W jaki sposób Twoje urządzenie USB może stanowić zagrożenie dla Ciebie

[ware_item id=33][/ware_item]

Uniwersalna magistrala szeregowa - urządzenie USB jest pomocnym zewnętrznym urządzeniem do przechowywania danych. Zawiera pamięć flash, która może przechowywać od 256 MB do 256 GB. Jednak ta pamięć USB może okazać się poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa. Ludzie zaczęli uważać urządzenia USB za zagrożenie dla bezpieczeństwa po tym, jak Edward Snowden wykorzystał je do skopiowania sekretów z amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).


Kroki w celu zmniejszenia zagrożeń bezpieczeństwa stwarzanych przez urządzenie USB

W tym artykule skupiamy się na różnych zagrożeniach bezpieczeństwa, które mogą wystąpić w wyniku niewłaściwego użycia lub napędu flash USB.

Zagrożenia dla bezpieczeństwa przez urządzenie USB

Zagrożenia, na które napotykasz, obejmują różne poważne incydenty bezpieczeństwa, złośliwe oprogramowanie specyficzne dla USB i wirusy. Te zagrożenia bezpieczeństwa można jednak złagodzić, stosując pewne dobre praktyki bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby podjąć kroki bezpieczeństwa dla dysku flash USB.

  1. Utrata urządzenia USB

Najczęstsze zagrożenia bezpieczeństwa związane z urządzeniami flash USB występują głównie w przypadku zagubienia urządzenia.

Jeśli jednak masz chronione hasłem lub, jeszcze lepiej, zaszyfrowane urządzenie flash USB, twoje obawy można zminimalizować. Co więcej, jeśli masz kopię zapasową danych w innym miejscu, będziesz wystarczająco bezpieczny. Nawet jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, dane pozostaną bezpieczne, ponieważ nikt nie będzie w stanie złamać szyfrowania ustawionego na urządzeniu USB.

Aby zaszyfrować urządzenie USB, możesz użyć oprogramowania do szyfrowania lub kupić urządzenie z zaszyfrowaną partycją.

Polecany artykuł: Jak zaszyfrować dysk USB w komputerze Mac

Jednak utrata urządzenia USB bez hasła i ochrony szyfrowania to zupełnie inna sprawa. W zależności od znaczenia danych przechowywanych na urządzeniu USB utracone urządzenie USB może kosztować całą fortunę. Jednak to tylko twoje CV zapisane na urządzeniu USB, więc nie powinieneś się zbytnio przejmować, ale jeśli na tym urządzeniu są przechowywane bardzo osobiste dokumenty, obawy będą bardzo wysokie.

Dlatego najprostszym sposobem uniknięcia zgubienia urządzenia USB jest upewnienie się, że jest ono bezpiecznie przechowywane na własną rękę. Gdziekolwiek bezpiecznie umieścisz urządzenie USB, upewnij się, że nie zostanie ono uszkodzone w wyniku nadmiernego wstrząsu lub nacisku, ponieważ spowoduje to uszkodzenie lub uszkodzenie danych.

  1. Znajdowanie dysku flash USB

Jeśli dysk flash USB zostanie znaleziony nienaturalnie, istnieje prawie 50 procent szans na włożenie go do komputera. Być może myślisz, że to darmowe rzeczy, więc dlaczego nie wykorzystać go do własnych celów. Niestety ten dysk flash USB może być również pułapką i może łatwo uwięzić użytkownika w załadowaniu złośliwego oprogramowania na komputer.

Zagrożenia dla bezpieczeństwa przez urządzenie USB

Nieobeznany z technologią nigdy nie sprawdziłby zawartości dysku flash USB, ale zrobiłby to ekspert ds. Bezpieczeństwa. Aby sprawdzić zawartość takiego nienaturalnie znalezionego napędu flash USB, należy użyć bezpiecznych komputerów ze specjalnym oprogramowaniem zabezpieczającym.

Różne złośliwe oprogramowanie autorun można uniknąć przed zainfekowaniem komputera, jeśli oprogramowanie antywirusowe już chroni Twój system. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy twój system jest aktualny, w przeciwnym razie nadal istnieje ryzyko zainfekowania systemu złośliwym oprogramowaniem.

Dlatego lepiej zostawić w spokoju każdy dysk flash USB, który znajdziesz nienaturalnie. Możesz również zadzwonić do mediów społecznościowych dla właściciela zgubionego urządzenia. Ale nigdy nie należy go podłączać.

  1. Przekazywanie urządzenia USB znajomemu

Jeśli masz urządzenie USB i właśnie kupiłeś nowe, być może zastanawiasz się nad starszym urządzeniem USB. Być może myślisz o sprzedaży starszego urządzenia USB lub o oddaniu go. Ważną rzeczą dla Ciebie nie powinny być marzenia o niewielkim zysku, a raczej myślenie o bezpieczeństwie danych. Zagrożenia dla bezpieczeństwa przez urządzenie USB

Sprzedając lub oddając urządzenie USB, upewnij się, że cała zawartość została usunięta. Dane należy bezpiecznie usunąć i dopiero po pełnej weryfikacji należy je przekazać nieznajomemu lub znajomemu.

Ponadto istnieje kilka różnych metod bezpiecznego usuwania nośników pamięci flash z napędu flash USB. Jednak każdy cykl odczytu i zapisu spowoduje starzenie się dysku. Dlatego najlepiej jest po prostu wyczyścić i skasować starsze dyski, ponieważ mogą one nie wytrzymać wystarczająco długo w rękach nowego właściciela.

  1. Szkodliwe oprogramowanie USB

Powyżej wzięliśmy pod uwagę ryzyko włożenia nienaturalnie znalezionego urządzenia USB do komputera. Co więcej, musisz także wiedzieć o złośliwym oprogramowaniu, które można łatwo uruchomić. Niektóre złośliwe oprogramowanie, trojany i robaki można również znaleźć w trybie automatycznym. To złośliwe oprogramowanie odniesie duży sukces, jeśli komputer nie jest załadowany oprogramowaniem zabezpieczającym. Zagrożenia dla bezpieczeństwa przez urządzenie USB

Przykładem takiego złośliwego oprogramowania jest BadUSB. To praktycznie niewykrywalne złośliwe oprogramowanie może spowodować przejęcie atakowanych komputerów. BadUSB atakuje osobę za pośrednictwem zainfekowanego urządzenia USB, a następnie przejmuje kontrolę nad komputerem osobistym lub wszędzie tam, gdzie zainfekowane urządzenie USB jest włożone.

  1. Poznaj swoje urządzenie USB

Twoje urządzenie USB wymaga bezpiecznego miejsca od wścibskich oczu hakerów i szpiegów. Ale ważne jest również, aby rozpoznać go w instancji, nawet jeśli jest on obecny w ogromnej masie różnych urządzeń USB. Dlatego rozpoznanie urządzenia USB jest niezwykle istotne.

Bezpieczeństwo i prywatność to główne obawy, które krążą przez całą dobę wokół urządzenia USB. Dlatego bardzo ważne jest, aby przypadkowo nie oddać osobistego urządzenia USB zamiast tego, które ma zostać przekazane. Jeśli przypadkowo przekażesz swoje osobiste urządzenie USB, istnieje prawdopodobieństwo, że mogą one zawierać poufne dane, które mogą spowodować zakłopotanie lub kosztować twoją fortunę. Dlatego powinieneś trzymać swoje dyski osobiste oddzielnie od tych, z których korzystasz w pracy. Ponadto należy również sprawdzić zawartość przed przekazaniem dowolnego urządzenia USB. Zagrożenia dla bezpieczeństwa przez urządzenie USB

Jeśli twój USB jest jak każdy zwykły, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz w stanie ich rozróżnić. Jednak dzięki efektownym lub efektownym projektom, takim jak Lego lub drewno itp., Możesz łatwo rozpoznać swoje urządzenie USB. Możesz także przykleić na urządzeniu kilka lepkich etykiet, ale nadal powinieneś rozważyć umieszczenie urządzenia USB w bezpiecznym miejscu.

Wniosek

Urządzenia USB są przekazywane jak silikonowe wizytówki głównie przez użytkowników komputerów. Ponieważ znamy urządzenia USB przenoszące infekcje złośliwym oprogramowaniem, od czasu do czasu polegamy na ponownym formatowaniu oraz skanach antywirusowych. W ten sposób możemy bezpiecznie uchronić nasze dyski USB przed wywołaniem kolejnej cyfrowej epidemii. Jednak zagrożenia bezpieczeństwa związane z urządzeniami USB przebiegają głębiej niż nasza wyobraźnia. Dlatego, stosując wyżej wymienione dobre praktyki, możesz z pewnością zabezpieczyć się przed zagrożeniami bezpieczeństwa, jakie stwarza dla Ciebie urządzenie USB.