiacov na formulovanie stratégie vykonávania a dodržiavania pokynov. Rozkazy prišli ako takzvané „preventívne opatrenie“ pre národnú bezpečnosť v boji proti terorizmu, čo je podľa názoru obhajcov súkromia iba hanba.

Dôvodom, prečo ísť na takúto dĺžku, je udržiavať prehľad o každej jednotlivej osobe v Austrálii prostredníctvom subjektov činných v trestnom konaní bez akýchkoľvek záruk. Minulý rok som sa venoval progresívnemu príbehu o uchovávaní údajov v Austrálii, že federálne ministerstvá, ktoré nemajú oprávnenie na prístup k metaúdajom, obchádzajú obmedzenia zákona o uchovávaní údajov požiadaním austrálskej federálnej polície (AFP), aby pre ne vykonala prácu..

Čo to znamená, že viac ako 2500 vymenovaných kancelárií 21 orgánov činných v trestnom konaní plus neautorizované federálne ministerstvá môžu nepretržite pristupovať k vašim súkromným informáciám o drogových trestných činoch namiesto bezpečnostných operácií, ako tvrdí Dr. Robb Nicholls z University of NSW.

Ako vyzerá vaša MetaData?

Keďže Telco aj ISP sú povinní uchovávať údaje v Austrálii, vaše informácie môžu obsahovať:

#GetaVPN Ako vyzerajú metadáta https://t.co/WxoF7VjMXX pic.twitter.com/pT2JNbG7nx

- Rosie Williams (@Info_Aus) 13. apríla 2017

 • Vaše meno a adresa.
 • Všetky podrobnosti o telefónoch a aplikáciách vrátane čísla mobilného telefónu SIM.
 • Dátum a časové pečiatky akejkoľvek komunikácie prostredníctvom e-mailu, VoIP, sociálnych médií, aplikácií na odosielanie správ, webových stránok, mobilných telefónov.
 • Príjemca vašej komunikácie.
 • Všetky podrobnosti o e-maile okrem obsahu tela.
 • Poloha vašich zariadení pripojených k internetu (vrátane mobilných veží a hotspotov Wi-Fi) a ďalšie…

Takéto citlivé údaje uchovávané mimo dohľadu, ako napríklad v chránených silách, prichádzame o výhody, ktoré by sme mohli dosiahnuť, keby sme mali priamu kontrolu nad týmito údajmi, a vybrali sme si as kým ich zdieľať, povedal Sir Tim Berners-Lee.

Ako chrániť vaše súkromie?

Takto môžete chrániť svoje súkromie pred austrálskym zákonom o uchovávaní údajov.

Virtuálne súkromné ​​siete

13. apríla 2017 označená ako #GetaVPN Day by Digital Rights Watch poskytuje okamžité riešenie, ktoré zabráni poskytovateľom internetových služieb udržiavať si kartu s vašimi informáciami, potom platené predplatné VPN ponúka potrebnú ochranu vašich údajov.

VPN - Virtual Private Networks - šifruje vaše komunikačné údaje 256-bitovým šifrovaním AES, ktoré je nerozbitné, pretože jeho zlomenie pomocou útoku hrubou silou by trvalo 1 miliardu rokov. To tiež zmení vašu IP s falošnou, takže sa stáva zbytočným pre kohokoľvek sledovať vašu komunikáciu späť k vám.

Pri výbere plateného predplatného VPN by ste však mali byť opatrní a zvoliť si poskytovateľa VPN, ktorý má svoje vlastné servery DNS. Môžete sa rozhodnúť pre popredných poskytovateľov VPN, ako sú napr NordVPN, ExpressVPN, a PureVPN ktorým ľudia na celom svete veľmi dôverujú, najmä preto, že:

 1. Vychádza z jurisdikcie krajín FIVE EYES (napr. Austrália, Kanada, Spojené štáty, Veľká Británia a Nový Zéland)..
 2. Prísna politika LOG NO (Traffic / Metadata) (čo znamená, že všetky výstupné údaje sa okamžite odosielajú do adresára / dev / null Sunk - poukázalo na spoločnosť NordVPN).
 3. Šifrujte svoju komunikáciu a celý webový prenos pomocou 256-bitového šifrovania AES a bezpečnostného protokolu OpenVPN.
 4. Vlastní súkromné ​​DNS (čo znamená, že všetky vaše údaje sú smerované súkromným DNS a nie prostredníctvom DNS vášho ISP).
 5. Exkluzívne bezpečnostné funkcie ako TOR-over-VPN (NordVPN) a Split Tunnel (PureVPN).

Sieť TOR

TOR je dobrovoľnícka služba a beží na zabezpečenej sieti TOR. Používatelia z Austrálie sa môžu pripojiť k sieti TOR pomocou prehliadača TOR, vďaka ktorému je uchovávanie údajov na internete zbytočné. Keďže však údaje prechádzajú cez dobrovoľnícke brány (uzly), surfovanie na internete je preto pomalé a ochrana súkromia je obmedzená iba na prehliadač, zatiaľ čo zvyšok vašej sieťovej prevádzky zostáva vystavený poskytovateľom internetových služieb na monitorovanie..

Ak chcete ochranu TOR, ale nechcete zmeniť svoj prehliadač, môžete sa rozhodnúť NordVPN pretože poskytuje vo svojej službe funkciu TOR-over-VPN.

Mobilné SMS a hovory

Zbierka metaúdajov je stará a tichá prax vlád na celom svete, a bohužiaľ sa tomu nemôžete vyhnúť. Môžete však presunúť svoje zvyklosti volania a posielania textových správ na úplné šifrované aplikácie na posielanie správ, ako sú súkromnejšie signály, telegram, Wickr a WhatsApp..

Ak používate internet prostredníctvom mobilného operátora, odporúča sa použiť šifrovanie VPN na šifrovanie celej mobilnej internetovej komunikácie. Aplikácie, ktoré používate, tiež odosielajú vývojárom týchto aplikácií informácie týkajúce sa mobilných zariadení, takže vždy stiahnite aplikácie z dôveryhodného zdroja a vývojárom a pred stiahnutím si prečítajte ich zásady ochrany osobných údajov. .

Ochrana e-mailov

Keďže zoznam uchovávania údajov v Austrálii obsahuje sledovanie e-mailov, je potrebné chrániť e-maily pred poskytovateľom internetových služieb. Odporúčam vám prejsť na bezpečnejšieho poskytovateľa e-mailov, napríklad Protonmail alebo Tutanota. Keďže sme však do Gmailu tak integrovaní, že by bolo ťažké to prepustiť. Ak chcete do Gmailu pridať šifrovanie, môžete nainštalovať bezplatné rozšírenie Google Chrome s názvom Mailvelope, ktoré šifruje váš e-mail pomocou šifrovania openPGP. A keď ste na tom, môžete si nainštalovať HTTP všade vo svojom prehliadači, aby prinútili webové stránky k šifrovaným certifikátom.

Ochrana sledovania sociálnych médií

Zákony o uchovávaní údajov v Austrálii sú za vašimi metadátami, platformy sociálnych médií sú však aj po vašich informáciách na analytické účely a na účely zobrazovania cielených reklám.

#GetaVPN Korporácie a vaše údaje https://t.co/q1iG5YNVE5 pic.twitter.com/CGZ8LCj8Wr

- Rosie Williams (@Info_Aus) 13. apríla 2017

Ak chcete zabrániť sledovaniu sociálnych médií, môžete nainštalovať rozšírenia, ako napríklad Odpojiť alebo Odznak ochrany osobných údajov, ktorý odosiela požiadavky „nesleduje ma“ a blokuje všetky sledovacie adresy URL..

záver

Keďže je uchovávanie údajov v Austrálii efektívne a plne funkčné, za ochranu vašich informácií sa stáva zodpovednosťou. Ako už bolo uvedené skôr okamžité riešenie znamená ísť v súčasnosti na platené predplatné VPN na ochranu vašich informácií a potom vyhľadať ďalšie možnosti. Dodržiavaním týchto postupov môžete výrazne minimalizovať možnosť uchovávania údajov poskytovateľmi internetových služieb a telekomunikačnými spoločnosťami.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me