4 Whatsapp Alternatívy na ochranu vášho súkromia

[ware_item id=33][/ware_item]

Ochrana osobných údajov je pre používateľov internetu a všetko, čo nám poskytuje, veľkým problémom. Môže to byť správa poslaná priateľom alebo fotografie o najhlúpejších veciach, s ktorými sa ľudia stretávajú každý deň. Zasiahne sa tlačidlo Odoslať a správa sa uloží na server a potom sa doručí tak, ako je príjemcovi, v obyčajných textových a obrazových správach, ktoré môžu hackeri alebo snoopers pri tranzite porušiť, aby sa prekonali tieto problémy. WhatsApp predstavil komplexný postup šifrovanie vo svojej aplikácii. WhatsApp však nie je jedinou možnosťou! Na internete existuje množstvo ďalších alternatív WhatApp, ktoré je však správne?


Metóda end-to-end šifrovania zabezpečuje správy v čase medzi odoslaním a prijatím správy. Kým sú správy uložené v počítači, sú pre server neprístupné. Toto je najbezpečnejší spôsob odosielania správ, ale napriek tomu, ak ľudia nie sú spokojní s WhatsApp alebo chcú vyskúšať niečo iné ako to, existujú aj iné možnosti..

prútený 

Má samodeštruktívny systém správ, ako je Snapchat, ale na rozdiel od neho umožňuje odosielateľovi nastaviť časovač v rozsahu od niekoľkých sekúnd do viac ako piatich dní. Minulý časovač vymaže správu od konca prijímača.

Whatsapp alternatíva

Ponúka 4 096-bitové šifrovanie RSA, čo je mimoriadne bezpečný protokol. Odstránili sa aj metaúdaje zo správ, ako je miesto, dátum, deň, čas a informácie o zariadení. Okrem toho je skartovač správ veľmi pokročilá funkcia, ktorá odstraňuje možnosť zotavenia zo strany akéhokoľvek hackera.

Správy na serveri Wickr môžu obsahovať obyčajné texty, obrázky, videá, zvukové súbory, pripojené súbory a tiež zahŕňajú pohodlnú integráciu s jednotkami DropBox, disk Google atď. Používatelia nemusia mať číslo ani e-mailovú adresu, aby si mohli účet vytvoriť na serveri Wickr..

Stiahnuť Wickr na: iOS | Android

signál

Je to jednoduchá aplikácia, ktorá sa používa na odosielanie správ, ktoré obsahujú najrôznejšie súbory. Na registráciu je potrebné číslo a texty sú dobré. Signál umožňuje jeho používateľom uskutočňovať krištáľovo čisté hovory ľuďom, ktorí žijú v mestách alebo oceánoch, a to bezplatne, s vysokou úrovňou bezpečnosti, s výnimkou výnimiek, že by niekto počul hovory niekoho iného.

aplikácie na posielanie správ

Tvorcovia signálu Signal, Open Whisper Systems, nemajú prístup k správam alebo hovorom, ktoré sú odosielané alebo prijaté, čo ho robí úplne bezpečným. Servery nemajú prístup k vašej komunikácii a nikdy neukladajú žiadne údaje, takže nemôžu odovzdať texty alebo hovory svojich zákazníkov.

Stiahnuť na: iOS | Android

Threema

Táto aplikácia nevyžaduje prepojenie telefónnych čísel alebo e-mailových adries. Rovnako ako Whatsapp, Threema umožňuje svojim používateľom posielať svoje polohy zaslaním geografickej značky príjemcovi a môžu na ňu klepnúť a otvoriť polohu na mape. Správy v Threema sú pomerne rýchle. end-to-end šifrovanie

Threema poskytuje skutočné šifrovanie typu end-to-end rovnako ako Whatsapp. Threema používa kryptografiu Elliptical Curve Cryptography, čo je 2048-bitové šifrovanie RSA. Ďalšou skvelou vlastnosťou, ktorú poskytuje Threema, je farebný indikátor osoby, ktorá posiela správy.

Ak pridáte kontakt zadaním jeho používateľského mena, tento kontakt bude mať červenú úroveň verifikácie. Ak sa synchronizuje s vašimi kontaktmi, získajú oranžové overenie. Budete si musieť vymieňať kľúče pomocou skenovania kódu QR na svojom zariadení, aby ste sa dostali na zelenú verifikačnú úroveň.

Nevýhodou Threemy je, že nie je zadarmo, ale stojí len 2,99 dolárov bez predplatného.

Stiahnuť na: iOS | Android

telegram

Telegram nastaví časovač vašej správy tak, aby sa sám zničil, napríklad Wickr, aby ho vymazal z prijímacieho zariadenia, ale toto je voliteľné. Telegram group je nezisková organizácia, ktorá je bezplatná a aplikácia nič nestojí. Telegram tiež umožňuje odosielať správy z pracovnej plochy.

Whatsapp alternatíva

Šifrovanie je založené na 256-bitovom symetrickom šifrovaní AES, 2048-bitovom RSA šifrovaní a Diffie – Hellman zaisťuje výmenu kľúčov. Metóda šifrovania bola vytvorená špeciálne pre tento projekt a je otvoreným zdrojom.

Telegram ponúka „tajné rozhovory“, ktoré používajú úplné šifrovanie end-to-end, nie sú uložené na telegramových serveroch a po určitom čase sa samodestrukujú.

Stiahnuť na: iOS | Android

záver

Organizácie, ktoré stoja za týmito aplikáciami, sa zaväzujú k ochrane súkromia a umožňujú používateľom mať úplnú kontrolu nad tým, kto uvidí ich správy. Tieto aplikácie sú skvelou alternatívou pre ľudí, ktorí chcú prepnúť WhatsApp a vyskúšať niečo nové, ale tiež sa nemusia starať o ochranu osobných údajov..

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me