Zakázat WebRTC ve Firefoxu, Chrome a Opera – 2018 Aktualizováno

[ware_item id=33][/ware_item]

WebRTC je funkce, která se stala populární v roce 2008 a brzy ji přední prohlížeče přijaly jako výchozí funkci pro své uživatele. Existují však určité obavy týkající se soukromí, které by mohlo být v důsledku toho ohroženo, a proto uživatelé hledají způsoby, jak deaktivovat WebRTC.


V tomto článku získáte několik snadných způsobů, jak deaktivovat WebRTc s větším pochopením technologie.

Jak otestovat, zda je váš Webrtc povolen nebo zakázán?

Existuje mnoho způsobů, jak otestovat, zda váš Webrtc povoluje nebo deaktivuje váš prohlížeč, ale důrazně doporučujeme použít Nástroj pro testování těsnosti webRTC k rychlé kontrole a deaktivaci WebRTC v prohlížeči.

Co je to WebRTC?

S nejjednodušším vysvětlením nabízí WebRTC komunikaci v reálném čase v prohlížeči; proto se nazývá „Webová komunikace v reálném čase (WebRTC)“. V zásadě umožňuje uživateli hlasové hovory, videochaty a sdílení souborů P2P bez dalšího rozšíření prohlížeče nebo pluginu.

WebRTC používá různá API bez pluginů, která by mohla být použita v desktopových i mobilních prohlížečích. Tato moderní technologie webového prohlížeče nyní používá většina populárních prohlížečů. Takový vylepšený výkon byl však možný pouze s externími doplňky, když tam WebRTC nebyl.

Fungování WebRTC

WebRTC lze popsat jako mediální stroj, který má na sobě Javascript, takže každý jednotlivec si je vědom jeho použití.

Předpokládejme, že svůj prohlížeč nasměrujete na adresu URL a poté přimějete jakoukoli jinou osobu, aby na tento URL odkazovala jeho prohlížeč. Kouzelně byste se oba mohli navzájem vidět, když jste v různých prohlížečích, a to jen kvůli WebRTC.

Zde vám nejjednodušším možným způsobem řekneme fungování webových prohlížečů.

Při uvažování o webové aplikaci by vznikly dva prvky, klient a server. Klient, který je prohlížeč, by se připojil k serveru a požaduje HTTP požadavky. Na druhou stranu je server povinen doručit odpovědi. Používali jsme podobnou technologii, jakou jsou WebSockets. Pracuje zde jako pošta, ve které prohlížeč přenáší zprávu na server a odtud ji přenáší určené osobě.

Pokud prohlížeč nyní obsahuje funkci WebRTC, mohly by být zprávy doručovány přímo z jednoho prohlížeče do druhého bez serveru mezi tím. Takové propojení je však vyvinuto po krátkém procesu signalizace, kterým se prohlížeče vzájemně vyhledávají. Proto se stává populární jako efektivní technologie typu peer-to-peer.

Jak zranitelný by mohl být WebRTC?

I když se jedná o inovaci v účinnosti prohlížeče, může to také představovat hrozbu pro soukromí uživatele, i když je za bezpečným prvkem, jako je VPN. Mnoho prohlížečů ji však má jako výchozí, pro kterou musíte deaktivovat WebRTC.

Odborníci na bezpečnost a výzkumníci objevili kritickou chybu ve WebRTC, která umožňuje majiteli webových stránek zobrazit skutečnou IP adresu uživatele. Takový nedostatek soukromí mohl vložit zranitelnost do fungování operačního systému Windows; jinak jsou uživatelé systémů Linux a Mac OS X před takovým ohrožením soukromí v bezpečí a není nutné, aby zakazovali WebRTC z prohlížečů Firefox a Chrome.

Co činí WebRTC zranitelným?

WebRTC pracuje způsobem, který umožňuje požadavek na servery STUN (Session Traversal Utilities pro NAT), které doručují veřejnou IP adresu nebo „skrytou“ IP v případě VPN, a také odesílá lokální IP adresu systému, kterou uživatel používá.

Zjištění požadavku lze získat pomocí JavaScriptu, ale mimo obvyklý postup požadavku XML / HTTP jsou v konzole pro vývojáře neviditelné. Jediným způsobem, jak to funguje, je podpora WebRTC v prohlížečích nebo JavaScriptu.

Chcete-li tuto chybu zabezpečení zabránit, nejlepším způsobem je deaktivovat WebRTC ve vašem prohlížeči Firefox a Chrome.

Zakázat řešení WebRTC

  • Jak jsem již zmínil, inteligentní řešení je deaktivovat WebRTC pro které musíte provést některé kroky, které jsou vysvětleny níže.
  • Kromě toho byste také mohli použít doplňky a rozšíření prohlížeče, pokud byste z nějakých důvodů nemohli deaktivovat WebRTC.
  • Použijte originální VPN což je dostatečně bezpečné, aby vás ochránilo před úniky WebRTC.

Jak zakázat WebRTC ve Firefoxu a Chrome

WebRTC je považován za chybu v prohlížeči namísto VPN nebo vašich síťových systémů. Proto vám některé změny nastavení prohlížeče mohou pomoci deaktivovat WebRTC a poté můžete procházet bez potíží a obav z vystavení.

Zakažte WebRTC ve Firefoxu

disable-webrtc-firefox-original

  • Nejprve přejděte na domovskou stránku na lištu URL a zadejte "About: config" a stiskněte Enter. disable-webrtc-firefox
  • Poté se zobrazí varovná zpráva a musíte stisknout „Přijímám riziko“Možnost dole. disable-webrtc-firefox-2
  • Těsně pod políčkem URL se nachází vyhledávací prostor. Typ “peerconnection.enabled„Tam a poklepáním na název předvolby přepněte hodnotu na“NepravdivéZakázat WebRTC ve Firefoxu, Chrome a Opera - 2018 Aktualizováno

A konečně, máte prohlížeč Firefox, který v něm nemá povolenou funkci WebRTC.

Zakázat WebRTC v Chromu

plocha počítače

WebRTC nelze v prohlížeči Chrome na ploše zakázat změnou nastavení ochrany osobních údajů. Právě vám zbývá možnost stáhnout si rozšíření pro Chrome. Pokud jste uživatelem prohlížeče Google Chrome nebo prohlížeče založeného na prohlížeči Chromium, může být inteligentní volbou WebRTC Leak Prevent.

disable-webrtc-chrome

mobilní, pohybliví

Do zařízení Android zadejte adresu URL chrome: // flags / # disable-webrtc v aplikaci Chrome. Existuje možnost „Záhlaví počátku WebRTC STUN“Ze zobrazeného seznamu a poté jej deaktivujte. Jako další bezpečnostní opatření můžete také deaktivovat Hardwarové kódování / dekódování videa WebRTC volba.

Jak zkontrolovat netěsnost WebRTC

S největší pravděpodobností by uživatel zůstal znepokojen a zmaten únikem WebRTC, i když deaktivoval WebRTC ve svém prohlížeči.

Jednoduchý způsob, jak zkontrolovat únik WebRTC, je navštívit web http://ipleak.net. Buď jste povolili VPN nebo deaktivovali WebRTC z nastavení prohlížeče, musíte vidět výsledky, jak je uvedeno níže;

Zakázat WebRTC ve Firefoxu, Chrome a Opera - 2018 Aktualizováno

Pokud je však váš prohlížeč ovlivněn, než by se zobrazovaly výsledky zobrazující vaši skutečnou IP adresu.