Zabráňte poskytovateľom internetových služieb sledovať vaše online aktivity

[ware_item id=33][/ware_item]

Teraz vieme, že poskytovatelia internetových služieb boli oprávnení sledovať naše online aktivity a získať tak prehľad o našom každodennom živote. Táto sloboda bola poskytnutá poskytovateľom internetových služieb po tom, čo prezident Trump podpísal návrh zákona o ochrane súkromia, ktorým sa zrušujú pravidlá ochrany súkromia na internete stanovené FCC. Poskytovatelia internetových služieb nás nielen sledujú, ale môžu tiež predávať naše informácie a z toho zarobiť doláre. Vzhľadom na obavy týkajúce sa bezpečnosti a ochrany osobných údajov sa začala objavovať horúca otázka, ako zabrániť sledovaniu poskytovateľov internetových služieb.


Ako zabrániť ISP v sledovaní vašich online aktivít?

Bez ďalšieho privítania by sme vám chceli predstaviť metódy, ktoré považujeme za efektívne zabrániť poskytovateľom internetových služieb v sledovaní vašich online aktivít:

Použite virtuálnu súkromnú sieť - VPN

Virtuálna súkromná sieť - VPN - slúži ako najlepší nástroj na zabezpečenie vášho súkromia online. Toto je najdôveryhodnejší nástroj, ktorý môžete použiť na zabránenie sledovania ISP. Pokrýva vašu adresu IP a umožňuje tvrdý boj proti poskytovateľom internetových služieb a inzerentom tretích strán, aby vás nemohli sledovať na webe. Sieť VPN šifruje váš internetový prenos pomocou 256-bitového šifrovacieho algoritmu AES, ktorého zlomenie trvá 1 miliardu rokov pomocou hrubej sily. Tieto dve akcie VPN vám pomôžu skryť históriu prehliadača a zahrnúť internetový prenos.

Zabrániť-ISP

Napriek tomu by ste si pred výberom mali skontrolovať zásady ochrany osobných údajov a spôsoby platby VPN, pretože vaše informácie doručíte poskytovateľovi VPN, pre ktorého sa rozhodnete. Vďaka tomuto účtu na ochranu súkromia sa objavilo veľa podvodníkov a začali zachytávať používateľov prostredníctvom falošných služieb VPN. Niektoré z autentických a vedúcich služieb VPN, ktorým Netizens dôverujú po celom svete, však patria NordVPN, PureVPN, a ExpressVPN pretože majú nasledujúce vlastnosti:

  1. Sú mimo jurisdikcie členských štátov FIVE EYES, preto sa prísne riadia zásadami bez protokolu.
  2. Skryjú históriu prehliadača a ďalšie internetové aktivity efektívne.
  3. Šifrujú vašu internetovú komunikáciu pomocou 256-bitového šifrovania AES a bezpečnostného protokolu OpenVPN.
  4. Ponúkané sú bezpečnostné prvky ako Split Tunnel (PureVPN) a Tor-over-VPN (NordVPN).
  5. Poskytujú širokú škálu serverov na výber.

Mnoho Netizénov sa často pýta, či ISP dokáže sledovať službu VPN? Váš poskytovateľ internetových služieb môže vidieť, že ste nastavili pripojenie VPN, ale nedokáže sledovať váš webový prenos, pretože bol šifrovaný.

Použite sieť TOR

Tor Browser je dobrovoľnícka služba, ktorá zvyšuje bezpečnosť na internete. Odrazí váš internetový prenos cez rôzne uzly, a tak poskytuje ISP ťažko čas na sledovanie vašich online aktivít. Ponúka anonymitu aj súkromie a bráni sledovaniu ISP. Môžete sa pripojiť k sieti Tor prostredníctvom prehliadača Tor, ktorý nielenže funguje ako iné prehliadače, ale tiež zvyšuje bezpečnosť vašich prehliadacích aktivít. Zabrániť-ISP

Anonymita a súkromie, ktoré ponúka Tor, sa obmedzuje iba na prehliadač Tor a zvyšok internetovej prevádzky je stále vystavený nebezpečenstvu. Službu VPN je možné spustiť aj na pozadí služieb Tor, ktoré menia bezpečnostnú ochranu. Alebo ak chcete používať Tor bez prehliadača Tor, môžete ísť na NordVPN, ktorý poskytuje Tor-over-VPN funkciu, ktorá nakoniec skryje online aktivity, zvyšok internetového prenosu a históriu prehliadania.

Keď Marty P. Kamden zo spoločnosti NordVPN hovoril o Torovi, BeEncrypted povedal: „Rozumieme sily decentralizovanej štruktúry a anonymite, ktorú poskytuje TOR. NordVPN ponúka jedinečné riešenie Onion (Tor) cez VPN, ktoré pred vstupom do siete TOR šifruje internetový prenos používateľov, čím zabezpečuje ďalšie súkromie. “

Jedinou nevýhodou používania prehliadača Tor je to, že môže spôsobiť, že jeho užívateľ bude niekedy frustrujúci z dôvodu jeho pomalého výkonu, pretože prenos musí byť odrazený na niekoľkých uzloch, aby sa zabezpečila anonymita.

Použite rozšírenie HTTP prehliadača všade

HTTPS je skratka pre HyperText Transfer Protocol Secure. Rozšírenie prehľadávača HTTP všade bráni sledovaniu poskytovateľov internetových služieb tým, že zabraňuje zverejneniu vašich online aktivít.

Webové stránky, ktoré používajú rozšírenie prehliadača HTTPs Everywhere, vás zvyčajne chránia pred cenzúrou a rôznymi druhmi sledovania šifrovaním obsahu stránky, a preto je ťažké získať prehľad o vašich online aktivitách..

Zabrániť-ISP

Podobne ako rozšírenie prehliadača HTTPS všade, existujú aj rôzne rozšírenia prehliadača, ako napríklad Ghostery a AdBlock, ktoré sú užitočné na zabránenie sledovania ISP zakrytím digitálnej stopy, ktorú po vašich online aktivitách zanecháte..

Moderné prehliadače a webový server však na zabezpečenie šifrovanej komunikácie používajú protokol Transport Layer Security - TLS - Handshake. Tento proces vyžaduje, aby server prehliadaču preukázal, že je nárokovanou stranou, a potom si oba vytvoria algoritmus alebo kľúč, ktorý je potrebný na šifrovanie diskusie. Rané časti procesu handshake však nie sú šifrované, takže poskytovatelia internetových služieb a / alebo akékoľvek tretie strany môžu vidieť názov servera, ku ktorému sa prehliadač pripája..

Vyhnite sa nezabezpečeným verejným sieťam Wi-Fi

Teraz, keď ste oboznámení so sledovaním poskytovateľa internetových služieb, musíte byť pri používaní verejných sietí Wi-Fi obzvlášť opatrní, ako sú kaviarne, letiská, knižnice, nákupné strediská alebo iné miesta. Netizens používajúci verejné Wi-Fi sú náchylnejšie na sledovanie ISP ako tí, ktorí používajú zabezpečené pripojenie. Zabrániť-ISP

Verejné siete Wi-Fi vás tiež môžu skutočne ľahko hacknúť. Preto, aby sa zabránilo sledovaniu poskytovateľov internetových služieb a nestali sa obeťami hackerských útokov, človek by mal byť ostražitý voči takýmto hrozbám.

Neprihlasujte sa ani neoznačujte svoju polohu

Zabrániť-ISP

Nahlásenie a / alebo označenie našej polohy sa môže zdať radostné, ale je zbytočné pripomenúť vám, že vašu polohu sleduje poskytovateľ internetových služieb! Vaša poloha môže marketingovým firmám odhaliť veľa súkromných informácií. Najlepšie je vyhnúť sa označovaniu na všetkých cestách, najmä ak ste si stopercentne istí, že vás poskytovateľ internetových služieb neustále sleduje.

záver

Jedna vec je istá, že bez ohľadu na to, v akom uhle vidíte pozitívnu stránku zákona o ochrane súkromia, nebudete môcť nájsť jednu jedinú dobrú vec. Pravidlá stanovené FCC mali chrániť Netizenov pred sledovaním a sledovaním, ale po ich porušení môžu poskytovatelia internetových služieb sledovať svoje online aktivity a zdieľať (PREDAJ!) Informácie o užívateľoch. V čase krízy sa predplatné služieb VPN alebo používanie rozšírení prehliadača HTTPS javí ako okamžité riešenie, ktoré zabráni poskytovateľom internetových služieb sledovať vaše online aktivity..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me