VPN przez TOR | Z którego bezpieczniej korzystać?

[ware_item id=33][/ware_item]

W dzisiejszych czasach trwają dość długie debaty; Myślałem, że mógłbym trochę podsumować. Większość ludzi ma wątpliwości co do środowiska pracy sieci Tor.


Właśnie odkryłem, że ludzie wciąż szukają takich rzeczy;

 • Tor przez VPN?
 • Cebula przez VPN?
 • Tor + VPN, czego się spodziewać?
 • TOR Vs VPN, który jest najlepszy?

Jeśli masz takie same pytania, czytaj dalej ...

Tor Vs VPN | Jaka jest główna różnica?

Pierwszą rzeczą do zrozumienia są całkowicie różne sieci Tor i VPN.

Gdzie Tor zapewnia anonimowość;

 • W przeglądarce nie jest dozwolone śledzenie
 • Zabezpiecz swoje ślady
 • Podaj inną tożsamość z własnych serwerów
 • Ochrona warstwa po warstwie
 • Brak ograniczeń na jakiejkolwiek stronie

Ludzie w większości się tym gubią, gdy widzą inny adres IP i dostęp do zablokowanej witryny. To jedna z funkcji udostępnianych przez VPN, ale to nie wszystko.

Jak działa Tor

Łatwo się z tym zapoznać. Tor buduje połączenie między twoim urządzeniem a własną siecią cebulową. Po podłączeniu będzie prowadzić wszystkie dane przeglądania przez własny system przekaźników i węzłów.

Przykład: jeśli klikniesz „facebook.com” za pomocą Tora, wyśle ​​to żądanie przez swoją inną warstwę węzłów, dopóki nie osiągnie pożądanej lokalizacji, w tym przypadku jest to serwer Facebook.

Przekierowując węzeł ruchu do węzła, trudno będzie ustalić, skąd pochodzi to żądanie.

Jaki jest problem z Torem?

Podczas przeglądania sieci Tor jest wiele problemów. Oto kilka przykładów;

 • Żałosne wrażenia użytkownika
 • Tworzenie połączenia trwa kilka minut
 • Szybkość przeglądania zmniejszona o 70%, co jest naprawdę frustrujące
 • Brak szyfrowania danych
 • Twój ISP widzi, że używasz przeglądarki Tor

Są to poważne problemy z przeglądarką Tor, jeśli szukasz anonimowości, użyj VPN + Tor. To najlepsza kombinacja do użycia.

Porozmawiajmy teraz o VPN (Virtual Private Network)

VPN (wirtualna sieć prywatna)

VPN to najlepsza technologia, która zapewnia szyfrowanie danych. Korzystając z sieci VPN, możesz zaszyfrować cały ruch internetowy za jednym razem. Tak jakbyś używał Tora, zapewni on tylko anonimowość twojej historii przeglądania lub wyszukiwań. Ale VPN zapewnia pełny protokół szyfrowania dla twojego urządzenia lub systemu.

Jak działa VPN:

To zaawansowana technologia oferująca szyfrowanie. VPN zachowuje się prawie tak samo jak Tor. VPN najpierw łączy cię ze swoim własnym serwerem, jak wybrałeś. Gdy dołączysz, będzie prowadzić cały Internet przez ten tunel.

Podczas procesu Tora VPN robi prawie to samo. Poprowadzi Twój ruch internetowy przez inną warstwę, ale w przypadku VPN będzie szyfrowany za pomocą szyfrowania.

Przykład: Jeśli klikniesz „facebook.com” podczas łączenia się z usługą VPN, zamknie to żądanie protokołem szyfrującym i będzie wyglądać tak: „% ^ HgyE ^ rH * $ 3 $”, a następnie wyśle ​​na serwer Facebook. VPN zapewnia szyfrowanie 256-bitowe, znane również jako szyfrowanie wojskowe; nikt nigdy się nie dowie, co to było.

Funkcje VPN:

VPN oferuje wspaniałe funkcje, jeśli korzystasz z usług zaufanego dostawcy VPN. W przeciwnym razie jest to znaczące ryzyko. Wielu fałszywych dostawców VPN bierze udział w hakowaniu danych użytkowników.

 • 256-bitowe protokoły szyfrowania
 • Odblokuj dowolną witrynę
 • Oglądaj US Netflix z dowolnego miejsca
 • Dostępne będą również inne kanały przesyłania strumieniowego
 • Anonimowe i bezpieczne przeglądanie
 • Pobierz nieograniczone torrenty
 • Włącznik Kill i ochrona przed wyciekiem DNS w zestawie

Uwaga: wybierz tylko zaufanego dostawcę VPN, który faktycznie zapewnia tego rodzaju rzeczy. Nie angażuj się w darmowe i fałszywe rzeczy.

Problemy z VPN:

VPN to niewątpliwie świetne narzędzie bezpieczeństwa. Jednak nadal mogą występować niewielkie problemy z korzystaniem z usługi VPN, takie jak:

 1. Wielu dostawców VPN twierdzi, że oferuje ścisłe bezpieczeństwo i nawet surową politykę braku logów. Jednak zakończyły się one naruszeniem prywatności ich użytkowników.
 2. Sieci VPN nie są dostępne dla wszystkich, ponieważ musisz zapłacić za subskrypcję usługi. Często te płatności są wysokie i dlatego nie wszyscy mogą z nich korzystać
 3. Niektórzy dostawcy VPN oferują doskonałe usługi; jednak stosuj podejrzane zasady rejestrowania, ponieważ mogą zachować niektóre części informacji i je sprzedać.
 4. Nie wszyscy dostawcy VPN oferują najlepsze szyfrowanie. Niektóre mogą zapewniać słabe szyfrowanie, które znów jest szkodliwe dla bezpieczeństwa.

Chociaż te problemy są rzeczywiście czymś, co należy wziąć pod uwagę, korzystanie z legalnej usługi VPN pomaga je przezwyciężyć

VPN + Tor / czego się spodziewać?

Zarówno Tor, jak i VPN są uważane za niezbędne narzędzia bezpieczeństwa. Oba można wykorzystać do uzyskania prywatności i anonimowości w Internecie. Dlatego co się stanie, gdy połączysz oba z nich razem?

Przetestowałem tę teorię i zgodnie z moimi oczekiwaniami; wynik jest rzeczywiście świetny. Wynika to z faktu, że po połączeniu mogą one zapewniać prywatność i bezpieczeństwo znacznie skuteczniej, ponieważ VPN eliminuje wszystkie negatywne strony TOR.

Tak, że masz świadomość, że Tor chroni twoje dane tylko warstwą ukrywania, która spada tak grubo na końcowy węzeł, po którym dane są chronione. Teraz, jeśli używasz Tora z VPN, poziom ochrony wzrasta, gdy VPN tworzą zaszyfrowany tunel, przez który przepływają informacje. Dlatego każda szansa na szpiegowanie, szpiegowanie twoich danych jest wyeliminowane.

Poza tym z Torem mogłeś doświadczyć, że prędkości połączenia stają się znacznie niższe. Może to być spowodowane tym, że dostawcy usług internetowych wykrywają użycie Tora i zaczynają ograniczać przepustowość.

Jednak dzięki VPN twój dostawca usług internetowych nie będzie świadomy twojej reaktywności z powodu zaszyfrowanego tunelu. Dlatego cię nie dusi. W ten sposób nie wystąpią żadne problemy z prędkością.

Tor przez VPN - co jest lepsze?

Wybór narzędzia bezpieczeństwa do wyboru może być czasem trudnym wyborem. Dlatego skompilowałem tabelę, która podsumowuje wszystko i pozwala ci mądrze wybierać. Oceniłem każdą funkcję z komentarzem „tak” i „nie”

S.Nie Funkcje do rozważenia VPN SŁUP
1 Szybkość przeglądania tak Nie
2) Kompatybilność na różnych platformach tak Nie
3) Udostępnianie plików P2P (Torrenting) tak Nie
4 Anonimowość tak tak
5 Szyfrowanie danych tak Nie
6 Przyjazny użytkownikowi tak Nie
7 Łatwa w cenie kieszeń 2,6 USD / m Nie
8 Ograniczenie obejścia tak tak
9 Grupa wsparcia tak Nie

Ostatnie słowa

Zarówno Tor, jak i VPN to świetne narzędzia do uzyskiwania prywatności i bezpieczeństwa. Jednak do tej pory możesz mieć wyraźniejszy obraz tego, które narzędzie należy wybrać. Dlatego bez względu na to, jakie narzędzie wybierzesz VPN lub Tor, upewnij się, że Twoja prywatność w Internecie pozostaje nienaruszona.