Wyłącz WebRTC w Firefox, Chrome i Opera – aktualizacja 2018

[ware_item id=33][/ware_item]

WebRTC to funkcja, która stała się popularna w 2008 roku i wkrótce popularne przeglądarki przyjęły ją jako domyślną funkcję dla swoich użytkowników. Istnieją jednak pewne obawy dotyczące prywatności, które mogą zostać naruszone z tego powodu, dlatego użytkownicy szukają sposobów na wyłączenie WebRTC.


W tym artykule znajdziesz kilka prostych sposobów na wyłączenie WebRTc z lepszym wglądem w technologię.

Jak sprawdzić, czy twój Webrtc jest włączony czy wyłączony?

Istnieje wiele sposobów sprawdzenia, czy Webrtc włącza się lub wyłącza w przeglądarce, ale zdecydowanie zaleca się użycie narzędzia do testowania szczelności webRTC, aby szybko sprawdzić i wyłączyć WebRTC w przeglądarce.

Co to jest WebRTC?

Dzięki najprostszemu wyjaśnieniu WebRTC oferuje komunikację w czasie rzeczywistym w przeglądarce; dlatego jest nazywany „komunikacją internetową w czasie rzeczywistym (WebRTC)”. Zasadniczo umożliwia użytkownikowi nawiązywanie połączeń głosowych, czatów wideo i udostępnianie plików P2P bez dodatkowego rozszerzenia przeglądarki lub wtyczki.

WebRTC używa różnych interfejsów API wolnych od wtyczek, które mogą być używane zarówno w przeglądarkach stacjonarnych, jak i mobilnych. Ta nowoczesna technologia przeglądarki internetowej jest obecnie używana przez większość popularnych przeglądarek. Jednak taka zwiększona wydajność była możliwa tylko z zewnętrznymi wtyczkami, gdy nie było WebRTC.

Działanie WebRTC

WebRTC można opisać jako silnik multimediów z JavaScriptem, dzięki czemu każda osoba jest świadoma jego użycia.

Załóżmy, że skierujesz przeglądarkę na adres URL, a następnie zachęcisz inną osobę do wskazania swojej przeglądarki na ten adres URL. Magicznie oboje moglibyście się widzieć, będąc w różnych przeglądarkach, a to tylko z powodu WebRTC.

Tutaj powiemy ci o działaniu przeglądarek internetowych w najprostszy możliwy sposób.

Myślenie o aplikacji internetowej wygenerowałoby dwa elementy, klienta i serwer. Klient będący przeglądarką łączy się z serwerem i żąda żądań HTTP. Z drugiej strony serwer musi udzielać odpowiedzi. Używamy podobnej technologii, jaką jest WebSockets. Tam działa jak poczta, w której przeglądarka przesyła wiadomość na serwer, a stamtąd jest przekazywana do wyznaczonej osoby.

Teraz, jeśli przeglądarka ma funkcję WebRTC, wiadomości mogą być dostarczane bezpośrednio z jednej przeglądarki do drugiej bez pośredniego serwera. Jednak takie powiązanie powstaje po krótkim procesie sygnalizowania, za pomocą którego przeglądarki się lokalizują. Właśnie dlatego staje się popularna jako wydajna technologia peer-to-peer.

Jak WebRTC może być podatny na atak??

Jest to innowacja w zakresie wydajności przeglądarki, ale może również stanowić zagrożenie dla prywatności użytkownika, nawet jeśli stoi on za bezpiecznym elementem, takim jak VPN. Jednak wiele przeglądarek ma to ustawienie domyślne, dla którego musisz wyłączyć WebRTC.

Eksperci i badacze bezpieczeństwa odkryli krytyczną wadę WebRTC, która umożliwia właścicielowi strony internetowej wyświetlenie rzeczywistego adresu IP użytkownika. Taki brak prywatności był w stanie wprowadzić lukę w działaniu systemu operacyjnego Windows; w przeciwnym razie użytkownicy Linuksa i Mac OS X są bezpieczni przed takim zagrożeniem dla prywatności i nie jest konieczne, aby wyłączali WebRTC z przeglądarki Firefox i Chrome.

Co sprawia, że ​​WebRTC jest podatny na ataki?

WebRTC działa w sposób, który pozwala na żądanie do serwerów STUN (Session Traversal Utilities for NAT), które dostarczają publiczny adres IP lub „ukryty” adres IP w przypadku VPN, a także wysyłają lokalny adres IP systemu, z którego korzysta użytkownik.

Ustalenia żądania można uzyskać za pomocą JavaScript, ale poza normalną procedurą żądania XML / HTTP, są niewidoczne w konsoli programisty. Dlatego jedynym sposobem jego działania jest obsługa WebRTC w przeglądarkach lub JavaScript.

Aby uniknąć takiej podatności, najlepszym sposobem jest wyłączenie WebRTC w przeglądarkach Firefox i Chrome.

Wyłącz rozwiązania WebRTC

  • Jak już wspomniałem, inteligentne rozwiązanie to wyłącz WebRTC dla którego musisz wykonać kilka kroków wyjaśnionych poniżej.
  • Poza tym możesz również używać dodatków i rozszerzeń przeglądarki, jeśli z pewnych powodów nie możesz wyłączyć WebRTC.
  • Użyj oryginalnego VPN co jest wystarczająco bezpieczne, aby uchronić Cię przed wyciekiem WebRTC.

Jak wyłączyć WebRTC w Firefox i Chrome

WebRTC jest uważany za wadę przeglądarki zamiast VPN lub systemów sieciowych. Dlatego niektóre zmiany w ustawieniach przeglądarki mogą pomóc Ci wyłączyć WebRTC, a następnie możesz przeglądać bez kłopotów i obaw związanych z ujawnieniem.

Wyłącz WebRTC w przeglądarce Firefox

disable-webrtc-firefox-original

  • Najpierw przejdź do paska adresu URL na stronie głównej i wpisz „Informacje: config” i naciśnij Enter. disable-webrtc-firefox
  • Następnie zostanie wyświetlony komunikat ostrzegawczy i tam musisz nacisnąć „Akceptuję ryzyko”Pokazana na dole. disable-webrtc-firefox-2
  • Tuż pod polem adresu URL znajduje się przestrzeń wyszukiwania. Rodzaj "peerconnection.enabled„Tam i kliknij dwukrotnie nazwę preferencji, aby przełączyć wartość na„fałszywyWyłącz WebRTC w Firefox, Chrome i Opera - aktualizacja 2018

Wreszcie, wybierasz przeglądarkę Firefox, która nie ma włączonej funkcji WebRTC.

Wyłącz WebRTC w Chrome

Pulpit

Nie można wyłączyć WebRTC w przeglądarce Chrome na pulpicie przez zmianę ustawień prywatności. Dlatego właśnie masz możliwość pobrania rozszerzenia Chrome. Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Google Chrome lub przeglądarki opartej na chromie, WebRTC Leak Prevent może być inteligentnym wyborem.

disable-webrtc-chrome

mobilny

Na urządzeniu z Androidem wpisz adres URL chrome: // flags / # disable-webrtc w aplikacji Chrome. Istnieje opcja „Nagłówek pochodzenia WebRTC STUN”Z wyświetlonej listy, a następnie wyłącz ją. Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa możesz również wyłączyć Sprzętowe kodowanie / dekodowanie wideo WebRTC opcja.

Jak sprawdzić wyciek WebRTC

Najprawdopodobniej użytkownik byłby zaniepokojony i zdezorientowany na temat wycieku WebRTC, nawet jeśli wyłączył WebRTC w swojej przeglądarce.

Prostym sposobem sprawdzenia wycieku WebRTC jest odwiedzenie strony http://ipleak.net. Albo masz włączony VPN, albo wyłączyłeś WebRTC w ustawieniach przeglądarki, musisz zobaczyć wyniki, jak pokazano poniżej;

Wyłącz WebRTC w Firefox, Chrome i Opera - aktualizacja 2018

Jeśli jednak dotyczy to Twojej przeglądarki, zobaczysz wyniki z prawdziwym adresem IP.