4 Whatsapp Alternativy k ochraně vašeho soukromí

[ware_item id=33][/ware_item]

Ochrana osobních údajů je pro uživatele internetu a vše, co nám poskytuje, velkým problémem. Může to být zpráva zaslaná přátelům nebo fotografie nejhloupějších věcí, se kterými se lidé každý den setkávají. Je zasláno tlačítko Odeslat a zpráva je uložena na serveru a poté doručena tak, jak je přijímači, ve formě prostých textových a obrazových zpráv, které mohou hackeři nebo snoopers při přenosu porušit, a překonat takové problémy. WhatsApp představil end-to-end šifrování ve své aplikaci. WhatsApp však není jedinou možností! Na internetu existuje celá řada dalších alternativ WhatApp, ale která je správná?


Metoda end-to-end šifrování zajišťuje zprávy v době mezi odesláním a přijetím zprávy. Zatímco zprávy jsou uloženy v počítači, jsou pro server nepřístupné. Toto je nejbezpečnější způsob odesílání zpráv, ale přesto, pokud jsou lidé s WhatsApp nepříjemní nebo si chtějí vyzkoušet něco jiného, ​​existují i ​​jiné možnosti.

Proutěný 

Má samodestruktivní systém zpráv, jako je Snapchat, ale na rozdíl od něj umožňuje odesílateli nastavit časovač v rozmezí od několika sekund do více než pěti dnů. Časovač, který vyprší, vymaže zprávu od konce přijímače.

Whatsapp alternativa

Nabízí 4 096bitové šifrování RSA, což je extrémně bezpečný protokol. Odstranil také metadata ze zpráv, jako je umístění, datum, den, čas a informace o zařízení. Kromě toho je skartovač zpráv velmi pokročilá funkce, která odstraňuje možnost zotavení jakýmkoli hackerem.

Zprávy na serveru Wickr mohou obsahovat prosté texty, obrázky, video, audio, připojené soubory a zahrnují také pohodlnou integraci s DropBoxem, jednotkou Google atd. Uživatelé nemusí mít číslo ani e-mailovou adresu, aby mohli na Wickr vytvořit účet..

Stáhnout Wickr na: iOS | Android

Signál

Je to jednoduchá aplikace, která se používá k odesílání zpráv, které obsahují všechny druhy souboru. K přihlášení je třeba číslo a texty je dobré jít. Signál umožňuje uživatelům křišťálově jasná volání s lidmi, kteří žijí ve městech nebo oceánech, a to s vysokou bezpečností bez výjimek, že by někdo slyšel něčí hovory.

aplikace pro zasílání zpráv

Tvůrci systému Signal, Open Whisper Systems, nemají žádný přístup ke zprávám nebo hovorům odeslaným nebo přijatým, což je naprosto bezpečné. Servery nemají přístup k vaší komunikaci a nikdy neukládají žádná data, takže nemohou předat texty nebo volání svých zákazníků.

Stáhnout na: iOS | Android

Threema

Tato aplikace nevyžaduje propojení telefonních čísel nebo e-mailových adres. Stejně jako Whatsapp umožňuje Threema svým uživatelům posílat své polohy zasláním geografické značky příjemci a mohou na ni klepnout a otevřít polohu na mapě. Zprávy na Threema jsou poměrně rychlé. end-to-end šifrování

Threema poskytuje skutečné šifrování typu end-to-end stejně jako Whatsapp. Threema používá eliptickou kryptografii, což je 2048bitové šifrování RSA. Další skvělou funkcí, kterou Threema nabízí, je barevný indikátor osoby, která zprávy odesílá.

Pokud přidáte kontakt zadáním jeho uživatelského jména, bude mít tento kontakt červenou úroveň ověření. Pokud se synchronizuje s vašimi kontakty, obdrží oranžové ověření. Musíte si s nimi vyměnit klíče skenováním QR kódu na svém zařízení, abyste se dostali na zelenou verifikační úroveň.

Nevýhodou Threemy je, že není zdarma, ale stojí pouze 2,99 $ bez předplatného.

Stáhnout na: iOS | Android

Telegram

Telegram nastaví časovač vaší zprávy tak, aby se sám zničil, jako je Wickr, aby jej vymazal z přijímacího zařízení, ale toto je volitelné. Telegram group je nezisková organizace, která je bez reklam a aplikace nic nestojí. Telegram také poskytuje možnost odesílat zprávy z plochy.

Whatsapp alternativa

Šifrování je založeno na 256bitovém symetrickém šifrování AES, 2048bitovém RSA šifrování a Diffie – Hellman zajišťuje výměnu klíčů. Metoda šifrování byla vytvořena speciálně pro tento projekt a je open-source.

Telegram nabízí „tajné chaty“, které používají úplné šifrování typu end-to-end, nejsou uloženy na telegramových serverech a po uplynutí stanovené doby se samy ničí.

Stáhnout na: iOS | Android

Závěr

Organizace za těmito aplikacemi se zavázaly k ochraně soukromí a umožňují uživatelům mít plnou kontrolu nad tím, kdo vidí jejich zprávy. Tyto aplikace jsou skvělou alternativou pro lidi, kteří chtějí přepnout WhatsApp a vyzkoušet něco nového, ale také se nebát soukromí informací.