Alternatívy TrueCrypt – získajte viac najlepších šifrovaných možností

[ware_item id=33][/ware_item]

V súčasnej naliehavosti súkromia online potrebujú ľudia šifrovanie a zabezpečenie svojich údajov. Na tento účel bol TrueCrypt šifrovaním úplného disku, ale nanešťastie sa po desiatich rokoch od jeho spustenia dramaticky zastavil v máji 2014. Existujú však alternatívy TrueCrypt, ktoré si môže užívateľ internetu zvoliť na šifrovanie svojich údajov.


TrueCrypt bol populárny medzi miliónmi používateľov MacOSX a Windows. Na šifrovanie údajov vytvára do súboru šifrovacie oddiely alebo vizuálne šifrované disky. Preto bez hesla nie je možné získať prístup šifrovaných údajov k oddielom.

Softvér TrueCrypt, ktorý bol spustený v roku 2004, bol čoskoro odhalený s niektorými bezpečnostnými chybami, ktoré spôsobil najmä tím zabezpečenia spoločnosti Google Zero Project. Objavili dve hlavné bezpečnostné chyby v softvéri, z ktorých jedna chyba by mohla dovoliť, aby sa bežné oprávnenie používateľa rozšírilo na administratívne oprávnenie prostredníctvom aplikácie. Predpokladalo sa, že tieto bezpečnostné záplaty v rámci TrueCrypt sú výsledkom nesprávneho riadenia vývojármi. Títo vývojári už softvér ďalej nepodporujú aktualizáciami. Preto je lepšie mať alternatívy TrueCrypt na zabezpečenie údajov.

Poskytuje zabezpečenie TrueCrypt?

Fraunhoferov inštitút pre bezpečné informačné technológie, ktorý v roku 2015 uskutočnil vyšetrovanie týkajúce sa bezpečnosti TrueCrypt, vydal 77-stranovú správu. Tento audit sa vykonal na poslednej stabilnej verzii TrueCrypt. Zistilo sa, že tento softvér bol náchylný k mnohým chybám, napriek tomu umožňuje bezpečnú službu pre prípad primárneho použitia. Napríklad by mohlo byť bezpečné šifrovať údaje v pokoji, napríklad na USB alebo na externom pevnom disku.

Správa naznačila, že chyby identifikované spoločnosťou Google boli nájdené ako softvér TrueCrypt, ale nie sú natoľko zraniteľné, že by mohli hackerom umožniť prístup. Takéto bezpečné šifrovanie však nebolo možné v pamäti počítača alebo na pripojenej jednotke. Hackerom by to umožnilo získať prístup k šifrovaným údajom prostredníctvom dešifrovacieho kľúča, ktorý zostane uložený v pamäti počítača, ak je jednotka pripojená..

Šanca prístupu hackerov v tejto situácii je však stále nízka. Aby užívateľ zostal chránený, musí pripojiť šifrovaný kontajner, do ktorého sú dešifrované údaje prístupné, alebo musí umiestniť počítač do režimu dlhodobého spánku s namontovaným šifrovaným kontajnerom. Napriek tomu nie je možné východisko, ak je šifrovaný kontajner otvorený a niekto má prístup k počítaču. Preto by počítač s šifrovanými pripojenými jednotkami nemal mať možnosť hibernácie, ak je šifrovaný kontajner otvorený.

Stojí za to používať TrueCrypt

Pripojené jednotky s najnovšou originálnou verziou softvéru TrueCrypt na staršom systéme by mohli byť s vyššie uvedenými výnimkami úplne bezpečné. Z uvedených dôvodov je však TrueCrypt pre pripojené zariadenie trochu neistý.

Ak však teraz uvažujete o prevzatí softvéru TrueCrypt, mohlo by to byť riskantné a problematické. Je to z toho dôvodu, že sa oficiálne prestal ponúkať a nie je k dispozícii na stiahnutie od roku 2014. Niektoré webové stránky a torrenty napriek tomu tvrdia, že na stiahnutie ponúkajú pôvodnú verziu TrueCrypt.Tiež pre obyčajnú osobu bez znalosti softvéru, zistiť zmeny by mohlo byť ťažkou úlohou.

Github je miesto, kde je možné slobodne skontrolovať archivované kópie; z dôvodu časovo náročného postupu a vysokých nákladov však odborníci väčšinu repozitárov nevykonali audit. Podľa Open Crypto Projects je overená kópia úložiska Github, TrueCrypt 7.1. Zatiaľ čo niektorí používatelia tvrdia, že TrueCrypt je náchylný na narušenie vlády.

Preto vám odporúčame vyskúšať alternatívy TrueCrypt, ktoré sú buď derivátmi tohto softvéru na šifrovanie diskov, alebo sa od nich úplne líšia..

6 Hodnotné alternatívy TrueCrypt 2018

VeraCrypt

VeraCrypt sa považuje za ideálnu alternatívu TrueCrypt. Jeho vlastnosti sú rovnaké ako pôvodný softvér TrueCrypt s vylepšeniami zabezpečenia. VeraCrypt má zvýšenú bezpečnosť pre algoritmy šifrovania systému a oddielu. Je to kvôli rozšírenému a pridanému počtu iterácií na šifrovanie.

Vďaka týmto pridaným bezpečnostným prvkom sa riziko prudkých počítačových útokov výrazne znižuje. Proces šifrovania vo VeraCrypt sa však predlžuje, pretože spustenie kontajnerov a oddielov trvá dlhšie. Aplikácia však zostáva nedotknutá.

Alternatívy TrueCrypt - získajte viac najlepších šifrovaných možností

VeraCrypt je softvér, ktorý je otvoreným zdrojom a je k dispozícii zadarmo. Podporuje rôzne algoritmy ako AES, Twofish, Serpent, vrátane kombinácie všetkých týchto algoritmov. Softvér VeraCrypt je tiež pravidelne kontrolovaný výskumníkmi a proces zostáva rovnaký ako v prípade pôvodného softvéru TrueCrypt..

Úplný zoznam vylepšení vykonaných vo VeraCrypt si môžete pozrieť tu.

BitLocker

BitLocker ako alternatíva TrueCrypt sa líši od šifrovania diskov VeraCrypt a TrueCrypt. Nevyvíja šifrované kontajnery, ale šifruje všetky oddiely naraz. Používa algoritmus AES s 128 alebo 256-bitovým šifrovacím kľúčom a šifruje celé zväzky, ale je to softvér len pre Windows.

Preto, ak necháte počítač zapnutý, ktokoľvek, kto ho používa, si môže zobraziť všetky súbory uložené v tomto počítači. Na šifrovanie všetkých súborov a jednotlivo však existuje osobitný šifrovací systém Windows s názvom Encrypted File System (EFS). Prístup k nim však bude možný aj vtedy, keď bude používateľ prihlásený.

Používatelia nemohli dohliadať na zadné vrátka na softvér BitLocker, pretože nejde o otvorený zdroj. Úprimný vzťah medzi Microsoftom a NSA by sa tiež mohol pre mnohých jednotlivcov javiť ako narušiteľ obchodu. Funkcia, ktorá zamedzuje šifrované modifikácie disku s názvom Elephent Diffuser, bola odstránená spoločnosťou Microsoft, čo vyvolalo obavy používateľov..

V nástroji BitLocker neexistuje žiadny pravdepodobný mechanizmus odmietnutia zodpovednosti. Dalo by sa však veriť, že obsah pevného disku sa zmenil v dôsledku odstránenia difúzora Elephent.

Prostredníctvom nástroja BitLocker môžete overiť, či útočník neupravil softvér tak, aby zavádzal počítač.

diskcryptor

Podobne ako BitLocker je aj DiskCryptor softvér špecializovaný na Windows. Je to softvér na šifrovanie diskov, pre ktorý sa vykonal veľmi obmedzený bezpečnostný audit, hoci ide o otvorený zdroj. Teraz musíte myslieť na to, prečo sa softvér považuje za efektívnu alternatívu TrueCrypt.

V porovnaní s TrueCrypt je oveľa rýchlejšia a vyžaduje menej šifrovacích nástrojov. DiskCryptor je ľahko použiteľný softvér, ktorý na účely šifrovania používa 256-bitové AES, Twofish, Serpent alebo kombináciu všetkých týchto služieb. napriek tomu je had vyhlásený za najrýchlejší zo všetkých.

Pomocou programu DiskCryptor je možné šifrovať externé zariadenia, ako sú jednotky USB, pevné disky, disky CD a DVD. Podporuje rôzne operačné systémy.

Ak však uvažujete skryť svoje údaje pred NSA, nebude to skvelá voľba. Aj keď by ste ho mohli použiť na obmedzenie nepríjemného dieťaťa v prístupe k vašim súborom alebo v prípade, že vaše zariadenie bolo ukradnuté.

Alternatívy TrueCrypt - získajte viac najlepších šifrovaných možností

Prostredníctvom hodnovernej funkcie odmietnutia funkcie DiskCryptor by ste mohli preniesť inštaláciu spúšťača počítača do externého zariadenia, ako je jednotka USB alebo CD. Bootloader zabraňuje tomu, aby sa pevný disk počítača zobrazoval ako prázdne miesto s rozptýlenými dátami.

Pri používaní programu DiskCryptor je potrebné spustiť počítač a dešifrovať údaje pomocou zavádzača CD alebo USB.

CipherShed

CipherShed, keď bol prepustený, bol vidličkou TrueCrypt. Je k dispozícii pre Windows PC, Mac OSX a Linux, ale pre použitie na posledných dvoch je potrebné kompilovať ju. Prvá vydaná verzia bola ne-alfa, po ktorej ešte nebol vydaný žiadny iný produkt (v1.0 alebo novší).

V porovnaní s VeraCrypt je to oveľa pomalší softvér, aj keď to smeruje k zlepšeniu. V CipherShed sú nedostatky Truecrypt opravené.

Šifrovanie disku CipherShed sa však príliš nelíši od Veracrypt okrem vývoja. Prostredníctvom neho môžete vykonávať šifrovanie celého disku alebo môžete vytvárať šifrované kontajnery.

Jednou z výhod používania CipherShed, ktorú ste nemohli získať cez nové verzie VeraCrypt, je, že by sa mohol použiť s kontajnermi TrueCrypt. Dôvodom je to, že zvýšené iterácie VeraCrypt spôsobujú, že použitie s kontajnermi TrueCrypt je nekompatibilné, ale tiež je zabezpečené.

Rovnako ako VeraCrypt, aj CipherShed vyžaduje skryté zväzky, aby bolo možné ich odmietnuť.

FileVault 2

Pretože Bitlocker je pre Windows, môžete použiť FileVault 2 pre Apple. Toto bolo prvýkrát spustené s OSX Lion a používa 128-bitový algoritmus AES-XTC pre šifrovanie celého disku. tento softvér iba pre počítače Mac používa prihlasovacie heslo používateľa ako kľúč pre šifrovanie.

Podobne ako v prípade nástroja BitLocker nemá FileVault 2 možnosť vytvárať šifrované kontajnery. To znamená, že všetky vaše údaje sú viditeľné a zobrazené každému, kto používa váš počítač, kým nie ste prihlásený. Podobnou vlastnosťou FileVault 2 je, že nejde o otvorený zdroj a nemôže byť náhodne skontrolovaný ľuďmi a môže byť obsahujú zadné vrátka.

BoxCryptor

BoxCryptor je softvér, ktorý má verzie, bezplatné aj prémiové. Tento šifrovací softvér poskytuje ochranu šifrovania AES-256 a RSA a je založený na súboroch. BoxCryptor by mohol byť najlepšou alternatívou TrueCrypt, pretože podporuje mnoho služieb ukladania v cloude, ako sú Dropbox, Disk Google atď..

Šifrovanie takýchto služieb úložiska je skutočne výhodné, pretože poskytuje ochranu všetkých dôležitých údajov. BoxCryptor podporuje všetky populárne platformy ako Windows, Linux, Mac, Android a iOS.

Záverečná poznámka

Pri zvažovaní alternatívy True Crypt pre seba by ste nemali prikladať maximálny význam mechanizmu pravdepodobnej denybility. Aj keď je to pridaná funkcia a bonus, ale je to slabá obrana.

Vierohodným odmietnutím nebolo možné dokázať, že váš počítač obsahuje šifrované dátové súbory. Dôvodom je skutočnosť, že šifrované údaje sa vôbec nezobrazujú. Avšak prostredníctvom náhodného šumu mohli odborníci zistiť, že súbory sú šifrované.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me