Věci, které byste měli udělat, abyste zkontrolovali, zda je webová kamera napadena hackerem nebo ne!

[ware_item id=33][/ware_item]

Nepochybně patří webová kamera mezi základní počítačové příslušenství, které je v některých ohledech velmi užitečné. To však ohrožuje soukromí. Pokud jakákoli druhá nebo třetí strana získá přístup a kontrolu nad vaší webovou kamerou, může ji využít se závažnými následky.


Hacky z webové kamery se vyskytují pouze v případě, že nemáte zabezpečenou nebo chráněnou webovou kameru. Hacker webové kamery vás pravděpodobně vydírá a může také ohrozit vaše soukromí. Ne vždy, ale občas si webové hacky také získaly pozornost médií. Ale co se týče jejich provedení, nebylo toho mnoho nalezeno.

Hackeři mají skvělou mysl. Pokud selže některým způsobem, přijmou jinou metodu pro injekce malwaru do vašeho zařízení. Tímto způsobem získají přístup k vašemu počítači. Jinými slovy to také znamená, že jakmile získají přístup k vaší webové kameře, získají také přístup k vašim datům.

Pokud se chcete ujistit, že někdo vaši webovou kameru nenapadne. Představujeme vám sedm profesionálních tipů, které musíte dodržovat, abyste zkontrolovali zabezpečení svého webu a zajistili vaše soukromí:

 1. Prozkoumejte kontrolku webové kamery:

Webová kamera má tři indikační světla, tj. Modrou, zelenou a červenou, umístěnou poblíž objektivu. Všechna tato světla vás informují, zda webová kamera nahrává video nebo ne. Pokud nepoužíváte webovou kameru, musí být tato světla zhasnuta.

Pokud kdykoli pozorujete blikání světla, znamená to, že k vaší webové kameře přistupuje jiná strana. Řekněme, že pokud světla postupně svítí; to znamená, že webová kamera nahrává video. V obou situacích je zřejmé, že vaši webovou kameru používá někdo jiný než vy.

Někdy světla přestanou fungovat a uživatelé obvykle nevěnují pozornost tomu, aby byla opravena. Webová kamera bez výstražných světel však zvyšuje riziko špionáže a ovládání webové kamery bez vašeho známého.

 1. Hledejte neznámé aplikace:

V některých případech je možné, že webová kamera spouští aplikaci, o které vůbec nevíte. Obvykle se to stane, když neúmyslně stáhnete malware nebo virus a napadne vaši webovou kameru. Chcete-li potvrdit přítomnost viru nebo malwaru, měli byste spustit webovou kameru.

Vždy věnujte pozornost zprávám, jako je vaše webová kamera již používaná? Vaše webová kamera ovládá aplikace. Zjistěte více o této aplikaci a podívejte se, že je to samé, co si nainstalujete nebo je to malware, který sleduje vaše programy, které vaše webová kamera používá..

 1. Zobrazit soubory úložiště:

Pokud někdo jiný než vy používá vaši webovou kameru k zaznamenání jakéhokoli záznamu, bude důležitým znakem oznamování přítomnost zvukových nebo obrazových úložných souborů, které jste nevytvořili. Vše, co potřebujete, je otevřít složku pro nahrávání webové kamery a přísně zobrazit každý soubor. Pokud jste našli jakákoli data, která si nepamatujete, že jste vytvořili, mohl to být zaznamenán hackerem, který má přístup k vaší webové kameře.

Je možné, že hacker změní umístění souborů a přesune je do nové složky. Proto byste také měli zkontrolovat nastavení webové kamery a ujistit se, že všechny uložené soubory jsou přítomny ve složce, kterou jste vybrali.

 1. Přejít na test skenování malwaru:

Chcete-li zkontrolovat, zda je webová kamera napadena nebo ne, měli byste provést test skenování malwaru. Postupujte podle níže uvedených kroků a proveďte skenování;

 • Otevři Panel Konfigurace systému, jít do Boot volba.
 • Z možnosti Boot vyberte nouzový režim. Váš systém se po restartu zavede do nouzového režimu.
 • Když je váš systém v nouzovém režimu, vymazat všechny dočasné soubory mít dostatek místa na disku a urychlit proces skenování.
 • Spusťte existující antivirový program a podívejte se, jestli detekuje přítomnost viru.
 1. Poznámka: Abnormální chování kamery:

Webové kamery se každým dalším dnem vyvíjejí a zdokonalují. To také znamená, že nyní jsou také schopni zpracovat více funkcí a funkcí. Například pro lepší záznam videa můžete změnit směr kamery. Vzhledem k tomu, vestavěný mikrofon a reproduktor jim umožňují chovat se stejně jako telefon.

Navíc pro lepší a vylepšené rozlišení může webová kamera upravit také své čočky. Pokud si však všimnete, že webová kamera dělá některou z těchto věcí spontánně, znamená to, že váš fotoaparát je pod kontrolou neznámé osoby.

 1. Zkontrolujte nastavení zabezpečení webové kamery:

Je také nezbytné a nutné zkontrolovat nastavení zabezpečení webové kamery, abyste se ujistili, že není ohrožena bezpečnost vaší webové kamery. Zkontrolujte, zda bylo nastavení zabezpečení webové kamery změněno nebo ne.

Pokud si toho všimnete

 • Vaše heslo se změní na výchozí nastavení.
 • Nemůžete provést žádné změny nastavení.
 • Správce se změní.
 • Ochrana brány firewall vašeho fotoaparátu byla vypnuta.

Pak by to mohlo znamenat, že vaše webová kamera je provozována někým jiným.

 1. Zkontrolujte tok dat:

Tok dat ve vaší síti může odhalit, jak moc využíváte vaše internetová data během online relace. Vaše data používají někteří jiní bez vašeho souhlasu, když v síti dojde k okamžitým špičkám..

Chcete-li zjistit, zda fotoaparát používá někdo jiný, zkontrolujte nástroj pro správu úloh. Stejně jako v systému Windows 10 můžete snadno použít kartu Historie aplikací ve Správci úloh a zobrazit, které aplikace přistupují k vaší síti. Zkontrolujte, zda vaše kamera nebo neznámá aplikace odesílá pochybná data. Pokud jste taková data nebo program našli, použijte nástroj pro odstranění malwaru.

Závěrečné myšlenky:

I když vám webová kamera umožňuje dávat pozor na svůj domov, ale je také důležité sledovat webovou kameru.

Je alarmující, když na vás někdo dohlíží bez vašeho vědomí. Mít úplnou kontrolu nad vaší bezpečností a soukromí je velmi důležité. Pokud se vám zdá, že je něco rybího, postupujte podle výše uvedených kroků a zkontrolujte, zda je webová kamera napadena hackerem.