Ukládání dat v Austrálii je v platnosti – Zde je návod, jak se chránit

[ware_item id=33][/ware_item]

Odpočítávání pro „rušivé sledování dat“ vypršelo po 18měsíční lhůtě a od tohoto dne bude každý ISP a Telco v Austrálii povinen provádět uchovávání metadat u každého jednotlivého zákazníka v Austrálii po dobu nejméně 2 let.


V říjnu 2015 australský parlament schválil návrh zákona o uchovávání metadat a dal všem poskytovatelům internetových služeb a Telco v tomto odvětví 18měsíční období k formulaci strategie provádění a dodržování pokynů. Tyto rozkazy přišly jako „preventivní opatření“ pro národní bezpečnost v boji proti terorismu, což je podle názoru zastánců soukromí jen hanba.

Důvodem, proč jít na takovou délku, je udržovat si přehled o každé osobě v Austrálii prostřednictvím subjektů činných v trestním řízení bez jakýchkoli záruk. Minulý rok jsem se zabýval progresivním příběhem o uchovávání údajů v Austrálii, že federální ministerstva, která nemají oprávnění k přístupu k metadatům, obcházela omezení zákona o uchovávání údajů tím, že požádala australskou federální policii (AFP), aby pro ně provedla práci.

Co to znamená, že více než 2500 jmenovaných kanceláří 21 orgánů činných v trestním řízení a neautorizovaných federálních ministerstev může nepřetržitě přistupovat k vašim soukromým informacím o drogových zločinech namísto bezpečnostních operací, jak tvrdí Dr. Robb Nicholls z University of NSW.

Jak vypadá vaše MetaData?

Vzhledem k tomu, že Telco i ISP jsou povinni uchovávat údaje v Austrálii, vaše informace mohou zahrnovat:

#GetaVPN Jak vypadají metadata https://t.co/WxoF7VjMXX pic.twitter.com/pT2JNbG7nx

- Rosie Williams (@Info_Aus) 13. dubna 2017

 • Vaše jméno a adresa.
 • Všechny podrobnosti o mobilech a aplikacích včetně vašeho mobilního čísla SIM.
 • Datum a časová razítka jakékoli komunikace prostřednictvím e-mailu, VoIP, sociálních médií, aplikací pro zasílání zpráv, webových stránek, mobilu.
 • Příjemce vaší komunikace.
 • Všechny podrobnosti o e-mailu kromě obsahu těla.
 • Umístění zařízení připojených k internetu (včetně mobilních věží a hotspotů Wi-Fi) a další…

Taková citlivá data uchovávaná mimo dohled, jako v patentovaných silech, ztrácíme výhody, které bychom mohli realizovat, kdybychom měli přímou kontrolu nad těmito daty a vybrali si as kým je sdílet, řekl Sir Tim Berners-Lee.

Jak chránit vaše soukromí?

Takto můžete chránit své soukromí před austrálským zákonem o uchovávání dat.

Virtuální soukromé sítě

13. dubna 2017 označené jako #GetaVPN Day by Digital Rights Watch poskytuje okamžité řešení, které zabrání poskytovatelům internetových služeb udržovat si karty s vašimi informacemi, poté placené předplatné VPN nabízí nezbytnou ochranu vašich dat.

VPN - Virtual Private Networks - šifruje vaše komunikační data pomocí 256bitového šifrování AES, což je neporušitelné, protože jeho zlomení pomocí útoku hrubou silou by trvalo 1 miliardu let. Také změní vaši IP s falešnou, takže je zbytečné pro kohokoli sledovat vaši komunikaci zpět k vám.

Při výběru předplatného VPN byste však měli být opatrní a vybrat poskytovatele VPN, který má své vlastní servery DNS. Můžete se rozhodnout pro špičkové poskytovatele VPN, například NordVPN, ExpressVPN, a PureVPN kterým lidé na celém světě důvěřují, hlavně proto, že:

 1. Založeno mimo jurisdikci pěti států EYES (tj. Austrálie, Kanada, Spojené státy, Velká Británie a Nový Zéland).
 2. Přísné zásady LOG (Traffic / Metadata) LOG (což znamená, že všechna výstupní data jsou okamžitě odeslána do adresáře / dev / null sunk - poukázáno společností NordVPN).
 3. Šifrovat vaši komunikaci a veškerý webový provoz pomocí 256bitového šifrování AES a bezpečnostního protokolu OpenVPN.
 4. Vlastní soukromé DNS (což znamená, že všechna vaše data jsou směrována soukromým DNS a ne prostřednictvím DNS vašeho ISP).
 5. Exkluzivní bezpečnostní funkce jako TOR-over-VPN (NordVPN) a Split Tunnel (PureVPN).

Síť TOR

TOR je dobrovolnická služba a běží na zabezpečené síti TOR. Uživatelé v Austrálii se mohou připojit k síti TOR pomocí prohlížeče TOR, díky kterému je uchovávání dat na internetu zbytečné. Protože však data procházejí prostřednictvím dobrovolnických bran (uzlů), surfování po internetu je proto pomalé a ochrana soukromí je omezena pouze na prohlížeč, zatímco zbývající část síťového provozu zůstává vystavena poskytovatelům internetových služeb k monitorování.

Pokud chcete ochranu TOR, ale nechcete změnit svůj prohlížeč, můžete se rozhodnout NordVPN protože poskytuje ve své službě funkci TOR-over-VPN.

Mobilní SMS a volání

Sbírka metadat je stará a tichá praxe vlád po celém světě a bohužel tomu nemůžete uniknout. Můžete však přesunout své zvyky při volání a posílání textových zpráv na aplikace šifrované zprávami typu end-to-end, jako jsou soukromější signály, Telegram, Wickr a WhatsApp..

Pokud používáte internet přes svého mobilního operátora, doporučuje se použít šifrování celého mobilního internetového připojení pomocí VPN. Aplikace, které používáte, také odesílají informace související s mobilem vývojáři těchto aplikací, takže vždy stáhněte aplikace z důvěryhodného zdroje a vývojářů a před stažením si přečtěte jejich zásady ochrany osobních údajů. .

Ochrana e-mailu

Protože seznam uchovávání dat v Austrálii obsahuje sledování e-mailů, je nutné chránit vaše e-maily před poskytovatelem internetových služeb. Doporučuji vám přejít na bezpečnějšího poskytovatele e-mailu, jako je Protonmail nebo Tutanota. Jelikož jsme však do Gmailu tak integrováni, že by bylo těžké to pustit. Chcete-li do Gmailu přidat šifrování, můžete nainstalovat bezplatné rozšíření Google Chrome s názvem Mailvelope, které šifruje váš e-mail pomocí šifrování openPGP. A když jste u toho, můžete si do prohlížeče nainstalovat HTTPs všude, abyste vynutili webům šifrované certifikáty.

Ochrana sledování sociálních médií

Zatímco australské zákony o uchovávání dat jsou za vašimi metadaty, platformy sociálních médií jsou také za vašimi informacemi pro analytické účely a za účelem zobrazení cílených reklam..

#GetaVPN Korporace a vaše data https://t.co/q1iG5YNVE5 pic.twitter.com/CGZ8LCj8Wr

- Rosie Williams (@Info_Aus) 13. dubna 2017

Chcete-li zabránit sledování sociálních médií, můžete nainstalovat rozšíření, jako je Odpojit nebo Ochrana osobních údajů, která odesílá požadavky „nesledovat mě“ a blokuje všechny sledovací adresy URL..

Závěr

Protože je uchovávání dat v Austrálii efektivní a plně funkční, stává se vaší odpovědností za ochranu vašich informací. Jak již bylo uvedeno dříve okamžité řešení znamená prozatím se přihlásit k placenému předplatnému VPN k ochraně vašich informací a poté hledat další možnosti. Dodržováním těchto postupů můžete výrazně minimalizovat možnost uchování dat poskytovateli internetových služeb a Telcos.